Keresés

Részletes keresés

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2024.03.17 0 0 1187

1975-77,ebből  Siklós-1975 okt 28-76 Ápr.

3. század, 2. szakasz, 4 raj 5. ember, Szd.pk: Markotics őrgy, Szakasz pk: Börcsök Jenő zszl. (Nyugodjon békében ,idő előtt  meghalt)

Előzmény: HentesLala (1184)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2024.03.17 0 1 1186

1975-77 ben voltam örsellátó, akkor az volt a recept. Persze a valóságban a fiuk sokszor lusták voltak főzni nekik, konyhai moslékot kaptak....

Előzmény: Pikpik hör (1185)
Pikpik hör Creative Commons License 2024.03.14 0 0 1185

Mifelénk lebbencstészta is főtt a kutyakajába, viszont rizs helyett árpagyöngyöt kelett beletennünk, szegény kutyuknak ment tőle a hasa.   Pikpik hör

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (987)
HentesLala Creative Commons License 2024.03.02 0 1 1184

Üdv.

1992 február- május. 

3/4/4/2

Azazhogy harmadik század,negyedik szakasz,negyedik raj,második ember. 

Raktáros kiképzés.

Orrba szájba riadó a délszláv balhé miatt. Ivándárda, Illocska,Drávaszabolcs.

mindenev Creative Commons License 2022.10.17 0 0 1183

Bár már többen is feltöltöttetek saját fotókat a siklósi laktanyaroncsról, a mostani állapotokat én is lefotóztam:

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.10 -2 0 1182

Üdv a csapatnak, Tekerjünk még egyet - kettőt azon a KAPCÁN. Volt olyan hőr társad kit kapcabetyárnak tartottál ???. Nekem volt futi lett a vége. Érezted úgy, hogy a hatalom, vagy valaki kapcarongya vagy ???. Én igen 1968 Siklós. 

katona1480 Creative Commons License 2022.08.31 0 1 1181

Amit te írsz az szerintem nem kapca hanem leszerelő zászló volt.

A KAPCA egészen más, zokni helyett használták a csizmában.

Előzmény: matróz csárda (1180)
matróz csárda Creative Commons License 2022.08.31 -1 0 1180

Üdv. Mindenkinek

 

Mohácson voltam határőr 82-83 ban. Nagyszerű időszak volt,tele szép emlékekkel.Ma is szívesen járom utcáit keresve a  tárgyi emlékeket, 

 

a hozzájuk köthető megfakult történeteket. Talán sokan emlékeznek még, hogy itt a buszmegállóval szemben volt egy Gyöngyvirág 

 

nevezetű vendéglátó ipari egység, ahol az eltávról visszatérő kölkedi, majsi, illocskai, ivándárdai  határőrökkel  egykét asztalt összetolva

 

milyen jókat beszélgettünk. Ők az átszállásra vártak, mi pedig a kötelék előtti időt leggyakrabban itt töltöttük. Bácsból, Tolnából

 

voltunk a legtöbben, és ilyenkor egy kis szalon sör hatására meséltünk mindennapi vitézségünkről, hősködésekről, érdeklődtünk az

 

ismerősökről. Tettszett még, hogy az eltávról  visszatérők a hazulról hozott finomságokkal megvendégelték ilyenkor a szakaszt,

 

igazi kis közösségek voltunk. Valaki érdeklődött  a kapcáról,hogy mi az. Van határőr aki nem ismeri ? Aligha.

 

Úgy emlékszem lepedőből téptünk egy  törölköző nagyságút, aztán mindenféle motívumokat rajzoltunk rá filccel. A leggyakrabban  

 

Magyarország térképét, HÖR jelvényt, határkövet, leszerelés dátummal és persze mindenki aláírta. Nem volt ildomos az őrsön

 

belül mutogatni, de nélküle öregnek is kopasz maradtál. Minden jót nektek, vigyázzatok magatokra.

 

 

mindenev Creative Commons License 2022.08.26 0 0 1179

Kíváncsiságod kielégítésére lenne egy javaslatom: keress fel egy (vagy több) használt/nosztalgiacélt szolgáló katonai holmikat áruló kis boltocskát, azokban sokminden megtalálható. Én például 49-50 év távlatából már biztosan nem emlékszem a mikádóm-tornádóm-gyakorlóm, sőt a tányérsapkám méretére sem. Egy volt a lényeg: passzoljon a ruha a delikvensre. Az egyéb felszerelési tárgyaknál is a működőképesség, használhatóság volt a meghatározó, nem a paraméterek bemagolása.

Előzmény: S2101 (1178)
S2101 Creative Commons License 2022.08.25 -2 0 1178

Üdv!

 

Àtfogó, bő iromànyomat fogadja mindenki nyitottan, illetve nem feltétlen ide illően, bàr a HŐR csoportból emeltem.àt ide, mivel itt szimpatikusabb a hangulat!

 

Az 1990-es évből szàrmazom, és rajongok a ruhàzatért, milliőért, technikai dolgokért.

 

Ami a tulajdonomban van: IOR 7x40 HŐR tàvcső, 87m eje nadràg, mikàdó, rep szer nadràg.

Itt jönne első s legfontosabb kérdésem:

Aki ott volt, benne volt azoknak!

Magyaràzza el valaki a méreteket, 165/47 repszer nadràg jó derékban de lóg hosszban pedig 173cm vagyok, az eje, egykori ejtőernyős nadràg bő 20centivel hosszabb ugyanezen méreten! Mikàdó is passz ujhosszban de olyan slendriàn bő mindenhol.

 

 

Összefoglalva aki tud segítsen , meséljen az IOR csőről, azt pl agyondícsért legendàk veszik körül, az akkori ruhàkról, felszerelésről, arról hogy 165cm 65-70kg-ban mi a jó méret, szívesen fogadok HŐR, mélységi felderítő képeket, és rettenetesen keresek 87m hàtizsàkot, akinek volt arról is bàrmi élmény, tapasztalat sztori opyan amit szívesen olvasok!

 

Köszönettel! e-mail publikus oda is jöhet bàrmi!

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.23 -1 0 1177

Üdv a csapatnak. Ez igen Drávaszabolcs a király, Siklós mikor ébred ???. 1968 gyalog keresztül a városon irány a gyakorlótér ( kb 2 km ) szöges patkós csizmában kapcával, néha a lőtér szintén gyalog ( kb 5 km ). Van még élő hőr ki tudja mi a KAPCA. 

bajusz72 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 1176

Szia, Melyik századnál voltál kiképzés alatt. Én a 2 századnál 4. raj. Ismerhetjük egymást? Nem nagyon találok senki ismerőst.

Előzmény: örvezír (37)
bajusz72 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 1175

Szia! Szerintem mi voltunk egy körletben Siklóson. Én mint kopasz és ha jól emlékszem Te talán raktáros.... Kutyás tisztesek körletében 2. századon.

Előzmény: Fuszanecker (864)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.02 -1 0 1174

Még egy fontos momentum,minden fegyveres szolgálat alapja a Gpi.1 alaplőgyakorlat legalább MF-re történt teljesítése.Addig nem volt szolgálatba állítható.Jó most látom az alapkiképzés,eskű témában ugyanazt írtuk.

Kapkodtam,de hát én se leszek fiatalabb.Nálunk speciális szolg rend volt a vh szolgálatban Ferihegy I-II őt biztosította a század.Még akkor kevés utasbeszállító csáp volt,a gépek kinti állóhelyeken parkoltak,az utasokat busz vitte ki.Kemény feladat volt a fíúknak télen-nyáron a betonon.No mint mondatmm aki akar megtalál.

Előzmény: Törölt nick (1173)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1173

Valószinűleg, már  nem pontosan emlékszel.Az alapkiképzés 6 hét letelte után volt eskű,alig várták,hogy ténylegesen ,ha kell szolgálatot lásson el az ujonc.Így kerülhetett sor a kerületnél őrszolgálat ellátására,tehermentesítve a törzsszázadot.Illetve az eskű után már bevethető volt a kik század razziariadókon,illetve később szakkiképzésen, őrs megerősítő szolgálatokon.Nem marakszom én senkivel,pláne nem egy civillel.

Kevés káros izgalmat,erőt egészséget.Aki akar megtalál a Határőrség topicon

Előzmény: mindenev (1172)
mindenev Creative Commons License 2022.08.01 0 1 1172

Nem akarok "erkölcs-csősz" lenni, de muszály mindíg, minden topikban egymással marakodni ? 

 

Ha emlékeim nem csalnak, a kiképzőközpontokban, illetve kint az őrsökön eltérő volt a szolgálati rend. Siklóson (az "én időmben") újoncként nem adtunk sem századnapos-, sem laktanyai őrszolgálatot, ezekre csak az eskü után került sor. Ezek 24 órás szolgálatok voltak. 

 

Az őrsön "rendes szolgálat" esetén a napi járőrszolgálat 8-, esetenként 6 órás volt, az ellenőrző tisztesi járőr 4 órát gyalogolt. A HÜGY, illetve őrsügyeletes 24 órás szolgálat volt. Mindezek mellett volt természetesen a megferlelő szakfeladat ellátása szakácstól raktárosig, őrsellátótól lovászig, kutyás tisztesig, rajparancsnokig (elnézést, ha valamilyen szakszolgálatot kihagytam volna), illetve a gazdasági munka mindenki másnak. Ha nem "rendes" volt a szolgálat, hanem valamilyen esemény miatt megerősített jelzésű volt, akkor mind a járőrszolgálati idők, mind azok egymásutáni gyakorisága, mind a szolgálatban levő személyek száma növekedett, sűrüsödött. A mi őrsünkön volt egyébként egy híradóraj is, nekik a "sima" határőröktől eltérő volt a szolgálati beosztásuk (híradóközpont, vezetéképítés, vezetékkarbantartás, stb). Volt viszont egy különleges beosztás is: a "MOKÉP határőr", aki az őrsöket járta biciklivel és hozta-vitte a filmeket. Rá például nem vonatkozott még a razziariadó sem - erről papírja is volt.

katona1480 Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 1171

Azt hiszem nem én kezdtem !

Előzmény: katona1480 (1169)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1170

Elég volt nem gondolod,hogy ezek után válaszolok!

Előzmény: katona1480 (1169)
katona1480 Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1169

GRATULA.

Hány évesen mentél nyugdíjba ?

Előzmény: Törölt nick (1168)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1168

Egy napot sem voltam rendőr,határőrként mentem nyugdíjba,csak most 2007.01.01-től jogutód a rendőrség.Valóban nem vagy a komám,bár sokan akartak azok lenni.

Előzmény: katona1480 (1167)
katona1480 Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 1167

Végig néztem más topikon levö hozzá szólásaidat is akkor te mint rendőr voltál, igy már értem aroganciádat .Néz utána hogy én mikor voltam katona? és hol?

Egyébként még egyszer mondom nem vagy a komám akár hány éves vagy.

Előzmény: Törölt nick (1165)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1166

Az őrsellátó komoly beosztás,nálunk egy srác kereskedelmi Főiskolával csinálta.Általában érettségizett,pláne

közgazdasági érettségivel ritkán kerülte el,hogy az alapkiképzés után szakkiképzésre odakerüljön.Igen csak véletlenül kerültem ide, a siiklósi topicra,mert egy bajtárs Adyligetről ítt bukkant fel.

Kevés káros izgalmat,erőt egészséget!

Előzmény: SzépEmlékek (1163)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 1165

No igen 24 órás szolgálat őrségként 2 óra kint 2 készenlét 2 óra pihenő.No jó ujoncként mi is adtunk ilyet.Egy nagy laktanyában ahol havonta kijárt néhány őrség,belszolgálat kb ennyi.A határőr meg mindennap heti egy szabadnappal lenyomta a szolgálatát.Hogy nem vagy a komám?66 éves vagyok 24 hónap sorállomány,majd összesen 27 év 8 hónap 17 nap szolg idő .Nem csak a reggeli torna volt a legnagyobb gondom....

Előzmény: katona1480 (1164)
katona1480 Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 1164

a. nem vagyok a komád !

b. én csak olv társunknak válaszoltam ö írta amit tapasztalt valóban nem hör voltam és nem honvédként szereltem .

c.8-12 órás szolgálat nálunk 24-órás volt. 3.tárral. te sem siklóson etted a sorkatonák kenyerét ha jól olvastam régebbi hozzá szólásaidat.

 

Előzmény: Törölt nick (1162)
SzépEmlékek Creative Commons License 2022.08.01 0 1 1163

1988. november 29-én vonultam be Kiskunhalasra, onnan Siklósra. Őrsellátó kiképzést kaptam, a századparancsnokom Tabi László főhadnagy volt. Mikor Halasra visszakerültem, az maga volt - ha nem is pokol - az üresség, rendetlenség, ordas butaság; mindenhol piszok, penész. Siklóson rendes, tisztességes srácok és tisztek volta. Természetesen voltak kivételek, de elenyésző ez a szám Halashoz képest. Szép, rendezett laktanya volt, s nem bántam meg, hogy ott voltam kiképzésen. Rengeteget nevettem, igaz, volt elkeseredéssel teli időszak is. De ez természetes volt akkor is. Szívesen beszélgetnék azokkal, akik az "én időmben" voltak ott.

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 1162

Valószínűleg "kakúkktojás" vagy komám honvédként egy határőr topicban!

Örültek volna az én bajtársaim,de a beosztottaim is ha csak a reggeli torna "borzalmai" lettek volna a szolgálati ídő alatt a legnagyobb megterheléseik!A határőr végrehajtó szolgálatban 8-12 órát nyomott,60-90 éleslőszerrel a szolgálatban az államhatáron.Nem volt idejük ,de kedvük se egymást piszkálni.az biztos,hogy egy fagyos reggel nem kellett félmeztelenül tornázni mert az esetleges megfázás a szolgálatképesség rovására ment volna.Nem voltak/voltunk cukorból a kiképzés kemény volt.Parancsnokainkat szerettük,aki nem szolgált rá ,annak is sokszor "falaztunk".Kevés határőrt ismerek aki ne jó szívvel gondolt volna vissza a szolgálati idejére.

 

Előzmény: katona1480 (1161)
katona1480 Creative Commons License 2022.07.30 -2 0 1161

Nem vagy vele egyedül az akkori seregből.

Ha valamit utáltam az a reggeli torna volt!!!! még ennyi idő után is! no meg az úgy nevezetet sport tiszteket. Képesek voltak korán reggel bejönni a lakt-ba persze nem félmesztelenül ugráltatni a katonát!!!

Előzmény: Fatusi babatunde (1160)
Fatusi babatunde Creative Commons License 2022.07.30 -1 0 1160

Azok a korareggeli  tornàk félmeztelenül az udvaron  kemény minuszokban!Annyira azota se àtkoztam el senkit,mint akkor az elöljàrokat!:)

Előzmény: Törölt nick (1153)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.01 0 1 1159

A   Határőrség topicon az újonnan létrehozandó határvadász szervezet,stb témákban egy kis eszmecsere,vélemények akit érdekel....

Törölt nick Creative Commons License 2022.06.25 0 0 1158

Februári bejegyzés kicsit régi,de most akadtam rá.Remélem jársz még erre.Ugyan nem voltam Siklósi határőr,de a Határőrség topic valamiért nem aktív.Örömmel olvasom ,hogy a Budapesti Határőr Igazgatósághoz kerültél Adyligetről ,biztos ismertük egymást.Jelenleg a Ferihegyi Rendőr Igazgatóság a jogutód szerv,elég aktív a nyugdijas szervezet,bár a Covid miatt az utóbbi két évben nem volt találkozó.Talán az ídén ősszel.

emil:cannon56@freemail.hu

Előzmény: Mukkshow (1149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!