Keresés

Részletes keresés

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 6046

Szerintem egyébként dél, a lassú pedig este 11 mert az is furán van írva 😊 a képen meg mintha 3,5 órát írna menetidőre, de biztos jön W.L és segít ő 

Előzmény: g4bro (6044)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 6045

Tudjátok már hol szálltok meg Misoolon?

Majd kirándulás árakat küldjétek már légyszi. 

Mi meg Krin találkozunk velük 😊

Előzmény: g4bro (6044)
g4bro Creative Commons License 2018.01.15 -1 0 6044

Szerintetek ezen a kepen a Jadwal Kapal Marina Express 12:00 pm az szerda ejfelet jelent ? Bocs a hulye kerdesert, de nem szeretnem erontani ezt. Nem tudjatok mennyi ido alatt er Misoolra ez a hajo ? koszi es udv.

 

Ugy nez ki, hogy wanbo-ekkal talalkozunk Misoolon es egyutt csinaljuk a turakat! :) 

Előzmény: Ritchy (6042)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.12 -1 1 6043

Ezek nagyon jók, köszi.

várjuk a beszámolód :)

Előzmény: Ritchy (6042)
Ritchy Creative Commons License 2018.01.12 0 2 6042

Sziasztok! Ilyen menetrendeket fotóztam most. A beszámoló meg készül, hosszú lesz. :)

W.L. Creative Commons License 2018.01.12 0 0 6041

Helyes a meglatas, en is inkabb kirandulasokra koltenek!

Ha osszejonne Wayag, es utba ejtenetek Penemut es Aerboreket is (ezeket probaljatok belealkudni), akkor Raja Ampat minden legszebb reszet latnatok. Es mar irodna is a blog "A vilag legszebb szigetei"-rol. ;-)

Előzmény: wanbo (6039)
W.L. Creative Commons License 2018.01.12 0 0 6040

Elvileg lehet, de ha megse menne, van a repteren egy sor ATM amibol felvehettek rupiat.

Előzmény: ázsiautazók (6037)
wanbo Creative Commons License 2018.01.12 0 0 6039

Merülésre nem tudom, hogy mennyi pénzem fog majd maradni, (Kri körül persze mennék párszor, Misool nem biztos) főleg az út végén, inkább költenék olyan kirándulásokra, amiket mind a ketten élvezhetünk. 

Előzmény: W.L. (6033)
wanbo Creative Commons License 2018.01.12 0 0 6038

Ha ez így összejönne és nekünk is minden a terv szerint alakulna, akkor egy időben lennénk Krin (mi 25-én mennénk át oda Gamról és maradnánk március 2-ig). Összebeszélhetnénk majd, hátha össze jönne mondjuk Wayag. 

Előzmény: ázsiautazók (6030)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6037

Sorogban lehet repülőjegyet kártyával fizetni? Tavaly pl még Ambonban se tudtunk csak Jakartába de ott még lehet nem vesszük meg a vissza jegyet.

tardi Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6036

ja, tényleg, ezt is benyaltuk. Volt egy csomó éjszakai netünk, ami reggel 7-ig működött, úgyh reggel 6-7 között ment a netezés (mert már ébren voltunk)  :D

Előzmény: W.L. (6035)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6035

Meg arra is figyelni kell mennyi belole a 4G resz (ami kisebb helyeken gyakran nem mukodik), mennyi a nappali es ejjeli hozzaferes, es mennyi ervenyes kulon csak alkalmazasokra. :-)

Ez mind megnezheto, de az arusoknal csalikent tobbnyire csak a teljes adatmennyiseget irjak ki, ugy kell rakerdezni a reszletekre.

Előzmény: tardi (6034)
tardi Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6034

Még nem sikerült megtanulnom indonézül, szóval lehet, hogy jobb lesz Sorongban intézni, úgyis odaérünk reggel, a hajó meg éjfélkor indul, ha indul. 

Egyébként tavaly olyan internet csomagunk volt, amiben volt global (teljes ország) rész, meg regionális, de a global nagyon kevés volt. De hát akkor is a nyelvi nehézségek miatt örültünk, hogy ilyet sikerült venni :). Most már legalább tudjuk, hogy ilyesmire is kell figyelni.

Előzmény: W.L. (6031)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6033

A misooli sziklaszigetek fo latnivaloira 2 egynapos kirandulas eleg, bar nyilvan elvezheto tobb is.

Illetve te merulesekkel tolthetnel el tovabbi napokat, de ha a penz miatt ez kerdojeles, akkor inkabb eszakon merulj, szerintem ott jobb a latvany viz alatt.

Előzmény: wanbo (6014)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6032

Ez a helyes hozzaallas!

Meg annyit, hogy Kri strandra es sznorkelezesre jobb mint Gam, de mielott kivennetek egy bungalot, probaljatok megtudni, mi a patkanyokkal a helyzet. :-(

A Divaban jobb a bungalok minosege, es az elszigeteltseg, es kozelebb van az ajanlott kirandulasokhoz. Ha Krirol mentek csoporttal, akkor a Hidden Bayt gyakran kihagyjak es Kabuinak is csak a legkevesbe erdekes, Gam partja menti reszen visznek at - olcso husnak hig lehet a leve!

Előzmény: ázsiautazók (6030)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6031

Erdekes modon nekem meg sosem volt ilyen gondom, de iden mas is vett Javan olyan kartyat, ami Sulawesin mar nem mukodott. Sajnos mar ugyanazon szolgaltato is kaotikusan sokfele internetcsomagot kinal.

Tehat kimondottan Raja Ampatra legbiztosabb Sorongban venni kartyat, ha csak nem tudjatok mashol veve letisztazni, hogy mindenhol mukodik-e.

Előzmény: tardi (6029)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6030

Akkor ha 19én lesz hajó Misoolra elmegyünk oda 24ig, és ha szerencsénk van és megy a hajó tovább 24 én már Krin lehetünk és március 2 vagy 3 án Gam március 7 ig. És igy plusz Minusz egy nappal tudjuk foglalni a Divát a végére. 

Ha nem lesz hajó meg rögtönzünk valamit :)

Előzmény: W.L. (6028)
tardi Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6029

WL!

 

Nyilván vennénk Raja Ampatra is egy helyi SIM kártyát (ázsiauzatók nick alatt Ági van, vele megyek). Tavaly is megszívtuk Malukuban ezt a régiós internet sztorit, tehát arra gondolok, hogy olyat, ami Raja Ampaton működik, Sorongban kellene venni. Vagy Jakartában is tudunk venni megfelelő SIM-et?

Előzmény: W.L. (6028)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6028

Szerintem is Misoolt vegyetek elore, meg akkor is, ha emiatt plusz egy ejt Sorongban kell tolteni. 

Megeri!

A Divat pedig valaszleg eleg akar akkor is lefoglalni, mikor mar tudod, mikor ertek Waisaiba. Esetleg korabban foglalhatsz aztan modositod szukseg eseten. Erre szamolva inkabb kozvetlenul keresd meg oket a foglalassal, ne a stayrajaampat oldalon at foglalj.

Előzmény: ázsiautazók (6027)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6027

Nagyon köszi, ezeket megfogadjuk és próbáljuk követni.

Misool nem hagy nyugodni...

Ezek az infók elviekben jók: Sorong-Misool hétfő, csütörtök éjfélkor indul,Misool -Sorong pedig kedd, csütörtök, szombat reggel?

Csak próbálom kimatekolni, hogy mikorra lenne a legjobb betervezni Misoolt, a gami foglalás miatt. Elvileg a végére nem jó tenni eszerint a menetrend szerint mert 03.07- ét ami szerda, estét már Sorongba kellene tölteni h 8-án csütörtökön tudjunk vissza indulni Jakartába meg ugye a végén kiszámíthatóbb ha az északi részről indulunk haza.

Előzmény: W.L. (6026)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6026

Ja, es a Divabol a Kabui Bay + Hidden Bay + Passage kirandulast is nagyon ajanlom. A Passage kulonkeges sznorizohely, a Hidden Bay pedig egeszen kulonleges labirintus amihez foghato nincs mashol Raja Ampaton, de alig latogatjak turistak. Kabui eseteben fontos, hogy bevigyenek az obol belso reszebe, ne csak athuzzanak deli reszen a Passage fele.

Szinten Gamon a voros paradicsommadaras program is kotelezo, hacsak nem latta mar oket az ember Waigeon vagy Batantan.

Előzmény: ázsiautazók (6024)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6025

Lehet, hogy mar lejart, de nem gond ujat venni erkezes utan.

A Divat erdemes lehet lefoglalni mert olyan keves szobajuk van, de Krin rengeteg a szallas, ott erdemes lehet erkezes utan korulnezni es osszehasonlitani a bungalokat es arakat. Ha elobb mentek a Divaba, es ok visznek at Krire, akkor ugye nem kell ott elore foglalni azert, hogy transzferetek legyen.

Előzmény: ázsiautazók (6024)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6024

Kriről mindenkèpp kirándulnánk több felé, Wayag tervbe van ha Misool összejön akkor is, persze ha tudunk keresni társakat.

Persze tudjuk, hogy nem tudunk mindent előre pontosan megtervezni, csak ajánlásaid alapján a Divát szerettük volna lefoglalni nehogy ne legyen hely meg szimpi a Lumba- lumba is, de végül is vannak jó szállások, majd rögtönzünk.

Uhh... telkomselés sim kártya meddig érvényes? A tavaly vásároltat próbáltam berakni a telóba itthon de nem talált szolgáltatót, nem tudom hogy mert magyarországon nem működik vagy mert lejárt?

Előzmény: W.L. (6023)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6023

Ja, es szerintem Misoolt vetek szandekosan kihagyni, plane ha Wayagra nem mentek eszakon.

Eszakon nincs semmi hozza foghato, bar a Kabui-obol es Penemu nemileg hasonloak. A sziklaszigetek valtozatossagaval meg Wayagra is raver, bar azert az onmagaban szinten gyonyoru.

Előzmény: ázsiautazók (6019)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6022

A kedvenc falum Mansuaron, es egyike 2 kedvencemnek egesz Raja Ampatban, a sziget deli felen levo.

Neve most nem ugrik be, de csak egy van a deli parton. Viszonylag hagyomanyos hazak, gyonyoru stranddal es korallal es nulla turistaval. Ott hol volt szallas, hol nem, es mikor volt, akkor sem volt a neten pl a stayrajaampat oldalon rajta soha, igy mundig ures volt es gyorsan csodbe is ment.

Ezt a falut kirandulasnak is ajanlom ha nem ott szalltok meg, erdekes kibetonozott osveny visz at ide egy erdei to mellett a sziget eszaki partjarol. Csak nem minden hajos tudja az osveny kezdetet.

Előzmény: ázsiautazók (6019)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6021

20-án, nem 2-án. Bocsánat

Előzmény: ázsiautazók (6019)
W.L. Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6020

Van olyan hajo, ami maga megy vegig Waisai es Misool kozott Sorongon at, de hogy ez melyik, azt mar nem tudom.

Kiderithetnem telefonon, de valami maradjon mar nektek is - legkesobb ott majd ugyis megtudjatok.

Nem kell vakon hinni minden neten talal infonak, plane mert a menetrendek allandoan valtoznak.

Indoneziaban nem erdemes ugy utazni, hogy minden pontosan ki van szamitva elore.

Meg a menetrend szerint esedekes hajokat is torolhetik. Igy jartunk mi is anno Misoolrol Sorong fele, az aznapi hajo imaradt es nagy mazlival egy kis teherhajon tudtunk menni helyette joval lasabban, ejfel korul erkezve meg.

ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6019

Sajnálnám, de lehet mi meg kihagyjuk Misoolt mert ha ott kezdünk 2- ÁN kedd reggel érnénk oda és a csütörtöki hajóval ha eljönnénk kevés az idő, de ha a szombatival jövünk el és Sorongba ragadunk sok idő elmegy. Azért majd ha ott vagytok és tudsz vmi biztosabbat írd már meg légyszi. Mi 17- én indulnánk Budapestről Jakartába onnan tervek szerint rögtön (19-én a 00:05 ös Batik airrel) tovább Sorongba . És ha az elején kimarad Misool 02.19-24 ig Gam,02.24-től lenne még 12 éjszakánk a szigeteken ezt ott döntjük el, hogy hogy osztjuk meg mert egy helyben maradni ennyi időt nekünk sok.Gamról Krire mennénk és pár éjszakára lehet átmennén Mansuarra vagy ott bár biztosabbat tudva a végén Misool.. W.L melyik  a kedvenc falud Mansuaron? Melyik szállást ajánlanád?

Előzmény: wanbo (6018)
wanbo Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6018

Hát, attól tartok, hogy ez majd csak helyben fog kiderülni. 

Előzmény: ázsiautazók (6017)
ázsiautazók Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 6017
  1. Between Waisai and Misool (which requires a change of boat at Sorong.) ez a stayrajaampat.com-ról van és valamelyik másik fórumba olvastam is,hogy nem várta meg egyik hajó a másikat
Előzmény: wanbo (6016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!