Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2018.05.07 0 0 6293

Nem 5-6 nap Kerinci megmaszasa, hanem az atlag turistanak 2, edzettebbeknek pedig 1. En 7-kor kezdtem az osveny elejen es du 2-re mar ujra Kersik Tuaban voltam. Te is meg tudnad nyilvan tenni, de gyerekkel inkabb legyen 2 nap. Gunung Tujuh vele is csak 1 nap.

 

Ketambeben nem feltetlenul erdemes 4-5 napot turazni. Az allatokat joreszt a faluhoz kozel latni, erre 1-3 nap is eleg, magat a Leusert megmaszni pedig 5 nap is keves. En vezetot max helyben berelnek, vagy itt sem, mert a falu kozeli osvenyek egyedul is jarhatok. Oke, ott nem lennetek egyedul... de csak azert 5 nap?

Akkor turazzatok inkabb kevesbe turistas helyen.

 

Buvarkodasra tenyleg alighanem Weh a legjobb hely, de ha csak amiatt mennetek fel Banda Acehig, akkor inkabb nezzetek utana, nem jok-e alternativakent a Padang elotti kis szigetek.

 

4 het alatt elvileg eleg kenyelmesen lecsoroghatnatok Banda Acehtol Kerinciig Eszak es Nyugat-Szumatran at, de itt-ott alighanem rovidebbre kene fogni a tartozkodast. Ha Ketambetol delre utaznatok csak, az mar sok idot megsporolna.

Ha Weh es Kerinci kozott kell valasztani, en abszolut az utobbira szavazok.

Raadasul Ny-Szumatra szerintem a sziget legszebb resze.

Előzmény: carlos80 (6292)
carlos80 Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 6292

Kedves W.L.!

 

Az útvonalat nagyjából én raktam össze. A Padangi kitérőt nem kell figyelembe venni, mert az Malajzia (Cameron-magasföld, ott lesz egy versenyünk, ezért az fix.)

 

Bukit Lawangot csak bemelegítésnek szántunk volna, de mivel elég turistás, ezért kihagyható szerintem is.

A főbb sarokpontok a vulkánok, és a hozzájuk kapcsolódó képződmények (hőforrások), vízesések, érintetlen esőerdő és búvárkodásra alkalmas óceán volt. Kulturális szempontból inkább az érdekesebb falvak, mint a nagyvárosok érdekelnének.

 

Összesen 4 hetünk van Szumátrára, ami nem kevés, de a korábbi (Jáva) utazásunkkal ellentétben nem szeretnénk nagyon feszített programot, mert akkor nagyon sokat utaztunk.

 

Medanig van meg a jegyünk, tehát onnan bármerre kezdhetünk. A szempont az volt, hogy déli irányba haladva, megkerülve a sziget középső gerincét, északon a Pulau Weh tengeri parknál végezzünk.

 

Így az alábbi helyeket fűztük fel: Medan-Berastagi: itt a Sibolangit vízesés, Lingga falu és a Sibayak. Majd Saribudulok, ahol: Sipiso piso vízesés, Sipholon hőforrás, Tinggi Raja hőforrás.

 

Innen folytathatnánk délre a Kerinci felé, amit néztem is, és nagyon tetszik, csak azt nem tudom, hogy kivitelezhető-e. Egyrészt 5-6 nap a kráter megmászása, ami 3800 m magas, másrészt valószínűleg a felső része elég nehezen járható. Emiatt kérdéses, hogy érdemes-e nekivágni?

 

Az eredeti terv szerint a Toba-tótól visszafordulnánk, és Ketambe-ba utaznánk, ahol egy hosszabb 4-5 napos túrát tervezünk. Ezzel kapcsolatban már próbáltam egyeztetni egy helyi vezetővel, aki hármunkat napi 900 ezer IDR-ért vinne be. A költségek a tájékoztatója szerint mindent tartalmaznak. Elég jól beszél angolul, ami előny a mi nagyon alap indonéz tudásunk mellett. Eddig nem csalódtunk sehol az indonézekben. Mivel csak hivatalos guide vihet be, gondolom, hogy nem ámokfutót fogunk ki, de ha van esetleg javaslatod, örömmel vesszük és én is el tudom küldeni az ajánlatát.

 

A dzsungelben nálunk az a fő szempont, hogy rajtunk kívül csak az élő természet legyen, emiatt is jegelnénk Bukit Lawangot. Mivel főként rovarászunk, nálunk nem feltétlenül az orángutánok a fő fókusz, de persze nagyon szeretnénk látni.

 

Az utolsó helyszíne a Weh szigetek, ahol búvárkodni szeretnénk, és a teknős mentő állomást megnézni, ha van rá lehetőség (elvileg van), akkor pár napot önkéntesként dolgozni. Itt csak a Gunung Berapi Jaboi vulkánt néztük, mint látnivalót. Búvárkodni persze olyan helyen szeretnénk, ahol szép a korall és gazdag az élővilág is.

 

Minden javaslatot örömmel vennék tőled és persze másoktól is az útvonallal kapcsolatban, és persze, ha ismersz még helyszíneket, amiket érdemes megtekinteni, azokat is várjuk.

 

Köszönöm a segítséget.

 

Üdvözlettel,

 

Karlowits-Juhász Tamás

Előzmény: W.L. (6291)
W.L. Creative Commons License 2018.05.07 -3 0 6291

Hoppa, most jottem ra, hogy te nem a szumatrai Padangra gondoltal, hanem egy itt OFF kb tok ismeretlen malajziaira. Tehat kommentem az utvonalrol ervenytelen, bar megjegyzem, hogy Nyugat-Szumatrat kar kihagyni.

Bukit Lawangot tovabbra is kihagyasra itelnem, Kerinci kornyeket pedig valahogy beiktatnam, esetleg Aceh kihagyasa aran (Ketamben tul).

Előzmény: #viresz# (6288)
W.L. Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 6290

Kosz a valaszt!

Asszem nekem igy tovabbra is Ketambe hangzik erdekesebbnek.

Banyak strandolasra jo lehet, es sokaknak az a fo szempont, en szemely szerint azert szeretem ha jo korallszirttel egyutt van a strand. De Szumatra elsosorban nem errol szol ugye.

Előzmény: Orsó Borsó (6282)
W.L. Creative Commons License 2018.05.07 -2 0 6289

Elso kerdes: A repjegyek mar mind megveve?

Mert a sorrend igy eleg ertelmetlennek tunik.

Inkabb Banda Acehben kene kezdeni es onnan csorogni deli iranyban vagy vegig Padangig repules nelkul, vagy Medanig, es onnan repulovel Padangba.

A masik, hogy ha mentek Ketambebe, plane ott tobbnapos turara, akkor Bukit Lawang teljesen kihagyhato, csapjatok azokat a napokat mashoz.

Pl nektek nagy vulkanrajongokkent szerintem szinte kotelezo lenne Padangtol tovabbmenni Kerinciig, ami ugye Indoezia legmagasabb vulkanja, es a kozeleben levo Gunung Tujuh pedig Szumatra legszebb kratertava.

Előzmény: #viresz# (6288)
#viresz# Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6288

Kedves W.L.! 

 

Tudom, nagyon eltűntünk a 2016-os jávai 5 hetes utunk után, de azért remélem, hogy a rengeteg képes beszámolónk hasznos volt a fórumozóknak. 

Sajnos - terveinkkel ellentétben - 2017-ben nem sikerült visszatérnünk Indonéziába, azonban most júniusban végre nekivágunk Szumátrának.

 

Az útitervünk jelenleg így áll. Nagyon megköszönnénk, ha ránéznél, és a javaslataiddal segítenéd a tervezést. Annyit adalékként, hogy most egyáltalán nem rohannánk, inkább mélyebben ismerkednénk a természettel. Ami nem változott: most is az állatvilág és a vulkanikus tevékenységek vonzanak minket leginkább.   

 

2018.06.27 Budapest - Doha
2018.06.28 Doha - Kuala Lumpur - Medan
2018.06.29 Medan - városnézés - utazás Bukit Lawang
2018.06.30 Bukit Lawang túra
2018.07.01 Bukit Lawang túra - utazás Berstagi
2018.07.02 Sibolangit vízesés túra és Lingga falu 
2018.07.03 Sibayak Berstagi
2018.07.04 esőnap
2018.07.05 Berastagi - Sipiso piso - Saribudolok
2018.07.06 Tinggi Raja
2018.07.07 Saribodulok - Siborongborong
2018.07.08 Sipoholon hőforrás - Ketambe
2018.07.09 Gunug Leuser túra
2018.07.10 Gunug Leuser túra
2018.07.11 Gunug Leuser túra
2018.07.12 Gunug Leuser túra - Ketambe
2018.07.13 Ketambe - Takengou
2018.07.14 Takengou - Banda Aceh - Sabang
2018.07.15 Pulau weh búvárkodás
2018.07.16 Pulau weh búvárkodás - Pria laot vízesés
2018.07.17 Pulau weh búvárkodás - Gunung Berapi Jaboi
2018.07.18 Pulau weh búvárkodás
2018.07.19 esőnap
2018.07.20 Sabang - Banda Aceh - Medan
2018.07.21 Medan - Kuala lumpur - Padang
2018.07.22 ?
2018.07.23 ?
2018.07.24 ?
2018.07.25 ?
2018.07.26 ?
2018.07.27 Cameron Ultra Trail
2018.07.28 Cameron Ultra Trail
2018.07.29 Cameron Ultra Trail, Padang - Kuala Lumpur
2018.07.30 Kuala Lumpur - Doha
2018.07.31 Doha - Budapest

 

Előre is köszönjük a segítséget. 

 

Üdv. 

Virág, Tamás és Marci

W.L. Creative Commons License 2018.05.06 -1 0 6287

Az OFFra azert nem valaszoltam, mert gondolkozom nem kene-e neki inkabb kulon topikot nyitni.

Mert ami keves szo esne rola, azt talan jobb lenne egy hekyen teratni kulon.

Nincs kedved megnyitni?

Ha igen, kuldj rola rogton emailt, hogy ne kerulje el a figyelmem.

Amugy a kerdeseid par mondatban megvalaszolhatok.

Előzmény: wanbo (6284)
W.L. Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6286

Malang abszolut nem illik a tervbe Madakaripura es Bromo kozott.

Inkabb masnap, Bromo utan, Blitar fele menet. Magaban a varosban nem igazan van latnivalo, inkabb korulotte, fokent  Singosari, Jago es Kidal templomok.

Solot es a Sukuh + Ceto templomokat is kar kihagyni szerintem.

 

Ajibot megkerdezem, de annyit hozzatennek, hogy ilyen messze vegzodo utaknal el szokott kerni egy napi dijat a visszautjara is, ami Yogyatol Surabayaig kb egy tejes nap.

Irj egy mailt a holapomon levo cimemre, majd oda irok vissza ez ugyben!

Előzmény: andic1 (6285)
andic1 Creative Commons License 2018.05.05 -1 0 6285

 

Szia W.L.,

A fórumon olvasottak és a javaslataid alapján összeállítottam a kelet- és közép-jávai útitervünket, amihez 4 napra szeretnénk Ajib-ot és autóját igénybe venni. A program a következő lesz: május 18-án dél körül érkezünk Surabayába repülővel. (Még nics jegy, ezért nem tudok pontosabbat.) Madakaripura vízesés -> Malang -> szállás a Bromo-nál. Május 19-én hajnali Bromo túra, majd továbbutazás Blitar felé -> Candi Panataran látogatás -> szállás Tulungagung környékén. Május 20-án utazás Yogyakartába, útközben Pacitan tengerpart -> Yogya. Május 21-én szeretnénk egy Merapi – Merbabu kirándulást tenni délelőtt, majd vissza Yogya-ba és ekkor lebúcsúznánk Ajib-tól.  Útközben szeretnénk megnézni rízs-, kávé-, kakaó- és teaültetvényeket, és minden érdekes dolgot. :-) Kérlek kérdezd meg, hogy ráér-e és vállalná-e ezt az utat. Köszönöm szépen!

Előzmény: W.L. (6278)
wanbo Creative Commons License 2018.05.05 0 0 6284

Majd helyben fog eldőlni (ezért is szeretem Indonéziát, hogy lehet helyben improvizálni), de most a felé hajlok, hogy csak a "főszigeten" nézünk körbe északony és nyugaton, valószínűleg jóval drágább is lenne valamelyik szigetre átmenni (korlátolt idővel számolva), úgyhogy majd strandolunk máshol. De lehet, hogy helyben meggondoljuk magunkat, majd meglátjuk. 

 

 

Egy kis off: 

 

Elkezdtem olvasgatni Kelet-Timorról, Jaco elég nagy szívásnak tűnik (8 kilométeres gyalogtúra a Valu nevű part - ahonnan a hajók indulnak - a legközelebbi falutól ráadásul elég gázos a tömegközlekedés is a települések között, ha nem szeretnénk bérelni saját autót - ami jó drága), szerinted hogyan lehet ésszerű megjárni az országot, ha kb. 8 nappal tudok számolni? Dili - Jaco oda-vissza (Baucauban megszakítva az utat) legalább 5 napnak tűnik, képeken barom jó és biztosan megéri, viszont ott kell kezdeni. Szerinted mire maradhat még idő? Pl. Baucau vagy Lospalos logikus választásnak tűnik út közben, vagy van jobb ötleted?

Előzmény: W.L. (6281)
Orsó Borsó Creative Commons License 2018.05.05 0 0 6283

Mondjuk a Banyakra kijutas se rovid, de van egy ejszakai jarat Medanbol Singkilbe, elvileg 10 ora, nekunk 13 volt, aztan Singkilbol menetrendszerinti indul 9 es 12 kozott valamikor reggel, tovabbi 6 ora a kozponti szigetre, ahonnan meg loni kell valami privatot a celszigetig. Persze az utobbi kettot ki lehet valtani berelt speedboattal, ugy 1,5h es 1m idr, mi vegul ezt valasztottuk. Osszessegeben utazassal egyutt 5 napnal kevesebbet szerintem nem erdemes raszanni. 

Padangbol mi egy Rimba Ecolodge nevu helyre mentunk tovabb, ahonnan mindenfele daytrip mukodik kis szigetekre, vagy befele a dzsungelbe.  Mi Marakon voltunk, ami szep volt nagyon, de annyira nem kulonlegesen mint a Banyakok. Rimba viszont nagyon kenyelmes volt, es csomo mindent csinalhattunk volna onnan kiindulva, ha nem szakitom le veletlenul elso nap a nagylabujj kormomet, igy viszont remek hely volt egy kis klasszik pihenesre.. :) 

 

Előzmény: wanbo (6280)
Orsó Borsó Creative Commons License 2018.05.05 -1 1 6282

Tangkahanban sajnos lemaradtunk az orang utanokrol, de nem sok hija volt, az E-i, kisebb kozossegi kertjuk kozeleben volt egy feszek, oket mar jol ismerik a helyiek, ki is dontottek egy mangofat az ott toltott 3 napunk alatt. Mi ido hijan egy 1 napos dzsungelturara neveztunk be (es egy felre az elefantok mellett setalva), ugyhogy csak a felszint kapargattuk, de Bukit Lawang kozelsege miatt ha raszan az ember 3-4 napot, nagyon nagy pech kell, hogy ne talalkozzon veluk, legalabbis a vendeglatoink szerint. Garancia persze csak BL-ban van, de engem az kevesbe erdekelt, inkabb csiptem volna egyet el vadon :) 

 

Banyak: A korall sajnos tenyleg nem volt nagy extra, de a helyiek mutattak elo, szep reszeket is. Mindenesetre ha emiatt mennel, valoszinuleg nem eri meg. A szigetek maguk viszont csodalatosak, es a teknos kaland is elkepeszto kulonleges volt, tobb mint 20 peldany jott feszket rakni mig ott voltunk, es vagy 6 feszeknyi kikelest es oceanhoz teperest kaptunk el. Osszessegeben nekunk nagyon nagy elmeny volt, egy mp-re sem bantuk meg a majd 24 oras horror utat oda :)

Előzmény: W.L. (6274)
W.L. Creative Commons License 2018.05.04 0 0 6281

Szerintem az Eszak-Nyugat utvonal szigetek nelkul is siman kitolt 2 hetet is, de ha mar szigetek kellenek, alighanem a Padang elottiek illenenek legjobban az utvonalba.

Nias akkor ejtve?

Fura, hogy Nyugaton csak Harau erdekel - miert?

Szerintem nincs ott semmi, kb 1 orat tudtam ott eltolteni.

Viszont rajta kivul is szamos erdekes hely van Nyugat-Szumatraban, es a klasszikus bazisok inkabb Bukittingi es a Maninjau-to.

Ketambe es Tangkahan kozul en csak az elobbiben voltam, az nekem nagyon bejott. Tangkahanban jarva mindenki csak a szelid elefantokrol aradozik, ezek engem spec egyaltalan nem erdekelnek, ezert kerdeztem itt is, hogy ok azokon tul mit lattak ott. Egy biztos, Bukit Lawangnal mindket hely csak jobb lehet.

Előzmény: wanbo (6280)
wanbo Creative Commons License 2018.05.04 -3 0 6280

Neked is köszönöm a sok hasznos infót, a ti útvonalatok is nagyon érdekesen hangzik!

 

Utánaolvastam ennek-annak, nagyjából megvannak azok a helyek, amik érdekelnének - vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy reálisan beleférhetnek az időmbe. 

 

Gunung Leuser (Ketambe vagy Tangkahan? - ennek még utánajárok) - esetleg Berastagi  - Toba-tó - Harau völgy, ha ezt az észak-nyugat Szumátra útvonalat végigjárnám a tervezett 14-15 napban, akkor szerintetek maradhatna kb. 3 nap valamelyik szigetre? A Banyak-szigetek is jók lehetnek akár, sokkal közelebb vannak a "szárazföldhöz", gyorsabb az odajutás. Ha nem és rohanás, akkor kimarad a szigetelés. 

 

Előre is köszi mindenkinek! 

Előzmény: Orsó Borsó (6273)
wanbo Creative Commons License 2018.05.04 -3 0 6279

Off:

Kambodzsával az a gond, hogy az a leglogikusabb befejezése az útnak, ugyanis december elején már Vietnamban kell lennünk - úgyhogy valószínűleg jó nagy extra költség lenne még elrepülni Indonéziába és utána vissza Vietnamba, az út végén nem hiszem, hogy beleférne a költségvetésbe. Meg amúgy is nagyon szeretem Kambodzsát és már elég régen voltam, ott is van pár hely (pl. Kampot), ahol még nem voltam, úgyhogy ezen már nem szeretnék változtani. 

A több idő Indonéziában meg most azért nem fér bele, mert Mianmarba is már megvannak a jegyeink és hát azokat sem szeretném eldobni, mert ott meg abszolút nem voltam még. 

Előzmény: W.L. (6271)
W.L. Creative Commons License 2018.05.03 0 0 6278

Az biztos. 

Ez nem a Maldiv-szk ahol a strandol kivul nincs semmi. :-)

Az egyhetes programot persze lehetne lazabbrra venni, de akkor nem is igazan kell a berelt auto az egesz idore.

Ha mar van, erdemes minel tobbet kihozni belole.

 

Majd ird meg, hogy sikerult! :-)

Előzmény: andic1 (6277)
andic1 Creative Commons License 2018.05.03 -2 0 6277

Szia W.L.!

Köszönöm a gyors választ! Most már 3 hétre való program van kevesebb mint 2 hétre. De unatkozni biztos nem fogunk. :-)

Előzmény: W.L. (6276)
W.L. Creative Commons License 2018.05.02 -1 0 6276

Szia!

 

Jakartabol egy nap mindenkepp nezzetek el Bogorba.

Magaban a fovarosban a Monas szerintem nyugodtan kihagyhato, amik erdekesebbek az a Nemzeti Muzeum, a Kota ovaros es a Sunda Kelapa kikoto kornyeke, es esetleg az allatkert es a Taman Mini. Mivel mashol nem lesz strandolas, esetleg Pulau Seribu is megerhet egy egynapos kirandulast.

A masik egy het is siman mukodhet, a deli utvonal tenyleg szebb, es innen senki nem ment meg arra. 

A berelt kocsival mindenkepp nezzetek meg mind a Madakaripura, mind a Tumpak Sewu vizeseseket, illetve ha erdekelnek, tobb ritkan latogatott kelet-javai templomot is. Pl a Blitar melletti Panataran templomegyuttes a legnagyobb Kelet-Javaban, de a forumozok kozul senki nem nezte meg meg, nektek pedig utba esik.

En mindig, igy most is ajanlom, hogy a kozep-javai programba Yogya, Borobudur es Prambanan mellett Solot es a tole keletre levo Sukuh es Ceto templomokat is vegyetek bele, pl Kelet-Javarol a hegyeken at, a Magetan-Tawangmangwu utvonalon at erkezve.

Előzmény: andic1 (6275)
andic1 Creative Commons License 2018.05.02 -2 1 6275

Sziasztok,

Rövidesen Jávára utazunk. Nagyon sok érdekes dolgot olvastam a fórumon. Mivel a férjemnek hivatalos elfoglaltsága lesz, így Jakartában töltünk 4 napot. Tudom, hogy nem ott vannak az igazi látnivalók, de biztosan tudtok ajánlani pár dolgot, amit érdemes lenne megnézni a Monument Nasional mellett. Előre is köszönöm!

Utána lesz egy hetünk, amit nagyrészt Közép-Jáván szeretnénk eltölteni. Úgy tervezem, hogy Jakartából elrepülünk Surabayába, onnan elmegyünk a Bromohoz, utána továbbutazunk Yoga felé a déli úton. Valahol azt olvastam, hogy nagyon szép útvonal. Azt gondolom, hogy erre az utazásra bérelnénk autót sofőrrel, esetleg a már többször ajánlott Ajib-ot. Útközben a templomok mellett szeretnénk megnézni rizsföldet, tea, kakaó- és kávéültetvényt is. Ez 3 nap lenne. Utána 2 nap lenne Yogyakarta. Egyik nap Borobudur és Prambanan, másik nap Merapi és Merbabu vulkántúra. Szerintetek ez kivitelezhető?

W.L. Creative Commons License 2018.05.02 0 0 6274

No akkor 2 kerdesem lenne a kedvenc helyeidrol.

Tangkahanban szabadban milyen allatokat lattatok?

Orangutanokra jo hely?

A masik, hogy Banyakon milyen volt a korall?

Anno mikor en Acehben jartam, panaszkodtak ra, hogy a korall teljesen halott volt, es a strandokon tul nem volt ott semmi, igy en ki is hagytam, maradva Weh Ibioh strandjanal. Ott a korall jo volt, viszont a strand felejtheto. :-)

Előzmény: Orsó Borsó (6273)
Orsó Borsó Creative Commons License 2018.05.02 -3 1 6273

 

Még új gyerek vagyok itt, de ha nem baj, hozzájárulnék egy tapasztalattal a témához:

Tavaly 2 hétbe nekünk kényelmesen belefért egy Tangkahan - Medan - Banyak szigetek - Lake Toba útvonal, gyönyörű volt és nem is kellett (nagyon)  rohanni. Utána 1 hétre Padangba repültünk, ahonnan akár belefér egy szűkös Mentawai túra, vagy helyette egy Harau völgy - és 1-2 nap szigetelés, (bár nekünk a Banyak szigetek jóval nagyobbat ütöttek, ha már Szumátra).

Ketamben sokat gondolkodtam tavaly, de végül Tangkahant választottuk helyette, és nekem az egész út fénypontja lett. Turistákkal nagyobb számban csak az elefántfürdetésekkor lehet találkozni, a helyiek pedig elképesztően kedvesek és segítőkészek voltak, az egész hely belopta magát a szívünkbe. Innen - Medanon keresztül - egy éjszaka alatt le lehet utazni Singkilbe, a szigetek bejáratához. Mi Palambakon aludtunk, onnan csináltunk túrákat a környező szigetekre, köztük Bangkarura 2 napra. Ez egy nemzeti park, csak engedéllyel lehet belépni a szigetre, ami lényegében 1 nagy teknős költőhely, a fészkek koordinátáinak rögzítésében és a fészkek kikelésénél lehet segíteni, feledhetetlen élmény volt. Visszafelé Tobánál töltöttünk egy pár napot, de az igazat megvallva, ha újratervezhetném, és újra 3 hetem lenne, ezt a pár napot inkább Ny-Szumátrához kapcsolnám :)

 

Nem tudom, segített-e bármit, minden esetre jó utat kívánok :)

 

O

 

W.L. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 6272

Niasra szerintem megeri atmenni, plane ha van ra jo esely, hogy Nyugat-Sxumatrat megnezzed maskor. Az kombunalhato lenne a strandolos szigetekkel is, akar Pekanbarun at a Riau-szigetekkel, akar Palembangon at Bangkaval es Belitunggal kotve ossze.

Előzmény: wanbo (6270)
W.L. Creative Commons License 2018.05.01 0 0 6271

Nem Burmara gondoltam hanem Kambodzsara.

Ahol mar jartal is, es szerintem joval kevesbe is erdekes.

Előzmény: wanbo (6270)
wanbo Creative Commons License 2018.05.01 -1 0 6270

Hát, igen, nem is csak a repülőjegy a lényeg (mert az hihetlenül olcsó volt, nem lenne nagy érvágás eldobni), viszont oda egy ismerősünk is csatlakozik hozzánk, aztán meg nem akarok utólag kitolni vele. Meg amúgy is motivál, hogy meglegyen minden ország Délkelet-Ázsiában, még ha a "kipipálás" nem is az én stílusom (bár szerintem a szóban forgó Mianmarra 13 nap azért nem rossz - ott például abszolút nem vonz a tengerpart, ahogy nézem, jó drágán lehet csak megszállni. A Mergui-szigetcsoport más tészta, de oda sem lehet olcsón eljutni, csak drága hajóutakkal.). Jó lenne amúgy minél több idő, például Nusa Tenggara is érdekelne, ráadásul Kelet-Timorral az is tök jól kombinálható lenne, dehát minden érdekes hely nem férhet bele. 

 

A második opciót viszont átgondolom, köszi! Utánaolvasok Niasnak, hogy megéri-e átmenni, honlapod alapján érdekesnek hangzik és a térkép alapján Sibolga a Toba-tótól sincs messze. 

Előzmény: W.L. (6268)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6269

Kivancsisagbol rakerestem a neten, es hihetetlen modon napi 6 kozvetlen jaratot dob ki Medan es Nias kozott.

Viszont a jegy tobbe kerul mint Medan-Jakarta.

Előzmény: wanbo (6263)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6268

3. opcio :-)

 

A blogodra rakukkantva mar latom is, honnan tudnal lecsipni 2-3 hetet, hogy azokat is sokkal erdekesebben es tartalmasabban Indoneziaban toltsd. ;-)

Tudom, mar megvannak a repjegyek meg minden, tehat nem fogod, de mennyivel szebb lenne Szumatran rohanas nelkuk 4 hetben lecsorogni Banda Acehtol Padangig, Weh es Nias kiterokkel, aztan meg Javan is 2-3 hettel gazdalkodni.

Előzmény: wanbo (6265)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6267

Masik opcio:

Esetleg hagy ki Nyugat-Szumatrat (bar kedvenc regiom a szigeten) es akkor Medanbol kenyelmesen lebuszozgathattok Berastagin, Ketamben es Toban at Sibolgaig, athajozhattok Niasra (hajo van egyenesen delre is), majd onnan visszarepulve meg aznap huzhatnatok tovabb Javara.

Igy kimaradna Nyugat-Szumatra, de oda mehettek egyszer Siberuttal es a sziget delebbi reszeivel kombinalva.

Es ez igy talan lehet kicsit kevesebb is 2 hetnel, a plusz napok meg jol jonnek Javan es Balin, ahol a tobb es surubben elhelyezkedo latnivalo miatt 1-1 plusz napbol sokkal tobbet lehet kihozni mint Szumatran.

Előzmény: wanbo (6265)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6266

Baluranban sznorkelezhetnel, es Kelet-Timorban Jaco-sziget szuper, romlatlan strand+sznorkel kombinacio.

Mikent Malukubol, Szumatrabol es Javabol is siman marad majd igy is, ugy is eleg hely a kovetkezo ut(ak)ra is. ;-)

Ergo, Weh, Nias, Belitung es tarsaik megvarnak...

Előzmény: wanbo (6265)
wanbo Creative Commons License 2018.04.30 -3 1 6265

Köszi, akkor nem megyünk át egyik szigetre sem, maradunk a bejáratott "szárazföldi" útvonalnál, unatkozni alighanem nem fogunk ott sem. Strandolni meg majd strandolunk máshol. Jávát megpróbáljuk majd végigjárni, ahogy te is ajánlottad, aztán majd meglátjuk, hogy összejön-e. Ha nagyon rohanós (és ez miatt drága) lesz, akkor majd kihagyunk valamit, ha szükséges, de szerintem megoldjuk. 

Előzmény: W.L. (6264)
W.L. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 6264

Kelet-Timorra kell egy het, hacsak nem kipipalni akarod csak 1-2 nappal Diliben.

Tehat onnan ne csipkedj.

 

Es szerintem Szumatrara es Javara is siman kell a 2-2 het.

Esetleg Balit ejtheted valoban.

 

Banyuwangiban a kompra szallastol Bali reptere meg legalabb 5 ora. Tenyleg ott kell aludni valahol a repter korul.

 

Niasra tudtommal jar repulo, de hogy milyen surun es mennyiert annak ugyanugt nezhetnek utana mint te.

De mint mar mondtam, nem a strandok miatt erdemes odamenni, hanem a hagyomanyos falvak, megalitok es a szuper fafaragasok miatt. Ezek foleg delen vannak, a repter asszem eszakon, igy 3 nap nem is sok ra.

Esetleg talan repulhettek onnan Medanon at Kutacanebe, igy megsporolva egy nap foldi utat. Mar ha a menetrend lehetove teszi.

 

De hat sajnos nem lehet 4 het alatt 2 ekkora regioban minden erdekeset megnezni.

Utanaszamoltam, es amiket Javara ajanlottam mar az is bo 2 het, rohanosan.

Mert azert remelem te nem akarod pl Javat a minimalis "Yogya, Borobudur, Bromo" utvonallal kipipalni.

Előzmény: wanbo (6263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!