Keresés

Részletes keresés

Tulipe Noire Creative Commons License 2010.06.27 0 0 64
"Aki ellenük szól, vagy tesz, azt a szervezet egy tagjának "likvidálnia" kell! Méghozzá úgy, hogy a kijelölt tagnak KÖTELEZŐ(!!!) BOROTVÁVAL ELVÁGNIA A NYAKÁT ANNAK, aki a Nagymester megjelöl, mint a szervezet számára "nem tetsző"-t.Igy szabadköműves volt Lenin is.

Nagy Kár hogy leninnek nem vágták át a nyakát még mielőtt fél Eurórát le nem rohanta a gonosz vörös ördög."

Meglep, hogy milyen sokan nem tudnak itt a szabadkőművességről, a szabadkőművesekről..
Ez egy olyan, a Világot áthálózó dúsgazdag liberálisokból álló szervezet, amely ma már a legfekélyesebb seb a KULTÚRVILÁG TESTÉN. Tény, hogy a felvilágosodás korában, meg még annakelőtte is nagyon sok, a szellemi életben kiváló ember volt szabadkőműves, de persze nagyon sok "bűnöző" is. Igy szabadköműves volt: Mozart, Lev Tolsztoj, Ludvig van Beethoven, Albert Einstein, V.I. Lenin és még "sokan mások". A szabadköműves szervezetek ú.n. "páholyok"-ra oszlanak, "nagymestereik" és "beavatási szuertartásaik" vannak.
Aki ellenük szól, vagy tesz, azt a szervezet egy tagjának "likvidálnia" kell! Méghozzá úgy, hogy a kijelölt tagnak KÖTELEZŐ(!!!) BOROTVÁVAL ELVÁGNIA A NYAKÁT ANNAK, aki a Nagymester megjelöl, mint a szervezet számára "nem tetsző"-t. ÉS EZ MA IS "IGY" "MŰKÖDIK"--és....MŰKÖDIK! A "szeretet" és a "SZENT SZABADSÁG" jegyében!
A szabadkőművesség LEGNAGYOBB ELLENSÉGE MA MÁR a VILÁGKATOLICIZMUS! Noha korábban a legkiválóbb katolikusok, sőt pápák közül is voltak sokan szabadkőművesek.Sajátos módon a szabadkőművesség rítusai leginkább a Katolikus Egyház szerzetesrendjei néhányának liturgikus eljárásaihoz hasonlitanak--főleg a felszínes és hozzánemértő szemlélő számára. Valójában a két dolog között Ég és Föld a különbség, nemhiába nagy ellenségei egymásnak.
Aki többet akar erről a dologról tudni, annak melegen ajánlom Páter Nagy Töhötöm: "Jezsuiták és szabadkőművesek" c.kiváló könyvét. A szerző Nagy Töhötöm S.J. egy zseniálisan kiváló jezsuita--volt.Mignem Argentinába disszidálva ott belépett a Buenos Aires-i szabadkőműves NAGYPÁHOLY-ba, azzal a tébolyult szándékkal, hogy integrálja a a katolicizmus-t és a szabadkőművesség-et.És erről a tervéről és szándékáról jelentést is írt az akkori pápának, XII.Pius-nak--akivel személyes kapcsolatban állt.És aki a leghatározottabban próbálta erről a tébolyult szándékáról lebeszélni--hasztalan.Buenos Aires-ben a szabadkőművesek egy ideig nem tudták, hogy Dr.Nagy Töhötöm jezsuita, de amikor megtudták, kiadták az utasitást a likvidálására, amit ő--szerencséjére valahogy megtudott. Jelentkezett "villámgyorsan" a kommmunista magyar állam buenos aires-i nagykövetségén, ahol azonnal repülőjegyet kapott, és hazarepült-menekült Budapestre a 60-as évek elején. Budapesten élt 1968-ban bekövetkezett természetes haláláig, mint az Akadémiai Könyvkiadó vallási-, és teológiai szakkérdésekben kompetens munkatársa. Végülis "így úszta meg" a torkának a borotvával való elvágását, hogy a kommunista magyar állam a Magyar Népköztársaság megvédte.
Egyik legnevesebb nagymester asszisztense Magyarországon a szabadkőművességnek Benedek Marcell író, műforditó, egyetemi tanár volt, ma úgy tudom ugyanezt a funkciót Márton László író tölti be.Egyelőre "ennyi"!
syphax"
http://hetivalasz.hu/itthon/nem-birta-tovabb-kettos-eletet-elt-most-kitalalt-a-humorista-30320
marcipannyuszi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 63
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 61
-------------------------------------
Nekem csupán egyetlen bajom van ezzel, hogy az ilyen titkolódzó társaságok ne határozzák meg az én, és az utódaim jövőjét.
--------------------------------------

Nem csak neked, hanem mindenkinek...

A baj az hogy nem lehet sokat tenni ellenük.

100 évg tart mire lerántod az egyikről a leplet, addigra maás néven újjá alakul.

A tudás = hatalom.
Akinek a hatalma a tudáson alapszik, mondjuk az a atombomba építésénsk a tudása, az megprobálja megtartani magának a tudást.
Vagy ha a Coca Cola receptjét közkincsé tennék jelentősen csökkenne a profit...
Vagy a hasznátautó kereskedő aki tudja hogy az eladó autó 10X annyit ment mint a kilóméteróra mutatja... Neki ez a tudás sok pénzt jelent...

Ilenek a titkos társaságok is...

Egy viszont biztos:

Minél korruptabb egy kormány, annál nagyobb befolyást tudnak szerezni a titkos társaságok.
Ezért kell jól szavazni és részt venni a közéletben...
Ez a maximum amit tehetünk az ügyben.


Előzmény: lopikula (60)
lopikula Creative Commons License 2009.10.25 0 0 60
Nekem csupán egyetlen bajom van ezzel, hogy az ilyen titkolódzó társaságok ne határozzák meg az én, és az utódaim jövőjét.
A elmondottad kissé keveredik a hivatalos, törvények által szabályozott titkosszolgálati revékenységgel.
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 58
Manapság már nem sokat nyomnak a latban.

Amire inkább illik rákeresni az a Bilderberg csoport vagy a Carlye group magyar kapcsolatai... Lehet hogy van átfedés, mert a szabadkőművesek kitermelték a "sikeres" összeesküvő fajtáját, de a nevek változhatnak.

A titkos társaságok manapság nem bújkálnak.
Drága szállodákban nagy médiakísérettel találkozgatnak...

Persze hogy miről beszélgetnek arra csak a politika későbbi alakulásábol lehet tippelni.

fenevad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 57
Te tenyleg ugyanannyit értesz a szabadkőművesekhez, mint a turulmadárhoz? Nálunkfelé Észak-Amerikában pölö nem titkolóznak annyira a szabadkőművesek, és pillanatnyilag többen vannak, mint a többi országban együttvéve. Ha érdekel, küldök irodalmat. Ornitológiait is.
Előzmény: Törölt nick (56)
lopikula Creative Commons License 2009.10.24 0 0 55
Lehet elhatárolódni, de mivel most éppen újat mondtál nekem, tényleg nem értem miért nem lehet nyíltan vállalni?
Előzmény: pernahajder (54)
pernahajder Creative Commons License 2009.10.24 0 0 54
Mint sokan tudni vélik, állítólag Antall József is páholytag volt. No nem a P2-ben, amelytől egyébként a szabadkőműves páholyok elhatárolódtak.
Előzmény: lopikula (52)
pernahajder Creative Commons License 2009.10.24 0 0 53

A probléma a felelősség, a számonkérhetőség hiánya.

 

A társadalom ilyesfajta irányítása nem egyezik az euro-atlanti demokráciafelfogás elveivel.

Előzmény: Törölt nick (50)
lopikula Creative Commons License 2009.10.24 0 0 52
A feddhetetlenek:-))

Berlusconi szabadkőműves nagymester lesz?

(Talán magyarázat is a mai "kőművesek" titoktartására.)
Előzmény: brekege (11)
ejropalepke Creative Commons License 2009.10.24 0 0 51

Nem régiben  ebbe a pompás esszébe futottam bele , http://www.jamk.hu/ujforras/0706_12.htm amely remekül megvilágítja, miért egyediek a magyar szabadkőműves páholyok, miképpen keveredik bennük az angol és a francia irányvonal.

Mellesleg a törzsasztalon is van ilyen topik, ahol az idézett szerző is jelen van, tőle megtudhatod, ami érdekel.

 

Pécsett neves orvosok (pl. dr. Doktor Sándor), gyógyszerészek (Sipőcz István) voltak a páholy tagjai, és amíg tehették, igen sokat tettek a közjóért.

pernahajder Creative Commons License 2009.10.24 0 0 49
Nana! :-))) A vidám kőmíves azért csak mond valamit.....
Előzmény: brekege (9)
rabida Creative Commons License 2009.10.23 0 0 46
nem baj, helyes:)
Előzmény: brekege (45)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 45

lehet. de kiváncsi is.

Ez baj?

Előzmény: rabida (44)
rabida Creative Commons License 2009.10.23 0 0 44
tudod, hogy mit jelent az a szó, hogy naíva?
no, az vagyol te:)
Előzmény: brekege (43)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 43
De ők nem titkos társságok -maguk szerinte sem, hiszen ég egy százalékot is gyűjtenek -csak zártak.
Előzmény: Pótelemér (41)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 42

Attól függ mi értenek feddhetetlen jellem alatt. szerintem.

Ha ugy tekintjük, hogy egy homo akár zsarolhatő is, akkor nem feddhetetlen jellem.

Előzmény: szomajomi maflicsek (40)
Pótelemér Creative Commons License 2009.10.23 0 0 41
Attól titkosak ezek a társaságok, hogy a tagok nem fedik fel magukat. :-)
Előzmény: brekege (14)
szomajomi maflicsek Creative Commons License 2009.10.23 0 0 40
Homocekcuálisak is tagok lehetnek-e?
Előzmény: brekege (11)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 39

}em igazán.

zerintem mindenki netközelben van, aki forumozik.

 

persze ártani, nem árt.

Előzmény: Vingai (38)
Vingai Creative Commons License 2009.10.23 0 0 38
Hát ebbe a fórumban erre van szükség, nem ?
Előzmény: Törölt nick (34)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 37
A saját szabadköműves voltát bárki felfedheti. nem tiltott.
Előzmény: joby (19)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 32

na persze, nyilván kell ajánló meg mittudom én, de azért mégis csak vannak tagjaik. És mivel alapjában véve karitativ szervezetnek kiáltják ki magukat - vallási felhanggal - nem értem a titkolozásnak az okát.

 

Ellenben visszafelé, a múltban nem titkoloznak a tagok megnevezését illetőenn

nekem fura, de biztos az is az oka, hogy nem ismerem, csak amit olvasni lehet róla, az meg nyilván igen kis szelete azu egésznek.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.23 0 0 27
Nem az. Ezt ne úgy képzeld el, mint egy klubot. Pár szóban nehéz elmagyarázni, ha magadtól nem érted, hogy működik.

Egy nagyon furcsa hasonlattal próbálok élni.
Egy rádióműsorban (?) kérdezgetni lehetett tévéseket, rádiósokat mindenféléről. Egy tini azt firtatta, hogyan lehet valaki vágó. A válasz egyszerűsítve: kitermelődik. Tehát az kevéssé valószínű, hogy Szeged-Felsőtanyáról a tehenész lánya vágó lesz. De a segédrendezőé, hangmérnöké stb. esélyesebb.

Valahogy így van ez a szabadkőművesekkel is. Ha érted.
Előzmény: brekege (17)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 26
Amugy megköszönném, ha rámbíznéd,m hogy nekem mi hasznos és mi nem. űA gte hozzászólásadi pl bizonyos szempontbóol nagyon hasznosak voltak nekem .
Előzmény: rabida (24)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 25

Na, amit te most leírtál, az volt a mellébeszélés magasikolája.

 

Mindensestre legalábbis értehetetlen számomra, hogy a történelmi illetve ismert személyiségeknek miért lehet ismert, hogy tagja volt-e valamelyik páholynak és a jelenlegiek ezt miért tartják titokban? Hiszen már legálisan működnek.

Ha tényle annyira fontos lenne a névtlenség, akkor nem dicsekednének ismert, magy tehetségű emberek névsorával a múlból.

 

 

Előzmény: rabida (24)
rabida Creative Commons License 2009.10.23 0 0 24
a matéria szintjén ezt nem lehet felfogni. Azok a szervezetek, akik beavatással foglalkoznak, rendszerint nem kötik boldog-boldogtalan orrára, hogy mivel foglalkoznak. Ilyenek minden vallásban léteznek, ők képviselik az ezoterikus belső magot (nem keverendő össze azzal, amit ma ezotériának hívnak).
Hogy ez milyen szellemi irányt képvisel, az más káposzta.
Pl. a kaotikus egyházon belül ilyen szervezet a Jezsuita rend, a magyar megfelelője a pálosok, de ilyenek a szúfik is és a tibeti szerzetesek. Avatatlan embernek nem nyílnak meg a kapuk.
Az pedig, amit ezekről a világi emberek összehordanak, teljesen használhatatlan zagyvalékok.
No, ezért nincs értelme a topiknak, itt semmit nem fogsz megtudni, max. kaosz néhány linket és olvashatod a történeti morzsákat.
Előzmény: brekege (17)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 23

Bocs,eltoltam

 

Ez az
Előzmény: brekege (22)
brekege Creative Commons License 2009.10.23 0 0 22

ezen kivül meg még sok oldal van.

ezen kivül pl.
Előzmény: Vingai (18)
őszkaján Creative Commons License 2009.10.23 0 0 21
 Kulcsár belefér ebbe a keretbe?
Előzmény: brekege (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!