Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2018.06.02 0 1 6365

Eleg, sot jobb is helyben keresni vezetot.

Csak gyozodjetek meg rola, hogy keresteny mentawai etnikumu vezetot fogadtok fel, nem a Muarasiberutban tobbsegben levo muszlim minangok egyiket. Ott a mentawaiiak a telepules peremen elnek.

Mit kell vinni?

Penzt, penzt es penzt!

Elsosorban ezt akarjak.

Az ajandekok csak extrak. Cigi, cukorka, ilyesmi. Ezt a vezetovel megtargyalva ott is megvehetitek 

Előzmény: #viresz# (6364)
#viresz# Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 6364

Szia, W.L.! Kicsit átszerkesztettük a programunkat, mivel nagyon beleszerettünk Siberutba :)

  1. 17:30 Budapest - 23:55 Doha
  2. 02:25 Doha - 15:30 Kuala Lumpur - 18:10 Medan 
  3. Medan - Berastagi utazás, du: Lingga falu
  4. Sibayak
  5. Tinggi Raja 
  6. Utazás: Tinggi Raja - Ketambe
  7. Ketambe (Gunung Leuser)
  8. Ketambe (Gunung Leuser)
  9. Ketambe (Gunung Leuser)
  10. Ketambe (Gunung Leuser)
  11. Utazás: Ketambe - Toba-tó
  12. Samosir
  13. Utazás: Toba-tó - Sipoholon környéke
  14. Sipoholon 
  15. utazás: Bukittinggit - Padang - Siberut (19:00 komp, 12 óra)
  16. Siberut
  17. Siberut
  18. Siberut
  19. Siberut
  20. Siberut
  21. Siberut-Padang (15:00 Mentawai Fast, 6 óra)
  22. utazás: Padang-Kerinci-Seblat Nemzeti Park 
  23. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Tujuh) 
  24. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  25. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  26. esőnap (utazás: Rimba ecolodge)
  27. esőnap (Rimba ecolodge)
  28. esőnap (Rimba ecolodge)
  29. utazás Pandangba
  30. Padang (Sumatra) - Kuala Lumpur - Padang (Malajzia)

 

Elég sokat böngésztünk az interneten, próbáltunk írni korábbi utazóknak, de nem igazán kaptunk megfelelő infókat arról, hogy hogyan lehet bejutni a siberuti klánokhoz. Tudsz erről valamit? Elég ha a szigeten keresünk valakit, aki bevisz minket? Tudsz javasolni valamit, hogy mit vigyünk be ajándékként, illetve cserébe a szállásért, élelemért? 

 

Előre is köszönöm a választ.

 

Üdv.

Virág 

 

 

kb. Creative Commons License 2018.05.30 -1 0 6363

Elnézést, figyelmetlen voltam.

Előzmény: W.L. (6362)
W.L. Creative Commons License 2018.05.29 0 0 6362

Ehemmm... miert az Indonezia topikba tetted?

Ha itt tortenne, talan forradalom is kitorne, annyira fuggok.

Előzmény: kb. (6361)
kb. Creative Commons License 2018.05.29 -1 0 6361
wanbo Creative Commons License 2018.05.27 -4 2 6360

Sziasztok! 

 

Engedjétek meg, hogy itt is megosszam blogom legújabb bejegyzését, amelyben összegyűjtöttem sok hasznos és érdekes információt Misoolról. Az írást az alábbi linken találjátok: http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2018/05/25/a_legszebb_erintetlen_tropusi_taj_delkelet-azsiaban 

W.L. Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6359

Balurant vedd meg bele, ott huztok el szo szerint a park kapuja elott Banyuwangi fele utazva.

Az egyik malangi napon pedig buszozzatok el a Tumpak Sewu vizeseshez.

A Bromo napon, ha berelt kocsival lesz, vegyetek hozza Madakaripurat es 5 kulonbozo templomot, kapjatok minel tobbet a penzetekert! 

Előzmény: wanbo (6358)
wanbo Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6358

Köszi, akkor maradunk ennél a tervnél, aztán meglátjuk, hogy mi jön össze belőle. Ha helyben találunk normális áron autót, akkor Dienget is megoldjuk úgy, majd helyben meglátjuk. Illetve sok múlik majd azon, hogy mennyi pénzt fogunk egy nap átlagban költeni, ha sikerül alulteljesíteni a tervet olcsóbb szállásokkal, akkor beleférhet majd 1-2 extra költség. (Szeretnék kb. 50-60 dollárból kijönni egy nap kettőnkre számolva, repjegyek nélkül.)

Előzmény: W.L. (6357)
W.L. Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6357

Java abszolut bejarhato tomegkozlekedve, kiveve az eldugottabb reszeket.

Es persze ugy lassubb, azert kene a berles 2 napra.

Illetve Dienget is inkabb csak szervezett kirandulassal jarhatjartok meg egy nap alatt.

Jakartaba termeszetesen a legolcsobbak a jegyek Szumatrarol. Egyreszt a legnyugatibb nagyvaros Javan, masreszt ugye oda megy a legtobb jarat fivaros leven.

Előzmény: wanbo (6356)
wanbo Creative Commons License 2018.05.24 -1 0 6356

Bocs, ezt jól benéztem, de esküszöm, hogy egy olyan napra sikerült rákeresnem, amikorra nem dobott ki közvetlen járatot, most meg persze minden napra talál. Hihetetlen, de nem sokkal kerül többe repülni, mint buszozni, úgyhogy nem kérdés, hogy visszamegyünk Medanba és repülünk. 

 

 

Ami Jakartát illeti, természetesen nem vagyok ellene (például kaja szempontból még érdekel is), sőt, a jegy is olcsóbbnak tűnik Padangból, mint Yogyakartába, bár e tekintetben már nem merek kijelenteni semmit. :) 

 

Jáva akkor a felvázolt módon tömegközlekedve teljesíthető? A két nap járműbérlés bele fog férni a keretbe, de az út többi részét jó lenne tömegközlekedve megtenni. 

Előzmény: W.L. (6355)
W.L. Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6355

Miert ne lenne kozvetlen Medan-Padang jarat?

Nekem az elso tetszoleges napra (jovo hetfo) Lion es Stiwijaya jaratot is talat a kereso 377 es 443ezres aron.

Ketambeben kezdeni csak akkor lenne erdemes ha Medanbol Kutacaneba repulnetek.

Atlag turistanak ajanlanam is a Padangbol Yogyaba repulest, de neked utazo bloggerkent szerintem illene a fovarost is megnezned. A Jkt-Yogya vonatut pedig eleg szep is.

Előzmény: wanbo (6354)
wanbo Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6354

Észak-Szumátrával kapcsolatosan a meglátogatott helyek sorrendje így logikus egyébként? Olvasgattam egy kicsit és lehet, hogy egyszerűbb lenne a Medan - Kutacane (majd onnan Ketambe) távot egybe lenyomni, majd onnan vissza Berastagi, majd pedig Toba. 

Parapat tűnik a Samosir szigetre utazás legforgalmasabb kiindulópontjának és mivel ez a keleti oldalán van a tónak, talán egyszerűbb és gyorsabb Berastagiból érkezni. 

 

Vagy a sorrendnek nincs jeletősége? 

 

Továbbá néztem, hogy a Toba - Bukittinggi út is elég húzós (valahol 20 órára írták), gyorsabb lenne visszamenni Medanba és onnan repülni, viszont Medan - Padang közvetlen opció repülésre nincs, csak Batamon keresztül (kb. 1 millió a jegy, úgyhogy ez kimarad), ha jól emlékszem, írtad is korábban, hogy drágább, mint a Padang - Jakarta. Érdemes lehet mondjuk Padang Sidempuanban éjszakázni egyet, megtörve a hosszú utazást? 

 

Ez esetben benne lennék, hogy Padangból repüljünk egyből Yogyakartába, spórolva két napot, egyet Szumátrához, egyet pedig Jávához csapva. Vagy lenyomható a Toba - Bukittinggi egyben? Mondjuk éjszakai busszal, ha ven egyáltalán? Erre vonatkozó infót még nem igen találtam, a legtöbb leírásban reggeli indulásról írnak, nem estiről. 


Előre is köszi! 

 

Előzmény: W.L. (6353)
W.L. Creative Commons License 2018.05.23 0 0 6353

Marmint Banyuwangibol hajnali kirandulas Ijen, es utana meg aznap delelott mehettek at Balira.

Illetve esetleg megtehetitek innen a sznorkelezo kirandulast Menjanganra.

Előzmény: W.L. (6352)
W.L. Creative Commons License 2018.05.23 -1 0 6352

Sok hozzafuznivalo ninvs, ez tenyleg egy szinte minimalis terv mindket szigeten csak a legfobb latnivalokkal.

Annyit megjegyzek, hogy Berastagi-Ketambe, Ketambe-Toba es Jakarta-Yogya mind 1-1 teljes napos utazas.

En a 2 autoberlos napot a Borobudur-Prambanan (ez motor is lehet) es a Bromo napokra ajanlanam, hogy ezekwn a napokon kisebb latnivaloknal is megallhassatok.

En Balurant tennem meg bele valahogy. Pl Ijen elott. Ijenre nem kell teljes nsp, hajnali kirandulas Balirol es meg aznap lehet menni tovabb Baira.

Előzmény: wanbo (6351)
wanbo Creative Commons License 2018.05.23 -1 0 6351

Sziasztok! 

 

Volt egy kis időm átgondolni a lehetőségeimet és valami ilyesmire jutottam: 

 

Augusztus 6: Este érkezés Medanba, ott éjszakázás.  

Augusztus 7: Tovább Berastagiba.

Augusztus 7-8: Berastagi

Augusztus 9-11: Ketambe 

Augusztus 12-14: Toba-tó

Augusztus 15: Utazás Bukittinggibe

Augusztus 16-18: Bukittinggi

Augusztus 19: Padangból (lehetőleg reggel) repülés Jakartába

Augusztus 20: Bogor

Augusztus 21: Yogyakarta

Augusztus 22: Dieng

Augusztus 23: Borobodur és Prambanan

Augusztus 24: Yogyakarta (pihenés, városnézés)

Augusztus 25-26: Solo

Augusztus 27: Surabaya

Augusztus 28-29: Malang

Augusztus 30: Bromo

Augusztus 31: Banyuwangi

Szeptember 1: Ijen

Szeptember 2: Tovább Balira

 

Tengerpartozás most nem lesz, nem prioritás, van látnivaló bőven mind Szumátrán, mind Jáván. 

 

Ha esetleg néhol rohanás a terv, akkor benne vagyok abban, hogy Padangból repüljünk Yogyakartába, spórolva 2 teljes napot. Már csak az miatt is, mert szeretnék majd minél olcsóbban kijönni, és itt most elsősorban az utazásra gondolok, a költségvetésbe nem nagyon fog beleférni az autóbérlés. (max. 1-2 alkalom, ha tényleg szükséges) Szóval inkább kihagyok 1-2 helyet és lelassítunk, ha szükséges. 

W.L. Creative Commons License 2018.05.20 0 0 6350

Kisebb kocsival es ismeretlen soforrel alighanem tudnatok ugy napi 100-zal olcsobbra alkudni a helyszinen.

Ugye korabban, kisebb kocsival, o is olcsobb volt.

De ha inkabb biztosra mennetek, itt a szama:

+62 813-3097-6348

Előzmény: Magic_happens (6349)
Magic_happens Creative Commons License 2018.05.20 -1 0 6349

Köszönöm! Ez egyébként jó árnak számít? Tudsz adni hozzá kontaktot, kérlek?

Előzmény: W.L. (6345)
W.L. Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 6348

wanbo blogjan megjelent egy rovid videos bejegyzes a kozep-malukui Buru szigeterol, ahol tenyleg nagyon kevesen fordulnak meg, pedig Ambonbol eleg egyszeruen elerheto, es a szigeten eleg jo szallas es kaja is van.

 

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2018/05/15/utazo_vagyok_nem_turista_vlog_5_pulau_buru_indonezia

 

Ez jo pelda arra, hogy akar a kenyelemrol valo lemondas es hosszas utazas nelkul is talalhatunk meg gyonyoru, a turizmus altal erintetlen szigeteket es strandokat, legalabb is Indoneziaban!

W.L. Creative Commons License 2018.05.14 0 0 6347

Lombok mellett szol az is, hogy ha megsem csak strandolni mennenek oda, akkor azert azon a szigeten lehet kirandulnis nezelodni is. Erre Kuta jo bazis, kozel leven Lombok hagyomanyos sasak kulturajanak kozpontjahoz.

Nyugat-Lombok latnivaloi inkabb balinez jelleguek, hindu templomok es palotak, azokat addigra ugyis latta mar az ember Balin.

Előzmény: Zs... (6346)
Zs... Creative Commons License 2018.05.14 -1 0 6346

Szvsz Gili és Lombok egyszerre felesleges, főleg h gondolom mindkettőn strandolni szeretnétek. Én csak Lombokra mennek, a Giliken úgysem lehet rendesen fürdeni a szigeteket körülvevő korallzatonyok miatt.

Előzmény: Magic_happens (6340)
W.L. Creative Commons License 2018.05.14 0 0 6345

1,3 millio, benne minden kiveve az autopalya es parkolodijakat.

De azok szerintem kb 50ezret tesznek csak ki.

Előzmény: Magic_happens (6344)
Magic_happens Creative Commons License 2018.05.13 0 0 6344

Igen, ha nem gond, akkor kérdezd meg, kérlek :). Nagyon köszönöm!

Előzmény: W.L. (6343)
W.L. Creative Commons License 2018.05.13 0 1 6343

Korabban a forumon tobbszor emlegetett Ajib asszem kb 1,1 milliot kert a 2 napert.

Most az uj kocsijaval talan tobb. Ha erdekel, megkerdezhetem.

Esetleg probalhattok alkudozni a repteren is erkezes utan.

Csak arra ugyeljetek, hogy az arban minden benne legyen: benzin, a sofor szallasa es kajaja is.

 

Cemoro Lawangbol a hajnali dzsippes kirandulasok 450-be kerulnek egy kocsiert, plusz a szemelyenkent fizetendo parkbelepo.

Sporolosok meguszhatjak mindkettot dzsip neluk gyalogturazva, de gondolom ti nem ezek vagytok.

 

Szerintem Balin pihenni is jobb Ubud mint a zsufolt deli strandok. Nincs olyan tomeg, nincs akkora hoseg, es nyugisabb a hangulat. En hagynam a strandolast Lombokra. Egy napot adj Javahoz, a masikat meg Gilihez.

Előzmény: Magic_happens (6342)
Magic_happens Creative Commons License 2018.05.13 -1 1 6342

De igen, ezen még nagyon gondolkodom, hogy még egy napot szánunk Jávára (és akkor Solo lenne az a nap) és pont a Balin töltött tengerpartos napokból vennék el egyet. Igazából ezt a 2 napot csak egy kis pihenés miatt iktattam be. 

Surabayaból kb. mennyi a reális ár taxira a Bromohoz? Illetve a a Bromo vulkán túrát elég ott a helyszínen befizetni? Erre kb. mennyivel kell számolni?

Előzmény: W.L. (6341)
W.L. Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 6341

Ez tenyleg a minimalis Java program.

Az a plusz egy nap Soloba nem fer bele?

Asszem van megorzo a surabayai repteren de en sosem hasznaltam.

Ha taxival mentek Bromohoz akkor egyszerubb vinni mindent.

 

OFF: Ha furdesre alkalmas strandot kerestek Del-Balin, akkor azok inkabb a masik oldalon jobbak, Sanurban es kulonosen Nusa Duaban. De szerintem ha mentek Lombokra akkor tok felesleges itt strandolni.

Előzmény: Magic_happens (6340)
Magic_happens Creative Commons License 2018.05.13 0 0 6340

Sziasztok!

 

Összeraktam nagyjából az első tervet, és szeretnék véleményt kérni, hogy ez mennyire reális. Tudom, hogy Jáván kimarad pár eddig javasolt látványosság, de talán így férnénk bele legjobban az időbe.

 

1. nap Kuala Lumpur -> Yogyakarta - aznap városnézés

2. nap Borobodur, Prambanan

3. nap Yogyakarta -> Surabaya -> Cemoro Lawang - ha belefér, akkor még a Madakaripura vízesés

4. nap Bromo napfelkelte -> Surabaya -> Bali -> Seminyak vagy valami más közeli tengerparti helyszín (itt szívesen várok még más javaslatot is)

5. nap Seminyak - TBC, pihenés

6. nap Seminyak - TBC, Uluwatu

7. nap Seminyak -> Ubud 

8. nap Ubud - csillagtúra

9. nap Ubud - csillagtúra

10. nap Ubud - csillagtúra

11. nap Ubud - csillagtúra

12. nap Ubud -> Serangan Harbour -> Gili

13. nap Gili

14. nap Gili -> Lombok

15. nap Lombok

16. nap Lombok

17. nap Lombok -> Kuala Lumpur

 

Valamint azt tudjátok esetleg, hogy Surabayaban ott lehet hagyni megőrzőben a nagy csomagokat, hogy Bromohoz csak a szükséges dolgokat vigyük magunkkal?

 

Köszönöm előre is!

W.L. Creative Commons License 2018.05.12 0 1 6339

Fogalmam sincs igy kapasbol, hol talaltok olyan helyet.

Bukittingi egy ronda varoska, Berastagihoz hasonloan inkabb bazisnak jo.

De a neten biztos akad par hely a kornyeken.

Csak kerdes, ki tudtok-e meg bumlizni valahova egy hosszu buszozas utan es a masnapi elott.

Előzmény: #viresz# (6338)
#viresz# Creative Commons License 2018.05.12 -1 0 6338

Azt gondoltuk, hogy Bukittinggi környékén csak annyit lennénk, amíg valami természetközeli helyen megszállunk, ezzel megszakítjuk a hosszú utat és élvezzük a látványt. Nem látjuk, miből tudnánk lecsípni, egy esőnapot pedig mindenképpen benne akarunk hagyni a tervben. Több helyszínt nem szeretnénk bevenni, de persze menet közben még változhat a helyzet. 

 

 

Előzmény: W.L. (6337)
W.L. Creative Commons License 2018.05.12 0 0 6337

Ez mar egesz jonak es realisnak tunik, csak a Sipoholon-Bukittungi ut napja maradt ki.

Vagy ejszakai busz lesz?

 

Nekem ATMes felvetre mindig jok a magyar kartyak.

De ha dollar, minel ujabb legyen, es olyan makulatlan, ami meg kette sem volt hajtva.

Sokan allitjak, hogy repteren nem szabad valtani, de en indonez repteteken gyakran normalis arfolyamot talaltam.

Meg kell nezni a neten az arfolyamot, aztan mar tudjatok is, erdemes-e a repteren mindjart atvaltani a javat vagy inkabb vartok vele.

Előzmény: #viresz# (6336)
#viresz# Creative Commons License 2018.05.12 -1 0 6336

Köszönjük. Akkor most így néz ki a terv:

  1. utazás: Kuala Lumpur - Medan 
  2. utazás: Medan - Berastagi, du: Lingga falu (?)
  3. Sibayak
  4. Tinggi Raja 
  5. Utazás: Tinggi Raja - Ketambe
  6. Ketambe (Gunung Leuser)
  7. Ketambe (Gunung Leuser)
  8. Ketambe (Gunung Leuser)
  9. Ketambe (Gunung Leuser)
  10. Utazás: Ketambe - Toba-tó
  11. Samosir
  12. Utazás: Toba-tó - Sipoholon környéke
  13. Sipoholon 
  14. Bukittinggi környéke 
  15. Utazás: Bukittinggi - Kerinci-Seblat Nemzeti Park
  16. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  17. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Kerinci)
  18. Kerinci-Seblat Nemzeti Park (G. Tujuh)
  19. utazás: Kerinci - Rimba Ecolodge
  20. Rimba Ecolodge
  21. Rimba Ecolodge
  22. utazás: Rimba ecolodge - Mentawai (Siberut)
  23. Mentawai (Siberut)
  24. Mentawai (Siberut)
  25. Mentawai (Siberut)
  26. Mentawai (Siberut)
  27. esőnap
  28. utazás: Siberut - Pandang
  29. utazás: Padang - Kuala Lumpur 

Egy kérdés. Most nem bíznánk magunkat a bankkártyára, mert azzal nagyon sokat szívtunk Jáván. Mire figyeljünk, ha dollárt viszünk? (Évjárat-intervallum, állapot, már a reptéren váltsuk az egészet rúpiára?...)

Előzmény: W.L. (6335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!