Keresés

Részletes keresés

reni0319 Creative Commons License 2017.09.14 -1 0 5632

Sziasztok! Jakartában a reptéren van csomagmegőrző? Lesz jó pár óránk a két repülő között és kicsit kimennénk a városba, de nem szeretnénk a 20 kg-os bőröndöt cipelni. Van rá valami jó megoldás? Köszönöm előre is a választ!

W.L. Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5631

Nem a tavolsag a fo gond, hanem a rossz fenyviszonyok es a lombos agak takarasa.

Persze lehet vadon eloket is fotozni, de a legjobb kepek mindig a rehab kozpontokban keszulnek.

 

Mi egyenileg mentunk, igy ceget nem tudok erre ajanlani.

Autentikus dajak hosszuhazak a kozelben nincsenek.

 

Sepilokra egy reggel vagy delutan is eleg, de ahhoz repuljetek inkabb Sandakanba, ne KK-be.

Illetve onnan jatszhat a Kinabatangan-folyo is, ahol akar 3 napos programmal is sok allatot lathattok hajokirandulasokkal.

Itt az orangutanok vadak tehat garancia nincs, de az eselyek nagyon jok (en kb 80%-ra tennem), es ha megsem jonnenek ossze a szabadban, meg mindig ott van Sepilok.

 

Az utso opcio Sarawak, ahol a mar emlitett Semengoh rehab kozpontban nincs garancia (de az eselyek azert jok), viszont itt osszekapcsolhatnatok az orangutanokat dajak hosszuhazzal, es maga Kuching is Borneo legkellemesebb varosa.

Előzmény: tomassos (5630)
tomassos Creative Commons License 2017.09.14 -1 0 5630

Van az az objektív, ami elég közel hozza a témát.:) Nyilván egy dzsungelben több a zavaró tényező...

Tudsz javasolni tour operátort Tanjung Putingban? Esetleg dayak hosszú házak megtekintésével össze lehet kapcsolni, vagy ahhoz kevés az idő?

Esetleg mint opció Kota Kinabalu? Onnan lehetne menni Sepilokba, egy nap hajózás Weston Wetland, és még egy kis dzsungel trekking is beleférhet.

Yoga-Solot is megnézem.

Össze akarok állítani több verziót várható költségekkel, aztán majd megszavazzuk a befutót.

Előzmény: W.L. (5629)
W.L. Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5629

Pedig jo fotokat pont a "rehab kozpontokban" lehet csinalni.

Gyakorlatilag Tanjung Puting is az.

Itt sokkal kozelebb kerulhetsz hozzajuk, mint a vadakhoz.

Gondoltam, hogy a hajokazas bejonne, de szerintem is sokkal tobbet lathatnatok Javan.

De 4 napra csak a Yogya-Solo regiot ajanlom inkabb, tobbre nem eleg.

Előzmény: tomassos (5627)
tomassos Creative Commons License 2017.09.14 -2 0 5628

Köszi a tippet.

Fotósként nem nagyon szeretnék rácsok mögött állatokat fotózni. Bár tudom, hogy lassan nagyon kevés hely van a Földön, ahol emberi beavatkozás nélkül, természetes környezetben van erre lehetőség. Volt szerencsém Tanzániában fotózni néhány éve, még ott is volt bennem valami...

A szingapúri állatkert talán a legjobb állatkert, amit életemben láttam.

Valóban nem olcsó program Borneón, és a siker sem garantált. De ez olyan mint a delfinles, ott sem mindig jön össze.

Erre azért igyekszem felhívni a figyelmüket a velem utazóknak.

Opcióként elgondolkoztam egy rehabilitációs központ látogatásán is. Fotósként nyilván engem nem vonz, de a lányok kívánsága is teljesül. Akkor Kota Kinabalu lenne a cél, egy nap rehab központ, a többin lehetne egy kis dzsungeltúra, canopy stb....

És innen tovább Bali...

Egyszer szeretnék úgy visszatérni Indonéziába, hogy csak én, a gépem és egy helyi guide. Olyan helyeket végigjárva, ami kevésbé turistás. Lehet, kissé naiv vagyok? :-)

Előzmény: Ka Pál (5622)
tomassos Creative Commons License 2017.09.14 -2 0 5627

Ha egyedül utaznék, szimpatikus lenne a kutai NP.

A lányok vetették fel az orangutánokat, hogy ők szeretnék látni.

Elsőként a rehabilitációs központok jutottak eszembe, de előjött a fotós "önzőségem".

Ha már lehet, nem szeretnék nagyon mesterséges körülmények között fotózni.

Ebből a szempontból nagyon szimpatikus Tanjung Puting, nem rossz program a folyón valón hajókázás.

Bár ahogy nézegettem a tour operátorok árait, valóban nem olcsó.

Pláne úgy, hogy az egyik baráti pár a nászútját tervezi velünk tölteni. Nekik ez szerintem nagyon romantikus lenne.

 

Viszont az a baj, hogy én sokáig nem bírom a tétlenséget, ezért engem jobban vonz Jáva.

 

Két hetet leszünk Indonéziában. Előtte és utána egy-egy nap KL. A második hét Sanur, ez kérés volt, hogy a tengerparton szeretnének pihenni. Az egyik pár öt napra megy át Lembonganra. Ha nagyon unják a tengerparton fekvést, még mindig sok mindent lehet csinálni.

Az első hétben 4 nap lenne Jáva/Borneó és 3 nap Ubud. Nézem a lehetőségeket, hogy azért minél kevesebb időt veszítsünk a transzferekkel, és még a költségeket is szem előtt kell tartanom. Ha Borneó lesz a választás, akkor majd lehet én ugrok át Jávára egyedül.

Előzmény: W.L. (5623)
W.L. Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5626

Szerintem nem az az ontelt mindentudosag, ha az ember ahhoz szol hozza, amit tud, hanem inkabb az, ha abba is belekotyog, amit nem.

Az egyetlen etetos hely ahol keves az orangutan es neha nem jelennek meg 1-1 etetesen, az a malajziai Semengoh. De ugye az itt eleg nyilvanvalo volt, hogy indonez Borneora vonatkozott a kerdes.

 

Kutaiban vad oranguranok leven elevileg nem garantalhato latni oket, de gyakorlatban en meg onnan sem hallottam egy latogatotol sem, hogy ne lattak volna parat.

 

Ja, es en ugye itt elek, tehat nekem mar reggel van, de azert kosz! :-)

Előzmény: Ka Pál (5624)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.14 -1 0 5625

S látod, az általam sem ismert Kutai NP tipp legalább plusz információt ad az olv.társaknak.

Előzmény: W.L. (5623)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.14 -2 0 5624

OF, UFFFFFFFFFFF:

Szerintem értelmezd az írásomat ismét, mielőtt öntelt mindentudóként lehurrogsz (mindenkit aki nem bólogat neked, vagy nem azonosat tapasztalt veled). Nem írtam, hogy nem lát egyet sem... Nem szeretjük egymást ezt már tudjuk.

 

Most eltekintenék attól, hogy vélt, vagy valós igazam bizonygatásául megkeressem azon élménybeszámolókat akiknek elsőre, vagy másodszorra is csak néhány orángutánt sikerült látni rövid időre, hiába etetik őket rendszersen, azonos helyen. Ezzel szemben viszont még neked is megengedem, hogy tévedj, nemhogy magamnak :o))))).

 

Amúgy meg, mintha hasonlót írtunk volna (nem biztos, hogy megéri erre szánni 4 napot, rövid időre, "betanított" állatokat nézni), csak szándékom szerint az enyém szerényebb bejegyzés volt, némi alternatív lehetőségek említésével.

 

Szép álmokat!

ON

Előzmény: W.L. (5623)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5623

Bocs, de mar megint olyasmirol beszelsz, amirol gozod sincs.

Tanjung Putingban abszolut 100% biztonsaggal lathatok orangutanok, tobbnyire tucatjaval, 3 kulonbozo helyen is. Ezek szeliditett, ember nevelte orangutanok, amik rendre megjelennek napi ketszeri etetesre. En osszesen lattam kb 20-30-at, es meg soha nem hallottam senkitol, hogy ne latott volna ott jo parat, plane egyet sem.

Ez engem igy nem igazan hoz lazba, de abszolut garantalt.

Alighanem akad par hasonloan szeliditett gibbon is, illetve a folyo menten vad nagyorru majmok, esetleg ezust langurok es makakok is.

Sokan elvezik ezt a hajokazos, etetest fenykepezos par napos kirandulast, szerintem mondjuk nem er annyit, amibe kerul, de ezt mindenkinek maganak kell eldontenie.

 

Illetve megjegyzem, hogy 4 nappal akar vad orangutanokat is lehetne latni, olcsobban, a Kutai Nemzeti Parkban.

Ez viszont sokkal kevesbe turistas es kenyelmes megoldas, es az az erzesem, hogy ennek a csoportnak kevesbe jonne be. Ha megis erdekelne oket, megoldhato lenne egy plusz repulessel, KL-bol Balikpapanba, esutana onnan Balira.Viszont a parkba eljutni tobb oras autokazas sivar tajon at.

Előzmény: Ka Pál (5622)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5622

Jutott eszembe, ha már Kuala Lumpurba érkeztek, Semanggol-ban van egy Orang Utan Island nevű létesítmény. Nem természetes környezetben, de egy jó állatkert szintű helyen láthattok jószágokat. Egyébként Szingapúri állatkertben is természetközeli környezetben, biztosan láthatsz orángutánokat. Borneón bizonytalanabb az élmény és sokkal drágább, sokkal több időt emészt fel, sokkal több fáradsággal. 3-4 nap utazással együtt nem biztos, hogy elegendő látni a jószágokat: ha van kedvük jönnek csapatostul, ha nem akkor nem. A következő lehetőség a legközelebbi reggel, vagy este, étel kihelyezéskor. A várakozás alatt pedig nem sok látnivaló akad.

Előzmény: tomassos (5616)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 1 5621

Javan nem mar nincsenek, hanem nem is voltak. :-)

Jol atgondolva, Java nulla plusz repulessel megoldhato volna, hiszen csak annyi, hogy Bali helyett Yogyaba repulnetek KL-bol, aztan foldi uton Balira, es onnan vissza. Viszont Yogyatol Baliig foldi uton menni, minden lenyegesebb latnivalot megnezve, az mar inkabb 7-8 nap lenne mint 3-4. Persze non-stop akar egy ejszaka is eleg ra, de akkor mar inkabb a repules.

Profilomban ott a honlapom linkje, annak Contact oldalan pedig a nyilvanos emailcimem.

De ami nem magantermeszetu, azt nyugodtan kerdezgesd itt, azert van a forum, meg ugye masok is okulhatnak ugy belole.

Előzmény: tomassos (5620)
tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5620

Hm, nem tudtam hogy Jáván már nincsenek, csak állatkertben.

Teljesen logikus dolgok, amiket javasoltál, köszönöm.

Átnézem a dolgokat ismét.

Kaphatnék egy privát elérhetőséget, hogy ne a fórumot bombázzam szét a kérdéseimmel?

Előre is köszönöm.

Előzmény: W.L. (5619)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 1 5619

Te irtad, hogy Javan is vannak, mar pedig ott csak alllatkertben.

Sot, Tanjung Putingban sem igazan vad orangutanokat latnatok, meg ha termeszetes kornyezetben is.

Parkbelepo, fenykepezo engedely, es persze a hajoberles...

Es a majmokon kivul kb semmit nem latnatok a 4 nap alatt.

 

Javan sokkal tobbet lathatnatok, kenyelmesebb korulmenyek kozott, es alighanem olcsobban is.

Akar allatokat is, szabadban, noha orangutanokat csak allatkertben.

A templomok, vulkanok es vizesesek viszont lenyugozoek.

Es nem kene annyit pluszban repkedni.

Előzmény: tomassos (5618)
tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5618

Azért állatkert és vadon élő állatok között van különbség... :-)

Most olvasom, hogy külön engedély kell a kamerára az orángutánoknál?

Valóban nem olcsó...

A legtöbben először járnak Ázsiában. Mivel Bali a fő úticél, azért próbálom úgy szervezni a programot, hogy mást is lássanak Indonéziából, ne csak Balit.

Ha rajtam múlna, akkor Jávára mennénk először. Bromo vagy Ijen és még mellé Borobodur és egyéb szépségek.

Persze néznem kell a költségeket is mellette...

Előzmény: W.L. (5617)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 1 5617

Illetve otthon is lehet orangutanokat latni az allatkertben.

Javan is csak ott. Oda nem orangutanokert erdemes menni.

Ha azok a fo kivansag, es indonez Borneon, akkor alighanem Tanjung Puting a legjobb valasztas, de nem leez olcso.

Bar nem orangutanok de hasonloan kulonleges allatok miatt, es Balival eleg jol osszekapcsolhatoan, jo program lehetbe 3-4 napra Komodo is. Az meg jo buvarkodassal es strandolassal is kombinalthato.

Előzmény: tomassos (5616)
tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5616

Ami biztos egyenlőre az Bali, illetve a csoport egy részének Lembongan.

Gondolkoztam Jáván is, amit a csoport látni szeretne azok az orángutánok...

Nyilván ezt Jáván is lehet, ahogy olvastam.

KL-ből érkeznénk, próbálnám összerakni úgy a programot, hogy ebbe a plusz 3-4 napba minél több látnivaló beleférjen.

 

Előzmény: W.L. (5615)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5615

Illetve ha ugysem tudod, mit akarsz ott latni, akkor nem biztos, hogy erdemes Borneora menni olyan rovid idore.

Ha a csoport jo resze meg nem volt ott, akkor Java szerintem sokkal tobbet nyujthatna 3-4 nap alatt.

Akar Yogya, Solo es a kornyezo templomok, akar Kelet-Javan Surabaya, Bromo es talan Ijen vagy Baluran.

Utobbi esetben repules nelkul is mehetnetek tovabb Balira.

Előzmény: tomassos (5613)
W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5614

Ilyen rovid megallo Kalimantanon vagy a Tanjung Puting NP, vagy Banjarmasin es kornyeke szokott lenni.

Szerintem utobbi az erdekesebb.

Vagy persze lehetne malaj Borneo, meg ha onan nemileg macerasabb is Balira repulni.

Előzmény: tomassos (5613)
tomassos Creative Commons License 2017.09.13 -1 0 5613

Sziasztok,

 

 

Jövő nyáron megyünk egy kisebb csoporttal Balira.

Úgy gondoltam, hogy 3-4 napra megállnánk Borneón. Tudom hogy nem sok idő...

Mit javasoltok, hogyan állítsunk össze egy programot Borneóra? Mi az, amit látni kell ? :-)

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Tamás

Ka Pál Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 5612

Gili Air --- Sunrise Resort? 15 EFt/éjj körül volt, nekem teccccet...

Előzmény: picur333 (5611)
picur333 Creative Commons License 2017.09.04 -2 0 5611

Sziasztok!

 

Lombokon melyik partot érdemes megcélozni? Valki esetleg konkrét szállást tud ajánlani, és Gili Air-en is (4-4 éjszakára mennénk). Minden bungallónak nyitott tetejű a fürdőszobája? A búvár resortot néztem, de szerintem túl van árazva (24 ezer/éj). 

Köszönöm!

W.L. Creative Commons License 2017.09.04 -2 8 5610

Par friss info az 1-2 eve a forumozok koreben nepszeruve valt kelet-javai vizesesekrol.

 

A Bromo kozeleben levo es tobbnyire azzal egyutt letogatott Madakaripura sajnos egyre lehuzosabb.

Bevezettek, hogy kotelezo elotte par km-re leparkolni, es helyi ojekkel tovabbmenni (oda-vissza fejenkent 20ezer), es ami meg bosszantobb, 100ezerert kotelezo vezetot berelni a setahoz.

 

A legimpozansabb Coban/Tumpak Sewu az erdekesebb, bambuszletras malangi oldalrol most hivatalosan lezarva, talan tul veszelyesnek nyilvanitottak. Ennek ellenere lattam, nehanyan mentek be arrol. Most a hivatalos bejarat a lumajangi oldalrol van, ahol Tumpak Sewukent van kitablazva.ez meg mindig olcso, 10ezres beugrot kell csak fizetni, betonozott osveny visz a kilatopontig, es onnan lemenni is konnyebb hozza mint a malangi oldalrol. Ezt tovabbra is nagypn ajanlom mindenkinek!

 

Es akkor tovabbi lehetosegkent megemlitem meg az Air Tetjun Sedudo nevut is, ami Kelet-Java legmagadabb vizesese. Ez a Surabaya es Solo/Yogya kozotti uton levo, teljesen turistamentes es kellemes Nganjuk varosatol van egy orara delre. Vegig betonuton erheto el, bar tomegkozlekedes csak delelott van az elotte levomutso kisvarosig. Viszont itt is csak egy nevlegesen olcso beugrot kell fizetni, kulfoldi turistak nagyon ritkan latogatjak.

Ha valakit erdekelne, Nganjukban a Hotel Nirwanaban nagyon jo olcso szallas is talalhato - ventillatoros, furdoszobas szoba reggelivel csak 88ezer rp, bar a legkondisak joval dragabbak.

Es itt egy foto Sedudorol, mert ugye errol eddig nem volt:

 

W.L. Creative Commons License 2017.09.03 -2 0 5609

Biztos fog maradni, mert a konyvben ugye inkabb szaraz adatok vannak.

Ugyhogy azokat nezzetek at, aztan gyere! :-)

Előzmény: narasgandup (5608)
narasgandup Creative Commons License 2017.09.03 -2 1 5608

Nekem először meg kéne tanulnom rendesen angolul, de hidd el ez közel a 63-hoz, már nem olyan egyszerű :( A lányom majd letölti és ha marad még kérdés, később visszajövök.

Előzmény: W.L. (5607)
W.L. Creative Commons License 2017.09.03 -2 1 5607

Bocs, de szerintem neked eloszor is be kene szerezned a Lonely planet Indonesia utikonyvet az alapveto infokert.

Vagy legalabb az aktualis fejezeteit letolteni pdf-kent.

Hidd el, megeri!

http://shop.lonelyplanet.com/indonesia/indonesia-travel-guide-11/

Előzmény: narasgandup (5606)
narasgandup Creative Commons License 2017.09.03 -2 0 5606

Köszönöm a gyors választ, lehet, ez egy hosszabb levelezés kezdete lesz, mert csak most alakul az utazás és tervezgetés közben új és új kérdések merülnek fel. Előre is köszönöm a türelmedet. Szóval, ha jól látom Ketambe közelebb van Medanhoz, mint Bukit Lawang, így talán a megközelítése is egyszerűbb. Kuala Lumpurba érkezünk és rögtön tovább akarunk repülni Szumátrára. Medanból busszal, vagy vonattal jutunk el Ketanbéba. Több napos dzsungeltúrák vannak? Megérkezünk Ketanbeba ott eltöltünk egy éjszakát és gondolom helyben keresünk egy irodát és befizetünk az orangutanos túrára. Utána vonattal? Toba tó?( voltam Sulawesin a Torajaknál a Batak építészet mintha hasonlítana rá.)  Toba után honnan és mivel jutunk át Yogyakba? Gondolom repülő, de vissza kell menni Medanba?

Javát egy következő csokorban segíts végig gondolni. Köszönöm :)

Előzmény: W.L. (5603)
W.L. Creative Commons License 2017.09.03 0 0 5605

Utasfuggo, de gyalog jarva be az egeszet siman lekeshetitek.

Toltsetek 2 ejszakat CL-ban, es akkor nyugisan turazhattok tomegek es rohanas nelkul.

A Banyuwangi-Ijen utvonal jo meredek, eros motort bereljetek, plane 2 fonek.

Előzmény: laczyka_ (5604)
laczyka_ Creative Commons License 2017.09.03 0 0 5604

Eléggé alaposan átolvastam a fórumot, viszont még mindig maradt két kérdésem.

Cemoro Lawangból kb. mikor indulnak az utolsó buszok lefele? Túráznánk a kilátóig meglesni a napfelkeltét, aztán még a kráterhez is lemennénk. A leírások szerint 9-10 körül végezhetünk. (Jó lenne még aznap eljutni Banyuwangiig.)

 

Banyuwangi - Ijen útvonalat próbálta már valaki bérelt robogóval?

 

W.L. Creative Commons License 2017.09.02 -2 0 5603

Szumatra: En Ketambet ajanlom orangutanlesre. A Toba-to elsosorban batak falvai miatt erdekes. A ti idotokbe tobb nem fer.

 

Java: Ijen elegge kiesik es a kek lang csak ejjel lathato, de Bromo napkozben is szep, igy mindenkepp benne hagynam a programban. Csak ne hagyjatok ott szigoruan 10 perccel napkekte utan ha felhos az ido, varjatok, mig kitisztul. Yogya es Bromo kozt nezzetek meg Solot es a tole keletre levo Sukuh es Ceto templomokat is. 

Ha valahogy beleferne, a Tumpak Sewu vizeses szerintem lelegzetelallitoan gyonyoru. Kulonosen Kelet-Javan jol johet berelt kocsi, ha az ido szamit, mar pedig nektek ugye szukos.

 

Raja Ampat,: A Wayaghoz legkozelebbi szallasok nagyon eldugottak es megkozelitesuk is draga. Szerintem maradjatok a nepszerubb Kri-Mansuar-Gam regioban. Konnyebb es sokkal olcsobb odajutni, jobb a sznorkelezes, es nagyobb esellyel talaltok masokat megosztani a wayagi kirandulas koltsegeit.

Plan B: Ha te mar lattad Wayagot, menjetek inkabb Misoolra. Meg szebb es valtozatosabb, nem kell olyan dragan berelni, es az neked is uj lenne.

http://www.east-indonesia.info/regions/misool.html

Előzmény: narasgandup (5601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!