Keresés

Részletes keresés

víztorony Creative Commons License 6 napja 0 0 7559

Egy doboz Malarone megmaradt, eladó 16000 Ft

Ajándék 4 szem, így összesen 16 tabletta.

2028-ig jó.

 

Zs... Creative Commons License 2024.03.17 -1 0 7558

Most már látod :o)

Előzmény: W.L. (7557)
W.L. Creative Commons License 2024.03.17 0 0 7557

Neha.

Most megneztem de nem latom a kerdesedet.

Előzmény: Zs... (7556)
Zs... Creative Commons License 2024.03.16 -1 0 7556

Thai topikot szoktad még nézni? Lenne ott egy kérdésem.

Előzmény: W.L. (7555)
W.L. Creative Commons License 2024.03.16 0 0 7555

Az erkezeskor felvett vizum 30 napos.

Elore intezve kaphattok 60 naposat is.

Illetve ha a 30 naposat neten intezitek, annak elvileg a hosszabbitasa is intezheto a neten.

Hosszabbitas nelkul semmikepp nem eri meg tullepni a vizum hataridejet, mert ezert brutalis buntetes jar, napi 1 millio Rp.

Előzmény: zalan98 (7554)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.14 -1 0 7554

Próbálunk minél hamarabb indulni.

 

Még nem néztem körbe, mert egy hirtelen ötlet a szeptemberi Szumátra.

 

Látom, hogy a vízum itt is csak 30 napos, nem tudom, hogy pár plusz napért érdemes-e hosszabbítani.

 

Olvastam valamit a komodói belépő drasztikus emeléséről. (Mondjuk Komodóról már 2016-ban is lebeszéltél).

 

 

Előzmény: W.L. (7553)
W.L. Creative Commons License 2024.03.14 0 0 7553

Ez igy mukodhet.

Szerintem nyugodtan indulhattok szeptember kozepen sot vegen is, az utobbi evekben Javara nemigen ert az esos evszak december elott.

Szumatran termeszeresen van tobb mint 2 hetre valo, de a legfobb latnivalok abba belefernek. + 1-2 hettel megtoldva hozzaadhato Aceh es/vagy Nias.

Komodot gondolom Labuhanbajoba repulve gondolod megoldani.

Előzmény: zalan98 (7552)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7552

Az augusztust sajnálnám itthagyni, talán aug végén elindulnék. Hat hét is belefér (nyuggerek vagyunk).

 

KL: 2-3 éj (akklimatizáció is), Szingapur: 3-4 éj, Szumátrán kb 15 éjt gondoltam( a csúcstúrák már nem a mi világunk), Jávát csak azért tenném hozzá, mert nem tudom, hogy van-e több minden Szumátrán.

 

Jáván én már jártam (Veled is találkoztam), a feleségem még nem. A Bromo-Madikapura túrát nem ismételném, Borobudurt (Prambanant) viszont mindenképpen.

Előzmény: W.L. (7551)
W.L. Creative Commons License 2024.03.13 0 0 7551

Szerintem meg oktoberig is vigan vallalhato.

Viszont 4-5 hetre az a 3 regio eleg sok, bar persze beleferhet, ha pl Javan tenyleg csak Yogya es Solo kornyeke a terv (pedig mennyivel tobbet lenne erdemes ott latni...).

Szumatra is hatalmas, de a Medan-Padang utvonal "lezevarhato" 2 het alatt is.

Előzmény: zalan98 (7549)
fornit1 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7550

Szeptember második felében kora  délután már jött a menetrend szerinti eső.

Augusztus viszont tökéletes időjárásilag.

Előzmény: zalan98 (7549)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7549

Sziasztok!

 

Vállalható-e egy Kuala Lumpur-Szumátra-Jáva (Yogjakarta és Solo), Komodo-Szingapur körút szeptemberben az időjárást tekintve?

 

4-5 hetet szánnék rá.

W.L. Creative Commons License 2024.03.09 0 2 7548

Szunyogok termeszetesen vannak. Ha zavarnak, ajanlom ellenuk az Autan/Softell nevu termekeket. Eleg hatekony ellenuk.

Kobor kutyak is vannak, de engem meg egy sem harapott meg soha.

A kigyos kerdesed remelem csak egy bena vicc, mert annak meg ugy-ahogy elmegy, de komoly kerdesnek mar nem.

A majmok ott jelenthetnek gondot, ahol megszeliditettek oket etetessel. Ott sajnos provokacio nelkul is tamadhatnak, pl egyszetuen azert, mert fenykeoezed oket es az nem tetszik nekik. Persze taperolni oket aztan vegkepp hulyeseg lenne. 

Előzmény: Léna007 (7545)
Léna007 Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 7547

Majmos helyre nem igen megyünk, de a kóbor kutya is benne van a pakliban, azoktól meg nagyon félek, máshol már volt, hogy megtámadtak.

Tavaly előttünk két héttel voltak ismerősök Ománban, mondta, hogy egy szúnyog sem volt, engem meg két hétre rá szétcsíptek brutálul és állandóan. Engem mindenhol megtalálnak. A mostani nyaraláson is, ahol voltunk, mondták, hogy nincs szúnyog, már a reecpciónál a becheckeolláskor 10 csípésem volt és minden kencefice ellenére, napi kb. 20. Mindenhol van szúnyog, csak nem biztos, hogy mindekire megy. Tudod, mi Balin nem leszünk.

 

Előzmény: COOP (7546)
COOP Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 7546

Indonéziában biztosan lesz veszettség elleni oltás-ugyanis ahol mi laktunk a  majomerdő mellett Balin, Ubudban volt egy erre kijelölt pont-oda vitték oltani azokat akiket megharapott egy majom a  Majomerdőben... erről azt gondolom, hogy ha nem eteted őket és nem hergeled fel őket, nem fog megharapni ahogy minekt sem haraptak meg, neem ettünk előttük és betartottuk amit be kellett a szállásunkon-mert a közvetlen szomszédjukban volt és bizony okoztak bosszúságot mindenkinek. Szerintem arrafelé van ilyen oltás ha szükséges.

 

egy szem szúnyoggal sem találkoztunk Balin, pedig az esős évszakban voltunk 25 napot arrafelé. Sehol. Senkit nem csípett meg szúnyog 5ünk közül ez idő alatt.

Előzmény: Léna007 (7545)
Léna007 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 7545

Sziasztok!

Már írtam egyszer oltások miatt, de kb. kinevettetek. Mi akkor is komolyan vesszük. Jobb felkészülni, mint meghalni.

Konkrétan:

trópusi intézet és háziorvos szerint az alap gyerekkori oltásokon kívül nagyon ajánlott a

- veszettség

- japán agyvelőgyulladás

és typhus elleni oltás.

Mindhárom mellett döntüttünk, DE:

- az itt írtak alapján veszettségről mégi lemondanénk, egyrész fejenként majdnem 300 Eufróba kerül, másrészt hiánycikk egész Németországban, nem szállítható. Harmadrészt nagyon remélem, nem harap meg semmi, ha mégis, még van pár napom utánoltatni, bát ott hol a szegénységben, hol találok oltóhelyet, oltóanyagot? De valóban nagyon kevés 100% van arra, hogy valami állat megfertőz.

- Viszont a japán ecephalitis már nem játék, elolvastam ma róla pát netes oldalt. 2021 és 23 között ötszörösére emelkedett a száma csak Balin, mint az előtte lévő üsszesen 20 évben. Mondjuk ez is csak a két év alatt 154 ismert esetet jelent, de ezt a beteséget, mint a Chukungát és a denguet is, szúnyogok terjesztik, amik engem szétzabálnak azonnal, már amikor kiszállok a repülőből. Oké, hogy fújok magamra mindent, de engem a szobában is csípnek, ahogy kimászok a zuhany alól. Akármennyira fogok vigyázni, napi 10-20 darab biztosan meg fog csípni. Ennek az oltóanyaga (Ixiaro) sem szállítható, bár a gyógyszertár megrendelte nekünk, de nem adnak rá sok esélyt, hogy nyárig lesz. Ezt utóbbit szerettem volna mindenképp.

Tífusz ellen van,nem gond.

Akik nem oltatnak, nem is goldolnak rá egy percig sem, mi van, ha a szúnyog megfertőzi őket?

Valamit az is érdekelne, hogy mennyira van rá esély, hogy egy mérges kígyó bent van a szobában?

Köszönöm, csak az Yrjon, aki érdemben hozzá tud valamit szólni. ;-)

W.L. Creative Commons License 2024.02.14 0 0 7544

En nem rajongok Burmaert.

Nem tetszett, hogy az orszag szamos szamomra erdekes resze egyenileg nem latogathato, a muemlekek pedig az en izlesemnek gyakran tul voltak restauralva.

Előzmény: nemcsakhajo (7542)
COOP Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 7543

Mi voltunk Burmában 2018-ban, de most azt hiszem nem javasolt uticél épp... de off itt nem akarok többet írni...

 

Hát ha mindenkinek megengedtük volna hogy fotózkodjanak velünk akkor még valahol úton lennénk szerintem :)

Ritkaság a fehér ember arrafelé.

Előzmény: nemcsakhajo (7542)
nemcsakhajo Creative Commons License 2024.02.14 0 0 7542

Kedves W.L.!

 

Koszonom a segitsget! Sikeresen megjottunk mar vagy egy honapja. Bali ahogy a csaladnak beharangoztam nem erte Oket csalodas.(tomegturizmus)

Solo elmeny volt. Meglepodtem van meg ilyen hely ahol egesz nap nem talakoztam feher emberrel es a helyiek mindig velunk akartak fotozkodni... (regi India emlekek...).

Azota szerencsesen megjartam Elefantcsontpartot egyedul es meghoztam nekik a szerencset mivel megnyertek az Africa Cupot...

 

Mar nezem a kovetkezo karacsonyi utat talan Burma? Velemeny?

Előzmény: W.L. (7479)
COOP Creative Commons License 2024.02.09 0 0 7541

Köszönöm, hogy ajánlottad Jávát, a mi nyaralásunk Jáva nélkül nem lett volna olyan amilyen végül lett.

Bali kissé csalódást okozott strandügyileg és tömegügyileg, de azt sem bánjuk.

Örök élményt kaptunk.

Előzmény: W.L. (7535)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 -1 0 7540

Később megértettem, bocs, még soha nem hallottam és megzavart, hogy azt hittem valakit megszólítasz ezzel a névvel, akinek válaszolsz, miután elküldtem a választ, már rájöttem magam is :-)

Előzmény: W.L. (7539)
W.L. Creative Commons License 2024.02.01 0 0 7539

Pedig ott a neve, a masodik szo a hozzaszolasomban! :-)

 

Ijen

 

Bromo utan alighanem az orszag masodik legnepszerubb vulkanja kulfoldi latogatok koreben.

Előzmény: Léna007 (7538)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.31 -2 0 7538

Bocs, későn kapcsolódtam be, nem látom, melyik vulkánra írtad ezt?

Előzmény: W.L. (7536)
W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7537

Ja, most latom, hogy kimaradt a strandolas-buvarkodas kerdes. Nos, ugye az idotok mar anelkul is tulfeszitett, es Java-Bali nem is igazan a jo strandjaikrol vagy buvarkodasukrol hiresek - indonez mercevel.

Bali legjobb buvarhelye Pulau Menjangan.

 

Előzmény: Milantuse (7534)
W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7536

Apropo Ijen!

 

Aki esetleg egyenileg keszul oda, az keszuljon fel ra, hogy januar 3-a ota a kraterturahoz egeszsegugyi igazolast kovetelnek indonez orvostol!

Ez totalis orultseg, ilyet kulfoldi turista nyilvan nem hord magaval.

Gondolom a szervezett turak resztvevoinek az utazasi irida valahogy megoldja "okosba" pl elore kiallitott bianco igazolasokra irnak neveket vagy egyszeruen lefizetik a belepoket ellenorzo foszert, de egyeni utazoknak ez nagy mereg lehet. 

W.L. Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7535

Helo

 

Yogya es a kornyezo templomok 2 nap

 

Malang, Bromo es a vizesesek 3 nap

 

Ijen 1 nap

 

Amit en mindenkepp hozzaadnek az Solo es  a tole keletre levo Candi Sukuh es Candi Ceto templomok, ez +1-2 nap.

 

Ubudra kirandulobaziakent az 5 nap jo.

 

Lombokon a Rinjani maszasa 2-3 nap, a turatol fuggoen, es ahhoz minimum 2 napot hozza kell adni az oda- es viszzautra, tehat ott is kell minimum 5 nap.

 

Szoval az osszesen 15 nap szerintem a 3 szigetre tul keves.

Ha nem tudtok hozzaadni meg oar napot, akkor Lombokot hagyjatok maskorra. Java Balival egy jo kombinacio elso indonez utra 

Előzmény: Milantuse (7534)
Milantuse Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 7534

Sziasztok,

 

Közeljövőben tervezünk utazni Indonéziába 15 napra és egyben ez lesz az első "nagyobb" utazásunk is, böngészgetve a fórumot láttam jópár számunkra érdekes helyet.

 

Java (ez a sűrű túrázos része)

  • Yogyakarta (Prambananra, Borobudurra)
  • Malang (Bromo, Tupad Sewu, Madakaripurat)
  • Banyuwangi (Ijen)

Bali

  • Ubud környéke: itt kb: 5 napot szeretnénk eltölteni 

Lombok

  • Rinjani

 

Abban kérném a segítséget, hogy hol mennyi időt érdemes eltölteni. Ezek lennének a fő szempontok amiket megszeretnénk nézni és hol érdemes leginkább strandolni és búvárkodni?

Esetleg van olyan ami még beleférne és nagyon megéri? 

 

Előre is köszi!

cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 7533

már nem rémlik, h ez melyik tipus volt, de itt konkrétan mindent magunkra aggatunk a bőröndökből... /még a törölközőket is/

a visszaúton meg valami totál műbőrüléses osztályon voltunk. ott inkább a meleg okozott gondot :D

Jakarta Utara a cél. kiakarok venni egy üzlethelységet az egyik 30X emeletes apartmanház (Green Lake Sunter) alsó szintjén egy évre... h a csajom csináljon ott valami business-t.

de lehet egy Jogja/Bali trip is lesz. Yogyakarta az nekem örök szerelem.

illetve Canggu-ban valami Jeger House nevű helyen dolgozik egy régi Yogya-i haverom . őt kellene meglátogatnunk. Bár Bali nagyon nem az én világom.... arra elég lesz szerintem 5 nap...

 

amúgy nemrég találtalak meg moly-on. látom van pár közös könyv a magánkönyvtárunkban :D /Zboray, Balázs Dénes, Fábián Ferenc, Hermann Foller, Helmut Uhlig...etc./ 

Előzmény: W.L. (7532)
W.L. Creative Commons License 2024.01.07 0 0 7532

Mondjuk Ekonomi osztalyon azert nem mindig olyan eros a klima, de egy javai uton a napkeltek Bromonal es Ijennnel is dermeszto hidegek lehetnek, tehat meleg cucc mindenkepp kell. 

 

Te merre keszulsz?

Előzmény: cristiano_narita (7531)
cristiano_narita Creative Commons License 2024.01.07 -1 1 7531

látnivaló az valóban van vonatból... de tegyük hozzá, h 8-9 órás az út a Gambirról :D (Yogya-ba)

 

Nálam is tervben van egy út idén.... már hetek óta variálgatom az indulási helyszínt meg az átszállásit... de a matek mindig úgy jön ki, ahogy írtad. a feladandó a fapadoson elviszi a megtakarítást.... akkor meg már tökmindegy, h mi az útirány. (& akkor inkább megyek 1 légitársasággal végig... )

 

hadme:

ha vonatút lenne, tegyetek be valami meleg ruhát is (vagy kapjátok fel a Turkish/Qatar plédet a gépről) mert olyan szinten nyomják a klímát, hogy normál európai halandó megfagy! 

 

 

Előzmény: W.L. (7529)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 7530

Ráellenőriztem, igazad van, sok belföldi járat van. Biztos azért maradt bennem a téves info, mert néhány nappal a repülés előtt nézegettem a járatokat...

Előzmény: W.L. (7529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!