Keresés

Részletes keresés

stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.20 0 0 170
pedig sok esetben van így, itt például a pamperst húzzák le azért mert a pelus árából 100 Ft-ot az UNICEF-nek utal. Mert hogy ez csak reklám és inkább utaljuk direktben az UNICEF számlájára azt a 100Ft-ot nem kell azért pelenkát venni, de az előbbiekben leírtam, hogy ezzel meg mi a baj...
Előzmény: pestimami (169)
pestimami Creative Commons License 2010.04.20 0 0 169
Mondjuk én még nem találkoztam olyan esettel, hogy konkrétan a jótékonykodós dolgot kifordították volna, és rossz indulatúan kezelték volna, de engem ezek nem is hatnának meg. Amiben én biztos vagyok, hogy nem csak a média löki előre, arra mondhatnak bármit...
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.20 0 0 168
ÉS az a rettenet, hogy mégis rengeteg rosszat hallok róla pont ezért, mert ilyenből csinál reklámon, pedig mint már írtam is szerintem ez az egyetlen pozitívuma...
Előzmény: pestimami (167)
pestimami Creative Commons License 2010.04.20 0 0 167
De a pampers vezetői nyugodt lelkiismerettel feküdhetnek le aludni. Tudom-tudom, 2010-ben magyarországon nyugodt lelkiismeretről már aligha beszélhetünk, de ezzel a dologgal jót is tesznek, népszerűbbek is lesznek, hibátlan üzlet...
Előzmény: stuncenpudli (166)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.16 0 0 166
Hát pont az a haszon amit te is írtál, hogyha ott ál a kedves vásárló egy pampers és egy liberó előtt árban egyformák minőségben egyformák, de a pampers csomagolásán látják hogy azzal segítesz akkor azt veszik.... Ennyi.

De jol eltértünk a topik témájától:D:D
Előzmény: randell11 (165)
randell11 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 165
Valóban...mert én akárhogy töröm a fejem. (az utóbbi negyed órában ezt is tettem ) Nem találok semmit benne amiből a Pampers üzleti hasznot tudna húzni belőle. Tudom ez egy rossz szokásom,hogy mindenben a rosszat keresem...le is fogok róla szokni. De ebben az esetben ez kifogott rajtam. Mert rendben,hogy ezzel próbálják megfűzni az embereket,hogy az ő terméküket vegyék..na de egy bizonyos összeget minden egyes eladott termék után fel is ajánlanak az UNICEF-nek oltóanyagra...
Előzmény: stuncenpudli (164)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.16 0 0 164
hát igen de ezt a pampers veszi meg nem az aki pelust vásárol, de ez is olyan, hogy van akit érdekel a hírnév és van aki csak azért segít mert jól esik neki és nem akar ebből hasznot húzni. hírnevet meg a pampers vásárolhat pénzért máshogyan is ;) olyan módszerrel ami kevésbé karitatív, de az, hogy csak az emberek jóérzésére bizalmára próbálnak hatni számomra nagyon megnyerő dolog.
Előzmény: randell11 (163)
randell11 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 163
azért arról ne feledkezzünk el,hogy adakozással egy olyan dolgot veszünk meg amit úgy hívnak hírnév. Jó dolgot teszel ami hangot kap és az emberek máris pozitívabban állnak hozzád. Legyen szó üzletről vagy bármi másról. Emellett még ott van az a nem elhanyagolható tény,hogy segítettél a rászorultakon. Az UNICEF pedig teret az ilyen embereknek. Ez az új segély akció amit most a Pampers és az UNICEF párosa alkot azért is jó mert olyan emberek is segíthetnek akik eddig nem is tudtak.
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.16 0 0 162
Meg különböző pályázatokból is van azért bevételük ;)
Azok a kimutatások általában csak összegek, hogy mennyit mire fordítottak.
Előzmény: dattis77 (161)
dattis77 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 161
Hát ezt én se tudom fejből, de biztos van valami kimutatásuk róla, hogy hányan adakoztak. Aztán még ehhez hozzájönnek azok akik nem adakoznak hanem másképp segítenek.

De az összes ilyen szervezet adományokból tartja fenn magát illetve annak segítségével tud csak segíteni. Mármint az adományokból finanszírozzák a segélyszállítmányaikat, ellátásaikat meg így kb mindent. És persze ott vannak még az önkéntesek is
Előzmény: Namary (159)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.15 0 0 160
mindannyiunkban benne van a hajlam a jóra, még ha bután is hangzik, csak idehaza nehéz azt is beszerveznünk a napjainkba, mert kijelenthetjük, hogy nem vagyunk egy gazdag ország és senki nem is érezheti magát idehaza biztonságban manapság, pont ezért nem is olyan túl nagy manapság az adakozókedvünk, külföldön azért ez másképp működik, ott egy hajléktalan is jóval többet keres mint a minimálbér.
Előzmény: Namary (159)
Namary Creative Commons License 2010.04.15 0 0 159
Elgondolkodtató, bár sajnos ebbe a részébe nem igazán látok bele... Mármint, hogy mennyi az olyan civil, aki azért segíti az unicefet, mert segíteni akar, jóérzésből...
Előzmény: dattis77 (158)
dattis77 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 158
vagy épp az ilyen szervezetekkel mi lenne az őket támogató civilek nélkül
Előzmény: Namary (157)
Namary Creative Commons License 2010.04.15 0 0 157
Szerintem egyébként ez sajnos mindig így lesz...
Nem tudom elképzelni, hogy fog annyit fejlődni a világ, hogy egyszer Afrika LEGALÁBB magyarország szintű legyen!! Persze hatalmas segítség a vöröskereszt, vagy az unicef.. nem is tudom az ilyen szervezetek nélkül mi lenne ezekkel az országokkal. :(
Előzmény: dattis77 (156)
dattis77 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 156
Az, hogy a legtöbb betegséget tudják már gyógyítani igaz, ellenben nem biztos hogy a gyógymód épp elérhető lesz a közeledben. Például Indiában még mindig probléma az olyan "apróság", hogy lepra. Európában megint csak nem hiszem hogy volt az elmúlt 50 évben 50 ilyen megbetegedés.

Szóval szép és jó hogy tudjuk gyógyítani a dolgokat a gond akkor van ha ez a gyógyítás valahogy mégse jut el azokhoz akiknek szüksége volna rá...
Előzmény: stuncenpudli (155)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.15 0 0 155
ez az h nem nagyon van ilyen betegség amit ma már ne tudnának gyógyítani, de védőoltást adnak be ellene.
Persze inkább előre mint h utána meg hetekig betegeskedjen az ember...
Előzmény: dattis77 (154)
dattis77 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 154
Mondjuk a h1n1 hosszú nevében benne van hogy influenza. Ezek után nem igazán kellett félni tőle. Akik meg meghaltak azoknak esélyesen amúgy is le volt gyengülve a szervezetük. Mármint egy influenzába elég nehéz belehalni HA megvannak a normális körülmények. Tehát fejlettebb országokban ritka, ott is inkább a nagyon időseknél vagy a nagyon szegényeknél történik meg leginkább.

Ellenben vannak olyan oltások amiknek van értelme, szóval az olyan betegségek amiket nem tudnál csak úgy legyűrni az ellen kell az oltás. De mondjuk ha jól tudom TBC ellen például nem is nagyon oltanak már európában lévén ezen a kontinensen már több évtizede nem volt ilyen betegség, illetve ha lenne is kórházban könnyen tudják kezelni.
Előzmény: Namary (153)
Namary Creative Commons License 2010.04.15 0 0 153
Sokszor az orvosok is tévedhetnek, ez tény... a h1n1-es védőoltást én nem adattam be sem a gyerekeimnek, sem magamnak. Onnantól, hogy a hírekben nem egy olyan esetet lehetett olvasni, hogy a hatóanyag szervezetbe való beépülése után halt meg az ember, én nem fogok hülyét csinálni magamból.
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.15 0 0 152
Nincs baj a szakemberekkel csak kicsit szűrni kell a kapott információ halmazt ami árad manapság a médiából, és mindenhonnan.
Én mindig úgy vagyok, vele, hogy több véleményt meghallgatok, mert azért mindenben van egy kis igazság...
Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 151
Saját, józan paraszti ész? Az nem jó? Meg nehány szagember écesze?
Előzmény: kiskovacs99 (150)
kiskovacs99 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 150
Áhhh, már lassan semmiben nem bízhat az ember. Senkire nem meri bízni az életét... Hát akkor a gyereke életével mi legyen... Borzasztó a sok rettenet, ami manapság történik... sajnos!
kiswakond Creative Commons License 2010.04.13 0 0 149
Ezekszerint te is megkaptad a chipet a védőoltásban?Hát igen, ehhez kellett a hozzájárulásod:)))
Előzmény: lébenkanál (-)
Cukker111 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 148
Bizony! Ez a legszomorúbb dolog, hogy még az egészségünkért is pénzt kell adnunk. Lassan a levegőért is kérik a pénzt. Nálunk otthon mindig be voltak adatva ezek a H1n1 típusú injekciók is, de csak mert úgy gondoltuk, hogy fő a biztonság. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy így most minden rendben, mivel nem tudni milyen "anyag" került belénk. Lehet mérgezzük magunkat megállás nélkül, ahelyett hogy megóvnánk magunkat a különböző vírusok ellen.
Előzmény: stuncenpudli (147)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.13 0 0 147
Most nem a kötelező oltásokról van szó amit te is írsz azokat természetes, hogy beadatod, nagy felelőtlenség lenne.
Itt a H1N1 nevű fertőről van szó, amit inkább neveznék én is kitalációnak és felesleges lehúzásnak, mint egy tetanusznak vagy egy TBC elleni oltásnak...
Meg leginkább az a baj, hogy az egészségünkért is fizetni kell...
Előzmény: kiskovacs99 (146)
kiskovacs99 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 146
Én meg bevallom, kiskoromtól kezdve alig kaptam védőoltást...
Ám, mióta a kisgyerekem megszületett ő mindent megkapott, himlőtől kezdve a tetanuszos védőoltásig... Fontos, nagyon fontos szerintem.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 145
70 % nem oltatta be magát semmilyen virus ellen sem, s nem lett beteg.30 % ojtatott, s eltekintve az ojtás mellékhatásaitól, nem lett beteg.

Mindkét állitás statisztikailag értendö.

Mi következik ebböl, ha széles tömegekre igaz mindkét állitás, azaz ojtással meg anélkül sem lép fel semmi ?
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 143
Mindkét mondat megáll.

S majd a Zorbánéknak netán ezt a sikertörténetet is fel kellene venni az elintézendö s felelösségrevonó 11? pont mellé.
Előzmény: Törölt nick (142)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.04.13 0 0 140
Noh, de végre vége a H1N1 láznak várhatjuk a következő, járványt, hogy mikor jön már....
V.Pupák Creative Commons License 2010.01.05 0 0 139

Én aszondom, hogy vegyétek fel a h1n1 mackónadrágot, amit a Kudlik(Orbán nejének rendkívüli vakcina ellenkampánynagykövete) és a Kokó szállított nagy dirrel-durral vakcinaként, gyóccereklámos dobozban.

Aztán mondogassátok -mint a Kudlikkokó, hogy "hú de jól érzem megam, hú de jól érzem magam", oszt jónapot.

 

:)

unclesam Creative Commons License 2009.12.17 0 0 137
Szerintem inkább azokkal kellene aláíratni egy nyilatkozatot, akik nem kérik a védőoltást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!