Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 20 perce 0 0 6389

A Lion csoportnal, Wings ugye beleertve, gyakori a keses es jarattorles.

De ti napi tobb jaratbol repulnetek a reggelivel, igy max feltesznek a kovetkezore.

Ez igy siman bevallalhato.

Mikor is jonnetek?

Előzmény: Magic_happens (6388)
Magic_happens Creative Commons License 1 órája 0 0 6388

Így már minden világos, nagyon köszönöm! :) Nem kell luxus legyen, tényleg csak 1 óráról van szó, csak ne töröljék a járatot, én ennyivel már boldog leszek :).

Előzmény: W.L. (6387)
W.L. Creative Commons License 25 órája 0 0 6387

Ja es termeszetesen nem jar area semmifele Thai Lion Air!

Megneztem a Skyscenneren en is, ugyanazokra az idopontokra irja ki a Wings es a "Thai Lion Air" jaratokat, csak egy nemzetkozi foglaloceg nevezi oket, nyilvan tevesen, Thai Lionnak, mig a helyi legitarsasagokat nyilvan jol ismero indonez cegek Wingskent irjak ki ugyanazokat.

A Wings a Lion rovidebb tavu jaratait uzemelteti kisebb gepekkel, gondolom ezert ok repulik a Yogya-Surabaya szakaszt is. Nem lesz luxusrepules, de arra a rovid tavra tokmindegy.

Előzmény: Magic_happens (6385)
W.L. Creative Commons License 25 órája 0 0 6386

A Wings a Lion leanyvallalata tehat ugyanannyira megbizhato.

Altalaban az egesz Lion csoportnal gyakori a keses, de ha jelentosen olcsobbak a tobbinel, en is veszem jegyeiket.

Előzmény: Magic_happens (6385)
Magic_happens Creative Commons License 27 órája -1 0 6385

A skyscanner is kiadja a Thai Lion Airt, illetve a honlapon is ki lehet választani a Yogyakarta-Surabaya desztinációkat, és elvileg bankkártyás fizetést is engedélyez. Csak a poggyász/ülés infókat ugorja át továbbra is a rendszer.

A nusatrip és a tiket.com a Wings Airt adja ki, ami jó lenne időpont szempontjából is. Ezt mennyire tartod megbízhatónak?

Előzmény: W.L. (6384)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 6384

Az  szerintem kizart, hogy Indonezian belul Thai Lion repuljon, de ez mindegy vegul is.

Lion az Lion. Es alapbol nem fogad el kulfoldi kartyakat. A Nusatrip vagy tiket.com oldalakon keresztul tudod megvenni a Lion jegyeit.

Előzmény: Magic_happens (6383)
Magic_happens Creative Commons License 1 napja 0 0 6383

Szerintem a vízesés még az előző napba belefér, mert Yogyakartából reggeli járattal szeretnénk Surabayaba menni.

Viszont, próbálnám foglalni a repjegyet, végül a Thai Lion légitársaság lenne, mert ennek van reggeli járata, de valami miatt a foglalásnál eltűnik az "adds-on/seat" opció és rögtön a fizetés oldalra megy, mielőtt ezt még kiválasztanám. Tegnap is és ma is próbáltam, de mindig ugyanaz a probléma. Van tippetek, hogy csak ideiglenes problémáról van szó vagy mi lehet a baj? 

Előzmény: W.L. (6382)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 6382

Apropo a Madakaripura vizeses a visszautra van betervezve?

Ha nincs, legyen!

Nelkule tutira nem kell 7 ora a CL-repter utra.

Előzmény: Magic_happens (6379)
Magic_happens Creative Commons License 1 napja 0 0 6381

Szuper, köszönöm! :)

Előzmény: W.L. (6380)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 6380

Persze, 10-re siman vegezhettek.

Előzmény: Magic_happens (6379)
Magic_happens Creative Commons License 2 napja -1 0 6379

Most látom, hogy a Jávával kapcsolatos kérdésedre végül nem válaszoltam. Végül csak 3 napot fogunk Jáván tölteni, Solo sajnos most kimarad, így amit megnézünk, az Yogyakarta, Borobodur, Prambanan és a Bromo. 

A Bromo túrával kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy azt olvastam, hogy kb. hajnali 3 óra körül indulnak fel a túrák, de mikor van vége a túrának? A sofőrünk (Ajib) azt mondta, hogy 10-11 körül kellene indulni, hogy kiérjünk 17 órára a surabayai reptérre, csak nem vagyok benne biztos, hogy 10 óráig reális-e visszaérni a szállásra (Cemoro Lawang).

Előzmény: W.L. (6376)
W.L. Creative Commons License 2018.06.29 0 2 6378

Ez ugye relativ.

Az en mercemmel, malakui szigetekhez kepest mindenkepp.

Trawanganhoz es a bali Kutahoz kepest pedig csendes.

Nezegess rola kepeket es dontsd el magad.

Előzmény: maeve28 (6377)
maeve28 Creative Commons License 2018.06.28 -1 0 6377

Gili Meno is brutál turistás?

Előzmény: W.L. (6376)
W.L. Creative Commons License 2018.06.28 0 0 6376

Erre a legtobben a Gili-szigeteket valasztjak.

Azok persze brutal turistasak, de van Lombok korul par kevesbe ismert es lerohant kis Gili is.

Persze ha nezelodni is a tengerparti szallasrol akartok, akkor jobb a fo szigeten megszallni. Ott a 2 fo tengerparti udulohely Senggigi es Kuta. A Senggigibol elerheto latnivalok azonban balinez jelleguek, igy en megis inkabb Kutara szavaznek. Onnan elerhetok Kozep-Lombok hagyomanyos es kezmuvessegukrol nevezetes falvai.

Osszessegukben Lombok latnivaloi nem lesznek igazan lehengerloek Bali utan. Csak a Rinjani lenne az, de ugye turazni nem akartok.

A Java terv vegul mi lett?

Előzmény: Magic_happens (6375)
Magic_happens Creative Commons License 2018.06.28 -1 0 6375

Sziasztok!

Az utazásunk utolsó 4 napját Lombokon töltjük. Hol érdemes megszállni, ha itt már a pihenés a fő cél? A szörf minket nem igazán érdekel, inkább olyan strandot választanánk, ahol lehet pihenni, snorkelezni, tehát Kutát kizárnám. Illetve, ha 1-2 napra terveznénk még programot, akkor mit érdemes megnézni? Előtte Balin és Jáván leszünk, ott fogunk látni vulkánt, vízeséseket, stb., úgyhogy inkább olyan program érdekelni, ami itt is tud újdonságot mutatni. Előre is köszönöm! :)

g4bro Creative Commons License 2018.06.27 -2 0 6374

In December, the Indonesian government will vote on whether or not to uphold legislation declaring this region a “conservation province,” which would guarantee its protection from these threats. Ha valaki meg csatlakozna: https://www.charidy.com/bluesphere

W.L. Creative Commons License 2018.06.25 0 0 6373

Surabayara magara eleg egy nap, Bromonal pedig meg kene szallni, tehat a 3. surabayai ejszakat at kene tenni oda. Surabayabol reggel indulva Bromohoz erdemes megtenni a kovetkezo kort: Candi Jolotundo, Candi Jawi, Candi Belahan, Candi Gunung Gangsir, Cemoro Lawang.  Szep hegyi tajak kevesse latogatott, erdekes templomokkal. Bromonal azert erdemes megszallni, mert napkeltekor a legszebb.

Bromo utan, Solo fele en ezeknel allnek meg: Madakaripura, Trowulan, Nganjuk (szallas) es a Sedudo vizeses, Trinil ostorteneti muzeum.

Solobol ugye megnezendo Candi Sukuh, Ceto es Ketek.

Ha onnan nezitek meg Yogyat, akkor reggel a szep hegyi uton Selon at menjetek eloszor Borobudurba, aztan onnan Yogyaba, majd visszafele alljatok meg Prambanannal. Ez igy jo suru nap lesz, ha maradna egy plusz napotok, Prambanan hagyhato arra.

A deli tengerpart szerintem felejtheto, illetve jobb lenne Kelet-Javaban mint itt.

Ajib hazautazasa reggelen termeszetesen kivihet a soloi repterre, ami a varos peremen van.

Amugy ra ne nagyon hagyatkozzatok az utitervet illetoen, mert o sofor, nem idegenvezeto, tehat oda visz ahova keritek.

Meg annyit, hogy en a 2. surabayai ejszakat esetleg attennem a Jolotundo melletti PPLH szallasra, ami nagyon hangulatos, es igy utana reggel nem kell mar a varosbol kibumlizni.

Előzmény: Rephyx (6372)
Rephyx Creative Commons License 2018.06.25 -1 0 6372

Sziasztok,

Par kerdes a tapasztaltabbak (es WL) fele Javarol, Surabaya-Bromo-Yogja vonalon:

Java lesz a cel Augusztus 3-10 kozott, Surabayaba erkezunk, Yogjakartabol tavozunk. Ajibot Augusztus 4-10 kozotti idotartamban lefoglaltuk, es szivesen hagyatkozom ra, de azert sajnos nem minden tiszta, ezert kernem a segitsegeteket:

Aug. 3-5 kozott van szallas Surabayaban, de nem teljesen ertem hogy mennyi idot erdemes szanni Bromora illetve a kornyekre, milyenek az utak, latnivalok arra. Tudtok ajanlani nehany uticelt arra amit mindenkeppen erdemes megnezni? (Madakaripura vizeses alap, de barmi erdekel)

Erdemes-e esetleg ott aludni egyet Bromo kornyeken, vagy egynapos a tura Surabayabol? Be lehet e a Bromo melle illeszteni a vizesest, templomokat vagy tul szoros lenne?

Ha 5-en vegzunk, erdemes e egyáltalán meg visszamenni a szallasra Surabayaba, vagy erdemesebb-e inkabb  Solo iranyaba indulni azonnal? Az odavezeto uton barmi ami miatt erdemes megallni? (szinten barmi erdekel, templom, rom, tortenelmi emlek, stb)

Solo kornyeket viszonylag jól ossze lehet rakni a topicbol, de ha van valami amire szerintetek erdemes figyelni, vagy kihagyhatatlan kivancsi lennek ra. Yogjakarta egy napos turanak van tervezve soforrel. Erdemes a deli tengerpartot megnezni?

Meg egy kerdes Ajibbal kapcsolatban azok fele akik utaztak mar vele - az rendben hogy visszautra meg egy napot kell neki fizetni, viszont ezen a "bonusz" napon ki tud dobni reggel Solobol a Yogjakartai repuloterre, vagy meg ezt is teljes napkent szamolja?

Elore is koszonom a valaszokat!

W.L. Creative Commons License 2018.06.19 0 0 6371

Jo utat!

En most Timoron vagyok, tegnap jottem vissza Indoneziaba Kelet-Timor Oecussi enklavejabol.

Na az aztan egy csendes, vilagvegi hely:

Előzmény: #viresz# (6370)
#viresz# Creative Commons License 2018.06.16 -2 1 6370

Egy kicsit megviselődött Jáván, de természetesen velünk tart Szumátrára is. Köszönjük, WL! :) 

#viresz# Creative Commons License 2018.06.16 -1 0 6369

Szia, Edit! 

Még nem vagyunk úton, június 27-én indulunk. Nias sajnos biztosan nem fér bele az utunkba. 2 éve nagyon sok mindent beterveztünk (és meg is valósítottunk), amikor 5 hétre elmentünk Kelet- és Közép-Jávára, most azonban szeretnénk jobban elmélyedni egy-egy helyszínben.

Ti mikor mentek? Siberutról tudtatok valami érdemi infót szerezni? 

Előzmény: KelEd (6368)
KelEd Creative Commons License 2018.06.09 -2 0 6368

Szia Virág!

Nagyon szuperül hangzik a tervetek. Mi is Szumátrára tervezünk egy hónapot. Siberut kihagyhatatlan, viszont azt olvastam, hogy Niassal együtt igazi a kultúrsokk. Benneteket nem érdekel Nias? Ti mit gondoltok erről? Mi szeretnénk Niast is belevenni az utunkba. Majd Pagaralam Elefánt kövei után Jakartából továbbállni.

Ha jól értelmeztem most vagytok úton. Sok sok szép emléket kívánok, és nagyon várjuk a beszámolótokat! 

Edit

Előzmény: #viresz# (6364)
W.L. Creative Commons License 2018.06.05 -4 2 6367

Csak megjegyzem, hogy ha ezt a kerdest nem kimondottan egy embernek cimzed (es pont olyannak, aki alig irt ide, azt is honapokkal ezelott), szerintem mar tobben is megvalaszolhattuk volna.

Persze augusztusig azert meg ekokerulhet Spagyi is.

Előzmény: gybkkk (6366)
gybkkk Creative Commons License 2018.06.03 -3 0 6366

Kedves Spagyi!

Korábban írtad, hogy Makassar-Toraja útvonalon járatos vagy. Nekünk Augusztusban nettó 2 napunk lesz Toraja-földre (+ 2 nap a Makassar - Rantepao odavissza útra). Délelőtt érkezünk Makassarba Yogyakartából, így a reggeli buszt már nem fogjuk elérni, de szeretnénk már aznap felutazni Rantepaoba.

Van esetleg javaslatod/tipped, akár kontaktod, hogy lenne a legpraktikusabb közlekedés szempontjából megoldani ezt a 4 napot? Működhet, hogy a 4 napra bérlünk egy taxist még a reptéren, aki Toraja-földön is vinne minket ide-oda és vissza is visz Makassarba?

Bár ha ilyenkor szállást is nekünk kell intézni a taxisnak akkor nem biztos, hogy megéri a bonyodalmat.

Árban körülbelül mire lehet számítani?

Köszönjük!!

Előzmény: Spagyi (6115)
W.L. Creative Commons License 2018.06.02 0 1 6365

Eleg, sot jobb is helyben keresni vezetot.

Csak gyozodjetek meg rola, hogy keresteny mentawai etnikumu vezetot fogadtok fel, nem a Muarasiberutban tobbsegben levo muszlim minangok egyiket. Ott a mentawaiiak a telepules peremen elnek.

Mit kell vinni?

Penzt, penzt es penzt!

Elsosorban ezt akarjak.

Az ajandekok csak extrak. Cigi, cukorka, ilyesmi. Ezt a vezetovel megtargyalva ott is megvehetitek 

Előzmény: #viresz# (6364)
#viresz# Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 6364

Szia, W.L.! Kicsit átszerkesztettük a programunkat, mivel nagyon beleszerettünk Siberutba :)

1. 17:30 Budapest - 23:55 Doha
  2. 02:25 Doha - 15:30 Kuala Lumpur - 18:10 Medan 
  3. Medan - Berastagi utazás, du: Lingga falu
  4. Sibayak
  5. Tinggi Raja 
  6. Utazás: Tinggi Raja - Ketambe
  7. Ketambe (Gunung Leuser)
  8. Ketambe (Gunung Leuser)
  9. Ketambe (Gunung Leuser)
  10. Ketambe (Gunung Leuser)
  11. Utazás: Ketambe - Toba-tó
  12. Samosir
  13. Utazás: Toba-tó - Sipoholon környéke
  14. Sipoholon 
  15. utazás: Bukittinggit - Padang - Siberut (19:00 komp, 12 óra)
  16. Siberut
  17. Siberut
  18. Siberut
  19. Siberut
  20. Siberut
  21. Siberut-Padang (15:00 Mentawai Fast, 6 óra)
  22. utazás: Padang-Kerinci-Seblat Nemzeti Park 
  23. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Tujuh) 
  24. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  25. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  26. esőnap (utazás: Rimba ecolodge)
  27. esőnap (Rimba ecolodge)
  28. esőnap (Rimba ecolodge)
  29. utazás Pandangba
  30. Padang (Sumatra) - Kuala Lumpur - Padang (Malajzia)

Elég sokat böngésztünk az interneten, próbáltunk írni korábbi utazóknak, de nem igazán kaptunk megfelelő infókat arról, hogy hogyan lehet bejutni a siberuti klánokhoz. Tudsz erről valamit? Elég ha a szigeten keresünk valakit, aki bevisz minket? Tudsz javasolni valamit, hogy mit vigyünk be ajándékként, illetve cserébe a szállásért, élelemért? 

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

Virág 

kb. Creative Commons License 2018.05.30 -1 0 6363

Elnézést, figyelmetlen voltam.

Előzmény: W.L. (6362)
W.L. Creative Commons License 2018.05.29 0 0 6362

Ehemmm... miert az Indonezia topikba tetted?

Ha itt tortenne, talan forradalom is kitorne, annyira fuggok.

Előzmény: kb. (6361)
kb. Creative Commons License 2018.05.29 -1 0 6361
wanbo Creative Commons License 2018.05.27 -4 2 6360

Sziasztok! 

Engedjétek meg, hogy itt is megosszam blogom legújabb bejegyzését, amelyben összegyűjtöttem sok hasznos és érdekes információt Misoolról. Az írást az alábbi linken találjátok: http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2018/05/25/a_legszebb_erintetlen_tropusi_taj_delkelet-azsiaban 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!