Keresés

Részletes keresés

Mirrmurr Creative Commons License 2019.08.23 0 0 795

Szerintem akkor vegyél egy Sony A6000-est, annak is szuper az autofókusza, családi eseményekre kiváló lesz. Hobbiból cserélni drága. Vagy vegyél egy Z6-ot, és azzal hosszú időre meg lesz oldva a fotó és a videó is.

Előzmény: Mazsi1972 (794)
Mazsi1972 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 794

Sziasztok!

 

Nikon D7100-al szeretnek videozni, de az objektiv fokuszalaskor nagyon rangat. Tudtok ajanlani olyan lencset, amivel erdemes videozni Nikonnal? Azt tobb helyen olvastam, hogy a Canon-al jobban lehet videozni. Erdemesebb lecserelnem a rendszeremet? Hobbi fotos vagyok, es videozni is inkabb a csaladi esemenyeket , kirandulasokat videoznam. Koszi a valaszokat!

peter89x Creative Commons License 2019.06.03 0 0 793

Ha a miki direktben a vázba dugva nem produkál furcsaságot, akkor ott az adó/vevő résszel lesz baj. Nem tudom, hogy garanciális-e még a cucc, de lehet hogy megérné elvinni szervizbe. 

A durva statikus zörej utalhat arra is, hogy valami tönkrement az elektronikával, látatlanba' nem egyszerű az ilyet megmondani.

Előzmény: Laci#Canon (792)
Laci#Canon Creative Commons License 2019.05.29 0 0 792

Szia!
Igen, a mikrofon laptoppal hibátlanul működik és tud hangot rögzíteni.
Az egyik barátom is kipróbálta a szettet, nála is ugyanez a hiba jelenség volt, amit leírtam.
A DSLR-re is közvetlenül csatlakoztatva a mikrofon, jól működik, zaj nélkül, a közelben nem volt semmi zavaró gép.
Vadi új elemekkel is kipróbáltam, semmi változás.

Fél éve próbáltam utoljára, akkor még szuperül működött.
A jag+jag kábelen, amivel a DSLR-el összekötöm, törés nem látszik,jó állapotban a kábel, de nincs másik hogy ezt még pluszban ellenőrizzem.

Tettem fel egy képet, ami mutatja, ha teljes szett csatlakoztat van, a hangsávok folyamatosan ugrának a DSLR-en, néma csendben és lejátszáskor csak zaj hallatszik...

Előzmény: peter89x (791)
peter89x Creative Commons License 2019.05.29 0 0 791

Szia!

 

Próbáltad a mikrofont más eszközre kötni (pl telefonra), és hangot rögzíteni? Ha igen, hallatszott a zaj?

A DSLR-be próbáltál már más mikrofont dugni, és azzal hangot rögzíteni? Ha igen, hallatszott a zaj?

Próba közben nem volt a közeledben semmi, ami zavarhatta volna az RF adást? Pl. mikró, centrifugáló mosógép, hasonló?

Az elemek nem voltak lemerülve?

A kábel nincs megtörve?

Előzmény: Laci#Canon (790)
Laci#Canon Creative Commons License 2019.05.27 0 0 790

Sziasztok,

Egy új problémával találkoztam, videózás közben.
A kamerám Canon 700D
Mikrofon, K and F concept M8 

Videózás közben hang helyett csak szörnyű zajt vett fel a kamerám.
Később ellenőriztem a kamera mikrofonját, a menüben az automata hangszín beállításnál, szépén mutatja a hangsávokat, miközben beszélek.

Ha csatlakoztatom a külső mikrofont, a hangsávok nagy hangerővel hangot mutatnak a camera kijelzőn, annak ellenére, hogy teljes csend van.
A beállításokat ellenőrizem, a transzmitter és a vevő jól van összetéve, minden úgy van összekötve, ahogyan kell.
A kamera folyamatosan mutatja a mozgó hangsávokat, ha a K and F mikrofon van bedugva, akkor is ha nincs hang. (A beszédhang változásától függetlenül ugrál a hangsáv a kijelzőn.)

Nincs ötletetek mi lehet a probléma?
Korábban ugyanez a szett tökéletesen vett fel hangot videózás közben, a mikrofont nagyon keveset használtam.

Köszönöm előre is!

Üdv

Laci,

peter89x Creative Commons License 2018.05.28 0 0 789

Szervusz! 

Nem pont a legjobb topikba írtál téma szempontjából, de a válasz a következő:

"You can only record TV programs if your TV has a video out connector or if you have a separate tuner.", azaz

"Csak akkor rögzíthetsz TV műsort, ha a televíziód rendelkezik 'video out' csatlakozóval, vagy külön tuner egységet használsz".

Előzmény: pasas55 (788)
pasas55 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 788

Sziasztok! Van egy Panasonic NV-W1 videóm, lehet ezzel felvenni televízióból műsorokat valahogyan, mert nincs benne tuner? köszi

peter89x Creative Commons License 2018.04.09 0 0 787

Szia!

Le lehet szedni a netről custom picture style-okat amikkel flat képet kapsz, azokkal "kibővíthető" a dinamika kicsit. A géphez kapott cd-n ott van elvileg a Picture Style Editor, azzal össze tudsz hozni magadnak is ilyet, ha esetleg nem találnál a neten.

Youtube szintén tele van tutorialokkal.

Előzmény: ishootraw (786)
ishootraw Creative Commons License 2018.04.01 0 0 786

Sziasztok!

200D-vel (de hasonló korú váz is támpont lehet) leggyakrabban a rekesz előválasztót módot használom, a látványos dslr bokeh hatást elréve /50mm 1.8-al/ (egyéb esetben leggyakrabban Gopro, vagy telefon videóját használom), 1080p 60fps beállítással.
Kérdés, hogy hogyan tudom ezen a gépen a legnagyobb dinamikát elérni - akár utólag feldolgozhatóság szempontból- ? A HDR mód kilőve, mert nem tudok belenyúlni a rekeszértékbe.  Manualba viszont sokszor felé lövök, a kiégett részek pedig nem visszahozhatóak. Kerestem, de nem igazán ad lehetőséget nyers adatmentésre, elég tömörített MP4, amit nyújt.

 

Richárd Nagy Creative Commons License 2018.02.20 0 0 785

Flycam Nano DSLR

Eladó összes tartozékával (plusz súly,szerszám) kamerastabilizátorom. Canon 70d fényképezőgéppel használtam.


Átvétel: Veszprém vagy csomagküldés

 

06-30-340-05-93

nrphoto15@gmail.com

peter89x Creative Commons License 2018.01.30 0 0 784

Előzmény: jimmike10 (783)
jimmike10 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 783

Már nem ingyenes?

Előzmény: peter89x (782)
peter89x Creative Commons License 2018.01.30 0 0 782

Ismerem a DaVinci Resolve-t, de az ára kereken háromszor annyi, mint amennyit én nyugodt szívvel rászánnék egy olyan szoftverre, amit nem hivatásszerűen, hanem hobbiból használnék. Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy a gépem döccenés nélkül elvinné. :-)

Előzmény: mobalazs (781)
mobalazs Creative Commons License 2018.01.25 0 0 781

Szia,

 

Nézd meg a Davinci Resolve programot.

 

Nem csak egy editáló programot kapsz, hanem egy komplett csomagot. (fényelés, hang)

Szerintem azért az árért nem rossz, igaz kell hozzá vas, de proxy fájlal ez sem probléma.

Előzmény: peter89x (778)
peter89x Creative Commons License 2017.12.31 0 0 780

Filmora-val szemeztem már én is, nem is tudtam, hogy akcióznak.

Előzmény: o0-0o (779)
o0-0o Creative Commons License 2017.12.30 0 0 779

https://filmora.wondershare.net/video-editor/

én az 59.99 dolláros változatot vettem, nem sokat használtam, nem sűrűn videózok, de amire igen azzal elégedett vagyok

Előzmény: peter89x (778)
peter89x Creative Commons License 2017.12.30 0 0 778

Ki milyen videoszerkesztő szoftvert használ, ajánl?

Igyekszem átállni mindenben a jogtiszta megoldásokra, de editort még nem találtam. Nagyon sok extra funkcióra nem lenne szükségem; color grading, legalább kettő video- és hangsáv kezelése, feliratok elhelyezése.. Windows 10 oprendszeren stabilan fusson. Szerintem nem nagy kívánságok. 100 usd körüli licensz ár  lenne a plafon.

Van valakinek ötlete?

Ybrik Creative Commons License 2017.11.15 0 0 777

Keresek manfrotto 501 hdv fejhez frikció állító csavart. Sajnos elhagytam:-(

auer zoltán Creative Commons License 2017.10.12 0 0 776

kamera stabilizátor eladó! 

 

DSLR+fix obikkal használtam, tökéletesen működik! használt, de jó állapotban van, összes menet, csavar stb. hibátlan! egyetlen hiba a második képen látható, a csúszásgátló gumilap sarka hiányzik.

 

ár: 25.000ft

 

csere nem érdekel

 

megtekinthető, kipróbálható előre egyeztetett időpontban Dunaújváros-Budapest vonalon hétköznaponként, hétvégén Adonyban!

 

063066549huszonhét

auerz99kukacgmail.com

 

 

nemethla Creative Commons License 2017.05.15 0 2 775

Más f-val csalánba? merthogy a saját obid se nem fix, se nem nagy fényerejű...

Előzmény: petyat (770)
nemethla Creative Commons License 2017.05.15 0 0 774

Azért, mert a Magic Lantern nem foglalkozik az 1-es pro vázakkal ( 5d -6d ff-el igen ), de ált a semi-pro vázakra írták az ML-t.

Előzmény: sylepsis (773)
sylepsis Creative Commons License 2017.05.14 0 0 773

nem értek hozzá, tanulni lestem be ide. meg tudnád mndani, hogy miért fontos, hogy APS-C vázzal rendelkezzen valaki? mi a baj a full-frame vázakkal? mennyiben befolyásolja ez a filmes elképzeléseidet, hogy teljesen kizárod a keresésedből azokat, akiknek ilyen van?

Előzmény: petyat (770)
petyat Creative Commons License 2017.04.25 0 0 772

 

Ami késik nem múlik, 80D-re is lesz ML. Sokáig kényszerültem nélkülözni a 70D-n,

de közben használtam más gépen. A 7D mkII, 77D, 80D, 800D tudja a 60fps Full HD-ban,

ami érdekes lehet lassított felvételhez, de még elég újak, nincs rájuk ML.

 

Igazából DIGIC generáció / kategória vonalon lett felálítva a sorrend.

A 7D MkII azért lett második, mert szerintem nem éri meg az árkülönbözetet a 80D-hez

képest ráadásul a Dual Pixel CMOS-t is kihagyták belőle (ami nem a fókusz miatt érdekes,

hanem a kisebb moire miatt), viszont újabb proci van benne, mint a 70D-ben.

 

Sikerült feloldanom az ellentmondást? Sajnálom hogy messze laksz, örülök

hogy nem lehetetlen az ötletem és remélem találok társat itt Budapesten.

 

Köszönöm hogy írtál! Sok sikert a továbbiakban.

 

Előzmény: peter89x (771)
peter89x Creative Commons License 2017.04.21 0 0 771

Ott van egy kis csavar azért, hogy az általad elsősorban preferált 80D-re nincs ML, noha az ML használatát előnyként nevezed meg. :-)

 

Ha nem az ország másik felében laknék, a 80D+50/1.8 STM+Rode VMG+Walimex Shoulder Rig szettemmel szívesen grupiznék amúgy; itt békés megyében nem nagyon hiszem hogy lehetne hasonló kis indie csoportot csinálni..

Előzmény: petyat (770)
petyat Creative Commons License 2017.04.21 0 0 770

 

Továbbra is keresek budapesti videóst hosszú távú együttműködésre.

Ez magában foglal kreatív önmegvalósítást, független filmes projecteket

és ha az élet is úgy akarja, fizetős rendezvényes munkákat.

 

APS-C Canon EOS vázzal (legalább DIGIC 5 processzor)

rendelkező elszánt embert keresek, aki hozzám hasonlóan szeretne

szépet alkotni, de még nem találta meg hozzá a partnereket.

 

Saját felszerelés:70D, Tamron SP 24-70 f2.8 Di VC USD,

Walimex Shoulder Rig (follow focus, matte box).

 

A szóba jöhető vázak, az általam preferált sorrendben:

80D, 7DmarkII, 70D, 77D, 800D, 760D, 750D, 700D, 650D.

Videós tapasztalat nem elvárt, de fix (és nagy) fényerejű belső

fókuszos objektív szükséges. Cinestyle profillal dolgozunk.

 

További előnyök:

- Profi objektívek

- Magic Lantern használata

- Follow focus, matte box

- Valamilyen kamera stabilizáló (rig, steady, gimbal, olajcsillapítású statív)

- Valamilyen kamera mozgató (fahrt, slider, crane)

- Lámpák és minden ami még ide tartozik...

 

Jelentkezni itt, mail-ben vagy a +3620 440 5607 számon lehet.

 

Köszönöm a figyelmet!

 

Előzmény: petyat (766)
suker13 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 769

Kérdésem visszavonom, megtaláltam ;)

Előzmény: martintimmer (767)
suker13 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 768

Szia! Először köszönöm :)

Másodsorban: Bemásoltam a Premier CC/ lumetri mappába, de a programon belül nem találom. Máshova rakja? Vagy nem a komplett mappát kell bemásolni?

Válaszod előre is köszönöm!

Előzmény: martintimmer (767)
martintimmer Creative Commons License 2017.04.14 0 2 767

Sziasztok! Korlatozott ideig ingyenesen letoltheto video LUT-jaim elerhetoek, innen:

https://sellfy.com/p/AjOv/

 

A sample kepek segitenek milyen kepivilagu videot lehet kesziteni barmilyen foto video anyagbol. :)

 

Remelem meghoztam az oromot a videozasra, tavasz van, alkossatok, hasznaljatok lutjaim! :D

petyat Creative Commons License 2017.04.06 0 0 766

 

Sziasztok!

 

Canon EOS 70D, 80D 7D MarkII (esetleg MarkI) kamerával rendelkező videóst keresek közös munkára.

Fontos, hogy legyen hozzá jó minőségű fix fényerejű objektív és valami kamera stabilizáló rendszer.

 

Már most hétvégén forgatnánk.

 

Saját felszerelés: 70D, Tamron SP 24-70 f2.8 Di VC USD, Walimex Shoulder Rig (follow focus, matte box).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!