Keresés

Részletes keresés

Zs... Creative Commons License 1,5 órája 0 0 5670

A korallzátony miatt, ami körbeveszi a szigetet. Azon belül derékig se ér a viz, túl pedig nem igazán tudsz menni rajta.

Előzmény: picur333 (5669)
picur333 Creative Commons License 2 órája 0 0 5669

Szia!

miért nem lehet fürdeni? Köszi

Előzmény: Zs... (5662)
W.L. Creative Commons License 12 órája 0 0 5668

Regen volt, hogy a Daruba-Ternate hajok megalltak Doi szigeten, de az utobbi evekben nem.

Kerdezz ra, hatha ujra... amugy igen, Tobelon at. De Daruba-Tobelo sima ugy, naponta tobbszor.

Előzmény: wanbo (5667)
wanbo Creative Commons License 20 órája 0 0 5667

Az északi szigetek is érdekelnek pedig, mivel ugye írtad, hogy két hétbe beleférhetnek Morotai-jal és Halmahera Tobelo-hoz közeli 1-2 olyan részével, ami múltkor kimaradt. Ebből jött az ötlet, hogy ha lenne pluszban 4-5 napom, akkor a keleti oldalt is lehet, hogy megnézném, persze, ha racionálisan van erre lehetőség (tehát nem 4-5 napos hajóbérléssel lehet csak megoldani). 

Még annyi, hogy írtad, hogy az észak lolodai szigetek és Morotai is Tobelon keresztül érhető el, a kettő között nincs közvetlen átjárás, igaz? Tehát Tobelo-ba vissza kell menni az egyikről, hogy át tudjak menni a másikra? 

Előzmény: W.L. (5666)
W.L. Creative Commons License 22 órája 0 0 5666

Hallottam olyat, hogy Misoolrol Seramra mar csak hetente, kerdezz ra majd a helyieknel, vagy Sorongban.

Amugy Misool is Raja Ampat! :-) Es annyira szep, hogy ha oda mentek, akar Wayag is kihagyhato, Penemurol nem is szolva.

Az altalad felvazolt kor tokelynek hangzik. Ha esetleg maradna idotok a vegen, Keire is visszanezhetnetek par napra, de Tanimbarra tenyleg tobb ido kene.

Tudtommal a nyugati parti ut meg nem eri el Kedit, de azota hatha.

Amugy en meg az eszaki Loloda-szigeteket dicsrem, raadasul nem is csak viz alatt, es azok konnyen elerhetok Tobelobol. De ez ugyben kb most eloszor nem akarsz ram hallgatni. :-/

Előzmény: wanbo (5664)
W.L. Creative Commons License 22 órája 0 0 5665

Kozep-Malukuban es a Raja Ampat szigeteken pont ekkor van a szarazabb evszak.

Ezek termeszetileg gyonyoru szigetek es szuperek buvarkodasra is. 

Kb egy het Javaval kombinalva oket szerintem nagyon jo ut lenne.

Előzmény: peteyval (5659)
wanbo Creative Commons License 29 órája 0 0 5664

Köszi, átgondolom a lehetőségeimet! Egyébként a Sorong - Misool - Seram hajó az még mindig heti kétszer közlekedik? (Én legalábbis valami ilyesmire emlékszem.)

Mert akkor kezdenénk észak-Malukuban, majd Pelnivel Sorong, onnan kb két hét után Misool (kb egy hétre), majd Seram, s Ambonból repülés haza. így Raja Ampat kvázi a végére maradna (illetve Misool is elég jól néz ki, az nem hiszem, hogy csalódás lesz RA után), na meg az Ora beach is igen különleges. 

De amúgy az idei téli út után biztosan nem lesz csalódás Maluku többi része sem, nekem kivétel nélkül az összes sziget nagyon tetszett, amit volt időnk megnézni. Kei-en lehetett volna jobb időnk, de a sziget gyönyörű. 

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy Sofifi-ből Halmahera nyugati oldalán is fel lehet autózni? Nusalaut-on akivel találkoztam, nagyon dícsérte Kohatola szigetét (főleg a víz alatt), a google térképén Kedi falu van a közvetlen közelében, oda szerinted el lehetne jutni autóval? A táv a térkép alapján kb annyi, mint Tobelo a másik oldalon, bár Tobelo irányába elég jó az út, a nyugati oldalban nem vagyok biztos. Néhány napot lehet, hogy rászánnék, közel van Halmahera-hoz, ha hajót is kell pl bérelni, talán nem lehet vészes 1-2 napra. 

Kedi-ből gondolom a szigeten keresztül nem lehet átmenni Tobelo-ba, csak vissza Sofifi-n át, jól gondolom? Esetleg Kedi-ből, vagy akármelyik másik nyugati oldali településről akár autóval, akár hajóval el lehetne jutni a sziget északi csücskéhez, ideális esetben a Loloda-szigetekhez? Vagy ez a rész annyira ritkán lakott, hogy még a hajóbérlés sem "egyszerű" és drága? 

Bocsi a kérdésekért, de erről a részről abszolút nem találni infót.

Előzmény: W.L. (5657)
víztorony Creative Commons License 29 órája 0 0 5663

Én csak kétszer voltam eddig Indonéziában (apró szigeteken), január-februárban.

Az első alkalommal (a Togean szigeteken) két hét alatt csak egy-két alkalommal esett, de akkor nagyon, viszont éjszaka. Nappal nem láttunk esőt, csak a távolban. Ja nem, a hazaúton is volt, de akkor már mindegy :)

Viszont a "szárazföldön", Ampana és Palu között több helyen nagyon durva esők voltak amíg mi nyaraltunk az öböl közepén, az útra nagyon sok helyen bemosta a hordalékot az átfolyó víz. 

A második alkalommal (Raja Ampaton) mindig csak a szemben lévő szigeten esett, aztán áteveztünk oda, el is áztunk, de ez is kb. fél órán át tartott, és jó volt sétálni a tengerparton az édesvizű zuhany alatt.

Szóval sajátos mikroklímája tud lenni egyes helyeknek, és jönnek-mennek a felhők teljesen kiszámíthatatlanul.

Zs... Creative Commons License 1 napja 0 0 5662

Válts a reptéren, később már nem nagyon fog menni, maximum ha megállsz vhol útközben. Taxi helyben lényegesen olcsóbb lesz, sztem kevesebb mint a fele. Bangsalban át fognak b@szni, készülj rá, nem nagyon tudod elkerülni. Jah, és arra is, hogy Gili Air-on nem nagyon fogsz tudni fürdeni, max dagálykor pancsolni egy kicsit.

Előzmény: picur333 (5661)
picur333 Creative Commons License 1 napja -1 0 5661

Sziasztok!

Chiang Maiból repülünk KL-on át Lombok szigetére (cél: Gili Air). Hol érdemes IDR-re váltani? Lombokon találunk a reptér körül váltót vagy útban Gili felé? 

Másik kérdésem, hogy mennyi lehet a taxi a reptértől a public ferry-ig? A cég 48 dollárt kér a honlapja szerint. Ez reális ár?

Köszönöm!

peteyval Creative Commons License 1 napja 0 0 5660

Szoktunk buvarkodni, igy esetleg Eszak Sulawesi vagy Maluku is szoba jon. Javarol mennek direkt jaratok. Kerdes idoben mi fer bele.

peteyval Creative Commons License 1 napja 0 0 5659

Sziasztok,

December kozepetol januar elso heteig tervezunk egy durvan harom hetes utat Azsiaba.

Talaltam erre az idoszakra elfogadhato aru jegyet Jakartaba. 

Eleg alap a kerdes, de megis batorkodom feltenni. Olvastam, hogy december-januar esos idoszak. Ennek ellenere ajanljatok ekkor meglatogatni Indoneziat?

Szeretunk kalandozni, turazni, felfedezni, szoval Java biztos hogy bejonne. Esetleg atnezni Lombokra vagy Sulawesi reszeire. Viszont ha sokat esik, az elegge bezavarna a programot. Szoval kerdes az idojaras. Esetleg Javarol merre tudnank tovabb menni ahol nem

zavar be az esos evszak?

B opcio az lenne, hogy Kuala Lumpurba repulunk. Hasonlo aron van mint Jakarta. Innen viszont még nem tudom merre mennenk tovabb.

Eddig Fulop Szigeteken es Borneon jartam a kornyeken es imadtam mindkettot. Ezert azt gondolom hogy Kuala Lumpurbol es Jakartabol is megtalalnam a szamitasaimat.

Tudom eleg messzirol indul a kerdesem es olvasnom kellene tobbet, de jelenleg sok minden van de idom az eleg keves.

Elore is koszi szepen!

Udv,

P

W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 5658

Ja, es a szigetek kozti kozlekedest illetoleg szerintem egyszerubb Eszak mint Tanimbar. Utobbiban a ket foszigeten tul mindenhova csak kis falusi barkak mennek mikor epp kedvuk tartja, Morotaira es az eszaki Loloda-szigetekre rendszeres hajojaratok vannak.

Előzmény: wanbo (5654)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 5657

Az a baj, hogy RA melle nagyon nehez barmit is ajanlani, kulonosen ugy, ha utana mennetek oda, mert szepseg es tengeri elovilag tekinteteben RA mindent uberel. Mondjuk Maluku pl mozgas szabadsaga tekinteteben nyujthat tobbet, es szamomra az is fontos, tehat hogy draga berelt hajk nelkul is lehet mozogni.

Szerintem egyebkent 2 het eleg lehet Morotaira, a Loloda-szigetekre es par kimaradt helyre (Mare, Galela vizesesei, a vulkanok) is, illetve kombinalhato par nap Eszak-Sulawesivel is. Es kis tervezessel repulni sem kene, a Ternate-Sorong hajout szep es erdekes is.

Batang Pelere nem biztos, hogy erdemes menni csak Wayag kozelsege miatt, hiszen kifzeted a draga transzfertbaztan jo esellyel onnan egyedul berelhetsz Wayagra is, mig pl Krin nagyobb esellyel akadnak erre tarsak. Melleseg Penemu Misool es Wayag mellett eleg felejtheto! Akkor mar kulonlegesebb a Hidden Bay Gamon.

Előzmény: wanbo (5654)
Ritchy Creative Commons License 2 napja 0 0 5656

Igen-igen, Manyaifun a sziget. 1.5misi egy irányba.

Előzmény: wanbo (5655)
wanbo Creative Commons License 2 napja 0 0 5655

Köszi! Azt megkérdezhetem, hogy a Batang Pele nevű szigetre (én anno azt hiszem Manyaifun-ként találtam rá, bár az lehet, hogy a falu neve) mennyibe kerül a transzfer? Anno én is találtam egy homestay-t erre, viszont hamar elvetettem, ugyanis - emlékeim szerint - több millió rúpia volt csak a transzfer (bár elvileg kérésre elvisznek szuper helyekre, ergo egy napos kirándulással is felér). Kri biztosan lesz, e mellé kéne még kettő sziget. 

Előzmény: Ritchy (5652)
wanbo Creative Commons License 2 napja 0 0 5654

Köszi a tippeket! Azért gondoltam most Tanimbarra, mert ugye Seramhoz Ambonra is el kell jutni előbb-utóbb és a két hét is pont ideális lehetne. 

Ha viszont Észak-Maluku, akkor mit ajánlanál? Csak Morotai miatt nem biztos, hogy megérné elmenni odáig. Érdekelnének egyébként Halmahera többi részei is, főleg a nyugati oldalon lévő szigetek, amikről a német hapsi áradozott még Nusalaut-on, viszont azokhoz meg nem hiszem, hogy elég lenne a két hét..

Előzmény: W.L. (5651)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5653

Illetve alighanem Kri a legjobb sznorkelezesre is.

Viszont a patkanyproblemara sokan panaszkodnak.

Előzmény: Ritchy (5652)
Ritchy Creative Commons License 2 napja 0 0 5652

Nekünk Batantára, Batang Pele alatti szigetre (Wajag közelsége miatt), és Gamra esett a választásunk. Fam is jó lett volna, oda írják a legszebb széles fehér homokos partokat.
Krin úgy nézem, már rengeteg a szállás, aminek csak az az előnye, hogy távoli programokra jobb esélyed van a költségeken osztozni másokkal.

Előzmény: wanbo (5649)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5651

Nem azt mondtad, Eszak-Malukuval kombinalnad Raja Ampatot?

Ez logisztikailag jobban passzolna hozza, mint Tanimbar.

Ugye mehetnetek Ternaterol hajoval Sorongba.

RA eszaki reszen en megszallnek Waigeon, Krin es esetleg Aerboreken vagy Penemu kornyeken.

Vagy esetleg kedvenc falumban Mansuar deli partjan.

Aerborek es Penemu megnezhetok egynapos hajokirandulassal is. Maga Fam szigete erdektelen.

Biak es Nabire szerintem felejtheto helyek RA utan.

Ha megis valami Papua nyugati reszen kene, akkor Manokwarira szavaznek, az Arfak-hegyseggel, bar te inkabb tengerparot valasztassz mindig.

Előzmény: wanbo (5649)
TGaborZ Creative Commons License 2 napja 0 0 5650

Jövő év elején tervez esetleg valaki Baliem-völgyet?

wanbo Creative Commons License 2 napja 0 0 5649

Sziasztok! 

Elkezdtem tervezni a téli utat (W.L., perpill úgy vagyok vele, hogy jobban vonz Indonézia, mint Óceánia :D), és Raja Ampattal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy egy kb. két hetes időintervallumot mely 3 sziget között lehet érdemes felosztani? Nem szeretnék egy helyben maradni két hétig, túl sokat sem szeretnék mozogni, szerintem 3 sziget (3 szállás) jó lehet. A "stayrajaampat" oldalán viszont egyre több az elérhető szállás és hát egyik szebb, mint a másik. Itt már többen ajánlottátok pl. Gam szigetét, ez mellett Kri + Fam mennyire lenne változatos választás? Esetleg valaki tud jobbat? 

Illetve, W.L.-től kérdezném (mert ő már Kelet-Indonézia minden kis zugában megfordult már), de persze mástól is szívesen veszem az építő jellegű infót, hogy mit érdemes az alábbi tervhez hozzávenni, ha kb. 30-40 nappal tudok számolni? 

A Seram (Ora beach) - Misool (kb egy hét, vagy ahogy a komp majd kijön) - Raja Ampat biztos, hogy lesz, ez eddig több, mint 3 hét. A maradék kb. 2 hétre (az sem kizárt, hogy 3) mit lenne érdemes még a környéken megnézni? 

Gondolkoztam azon, hogy elrepülnék Tanimbarra Ambonból, az idén úgyis kimaradt, az pont jó lehetne kb két hétre. 

Esetleg Sorongból két hét valahol Pápuában? Pl. Biak érdekelne, netán Nabire környéke. Logisztikailag mi lehet jó? Na meg persze melyik hely jobb? 

Előre is köszönöm! 

mona-lisa Creative Commons License 4 napja -1 0 5648

köszi szépen

közben én is megtalatam AirBnBn, át  akarom foglalni az 1-1 éj szállásunkat hozzájuk

Előzmény: meyerz (5645)
mona-lisa Creative Commons License 4 napja 0 0 5647

igen vicces, ha a kaja továbbra is ugyanolyan jó az mindent visz :)

Előzmény: W.L. (5644)
meyerz Creative Commons License 2017.09.17 -1 0 5646

Meglesz! :)

Előzmény: W.L. (5643)
meyerz Creative Commons License 2017.09.17 0 0 5645

Thomas elérhetősége: thomaslemme@hotmail.com, +6285270036726

Előzmény: mona-lisa (5640)
W.L. Creative Commons License 2017.09.16 0 0 5644

A Divanak mar honlapja is van, amit egyertelmuen nyugatiak irtak, nem ok maguk.

Es olyasmiket irnak rajta, amik anno meg nem voltak: wifi, angolul beszelo recepcios?

Es az ar is feljebb kuszott, 500.000/fo/napra.

http://www.rajaampatdivahomestay.com/accommodation/

Előzmény: mona-lisa (5641)
W.L. Creative Commons License 2017.09.15 0 0 5643

Azert csak fejezd be az utleirast is! :-)

Előzmény: meyerz (5638)
meyerz Creative Commons License 2017.09.15 -1 0 5642

Szia!

Jól hangzik!

Írtam neki, hogy adja meg az email címét. Ha nem válaszol, az airbnb linken, amit postoltam eléred, és tudsz foglalni. Szólok, hogy válaszolt-e.

Előzmény: mona-lisa (5640)
mona-lisa Creative Commons License 2017.09.15 -1 0 5641

szia

mi tavaly összel voltunk RAon és szuper jól éreztük magunkat.

https://www.facebook.com/rajaampatdivahomestay/ itt szálltunk meg. Új nevük van, ex Manginktus Home stay

Ha merülni szeretnétek ajánlom az olasz srácot Enzot.

Elköltöztek és most itt van a dive centerük:

https://www.stayrajaampat.com/accommodation/corepen-homestay/

erről a szállásról nincs infom mert itt nem jártunk.

Semmilyen nehézségről nem tudok beszámolni, nem tudom mire gondolsz :)

A komp Sorongból teljesen sima ügy, és a homestay pedig felvesz titeket a kikötőben.

Szumatrara most megyünk bő 2 hétre, és ahogy WL is irja Bukit Lawang szerintem felejtős. Inkább Ketambe.

Toba tóról nagyon jókat olvastam mi semmiképp sem szeretnénk kihagyni.

Előzmény: narasgandup (5601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!