Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 1 napja 0 0 5827

Elolvastam az oldaladon és ha most is minden úgy működik akkor minden kérdésemre választ kaptam.

Előzmény: W.L. (5825)
fornit1 Creative Commons License 1 napja 0 0 5826

Huh, hat akkor meg jokor voltam tavaly.

Akarmi is sul ki ebbol, nagyon tajidegen lesz.

Előzmény: W.L. (5825)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 5825

Erdekes hir a nepszeru Ijen-kraterrol.

Ugye itt is vitattuk parszor, hogy a 2 hires kelet-java vulkan, a Bromo es Ijen kozul melyik a szebb, erdekesebb.

Paran Bromora szavaztunk, masok Ijenre.

Na most a helyi hatosag kitalalta, hogy Ijen novekvo nepszerusege indokolja, hogy "fejlesszek".

Korlatot epitenek korbe a krater peremen, es valami epitmenyeket (kilatopont?) is felhuznak oda.

Most igy nez ki:

Azt hiszem, ezzel mar tenyleg egyre inkabb a Bromo javara billen a merleg nyelve.

Ez ellen mar sok indonez is tiltakozik, de ugye a "fejlodesnek" nem lehet gatat szabni. :-(

Forras:

https://www.kompasiana.com/winwannur/5a07af7b9f91ce28a256f752/kawah-ijen-bbksda-keras-kepala-pariwisata-banyuwangi-dalam-bahaya?utm_campaign=Socio&utm_medium=Social&utm_source=Facebook

W.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 5824

Most epp sokkal kevesbe egzotikus helyen jarok ;-)

Kis rugalmassaggal biztos talaltok valamit iden is.

Előzmény: pearlbubble (5823)
pearlbubble Creative Commons License 3 napja -1 1 5823

OFF Nagy hasnál még nem tartok, a kicsinél sem, sajnos. Addig lehet utazni. De közben lehet h költözünk is, szóval nehéz, de a telet egy nyaralással tudom leginkább átvészelni :) Már úgy megszoktam :) Bár most jöttünk haza Barcelonából, azért az más jellegű utazás. Szumátrát azért most már belevenném, de meglátjuk hová lesz normális áron repjegy. Már ha lesz. Legutóbb 3 héttel előtte foglaltunk, és úgy is olcsó volt, persze erre nem lehet alapozni. ON

Nálad mi a helyzet, jártál mostanában valami szép indonéz szigeten?

Előzmény: W.L. (5822)
W.L. Creative Commons License 3 napja -1 0 5822

A gyerek project?

Bar a rutinos indonez utazo ballem ugye meg nagy hassal is bevallalta a nem epp mindennapi Natuna-szigeteket is. :-)

Előzmény: pearlbubble (5819)
casati20124 Creative Commons License 3 napja -1 0 5821

köszönöm.

Előzmény: mona-lisa (5818)
casati20124 Creative Commons License 3 napja 0 0 5820

Szia, nem, Borneo lett végül, Szingapúrral és Perhentiannal. 

Előzmény: W.L. (5817)
pearlbubble Creative Commons License 3 napja 0 0 5819

Szia W.L.

Nem írok, de olvasom a topikot :) 

Minden rendben, köszi a kérdésed. Még kérdéses, lesz-e valami utazás télen. Sokminden van amit még meg kéne nézni.

Előzmény: W.L. (5784)
mona-lisa Creative Commons License 4 napja -1 0 5818

Szia, Bő két hetet voltunk utazással együtt.

1 tranzit éj Medan

1 éj Toba tó

2 éj Berastagi

3 éj Ketambe 

1 tranzit éj Medan 

6 éj Pulau Weh

Előzmény: casati20124 (5816)
W.L. Creative Commons License 4 napja 0 0 5817

Ti vegul nem jutottatok el Indoneziaban sehova?

Előzmény: casati20124 (5816)
casati20124 Creative Commons License 5 napja -1 0 5816

Köszi a beszámolót! Hány napot voltatok?

Előzmény: mona-lisa (5786)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5815

En ugye szeretem Malukut igy szivesen ajanlgatom, de azert az is segiti, hogy honfitarsaink tobbsege telen utazik es fel az esotol, marpedig akkor csak Malukuban es Raja Ampaton van a szarazabb evszak.

Malukuban viszont szinte mindenki delnek indul, rajtam kivul csak ketten mentek az evek soran Eszakra. Talan azert, mert europai fejekbenaz Eszak szo hideg, rossz idot jelent? Pedig ugye Maluku joreszt a deli felteken fekszik, es az egyenlito pont Halmaheran halad at, tehat itt az Eszak a legtropusibb resz! :-)

Mindenesetre te se felejts majd egy beszamolot irni utana!

A Tobelo-Galela regiora szant hetet ket reszletbe vagni szerintem nem gond, megvarnak, es Morotairol ugyis visszamentek oda. Remelem meg mindig jarnak Sopiba hajok.

Lolodat majd ott meglatod, belefer-e.

A nyelvet meg csak tanulgasd, mert arrafele jol fog jonni. Es szerintem tenyleg konnyu.

Előzmény: zati. (5814)
zati. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5814

Nagyon köszönöm a tanácsokat!

>>Hirtelen megnott az erdeklodes Eszak-Maluku irant!!!

Engem vonzanak az ilyen kevésbé látogatott helyek. Meg hát azért elég jó reklámot csinálsz ennek a vidéknek. A honlapodról is nagyon sokat tájékozódtam.

A Subaim-Buli kitérőt akkor elvetem, nagyon nem is fáj miatta a szívem. Lehet, hogy megpróbálkozok azzal, hogy Morotaira és Lolodára szánunk 8 napot. A Tobelo-Sopi hajóút nagyon jól hangzik, de akkor ez lehet, hogy azzal jár, hogy a Tobelóra és Galelára szánt 7 napot két részletben fogjuk eltölteni. Ez eddig B terv volt, úgyhogy még kell adatokat gyűjtenem mind Lolodáról, mind Morotairól. Ha esetleg kevés az a 8 nap, akkor egy ternatei napot át tudok tenni. Bár ilyen napi bontású tervet nem akarok készíteni, mert kizártnak tartom, hogy tényleg úgy alakuljon a valóságban is.

Egyébként egy ideje már tanulgatom a nyelvet, de a haszálható társalgási szint sajnos még mindig elég messze van.

Előzmény: W.L. (5810)
V.P. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5813

A Danum Valley és Sungai Kinabatangan miatt inkább a maláj részre. De teljesen igazad van, ennyi idő már Szumátrára is elég lenne. Mona-lisa beszámolója is felkeltette a kíváncsiságomat, s ha van állat és korallzátony, szerintem a családnak sem lenne kifogása ellene (a hosszútávú tervek között úgyis ott van). Jó ötlet, köszönöm!

Előzmény: W.L. (5808)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5812

Ha Morotai eszaki reszere is kivancsiak vagytok, akkor erdekes lehet hajoval menni Tobelobol Sopiba, igy latnatok a sziget legvadabb ENY-i partvideket is, ami ottjartamkor az utolso meg uttalan szakasz volt.

Sopi maga csak szorfosoknek erdekes, es szallas is csak hazaknal van (de ez a szorfosok miatt bevett gyakorlat ott) es a hajok sem naponta jarnak, ezert inkabb ott kezdve javasolnam, hiszen Tobeloban ugyis toltenetek par napot, lehetne nezegetni, mikor megy epp hajo. Ja, es ezek szuper egyszeru kis hajok, nem igazi utasszallitok!

Sopibol aztan mar kocsival lehet Bereberebe utazni, majd onnan Darubaba, ahonnan ugye naponta tobbszor van gyorshajo vissza Tobeloba. Ez igy egy erdekesebb kor lehetne mint ugyanazon az uton menni Darubabol fel eszakra es vissza.

wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5811

Én is januárban leszek a környéken kb. 3 hetet és egyébként kb. egy hete írtam én is arról a lehetőségről, hogy mondjuk Doi (vagy W.L. ajánlására Dagasuli) szigetéről bérelnék valami hajót Kohatola-ra, majd onnan valahogy vissza Sofifibe, vagy valahová a környékre. Én idén februárban Nusalut-on találkoztam egy némettel, akinek felesége indonéz és néhány éve két hetet töltött Kohatola-n és nagyon dícsérte, főleg a víz alatt. Sok praktikus infóval nem tudott szolgálni, mert évekkel ezelőtt járt arra, de nekem mozgatja a fantáziámat. Egy szép kör lenne Tobelo - Morotai - Loloda után a nyugati oldalon visszamenni Ternate-ba. 

Előzmény: zati. (5809)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5810

Nocsak, nocsak!

Hirtelen megnott az erdeklodes Eszak-Maluku irant!!!

Orulok neki, nagy kedvencem.

Egy het alatt Tobeloban es Galelaban kb "mindent" megnezhettek es megcsinalhattok, ha csak az idojaras kozbe nem tesz. En ajanlanam, hogy mondjuk 2 ejszakat toltsetek Galelaban a toparti szalloban, ha nem kell luxus.

A Daruba koruli szigetekre szerintem eleg 1, max 2 nap. Plane mivel itt a csonakberles is viszonylag draga.

Ami a fennmarado idot illeti, az elso variaciot kilonem. Subaim javai transzmigrans terulet, Buli meg banyaszvidek.

Eszak- Morotai erdekes, de 5 nap talan sok ra, es fugg a hullamzastol is. Viszont Berebere nekem szimpibb Darubanal, es jo, olcso szallas is volt.

Loloda gyonyoru, de turisztikai infrastruktura nulla. Akkor jatszik, ha beszeltek valamit indonezul es hajlandoak vagytok falusi hazakban megszallni. Amugy siman kitolthetne 5 napot.

Előzmény: zati. (5809)
zati. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5809

Látom, hogy itt a fórumról többeknek is van halmaherai tapasztalatuk, ezért bedobnék egy elnagyolt útitervet. Kíváncsi vagyok, hogy mi fér bele ennyi időbe.

Már két éve is terveztük Halmaherát, akkor sikerült eljutnunk Ternatéig, de sajnos betegség miatt inkább úgy döntöttünk, hogy visszatérünk Manadóba lábadozni. Azóta is szomorkodok emiatt, de most eljött a mi időnk, január-februárban visszatérünk ~3 hétre.

Az első 3 napra a terv barangolás Ternatén és Tidorén.

Ezután irány Tobelo. Az odaúton esetleg kicsit időzni Kao környékén.

Tobelóban 7 napot töltenénk, és hát nem tudom, hogy ennyi időbe mi fér bele úgy, hogy azért legyen lehetőség egy kis lustálkodásra is. Szeretnénk kirándulni a közeli kis szigetekre, megnéznénk a tavakat (Galela, Telaga Paca), és jó lenne megmászni a Dukono vulkánt is. Szerintetek mennyire lenne sűrű ez a program? Beleférhet egyáltalán az időbe?

Tobelo után Morotai déli részére szánnánk kb. 3 napot. Itt elsősorban island hopping lenne a program. Lehet, hogy erre sok is a 3 nap.

Ezután még van 5 napunk, mielőtt visszatérnénk Ternatére (ahonnan Jakartán keresztül hazarepülünk). Erre az 5 napra több lehetőséget is látok:

1. Subaim és Buli környéke: nagyon szép rizsföldekről találtam képeket Subaimból -- a sok tengerpart után egy kis változatosság lehetne. Illetve egy kis madarászatot is beiktatnánk. Aztán a végén pár nap láblógatás a közeli Pulau Plunon, ahol elvileg szálláshely is van. Itt járt már valaki? Nagy előnye Bulinak, hogy van repülő Ternatéba, amivel fél napot meg lehet spórolni. Persze lehet, hogy egy autós út meg tartogatna érdekességeket.

2. Morotai északi részét is megnézni. Ez egy logikus folytatás lenne, és elég kalandosnak is tűnik.

3. Lolodán és nyugati oldalon keresztül vissza Ternátéba. Ez is nagyon izgalmas lehet, nagyon szép képeket láttam erről a részről. Kicsit ugyanakkor tartok attól, hogy errefelé nincs szálláslehetőség. Illetve ez nem biztos, hogy kitölt 5 napot.

W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5808

Borneo alatt az indonez vagy malaj reszre gondoltok?

Egyebkent szerintem ennyi idovel megfontolhatjatok Szumatrat is. KL-hez meg kozelebb is van, ugyanugy van dzsungel, korallos szigetek es orangutanok, viszont vannak vulkanok, kratertaval, erdekes hagyomanyos falvak, es joval olcsobb is.

Előzmény: V.P. (5803)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5807

Kösz!

Sajnos tobb oldal egyaltalan nincs meg rajta, de persze ez is sokkal tobb a semminel.

Előzmény: zati. (5804)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5806

Ha a hullamzas nem teljesen remenytelenul vad, akkor erdemes minel korabban megcelozni az ilyen uticelokat, mert reggel altalaban nyugisabb a tenger.

Egy teljes het talan nem kell Morotaira, bar ha merulgetsz is...

Előzmény: wanbo (5805)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5805

Igen, egyébként Pawole-val is az volt a gond idén februárban, hogy a nagy hullámok miatt nem tudtunk volna kikötni, de legalább közelről meg tudtuk nézni, tényleg a legszebb sziget Tobelo körül. Remélem, ha lassabb tempóban utazunk, akkor azért ki tudunk majd fogni csendesebb időszakokat is, a honlapod és ajánlásaid alapján szívesen szánnék kb. egy hetet Morotai-ra. 

Előzmény: W.L. (5802)
zati. Creative Commons License 2017.11.11 -1 0 5804

Ne csüggedjetek, a halmaherautara.com-ról szerencsére van mentés. Bár elég sok kép hiányzik, a szövegek legalább olvashatóak.

V.P. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5803

Indonézia mindhármunknak nagyon bejött, biztosan eljutunk egyszer Soloba is. Jövö nyáron sajnos nem tudok hosszabb szabira menni, ezért marad a tavaszi szünet. Terveink szerint március 16 és április 3 között utazunk, csak még nem tudjuk pontosan hová. Borneo körvonalazódik, arra elég is lenne ez az idő, de a repjegy még 2100 Eur körül lenne hármunknak KL-be. Azonban lassan jönnek az akciók... Szerintem a hónap végéig sikerül megvennünk a jegyeket, s aztán biztosan lesz pár kérdésem ;)

Előzmény: W.L. (5797)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5802

En is ujra raneztem az 5 legjobb ismeretlen strandrol szolo cikkedre, es ugy saccolom, hogy ha a most tervezett utvonalat vegig tudod vinni, akkor a jelenlegi 5-bol 4 siman lekerulhet a listarol... ;-)

Apropon, Tobelonal most probaljatok Pawolen is tolteni 1-2 orar. Strandja is, korallja is nagyon jo.

Előzmény: wanbo (5800)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5801

Gorango valoban gyonyoru, mikent a Berebere elotti sziget is, csak azt remelem, hogy a teli szorfos szezon miatt nem lesz tul hullamos a, tenger. Ez a Loloda-szigeteknel is bejatszhat, allitolag akkor tobb strand ami kelet es eszak fele nez gyakorlatilag megkozelithetetlen. De asszem az inkabb dec-jan.

Keire elvileg februar a legrosszabb honap. DE amikor Ambonon vagytok, ti is racsoroghetnetek Bobra az aktualis idojarasrol kerdezni, es ha pont jo, akkor irany a repter.

Apropo a blogod... micsoda idiotak/taplok vannak. A nocinek aki nyavalygott, hogy 200ezer alatt nem talal jegyet Colomboba konkret legitarsasagokat es utvonalat irtam 130 korul, es meg egy 

"Kösz"-t sem boffentett ra, sot... na egyeseknek tenyleg csak az irodas utazas valo!

Ambont megirva akkor a blogodon Malukubol tenyleg mar csak Kei maradt, bar arrol is irtal mar joparszor, ha nem is kulon cikkben. De szerintem Bali es Gili tobbeket erdekelne.

Előzmény: wanbo (5800)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 1 5800

Most is úgy fogjuk majd megoldani, mint idén télen, repülő- és hajójegyeket helyben megvéve, a hajók indulásához igazítva a tervet, úgyhogy napra lebontott tervvel egyenlőre nem készülök. Talán a legelső jegyet vennénk majd meg, Makassarból Ternate-ra. A kínai vízumom miatt egyelőre még várok a jegy megvételével, még pontosan nem tudom, melyik nap tudunk majd indulni (elvileg olyan január 13-14 körül, s egészen február legvégéig ráérünk), de ez lassan realizálódni fog és akkor megvesszük a jegyeket. 

Észak-Sulawesi egy következő útra marad (Tana Toraja egyébként is jobban érdekelne, másrészt búvárkodásra sem szeretnék sokat költeni, és hát nyilván Bunakenen azért mennék; így, hogy kimarad, inkább megyek majd Raja Ampat-on többet.. legalábbis ez a terv, majd meglátjuk mennyi fér bele. Na meg Morotai-on is lenéznék a víz alá, Jus -tobeloi dive master - szerint nem rossz ...) Pont a napokban néztem rá malukui ajánlásaidra a blogom posztja alatt, amit a legjobb strandokról írtam. 

Pl. Morotai most nagyon tetszik (A Gorengo nevű strand iszonyat jól néz ki képeken, erről korábban nem is hallottam), és akkor már a Berebere előtti szigetet is megnéznénk, ha elmegyünk odáig, Dodola-ról és a közelebbi szigetekről nem is beszélve, na meg Luari Tobelo-ban.... Szóval szerintem jól fog majd jönni az az egy plusz hét. :) 

Kei-en készült képeimet nézegetve oda is nagyon visszahúz a szívem, de barátnőmmel megbeszéltük, hogy oda most nem megyünk vissza, inkább majd, ha statisztikailag több napsütésre lehet majd számítani. (pl. lehet, hogy nyáron, vagy nyár után). 

Előzmény: W.L. (5799)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5799

A ti utitervetek mar veglegesitve?

Nem vonz esetleg 1 het Eszak-Sulawesi hozzaadasanak gondolata Ternate elott?

Hogy legyen benne valami klasszikusan konnyu, turistas is. Konnyen lathato kulonleges allatok, rovid lepcsozessel megmaszhato vulkan, es jol bejaratott merulesek Bunakan es Lembeh korul.

Vagy ezt hagyod inkabb a kulon Sulawesi utra?

Előzmény: wanbo (5798)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5798

Időközben teljesen ki is ment a fejemből az a honlap, pedig anno a víz alatti vulkános merülést még ott találtam, úgyhogy nagyon sajnálom. 

Előzmény: W.L. (5795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!