Keresés

Részletes keresés

csabafab Creative Commons License 2017.10.14 0 0 494

Én tegnap vettem a Lónyay-Gönczy Pál u. sarkán (mini Tescoval szemben) lévő kis váltóban Manatot nagyon jó árfolyamon. Az ablakba nincs kiírva, be kell menni és megkérdezni, h van-e neki. 

Előzmény: ilyenem_is_lett (475)
hajbag Creative Commons License 2017.10.08 0 0 493

Köszönöm!

COOP Creative Commons License 2017.10.08 0 0 492

Köszi!

hacsapuri Creative Commons License 2017.10.08 0 0 491

Gyors számolással kb. 200 km-t mentünk 100 manatért, 4 látnivalóval. 

Előzmény: COOP (487)
hacsapuri Creative Commons License 2017.10.08 0 1 490

Átlagos ellenőrzés volt a határon. Fotó,illetve a kézipoggyász átvilágítós ellenőrzése. Pénzt nem néztek. Nem kell vinni, a repülőtéren tudsz váltani amivel bejutsz a városba, ott pedig van pénzváltó, nem nagy különbségekkel.

Annyi jó tanácsként, hogy a Wizzair hajnalban landol, ha bementek Bakuba, 10-ig nem sok minden van nyitva. Mi már nagyon éhesek voltunk :-(  

Előzmény: hajbag (488)
hacsapuri Creative Commons License 2017.10.08 0 1 489

Reggel a belvárosból indultunk, kivitt bennünket a sárvulkánokhoz, onnét a sziklarajzokhoz(ott a múzeumban tárlatot vezetett), majd vissza Baku felé és ki  Ateshgah-ba a Tűztemplomhoz, és a Yanar Dag-hoz, az égő hegyhez. Ebben a négy látnivalóban állapodtunk meg, tulajdonképpen egész nap vitt bennünket. 

A Yanar Dag-ot szerintem ki lehet hagyni, annyi az egész amit a képeken is látni. A végén elvitt bennünket egy helyi étterembe,a kaja mellett a hangulat is pazar volt. Ide nélküle nem jutottunk volna el.Ott meghívtuk ebédelni.

Mindezért a négy látnivalóért  100 manatot fizettünk. Azaz kb.15.000 Ft-ot. Ez nem kevés, de autóbérléssel sem jártunk volna jobban, sok időt nyertünk vele. Sajnáltuk, hogy csak utolsó nap találtunk rá, Shekibe szerettünk volna még eljutni, de nem fért bele, mert várt bennünket Tbilisi :-)

Előzmény: chubbyka (485)
hajbag Creative Commons License 2017.10.08 0 0 488

Sziasztok! Aki volt tud segíteni abban, hogy vihetek-e be az országba manatot? Ellenőrzik a beutazásnál?

COOP Creative Commons License 2017.10.08 0 0 487

én is kérlek :) mennyiért voltatok x vagy y helyen stb. Köszönöm előre is!

Előzmény: chubbyka (485)
W.L. Creative Commons License 2017.10.08 0 0 486

Ha mar taxisok, akkor csak erdekessegkent megjegyzem, hogy en meg magyarul folyekonyan beszelo azeri soforrel is osszefutottam. Evekig elt nalunk, sajat utazasi irodaja volt itta, aztan az APEH elol haza kellett menekulnie ;-)

Viszont nem Bakuban volt, hanem a magyar turistak koreben tavolrol sem nepszeru Lenkaranban az orszag deli reszen.

chubbyka Creative Commons License 2017.10.07 0 0 485

Írnál árat is? Kilométerben számolták? Napra? Köszönöm!

Előzmény: hacsapuri (483)
COOP Creative Commons License 2017.10.07 0 0 484

ha tehetem autót bérlek...de itt nem tervezem...

Köszi az infót! :) Valami ilyen jó lenne :)

Előzmény: hacsapuri (483)
hacsapuri Creative Commons License 2017.10.07 0 0 483

Helyben találtuk. Leszólított bennünket egy taxis, akinél rákérdeztünk, h mennyiért vinne bennünket el Gobustanba stb. Majd alkudoztunk. Végül egy haverja vitt bennünket, korrektül jött értünk a szállásra, egész nap fuvarozott bennünket, nagyon jó fej volt. A sárvulkánoknál extra szolgáltatás volt az iszappakolás. :-D 

Arra hamar rájöttünk, ha oroszul beszélünk, akkor a második mondat az legyen, hogy magyarok vagyunk! :-)

Mi úgy láttuk,  inkább az iráni volt sok, főleg a hétvégén.Ezt erősítették meg az autóbérlősök is.

Előzmény: COOP (482)
COOP Creative Commons License 2017.10.07 0 0 482

a taxist a helyszínen szedtétek össze vagy már itthonről? Vagy nem gond a helyszínen valakivel megalkudni?

Olvastam, hogy ajánlottak itt valakit korábban, de hogy azt is írták, hogy már drága.. A neten talált lehetőségek viszont nagyon drágák...gondolom az oroszokra vannak szabva...

Előzmény: hacsapuri (481)
hacsapuri Creative Commons License 2017.10.07 0 0 481

Augusztusban szuper utunk volt. :-)

Fürdésre Bakutól északra alkalmas a víz, kicsit sokáig tart kibuszozni (minden sarkon megáll), de hatalmas élmény.

Barátságos, segítőkész emberek.

Sajnos utazási irodával nincs tapasztalatunk, mi egy taxissal jártuk körbe (gyorsan sokat), jó fej volt.

Autót kint nem tudtunk bérelni, azt előtte hetekkel kell, így maradtunk Bakuban, majd vonattal át Tbilisibe.

Májusig lesz időd összerakni, jó kis út lesz! :-)

Előzmény: COOP (477)
COOP Creative Commons License 2017.10.07 0 0 480

Megnézzük újra! :)

Előzmény: chubbyka (479)
chubbyka Creative Commons License 2017.10.07 0 0 479

Köszi az infot a filmről! Hátha másokat is érdekel: ismétlés október 15, november 4.

Előzmény: COOP (477)
COOP Creative Commons License 2017.10.07 0 0 478

még egy kérdésem lenne:

Bakuban találhatóak kis irodák, amikkel lehetne kirándulni? Mint pl Ázsiában sokhelyen? időszüke miatt nem ördögtől való ez... szerintem :)

COOP Creative Commons License 2017.10.07 0 0 477

Volt valaki innen mostanában Azerbajdzsánban? :)

Átolvastam újra a topikot :) hm sokat és gyorsan változott sok minden .....

Láttam egy filmet tegnap előtt este  Nat Geon :) nagyon tetszett. Mennék, de már csak egy távolabbi időpontban lenne rá időnk...

Esetleg kérdeznék addig:

-Mennyire van meleg május végén?

-Mennyire lehetne strandolni valahol Baku környékén ha jó idő van?

-Egyszer már kérdeztem a 4 napot hogy lehetne kitölteni, most a 7 napra gondoltam..(tudom kevés, de ez van)

Ha válaszoltok, előre is megköszönöm! :)

Pó Apó írok :) merre jártál azóta :) WL hiába akart rábeszélni, végül sikerült? :)

wirtu Creative Commons License 2017.09.21 0 0 476

Sziasztok, úgy alakult, hogy az örményországi utamról maradt nálam kb. 7000 forintnak megfelelő dram. Ha valakinek szüksége lenne rá, ne habozzon szólni, és megbeszéljük a részleteket. Akár itt, akár e-mailben: limbacher.abraham@gmail.com, akár Facebookon keress Limbacher Ábrisként. Szép napot!

ilyenem_is_lett Creative Commons License 2017.09.06 0 1 475

Az Izabella utca 69 alatt találtam egy váltót. Oda kellett telefonálnom egy nappal előtte mert csak akkor van nekik, ha valaki hozott be (nem tartanak egyébként), így sikerült előre váltanom valamennyit. Szerettem volna ha érkezéskor is van nálam némi helyi valuta az USD mellett.

A tippeket pedig köszönöm!

Előzmény: Apcsi1 (474)
Apcsi1 Creative Commons License 2017.09.04 0 1 474

Gyakorlatilag minden bankban azonos áron váltanak valutát.  1 Euróért 2 Manatot adnak. A reptéren is. A nálunk megszokott valutaváltókat ne keresd. Vasárnap necces a dolog, érdemes úgy váltani pénzt, hogy hétvégére legyen elegendő Manatod.

Előzmény: ilyenem_is_lett (473)
ilyenem_is_lett Creative Commons License 2017.09.04 0 0 473

Sziasztok,

en utazok Azerbajzdsanba turistaskodni egy kort es igazabol egy fontos kerdesem lenne: 

Addig eljutottam, hogy vigyek USD-t, de AZN-t is szeretnek venni elore. Nem talaltam egyelore Budapesten olyan penzvaltot ahol ezt megtehetnem. Van erre tippetek? Illetve, ha van egyeb, friss tapasztalata valakinek azt is szivesen fogadom :).

Elore is koszi a segitseget!

Apcsi1 Creative Commons License 2017.08.31 0 1 472

Most jöttem haza Grúziából és Bakuból. Éjszakai vonattal mentem át Tbilisziből Bakuba, semmi kavarás sem volt sem az E-vízumommal, sem a cuccaimmal. A határőr tett fel keresztkérdést, pl. mikor voltam utoljára Örményországban, de miután megkapta a megfelelő választ, ment tovább. Annyi változást találtam a bakui közlekedésben, hogy a qobusztáni iszapvulkánokhoz és a sziklarajzokhoz úgy lehet eljutni, hogy a Május 28. tértől a 125-ös busszal kell menni a másik végállomásig, és az ottani buszpályaudvaron kell átszállni a 195-ös buszra. A sofőr szól, hogy mikor kell leszállni, hiszen ott már várnak rád a sofőr taxis haverjai. :-)  Összegzésül: ha mehetnéked van, menj nyugodtan.

pó_apó Creative Commons License 2017.08.28 0 0 471

no, és hol? :-)

Előzmény: zsoooc2 (470)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 470

Tárgytalan a kérdésem, megtaláltam a választ.

Előzmény: zsoooc2 (469)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 469

Sziasztok!

Azeri vízumot hol és mennyiért tudok a legolcsóbban csináltatni?

hacsapuri Creative Commons License 2017.07.19 0 0 468

SZia W.L!

Bakuban honnét indulnak a "járatok" Lahica felé? Onnét már gondolom könnyebben megtaláljuk a továbbiakat.

Köszi! :-)

Előzmény: W.L. (463)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 467

Köszönöm. Nem olcsó, de elég burzusj helynek néz ki, tehát valószínűleg az átlagos étteremk olcsóbbak. Azért benézünk majd ide is, úgy látom van menüjük is.

Előzmény: neo446 (466)
neo446 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 466

Az Amberd szerintem pont egy drágább kategória volt.

4-en fizettünk 25650AMD-t a vacsoráért, az kb 15.000HUF, de ebben volt leves, saláta, főétel, desszert, söröztünk a csajok boroztak.

Itthon szerintem ez nagyjából a duplája lett volna.

Előzmény: zsoooc2 (464)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 465

A hazai árakhoz képest olcsóbb, drágább vagy hasonló?

Előzmény: kirgizke (456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!