Keresés

Részletes keresés

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.28 -1 0 6100

Ismeritek Gamon a Corepen Homestayt?

A srayrajaampaton mikor megnéztem nem nagyon érdekelt, mert csak 2 bungalójuk van azt írták. De egy friss kommentBen azt írják h van 6, 2 “fürdőszoba”, vagyis bővitik folyamatosan. Mert megmondom őszintén, azért keresgélek lehet mégis más szállást nem a Divát, mert nekik 3 bungijuk van(a stayrajaampat ezt írja , bár sokszor elavultak a leírások, honlapfrissités volt, előtte még mintha 4 et írtak volna :) ) de nem is ez a legnagyobb probléma, hanem, hogy a kirándulásokra elvileg 3 fős hajók mennek, szóval valószinű, hogy egy Hidden bay Kabui bay passage kirándulás 2,5 milláért kettőnknek kell kifizetni egy nagyobb szálláson meg több esély van rá, hogy többen összejövünk ha van nagyobb hajójuk.

Ez a szállás elég messze van a divától, nem is tudom végig lehet e sétálni a parton addig?

 

Előzmény: W.L. (6099)
W.L. Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6099

Ha hetfo delelott erkeztek Surabayaba es szerda esti geppel repulnetek tovabb, akkor en a hetfoi napot toltenem a varosban, kipihenni az utazast, es utana tennem a 2 napos bromoi kirandulast meg. 

Ha szerdan mar a hajnali geppel utaznatok Sorongba, akkor nyilvan mar hetfon meg kell celozni a Bromot, ez esetben szerintem a varos maga kihagyhato.

Előzmény: g4bro (6095)
W.L. Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6098

Este 11-kor indulni teljesen ertelmetlen. Plane draga szervezett uttal.

Ha nem akartok busszal odabumlizni, akkor is berelhettek taxit a bromoi kirandulasra 2 napra oda-vissza kb 1 millioert. Ha akartok, odafele utba ejthettek nehany kevesse latogatott hindu templomot festoi kornyexerben, visszafele pedig a Madakaripura vizesest. Ezt tobb forumozo csinalta mar igy, van ra egy bevalt sofor is, Ajib.

Es igy valamennyit alhattok is Bromo kozeleben a hajnali napfelkeltes tura elott. Masnap pedig siman visszaertek az esti gephez.

Surabayaban magaban is siman van egy napi latnivalo ha az erdekel, errol is irtak mar itt tobben: az allatkert a komodoi varanusz tenyeszettel, az ovaros a Sempoerna kretek cigigyarral es muzeummal, a kinai es arab negyeddel, es a tengeralattjaro. Vagy oriasi plazak, jo kajakkal. :-)

Előzmény: g4bro (6095)
Ka Pál Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 6097

Én sem várakoznék azért, hogy utánna éjszaka utazzak, aztán odaérve a hajnali hegymászás, majd vissza Surabayába. Ez nagyon kemény, feleslegesen, ráadásul + egynapot elfecsérelsz Surabayában, a szerintem érdekesebb program helyett.

 

Ha neten előre fizetett túrát nézegetsz, annak árából akár taxival (vagy olcsóbban busz Probolinggoig, aztán taxi a kráterig) is felmehetsz a kráter szélére, taxival beiktatható útközben egy különleges vízesés nézegetés is.(https://www.google.hu/maps/place/Waterfall+Madakaripura/@-7.8337557,113.0335557,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOhPYaLoVqUTvLFZ7d2TVTf8lCRnKO4cf6vbI7m!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOhPYaLoVqUTvLFZ7d2TVTf8lCRnKO4cf6vbI7m%3Dw203-h203-k-no!7i843!8i843!4m21!1m15!4m14!1m6!1m2!1s0x2dd64ac3af3655a1:0x886b4a41a9c8630f!2sWaterfall+Madakaripura,+Negororejo,+Probolinggo,+Kelet-J%C3%A1va,+Indon%C3%A9zia!2m2!1d113.0335557!2d-7.8337557!1m6!1m2!1s0x2dd7ad99c0c9e679:0x46c5d0faa7c56181!2sProbolinggo,+Probolinggo+City,+Kelet-J%C3%A1va,+Indon%C3%A9zia!2m2!1d113.2037131!2d-7.7764226!3m4!1s0x2dd64ac3af3655a1:0x886b4a41a9c8630f!8m2!3d-7.8337557!4d113.0335557?hl=hu

 

Ha nagyon nem bírsz magaddal még egy előtúra is beleférhet késő délutánig, vacsora a kráter szélén bámulva a kilátást, néhány sör, majd szunya (pl. Cemara Indah), napkelte előtt (kb. 3 órakor!!!) kelés és a helyszínen, a szálláson előző délután lefoglalt dzsip túra, vagy ugyanez dzsip nélkül :O))) a kilátó ponthoz, ha előző nap nem fért bele, vagy csak mert nagyon tetszett mégegy túra. A tegnapi taxi visszarendelve késő délutánra és Surabayában aludni a következő napi repülő eléréséhez.

Így különlegesebb programod lesz és főleg több időd marad a tényleges látnivalóra. Talán nem kérdés, hogy Surabayában várakozni egy egész napot, éjszaka bumlizni ahelyett, hogy a kráter szélén foglalt szállás teraszáról bámulnád a krátert egy sör mellől és onnan "pihenten" indulni a hajnali túrára, melyik az érdekesebb és kevésbbé fárasztóbb...

Előzmény: g4bro (6095)
fornit1 Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 6096

Szia,

szerintem ha reggeli géppel érkeztek Surabaya-ba, a reptérről elmehettek a busz pu-ra és irány Probbolingo-->Cemoro L.  Másnap meg vissza Surabaya-ba ugyanígy.

Előzmény: g4bro (6095)
g4bro Creative Commons License 2018.01.27 -1 1 6095

koszi, akkor a sator marad :P :D A bromoval kapcsolatban most azt nezzuk, hogy februar 5 reggel az elso geppel elrepulunk Surabayaba, es egy olyan turara fizetunk be, amit ha neztunk, akkor este 11 kor vesznek fel bennunket a hotelnel es masnap delben visznek bennunket vissza. http://bromoadventure.com - ezt neztuk.

Majd pihenunk egy napot Surabayaban es szerdan indulunk tovabb Sorongba. Van ennel jobb otletetek esetleg ? vagy ez jo lehet igy ?

W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6094

Yalepalet o sem erte el.

Most Yaganan fele hajlik, vagy Yalepaleval megosztva az 5 ej.

A Garuda a legmegbizhatobb, remelhetoleg azert a Batik is odaer. :-)

Bromo nem egynapos, hanem egy ejszakas program. Ott kell aludni.

Malukuba, Papuaba utazva a leggyakoribb pont az ejszakai repules, reggwl erkezve.

Az agyon sator nagyon hulyen hangzik.

Amugy sok bungaloban nincs am agy. :-)

En max egy szunyoghalot vinnek.

Előzmény: g4bro (6093)
g4bro Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 6093

Wanbo elvileg elert mindenkit, neki szerintem konnyebb dolga van kinntrol, mint nekem itthonrol. 

Meg egy butanak tuno kerdes: a Batik air megy Surabayabol 10:15 re van ott. Mit gondolsz, mennyire pontos az a tarsasag ? Multkor garudaval mentem az nagyon jo volt. 

Az is opcio lehet, hogy kedden megcsinaljuk az egynapos turat a bromora nap kozben es ejszaka elmegyunk sorongba, van egy jarat, ami 22:00 kor indul es reggel 6 ra van sorongban. Nem lenne tul kenyelmes, de ugy tunik, hogy azzal biztosan odaernenk.

 

Kri re es a maszkalo allatokra visszaterve olvastam, h volt aki vitt egy kis starat es felallitotta az agyra, ez mennyire hulye otlet ? :D 

 

W.L. koszonom szepen az eddigieket ujra! 

Előzmény: W.L. (6092)
W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6092

Yaganan es a Harfat Jaya altalaban valaszol.

Wanbo is kapott mar arakat/valaszokat a Yaganantol.

A Harfat Jaya a draga kirandulasok es a sajat strand hianya miatt nem igazan ajanlott, bar szallas es kaja ott is jo.

 

Előzmény: g4bro (6091)
g4bro Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 6091

Szia, nem tudtuk, hogy ennyire draga. Most ugy nez ki, hogy megyunk egyutt, barhol is lesz szallas. (nem mint ha sok opcio lenne, kb nem valaszolnak sehonnan sem :D )

Előzmény: W.L. (6088)
W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6090

Yellu nagyon kozel van Harapan Jaya faluhoz, ami egy szigeten van Yalepaleval.

Talan csak 10 perc motorcsonakkal. Kb 100% hogy lesz onnan valaki aki Sorongbol erkezo utasokert jon a hajohoz es veluk mehettek ti is, meg az is valoszinu, hogy lesz az utasok kozt, aki ismeri a Yalepale tulajdonosait es esetleg fel is hivhatja oket nektek. 

 

Mas is ment igy:

 

https://www.lonelyplanet.com/thorntree/permalink/post/22256311

 

Persze ha a sorongi iroda tudja az elerhetoseguket, az meg jobb.

Előzmény: ázsiautazók (6089)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 6089

Köszi. Csak az nem tiszta még nekem, azért lennék nyugodtabb ha lenne foglalás és várnának, mert írtad, hogy a hajó Yelluba áll meg, akkor a Yalapalehoz is kell transzfer? 

De még ma fogunk írni a Sorongi turisztikai központnak vagy mi a nevük :) ők tudnak e esetleg elérhetőséget. Mikor menetrendet kértünk is válaszoltak, hátha segítenek. 

Előzmény: W.L. (6088)
W.L. Creative Commons License 2018.01.26 0 0 6088

Ok ugy tudom a Nut Tontonba szeretnenek menni, ami jo rabloarakat ker, kulonosen a transzferert. FEJENKENT kerne erte 600ezret, tehat 4 fore 2,4 millat, ami tobb, mint mashol egy egesznapos kirandulas ara.

Wanbo a Yaganannal is targyal, ott normalisabbak az arak, es annak korabbi 2 szama valtozatlan.

 

Mivel korabban irtad, hogy ti a Yalepaleba szeretnetek menni, most megprobaltam felhivni annak mindket korabbi mobilszamat. Sajnos ugy tunik, mar egyik sem aktiv, indonezekre jellemzo modon  valtogatjak kartyaikat/szamukat. Szerintem oda egyebkent siman beeshettek foglalas nelkul is, amugy pedig wanbo esetleg megszerezheti aktualis elerhetoseguket mikor nalatok korabban odaer.

Előzmény: ázsiautazók (6087)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.25 -1 0 6087

Sikerült Misoolra előre foglalni szállást?

Előzmény: g4bro (6085)
W.L. Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6086

Misoolon ugysem nagyon ellenorzi senki.

Ha megis, majd magyarazkodsz.

Ellenorizni leginkabb a waisai-i kikotoben es Wayagon szoktak.

De szerintem beszerezheted erkezes utan Sorongban.

 

Bromo meg valoban "kotelezo" latnivalo, es Surabaya siman utba is ejtheto.

Előzmény: g4bro (6085)
g4bro Creative Commons License 2018.01.24 -1 0 6085

Koszi! Mi sorongbol hajozunk Misoolra Igy waisai nem jo gondolom. Ne aggodjak ezen, eltaxizunk a repterrol az irodaba, majd a kikotobe ? amikor 2 eve az irodaban voltam a szemelyzet elment valahova es eleg sokat kellett varjak :) ha nem sikerul nem tudom megoldani mashogy ? Mi tortenik ha nem sikerul ? A hajot nem

lenne jo lekesni de a Bronot is szivesen megneznenk. 

Előzmény: W.L. (6083)
narasgandup Creative Commons License 2018.01.24 -2 0 6084

Szia, olvasva a terveteket gondolom, már élményekkel tele itthon vagytok. Mi április elején utazunk és szeretnék érdeklődni pár dologgal kapcsolatban. Végül hol szálltatok meg Jáván? Mi is 4 éjszakát töltenénk Jogyaban vagy 2 Jogya 2 Solo, utána szintén irány Bromo felé, majd Surabayaból Makassar, csak mi Raja Ampatra vesszük az irányt. Szóval a Jogya-Soloi szállásról és program tapasztalatokról ha írnál, illetve, hogy jutottatok el Bromóra, végük Cemoro Lawangon, vagy Probollingon szálltatok meg és hol? A Bromó túra után mennyi idő alatt lehet eljutni Surabayára? Nagyon megköszönöm a válaszodat, üdv.

Előzmény: peteyval (5828)
W.L. Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6083

Van ra ido, de ha megsem lenne, megveheto erkezeskor a waisai-i kikotoben is.

Előzmény: g4bro (6082)
g4bro Creative Commons License 2018.01.23 -1 0 6082

Sziasztok, mi a véleményetek a következőről:

Februar 5 hetfő Kuala Lumpur - Surabaya

Februar 6-an megnézhetnénk a Bromot

febrár 7 szerda:reggel 10:15 - re erunk Sorongba. A deles hajot szerintem elerjuk, viszont a park belepo megvetelere is van ido ?

 

Koszi a valaszt!

W.L. Creative Commons License 2018.01.20 -1 0 6081

Az orposztnal esetleg megalkudhattok egy szobara/bungalora, alhattok a hajon (ha akkora) vagy vihettek satrat.

En mindig a hajon ejszakaztam, de erre pl egy speedboat tul kicsi lenne.

Előzmény: ázsiautazók (6080)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.20 -1 0 6080

És ez , hogy működik? Van Wayagon szállás, vagy sátorban lehet éjszakázni?

Mesélnél erről kicsit :)

Előzmény: W.L. (6079)
W.L. Creative Commons License 2018.01.20 0 0 6079

Olyat szerveznek amilyet kersz es fizetsz.

Meg annyit, hogy Wayagon van(volt?) egy orposzt ahol rendszeresen ellenoriztek, hogy fizettek-e a latogatok a Raja Ampat begugrot. Aki keszul oda, annak biztosabb lehet ezt leperkalni Sorongban vag Waisaiban. 

Ja, hogy fejenkent 450. Hat az lehet.

Előzmény: ázsiautazók (6078)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.19 -1 0 6078

900 / éj egy vízi bungi 2 főre a stayrajaampaton

A Homestayek szerveznek ottalvósat is? Az nagyon érdekelne minket anno thaiföldön similanon is sátraztunk 3 éjt, meg a Maya bayen is hajón aludtunk, hogy lássuk turisták nélkül is :)

Előzmény: W.L. (6076)
W.L. Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6077

Na ezert nem erdemes szerintem az otthonrol elore leszervezest eroltetni.

 

A patkanyokat szerintem max egy macska tartana tavol.

 

Előzmény: g4bro (6074)
W.L. Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6076

900/ej?

Annyit nem er meg, mikor bo egy eve ott jartam, meg 400 korul volt.

 

Wayag legolcsobban 8-10 millio volt egy napra oda-vissza, de szerintem vetek nem tolteni ott egy ejszakat, mert kora reggel ott ebredve a leghangulatosabb. Es ha mar olyan draga es ott ejszakazva, akkor megprobalnam a visszauton belealkudni Penemut, az odauton esetleg a Kabui-Hidden Bay kirandulast is, hogy minel tobbet kapjak a penzemert.

Előzmény: ázsiautazók (6075)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6075

https://www.stayrajaampat.com/accommodation/byuk-beya-homestay/

Náluk 10 millió 6 főre, azt hiszem még a Lumba lumbát néztem, náluk 12,5M 8 főre. Mi bárhol szállunk meg ezekhez elsétalunk érdeklődni.

Bár most lefoglaltuk a Yenbubat, csak kicsit húzós 10 éjszakára 900.000 IDR ért, még hezitálunk megéri e.

Előzmény: g4bro (6074)
g4bro Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6074

Szia, egyedul nem szeretnem megfizetni, nem tudom, hogy er e ennyit. Nagyon nehezkes megszervezni itthonrol, a holgy akivel whatsapozok a wayagra feltett kerdeseimet alt azzal uti el, hogy wayag az szep :P nagynehezen sikerult belole egy arat kiszedni, azt mondja, h 15 M a hajo ara, szerintem ezt kihagyjuk es majd ott korbenezunk. Szivesen megosztom a kontaktot, elkuldom emailben.

 

A patkany topchoz arra jutottam, h lehet kapni ilyen illo olajokkal kevert sprayt vagy mit es azzal megprobalom korbefujni a bungit majd :D (most nem egyedul leszek) 

Előzmény: W.L. (6064)
wanbo Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6073

Így 4 nap Maluku után nem merek biztosra mondani semmit (elég lassú a mobilnet, wifi pedig eddig csak Tobelóban van), de majd igyekszem a fórumra néha írni, ha lesz valami infónk! A gond az, hogy sokszor az app-ok betöltődnek, a honlapok viszont csak nagyon lassan. De természetesen írok, ha tudok. 

Előzmény: ázsiautazók (6072)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.19 -1 0 6072

Köszi,akkor így kb.pont elkerüljük egymást.

Remélem igaz,hogy van sok turista és nekünk is sikerül csoportosulni másokkal :)

Misoolról légyszi írjatok már majd árakat,mert az elég sötét folt a tervezésünkbe :)

Mi a Yalapaleba szeretnénk megszállni esetleg ha véletlenül jártok arra és segítenétek a foglalásba azt is nagyon megköszönnénk.

Előzmény: wanbo (6071)
wanbo Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6071

Elnézést, rosszul fogalmaztam. Igen, egy héttel hamarabb megyünk így Raja Ampatra. 

Előzmény: ázsiautazók (6069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!