Keresés

Részletes keresés

evodia2010 Creative Commons License 2018.12.21 0 0 72

TESZT! MELYIK CSÍPŐS KETCHUPOT KERÜLJÜK EL MESSZIRŐL?

evodia2010 Creative Commons License 2018.12.17 0 1 71

A chumakhoz a következő kommentem van:

Múlt évben vettem egy nagyon finom chilis ketchupot tesco márkás termékként.

Utána gyorsan eltűnt, hiába kerestem. Most nyáron (2018) újra megjelent a tesco polcain. De már chumak.

Ez egy jalapeno-s ketchup. Tényleg jó, más mint a többi szerintem. Én nyaranta nevelek jalapenot, meg más chilit, de ez egy jó párosítás. Szerintem most is van tecsóban.

 

 

Ami nem igazán jó, az a túl édes thai chili szósz. Viszont most volt a pennyben pár hete 7 decis chilis fokhagymás verzió, az már ehető volt.

 

Amit venni szoktam kínai boltban, azt halakhoz árulják, 7 decis, zöld chilli van benne és fokhagymás. Mindenhez jó és nem túl édes!

Schiracha mellett meg érdemes kipróbálni a magyar marhaerőst is :)

 

 

 

Előzmény: H_G (70)
H_G Creative Commons License 2018.12.17 0 0 70

Nem nagyon egyszerű egy sima ketchupba házilag belekeverni egy kis Srirachát?

 

Előzmény: MazdasNorbi (69)
MazdasNorbi Creative Commons License 2018.12.17 0 0 69

Szia!

 

Jó volt olvasni a véleményedet, én is hasonlóan feldobódtam anno, mint te, bár én annak idején chili-s, azaz minél csípősebb ketchup-okat kerestem, vagyis folyamatosan szemlélem a kínálatot. A Chumak gyártó ezen termékét én is szinte zsákszámra vettem, mígnem egyszercsak teljesen ki nem ürült a magyarországi boltok polcairól. Pár hónapra rá, miután sehol soha nem láttam, felhívtam a magyarországi képviseletet, hogy mi lehet a dolog háttere, tudnak-e valami infóról. Azt mondták, hogy az országban túl kicsinek találták a keresletet a chili-s változat iránt, ezért nem éri meg nekik ezzel a fajtával foglalkozni. Szóval így jártunk sajnos, szerintem nemigen kerül már vissza a polcokra.

 

Az egyetlen pozitívum, hogy nem vonták vissza a termék engedélyeit, hanem csak itthon nem forgalmazzák. Azaz, akinek vannak ukrán kapcsolatai vagy néha megfordul Ukrajnában, az könnyűszerrel bevásárolhat a termékből. Én is tettem már így, néhány darabbal tértem haza év elején, illetve ismerősök által is néha van 1-1 utánpótlás.

 

(ZsuR-vel és hasonló pedig nem kell foglalkozni, a normálatlan beszólása láttán még a vakbelem is röhög, a 75 ezer hozzászólásszáma alapján még a vaknak is feltűnhet, hogy valószínűleg az egész komplett életét a neten töltheti, tehát valami 4 fal közé korlátozódott, megfásult mongolidióta lehet csórikám. :) )

Előzmény: teddypomi (65)
teddypomi Creative Commons License 2017.08.25 0 1 68

Nagyon humoros vagy. Magánemberként nem lehet jó véleményem valamiről. Megkeseredett, gonosz ez a világ. Csak a rosszindulat, kötözködés.

Előzmény: ZsuR (67)
ZsuR Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 67

...es meg veletlenul sem vagy erdekelt a forgalmazasaban... :))  Jajj de kedves, onzetlen ember vagy! :))  Fel fogod lenditeni a ketchup forgalmat biztosan!!!  :))  Csak igy tovabb...

Előzmény: teddypomi (66)
teddypomi Creative Commons License 2017.04.12 0 1 66

Azt még elfelejtettem az előbb megirni, hogy ami még szintén szuper, hogy zacskóba van könnyen lecsavarható kupakkal, az utolsó cseppig kiürithető, megáll a talpán könnyű tárolni a hűtőben.

teddypomi Creative Commons License 2017.04.12 0 1 65

Látom elég ritkán látogatott ez az oldal. Én most csak azért irok, mert nagyon feldobódtam.

Soha nem szerettem, megnem ettem a ketchupot. A napokban az auchan-ban egy ketchup kóstolón véletlenül megkóstoltam egyet. Azóta nem tudok magamhoz térni. Valami eszméletlenül finom. Én a chilis izesitésűt kóstoltam, vettem, mert szeretem a csipős dolgokat. A neve CHUMAK ukrán gyártmány. Kóstoltam ott a majonézét is az is fantasztikus ! A ketchupnak 4 izesitése van, most megkóstolom a többit is. És ami még lényeges,  teljesen szinezék és tartósitószer mentes !

Aki ezt olvasta, nagyon tudom javasolni, hogy kóstólják meg !!!!!!

nézek Creative Commons License 2014.10.14 0 0 64

 csak amolyan megkérdezem, aztán meglátjuk...   annyira nem akarom tudni az igazat, mert amit nem tudok, az nem fáj....

ez nem amerika, ez balkán...a maga virslijével, párizsijával, ehetetlen száraz/füstölt kolbászaival, májasnak csúfolt kenhető masszájával, paradicsomot sosemlátott kecsapjaival...nem sorolom...

én csak megpróbálok túlélni minden napot,   amire felébredek.     eddig sikrült.

sokmindenről nem akarom tudni az igazat. persze a polcról sem veszek le akármit,  mert óvatos vagyok.

ezért sikerült eddig életben maradnom.

ennek semmi köze az alább említett ketchupnak. talán a legjobb.

Előzmény: szenyor Lopez (63)
szenyor Lopez Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63

Az mondjuk elsőre nyilvánvaló volt, hogy a nyers paradicsom tömegét vették alapul ;) Azonban így viszont hazugság, amit állítanak. Az összetevők szó azt jelenti, hogy abban a termékben, ami a flakonban van, azok az alkotóelemek vannak, amiket felsorol. A főzés során elpárolgott víz nincs benne. Pont azért, mert elpárologott ;) Azt ráírhatják, hogy 148g paradicsomot használnak fel 100g ketchuphoz, de abból összetevőként csak x (70-80?) g lehet benne. Úgyhogy a válasz érthető, de nem korrekt ;)

Előzmény: nézek (62)
nézek Creative Commons License 2014.10.14 0 0 62

megérkezett a korrekt, érthető válasz paradicsom ügyben...

 

igen, a főzés során a vízveszteség az, ami befigyel... tehát jogos a 148 gramm paradicsom 100 gramm ketchupban..

 

tulajdonképpen nyolcadikos fizika... szégyenlem is magam.

nézek Creative Commons License 2014.10.12 0 0 61

igen, végsősoron a vizet kell kivonni, marad a gyümölcshús...akkor megvan a százalék..

Előzmény: ásítósmacska (60)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.11 0 0 60

OFF: az aldiban lehet kapni olyan (tubusos) sűrített paradicsomot, amire ráírhatnák, hogy 300% gyümölcstartalom. :)

De csak az van ráírva, hogy 3x-os sűrítmény.

 

 

Előzmény: nézek (59)
nézek Creative Commons License 2014.10.10 0 0 59

na ez az....

...de már jelezte a HEINZ cég, hogy küldik a magyarázatot...

Ha megjön, bemásolom..

Előzmény: ásítósmacska (58)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.10 0 0 58

nem olyan bonyolult dolog ez, csak végig kell gondolni. :-)

 

Nyersparadicsomban mérik a gyümölcstartalmat!

 

Mert ugye a ketchupban sűrített paradicsom van.

 

Hasonlóképpen a füstölt szárazárukban (kolbász, szalámi, stb.) jóval 100% fölött van a hústartalom, mert szárítás előtti (=nyershús) tartalomhoz viszonyítják.

 

Mindazonáltal szomorú, ha ezt a gyártó termékmenedzsere nem tudja séróból...

 

 

Előzmény: nézek (57)
nézek Creative Commons License 2014.10.09 0 0 57

Már többször, több helyen is megkérdeztem, de nem tud rá senki magyarázatot adni...

A HEINZ TOMATO KETCHUP 1,5 Kg-os flakonján az összetevők után (többek közt) ez(is) olvasható:

 

Paradicsom(148g 100g Tomato Ketchup-ban), ételecet...stb...stb..

 

Kérdezem a ketchup szerető olvasókat, hogy' lehetséges 148 gramm paradicsom 100 gramm ketchup-ban? Az egyik élelmiszeráruházban véletlenül összefutottam a HEINZ képviselővel, sajnos ő sem tudott rá válaszolni...

Ennyien hiányoztunk a suliból, amikor ezt tanították?

ZsuR Creative Commons License 2012.04.17 0 0 56

By 1801, a recipe for tomato ketchup was created by Sandy Addison and was later printed in an American cookbook, theSugar House Book.[4]

  1. Get [the tomatoes] quite ripe on a dry day, squeeze them with your hands till reduced to a pulp, then put half a pound of fine salt to one hundred tomatoes, and boil them for two hours.
  2. Stir them to prevent burning.
  3. While hot press them through a fine sieve, with a silver spoon till nought but the skin remains, then add a little mace, 3 nutmegsallspicecloves,cinnamonginger, and pepper to taste.
  4. Boil over a slow fire till quite thick, stir all the time.
  5. Bottle when cold.
  6. One hundred tomatoes will make four or five bottles and keep good for two or three years.

The salt in this recipe, which served as a preservative, yields an extremely salty taste.

 

Gepi forditasban:

A 1801-receptet ketchup hozta létre Sandy Addison és később egy amerikai nyomtatott szakácskönyv, theSugar House Book. [4]
 Get [a paradicsomot] elég érett száraz napon, nyomja össze őket a kezeddel, amíg csökken a cellulóz, aztán fél font finom  100 paradicsomot, és forraljuk őket két órán át.
Keverjük össze őket, hogy ne égő.
Míg a forró nyomja őket át finom szitán, egy ezüst kanalat, amíg semmi, de abőrön marad, majd adjunk hozzá egy kevés szerecsendió, 3 szerecsendió, szegfűbors, szegfűszeg, fahéj, gyömbér és bors ízlés szerint.
Forraljuk át lassú tűzön, amíg elég sűrű, keverjük egész idő alatt.
Üveget, amikor hideg.
Száz paradicsom, hogy négy vagy öt üveg és tartsa  két-három évben.
A só ezt a receptet, amely szolgált tartósítószer, a hozamok rendkívül sós ízű.

 

Eredetileg a ketchup nem volt edes... ami viszont volt, az a koncentralt paradicsom, nem ivole surusegu.  Ha belemartod a sult krumplit - nem csopog le rola, rajta marad mint egy dip.


adarmon Creative Commons License 2012.04.17 0 0 55

ketchup recept:

kizárólag csak házi készítésű

2 liter sűrű paradicsomlé befőtt (ha csavaros üvegbe tesszük el nem celofán lezárással, akkor nem barnul meg a teteje),

a következő arányok ízlés szerint változtatható mennyiségek

5 nagy gerezd fokhagyma,

1 tk. gyömbér, (teás kanál)

0,5 tk. kardamon,

1 tk fahéj,

1-2 ek. 20% ecet,(vagy bármilyen ecet)

0,5 tk. szegfűszeg,

esetleg 1-2 ek. cukor,

tartósító nincs (0,5 l üveg+ fedő vízben kifőzni, majd a megtöltött üvegeket vízben forraljuk 10-15 percig, 2 nap száraz dunc) felbontva hűtőben el áll párnapig, 

 

Dydand Creative Commons License 2012.03.20 0 0 54

Amit az előbb kifelejtettem: nem az itthon is kapható műanyag dobozosra gondoltam, bár az itthon nagyüzemileg kaphatóak közül még mindig messze a legjobbnak értékelem, de az eredetihez nincs sok köze sajnos:(

 

Kedvencem több is van, de azok itthon nem kaphatók (itthon a sz*rrá édesített paradicsomszószt hívják kecsapnak, és azt szeretik az emberek vagon számra minden ételükre rakni, hogy elnyomja az étel eredeti ízét (ahogy pl. a szőlő ízét nélkülöző édes(muskotályos) pezsgőt is "pezsgőnek" híváj itthon, de ez OFF topik itt...)

Előzmény: Dydand (53)
Dydand Creative Commons License 2012.03.20 0 0 53

Szerintem a kethcup a Heinz-nél kezdődik. 

H_G Creative Commons License 2012.02.09 0 0 52

No azért nem mindenben, a két magyarból (?) az Univer majonéz szerintem messze veri a Globust... (Viszont alulmarad ketchup és főleg mustár terén, az igaz.)

 

Nemrég egy olyanra bukkantam, hogy Felix "Barbecue lover's ketchup", és ez tényleg finom! (Szemben a Felix alapmodelljével.)

 

Előzmény: Dórai31 (51)
Dórai31 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 51

Szerintem a globus mindenben..majonézban is;)

maryschka1 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 50

anyósom házi paradicsomcucca a legjobb :)

Berlusz Móni Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49

Fűszerezés: tényleg csak 1x kell megnyomnod a pgdwn gombot, ott van.

 

Az elállásra: nem literes üvegbe kell tölteni, hanem 2 dl-esbe. Akkor nem gond, hogy a felbontott adag meddig áll el.

 

 

Előzmény: NagyZolika (46)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.02.01 0 0 48

Ha azt akarod, hogy minél hamarabb megromoljon, hát tegyél bele keményítőt. :))))

 

Miért  ne lehetne krémes az otthoni? Hallottál már botmixerről? :)

 

 

Előzmény: bcontact (45)
HorváthBen Creative Commons License 2012.02.01 0 0 47

olvasd el lentebbi kommenteket, a tartósításnál pedig én szalicilt teszek.

NagyZolika Creative Commons License 2012.02.01 0 0 46

Sziasztok!

 

Mivel tartósítjátok az otthon főzött ketchupot? Milyen fűszereket tesztek bele? Meddig áll el egy felbontott adag?

Köszi a válaszokat!

bcontact Creative Commons License 2012.01.31 0 0 45

És a krémes állagot nem hiányoljátok az otthoninál?

Egy kis keményítő nem tenne jót neki?

evass Creative Commons License 2011.01.09 0 0 44

Én is leszoktam a bolti ketchupról és otthon készítem, mindig frissen, és csak annyit, ami max 1-2-szeri étkezés alkalmával elfogy. Nagyon egyszerű az én receptem, egészben megfőzök kb 5 db paradicsomot. Lehúzom a héjukat, turmixgépbe teszem a meghámozott paradicsomokat (extra vizet nem adok hozzá) és ízesítem sóval, borssal, esetleg fokhagymával. Összeturmixolom és már kész is. (Cukrot nem teszek bele)

Előzmény: dszysssz (39)
bcontact Creative Commons License 2011.01.02 0 0 43

Új adatot kérünk!

 

Új negatív tapasztalat:

Tesco Mild Ketchup (Oak Lane)

Hiába 69% a gyümölcstartalom, a túl sok ecet miatt élvezhetetlenül savanyú.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!