Keresés

Részletes keresés

wirtu Creative Commons License 1 napja 0 0 476

Sziasztok, úgy alakult, hogy az örményországi utamról maradt nálam kb. 7000 forintnak megfelelő dram. Ha valakinek szüksége lenne rá, ne habozzon szólni, és megbeszéljük a részleteket. Akár itt, akár e-mailben: limbacher.abraham@gmail.com, akár Facebookon keress Limbacher Ábrisként. Szép napot!

ilyenem_is_lett Creative Commons License 2017.09.06 0 0 475

Az Izabella utca 69 alatt találtam egy váltót. Oda kellett telefonálnom egy nappal előtte mert csak akkor van nekik, ha valaki hozott be (nem tartanak egyébként), így sikerült előre váltanom valamennyit. Szerettem volna ha érkezéskor is van nálam némi helyi valuta az USD mellett.

A tippeket pedig köszönöm!

Előzmény: Apcsi1 (474)
Apcsi1 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 474

Gyakorlatilag minden bankban azonos áron váltanak valutát.  1 Euróért 2 Manatot adnak. A reptéren is. A nálunk megszokott valutaváltókat ne keresd. Vasárnap necces a dolog, érdemes úgy váltani pénzt, hogy hétvégére legyen elegendő Manatod.

Előzmény: ilyenem_is_lett (473)
ilyenem_is_lett Creative Commons License 2017.09.04 0 0 473

Sziasztok,

en utazok Azerbajzdsanba turistaskodni egy kort es igazabol egy fontos kerdesem lenne: 

Addig eljutottam, hogy vigyek USD-t, de AZN-t is szeretnek venni elore. Nem talaltam egyelore Budapesten olyan penzvaltot ahol ezt megtehetnem. Van erre tippetek? Illetve, ha van egyeb, friss tapasztalata valakinek azt is szivesen fogadom :).

Elore is koszi a segitseget!

Apcsi1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 472

Most jöttem haza Grúziából és Bakuból. Éjszakai vonattal mentem át Tbilisziből Bakuba, semmi kavarás sem volt sem az E-vízumommal, sem a cuccaimmal. A határőr tett fel keresztkérdést, pl. mikor voltam utoljára Örményországban, de miután megkapta a megfelelő választ, ment tovább. Annyi változást találtam a bakui közlekedésben, hogy a qobusztáni iszapvulkánokhoz és a sziklarajzokhoz úgy lehet eljutni, hogy a Május 28. tértől a 125-ös busszal kell menni a másik végállomásig, és az ottani buszpályaudvaron kell átszállni a 195-ös buszra. A sofőr szól, hogy mikor kell leszállni, hiszen ott már várnak rád a sofőr taxis haverjai. :-)  Összegzésül: ha mehetnéked van, menj nyugodtan.

pó_apó Creative Commons License 2017.08.28 0 0 471

no, és hol? :-)

Előzmény: zsoooc2 (470)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 470

Tárgytalan a kérdésem, megtaláltam a választ.

Előzmény: zsoooc2 (469)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 469

Sziasztok!

Azeri vízumot hol és mennyiért tudok a legolcsóbban csináltatni?

hacsapuri Creative Commons License 2017.07.19 0 0 468

SZia W.L!

Bakuban honnét indulnak a "járatok" Lahica felé? Onnét már gondolom könnyebben megtaláljuk a továbbiakat.

Köszi! :-)

Előzmény: W.L. (463)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 467

Köszönöm. Nem olcsó, de elég burzusj helynek néz ki, tehát valószínűleg az átlagos étteremk olcsóbbak. Azért benézünk majd ide is, úgy látom van menüjük is.

Előzmény: neo446 (466)
neo446 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 466

Az Amberd szerintem pont egy drágább kategória volt.

4-en fizettünk 25650AMD-t a vacsoráért, az kb 15.000HUF, de ebben volt leves, saláta, főétel, desszert, söröztünk a csajok boroztak.

Itthon szerintem ez nagyjából a duplája lett volna.

Előzmény: zsoooc2 (464)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 465

A hazai árakhoz képest olcsóbb, drágább vagy hasonló?

Előzmény: kirgizke (456)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 464

Köszi az infókat. Árban milyenek ezek? Pl. az Amberd Tavern? A honlapjuk alapján elég jó helynek néz ki.

Előzmény: neo446 (455)
W.L. Creative Commons License 2017.07.02 0 0 463

Bakura a felszigettel jobb 2 ejszaka, 1-1et Lahicra, Shekire es Zaqatalara ertettem.

Ne menjetek vissza Bakuba, szebb az ut Lagodekhi fele.

Kozlekedes ugyanugy megy, mint Gruziaban.

Előzmény: hacsapuri (462)
hacsapuri Creative Commons License 2017.07.02 0 0 462

Sheki útvonalat mindenképp megnézzük, köszi az ajánlást! :-)

Mire gondolsz, hogy 1-1 éjszaka?

1 éj Baku, 1 éj Sheki ?

Ebben az esetben honnét, hogy indulnak buszok Sheki felé? 

Ha annyira egyszerű mint Grúziában, akkor bevállaljuk, mert tényleg mindenhova el lehet jutni, csak meg kell találni. 

A következő gondolat, hogy egyszerűbb autót bérelni 2 napra, és akkor  Shekiból visszajönnénk Bakuba (4,5 órát ír) és az éjszakai vonattal tovább Tbilisi.

Előzmény: W.L. (461)
W.L. Creative Commons License 2017.07.02 0 0 461

En mindenkepp a Shekin at vezeto verziot javasolnam, es Lahicban is megallva, esetleg Qobustan helyett.

Rohanosan eleg lehet 1-1 ejszaka mindenhol.

En ezt az utvonalat vegig busszal vagy marsrutkaval tettem meg, de berelt kocsival nyilvan gyorsabb.

Előzmény: hacsapuri (460)
hacsapuri Creative Commons License 2017.07.02 0 0 460

Sziasztok! Közeleg az indulás ideje Bakuba, most van a pánikolós   időszakunk, annyi mindent szeretnénk, csak az idő rövid. Sebaj, majd jövőre. :-)

Bakuba megyünk, és Kutaisiből jövünk, ez a biztos, illetve Tbilisi közte.

Többen írtátok, hogy Bakura elég 1-2 nap.  Így is tervezzük. Az egyik verzió, hogy éjszaka vonattal át Tbilisibe, és akkor irány Grúzia...

A másik, hogy Qoubustan, Sheki, Zaqatala és át Grúziába Lagodekhi felé, onnét már marshutka :-)

Szerintetek ez mennyi idő alatt teljesíthető, és legfőképp milyen közlekedési eszközökkel?

Még az autóbérlést is bevállalnánk, az tud úgy működni, hogy Tbilisiben kell leadni a kocsit, és nem horror áron.

Illetve bármi ötlet, segítség jól jönne :-)

Kösziiii!

pó_apó Creative Commons License 2017.06.19 0 0 459

Aszta!

Gusztusos. Én csak az X farkukat láttam, a vödörből kilógva. De úgy látom, nem  szárított, hanem füstölt.

A sör-bor-pályinka, meg a savanyított akármi a másik asztalon van?

Előzmény: neo446 (458)
neo446 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 458

Nem volt szálkás! :)

Eredetileg halpikniket terveztünk, de elkapott minket az eső így végül a szálláson ettük meg.

Előzmény: pó_apó (457)
pó_apó Creative Commons License 2017.06.18 0 0 457

Szálkás volt a hal? Csak úgy ettétek, simán, a vödörből kilógó, masnis farkával fogva? :-)

Mindenhol jókat ettünk, legemlékezetesebb Gorisban volt, ahol csak annyi volt kiírva latin betűkkel hogy CAFE, többi mind örmény szöveg, most már tudom, Turbaza Cafe, semmit sem értettünk az étlapból, a jófej pincér csaj csak legyintett, és minden napra kihozott valami finomat, aztán mondott egy vicces árat. A kártocská-t jegyeztem meg, hagymás, fűszeres törtkrumpli, mint köret.

Alaverdiben a Sanahin Bridge nevű szállás menedzsere -tényleg az- elvitt egy magán étterembe -más nem is volt arra- érdekes kajákat kaptunk, meg nem mondanám, mik voltak, de jók. Amúgy sajtos lepények bármikor, csak aki nem szereti a koriander, az időben tiltakozzon, mert rászórnak egy ágyásnyit.

A helyi neve míí, vagy mizs, nem tudtam megérteni pontosan, de azt mondtam, hogy ismerem, já znájú, étá jeszty a Lajos mizse. És erre azt mondták rá, hogy dá.

Előzmény: neo446 (455)
kirgizke Creative Commons License 2017.06.18 0 0 456

Mi Jerevánban itt ettünk, a szállásadónk ajánlotta:

http://tavern.caucasus.am/index.php?act=home&langs=en

Előzmény: zsoooc2 (454)
neo446 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 455

Május végén voltunk 10 napot Örményországban, sokfelé jártunk, ezekre az éttermekre emlékszem, hogy kifejezetten jók voltak.

Dilijanban a Kchuch étterem, nagyon-nagyon jó, érdemes bemenni. https://www.facebook.com/KchuchDilijan/

Az Amberd erőd felé vezető úton van egy étterem + szálloda, szintén nagyon jó volt. https://www.facebook.com/amberd.tavern/

Lavash hotel étterme Sevan-ban szuper.

Sevan tó mellett árulnak sok helyen kocsi csomagtartójából füstölt halat. Nem szabad kihagyni, isteni finom és tényleg olcsó!

Előzmény: zsoooc2 (454)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 454

Sziasztok!

Örményországban tudtok nekem éttermeket ajánlani, ahol finomat lehet enni, és árban se nagyon drága? 1 hetet töltünk majd az országban, és meg akarjuk kóstolni a helyi finomságokat.

jor_07 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 453

igen. Minden táskát kinyittattak es ami örmény cucc volt, kikaptak. Szerencsere vegul csak cimkeket szedtek le. Az arut megtarthattuk. De hutomagnestil kezdve dudukon ár mindenfele tárgyra fujtak... Velunk kulonben cegig kedvesek es normalisak maradtak .

Előzmény: pó_apó (452)
pó_apó Creative Commons License 2017.06.11 0 0 452

Éljen! Tehát megoldódott...

Örmény szuvenírek? Nézték a csomagokat?

Előzmény: jor_07 (451)
jor_07 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 451

Szia,

köszönöm a választ, végül a többiek leszavazták es a szálláshely soforjevel mentünk legalább szep es rövidebb uton. Három fele osztva Elment, másnap ellensulyoztuk egy nevetségesen olcsó Jazbegi kalanddal ;)

mas ami kérdés volt tegnapig: Beengedtek minket Azerbajdzsán a ataron, az örmény szuvenireknel gondolkoztak kicsit de vegul visszakaptunj mindent. Bocsi az elutesekert. Nem enged javitani a telefon.

udv.

Orsi

Előzmény: pó_apó (448)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 450

Sziasztok!

Jerevánban a 10€/fő/éj nagyon drágának számít nyáron? 2 szobás - valószínűleg panel - lakás. Nekem kb. ennyi fájdalomküszöböm. Ha tényleg nem számít drágának, akkor kifizetem, de azért kicsit sokallom.

W.L. Creative Commons License 2017.06.08 0 0 449

En is az ut szelen vartam az utolso debedi kolostorrommal vegezve, es nekem teherauto jott, de az is elvitt vegig Tbilisziig. Rugalmasnak kell lenni, es valami, valahogy mindig lesz.

Előzmény: pó_apó (448)
pó_apó Creative Commons License 2017.06.08 0 0 448

Miért lenne más? Működött, nem? :-)

Ebből a történetből is látszik: van többfajta megoldás. Ha nem jön a kisbusz, jön a rettenetes sárga (a tetején a gáztartályokkal). Minden esetre gratula a szállásadótoknak, hogy meg tudta ítélni, hogy egy olyan kisbusz, ami akkor indul, ha megtelik, pontosan mikor fog megérkezni. Amúgy az egy órás várakozás arrafelé nem várakozás. Meg hát az is lehetett volna, hogy simán továbbmegy, ha tele van. Alaverdi egy kis hely, Vanadzor egy város, azért ott talán más. Ti meg valszeg még csak nem is Alaverdibe mentetek, hanem csak ott, az út szélén, ami leágazik Haghpat felé.

Amúgy a határon pedig még a turistabuszok utazóinak is gyalog kell végigrángatniuk a bőröndjeiket, mivel ott buszváltás van. Kivéve ezeknek a Jereván-Tbilisi kisbuszosoknak.

Remélem jor07 es ügynök barátunk majd elszórakoztat minket, hogyan is volt a miképp.

Előzmény: kirgizke (447)
kirgizke Creative Commons License 2017.06.08 0 0 447

Nekünk van kicsit másfajta tapasztalatunk:

Haghpatban aludtunk, és Tbiliszibe szerettünk volna menni egy vasárnap. A szállásadónk rendelt is egy taxit, ami elvileg levitt Alaverdibe arra az időpontra minket, amikor a marshutka megérkezik Jereván felől. Vártunk-vártunk az út mentén, szagoltuk egy elütött kutyának a dögszagát kb. egy órán keresztül, de még személyautó se nagyon jött, nemhogy marshutka. Aztán egyszer csak bedöcögött egy ezeréves sárga  - gondolom- szovjet gyártmányú busz, amiben a motor még az utastérben volt, jobb híján, 20-al elvánszorogtunk vele az örmény-grúz határig. Itt gyalog átcaplattunk gyalogosan, és a határon felszálltunk egy grúz marshutkába.

Előzmény: jor_07 (445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!