Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Balázs 8282 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 5939

ÜDv!

313CDI vezérműláncot mikor kell cserélni és mennyibe kerül kb?

2012-es furgonom van 240.000Km-el

Pastika Creative Commons License 2022.01.04 0 0 5938

Sziasztok. Lenne egy kérdésem Sprinter 311 cdi motor

2007 évjárat. Eggyik napról a másikra visszaesett a motor teljesítménye. Motor hiba lámpa világít. Max 90 km./h.

 

mikpalffy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 5937

Sziasztok!

 

Friss merci tulaj vagyok egy régi mercivel. Új az élmény, de egyre jobban tetszik. Vettünk egy dobozos '82-es 307 D-t a párommal és lakóautót csinálunk belőle, mert az elmúlt pár hónapban valahol elpattant egy húr és utazni akarunk.

A segítségeteket szeretném kérni.

 

Tetőcsomagtartót keresek hozzá és nem nagyon találok. Van esetleg javaslatotok, hogy merre induljak?

 

Köszi előre is, ha tudtok segíteni!

 

Üdv.:

Miki

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.27 0 0 5936

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk:  Mercedes tuning ésszel! - esettanulmányok, mérések, sztorik, videók – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"Mercedes tuning: végre tökéletes! Most lelőttem a poént, de azért érdekes ez a kisiklott tuning sztori… Naponta több hasonló árajánlatkérést kapunk, un. újra tuning ügyben, nem kivétel a Mercedes sem, sőt szinte vezeti a listát, tekintve: komoly feladat a legtöbb rendszerére jól érezhető erős, egyben tartós beállítást csinálni a környezetvédelmi dolgok: EGR, DPF megtartásával, jó fogyasztással. A Mercit máshol nemcsak tuningolták, de több soron ki is herélték a “chiptuning szakember” javaslatára, mindezt 2021-ben! Tartalmaz kihívást, mikor egy árajánlatkérő / munkalap ilyen pirosan néz ki… " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  


 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip #mercedes #cdi

Surci126 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 5935

Pedig a terhelésre történő leállás injektor probléma lesz szerintem. Az összes porlasztót kikéne venni és bevizsgáltatni (Pl Filep dieselnél)

Előzmény: t.matyas (5934)
t.matyas Creative Commons License 2020.11.04 0 0 5934

Sziasztok! Sokat olvasgattam, de sajnos nem találtam meg a megoldást itt a fórumon. Adott egy 2005 évj. 313 Sprinter, 129 le. Azt csinálja, hogy menet közben leáll, rendre 1700-2000 körül, csak terhelesre jelentkezik. Ekkor volt EDC lámpa, injektor hibakód, csere, meg másik 3-on csúcs csere, a hiba nem szűnt meg. Ezután üzemanyag szivattyú, és annak a szenzora cserélve, az autó nagyon jól ment vagy 3 km-t, aztán ugyanúgy leall, monstmar "legalább" hibakódot sem dob.......

Kerlek nagyon szépen, merre folytassuk a keresést? Turbó nyomás elvileg jó, megmérte a szerelő.

Nagyon köszönöm előre is!! 

hymer540 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 5933

Üdvözletem minden fórumozónak.Megválnék 1980-as gyártású, Hymer 540-es lakóbuszomtól.Mercedes 207D alapra készült.Ha érdekel valakit,irjon.

rongyos38 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 5932

Sziasztok vásárolni szeretnék egy 1993 gyártású Mercedes MB 100 platós kivitelt,kérdés van e valakinek valami tapasztalata vele.Jól néz ki,nincs agyon gyilkolva gondos gazdánál volt. Szerviz,fogyasztás,strapabírás ezek érdekelnének.

autodata Creative Commons License 2020.08.23 0 0 5931

Sziasztok!

Mercedes Sprintert vásárolnék, lakóautónak alakítanám (2+3 fő). Első vagy a 2. generációt érdemes? Az elsőből a széria végéről, a másodiknál a széria elejéről szemezgetek.

Melyik motorral érdemes venni?

 

Sandri4 Creative Commons License 2020.08.07 0 0 5930

Sziasztok van egy 312d 4x4 es duplakabinos platós sprinterem eladó, ha esetleg érdekel valakit 2,5M az ára több infó 70/4180301.

akos.sz Creative Commons License 2020.07.14 0 0 5929

Sziasztok!

 

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a w906-os Sprinter zárt dobozos karosszéria levehető az alvázról, vagy az önhordó és csak az egyéb felépítményes a hagyományos alvázas?

 

Köszönöm!

SocialKZ79 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 5928

Sziasztok,

 

Segítségre lenne szükségem. Van egy 209D-m, ami kb 2 hónapja pöccre indult. Tegnap azonban sehogy sem sikerült beindítani. Kapott egy új akkut. Akkor se... Motor mellett lévő pumpával felpumpáltam, szűrőben van gázolaj, szűrő is jó. Izzítót kiszedtem, végzi a feladatát ha akkuról küldöm meg. Levegőnél fújtam be hidegindítót. Továbbra sem indul.... Műszerfalon a dúsítót (asszem így hívják) eltekertem ameddig lehet tekerni. Semmi... :( Köhög, próbálkozik, de semmi. Annyi ami gyanús, hogy gyújtáskor az izzítás visszajelző a műszerfalom max 2 másodpercig világít, ami szerintem édes kevés egy majd 30éves verdának. Persze volt hogy fél percet vártam indítás előtt, de ugyanaz.

 

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ha volt, mit tudok tenni a felsoroltakon kívül?

 

Előre is köszi,

 

Zoli

dgabi74 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 5927

Sziasztok! Tulajdonosa lettem egy nagyszerű 903 316 cdi nek. Nagyon szeretem. Ami furcsa hogy a váltója picit nehezen jár. Ez ilyen minden más járműnél vagy csak az enyémnél?

Sandri4 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 5926

Sprinterhez nincs valakinek a karosszériához cikkszámos rajza, vagy hol találok ilyet?

Sandri4 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 5925

Sziasztok 903as sprinterhez duplakabinoshoz a hátsó ajtóhoz műanyag alatti felépőt javitó lemezt hol tudok beszerezni?

egyszerüen én Creative Commons License 2019.12.01 0 0 5924

szia! Nekem hasonló tünetek voltak, a fékerőszabályzó volt a hibás!  cseréje után rendesen működik a fék.

Előzmény: kobak1967 (5890)
egyszerüen én Creative Commons License 2019.12.01 0 0 5923

üdv! van egy 904 sprinterem aminek a hidraulika kihajtás a váltóról működik. Az a problémám, hogy amikor a szivattyút bekapcsolom nem emelkedik meg a fordulatszám. Akkor sem ha a külön kapcsolóval próbálom! A kapcsolóba megy áram és ki is jön. Nem tudjátok a reléjét merre keressem, ha van egyáltalán! Köszönöm ha tudtok segiteni!

sensej Creative Commons License 2019.11.10 0 0 5922

Üdv mindenkinek! Keresnék 308d sprinterhez rossz motort.illetve magyar nyelvú szerelési ztmutatót!

Olyan motor is jó ami kikönyökölt!

Pálinkás Pál Creative Commons License 2019.11.09 0 0 5921

kuplungot , váltót már kicseréltem . ez a probléma megoldódott . Ürömi Mercibontóban vettem mindent . viszont duplakerekes hid náluk nincs . 

megkeresem a hid számát és leirom .

Előzmény: nagy ivó (5920)
nagy ivó Creative Commons License 2019.10.14 0 0 5920

A váltonak és a difinek is van áttételszáma, ha ezt is leirnád talán hamarabb jonne a segitség

Előzmény: Pálinkás Pál (5915)
StakkaBoo Creative Commons License 2019.10.07 0 0 5916

Sziasztok!

 

létezik olyan dobozos vario amit b-vel lehet vezetni?

János Ballai Creative Commons License 2019.09.17 0 0 5918
Sziasztok.
Véleményeket szeretném kérni.
Peugeot boxer platósomat szeretném lecserélni új iveco 3000cm platósra, vagy új
sprinter 3000cm platósra. Számomra fontos a terhelhetőség mit bírnak az alvázak, a korrózió milyen mértékű a két autónál? A boxer nagyon rohadt, pedig ezt is újonnan vásároltam.
A két autó 3000 es motorral jöhet szóban billenő platóval de nincs róluk tapasztalatom ezért az érdeklődésem.
big91 Creative Commons License 2019.09.08 0 0 5917

Sziasztok Segítséget szeretnék kérni valakinek esetleg van merci 602 35 benzineshez villasosági kapcsolási rajza ?

Lesolo Creative Commons License 2019.08.29 0 0 5916

Sziasztok!

 

Tudna valaki némi Sprinteres szakkommentárt füzni az alábbikahoz?

 

Sprinter 410D .602.980. 2000 év. 670.000km. nem Cdi-s!

 

Egy esti leállitás után reggelre lemerült az akksi--feltöltötték de ugysem  indult: Féktisztitóval megy amig nyomom neki., inditást megakadályozó hibakód nincs jelen!

 

Hollandereket föllazitva jön gázolaj inditózáskor..,motor ECU az akku alatt van ,kollégák szerint ezért beleszokott folyni az akkusav.., szétcsavartam látszólag korroziomentes a panel.., ECU tápokat egyuttal leellenöriztem.., szerintük valami kar az adagolóban nem megy elöre (?) ha jól értettem és ezért nem indulna?  Miről van szó ez esetben ? Ha valaki felvilágositana ., nagyon megköszönném.., adagoló hiba ez.., vagy kivezérlés hiba pl ECU miatt?

 

 

köszönök minden segitőkész hozzászólást.., 

Pálinkás Pál Creative Commons License 2019.08.09 0 0 5915

Sziasztok .

Lenne egy kis problémám . Sprinterem rosszul mutatja a sebességet . 60-at mutat , 80-nal megyek . Nem szoktam vele gyorsabban menni .

Ez úgy tudom difi probléma . Vagyis nem hozzávaló a difi . Lehet itt találni valakinél eladó difit ? Az autó egy billencs kisteherautó . Észrevettem már hogy gyors a tolatás . Kb. 2500 fordulaton megy 80-nal . Vannak gyorsabb és lassabb difik ? A sebesség amit mutat az óra , befolyásol valamit a motor vezérlésben ? Még annyit hogy a váltót is cserélnem kellene .A tengely ami a motor irányába kimegy eldarálta a kettőstömegű lendkerék közepében a csapágyat . De annyira , hogy a tengely vége kúpos lett . Ez hozta magával hogy a kuplungtárcsa szétesett (a ferodolt elengette a szegecselés ) és a tengely csapágya , ami a váltóban van , már erősen kotyog . 
(röviden) ennyi lenne . Ha valaki tud váltót és vagy difit , szivesen veszem a cipőt és oda autózom .

Előre is köszönöm a segitségetek . jóéjt .

JKE 318 TT Creative Commons License 2019.07.07 0 0 5914

Sziasztok! 

Kellene egy kis info mi lehet a baja.Adott egy 2007-es sprinter 311 cdi.

A motor egyenetlenül jar (Traktorosan)  a gazpedalra lassan reagal eddig semmi baja nem volt.320 e.km van benne!

Neztem a gazolaj szűrőt azzal nincs gond. Olyan mintha 3 hengeres lenne :)

spekacsky Creative Commons License 2019.06.22 0 0 5913

Sziasztok.

 

88as 208d-be keresek kézifékkart mechanikával együtt.

 

 

 

.

19660916 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5912

sziasztok van egy sprinterem 211 cdi aminek az izzitás kontrollja  a műszerfalon nem világit de az izzitása meg üzemel a kiolvasás szerint nincs hiba a rendszeren  ha gyári géppel nézték a műszercsoport teszten világit a kontroll lámpa! Lehet ez az izzitás vezérlő hibálya? Mert a szerviznek ötlete sincs már a számitógépet akarják ujra szoftolni! Valakinek ötlet? Vagy már tapasztalat?

 

Nobri82 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 5911

Sziasztok!

 

310D-hez keresek manuális váltót, esetleg tud valaki segíteni? :)

 

Köszönöm!

Paszti77 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 5910

Helló!

Új vagyok a sprinteresek táborában,rögtön volna egy kérdésem...

2004 évj autómban a müszerfalon lévő centrál gomb nem nyitja és zárja az ajtókat(villog ha nyomkodom,ennyi).

Merre keressem a hibát?

Illetve ki lehet e kapcsolni,hogy külön távkapcsoló nyomásra nyissa a rakteret? Szeretném ha kulcsos nyitásnál nyitná a hátulját is....

Köszi a válaszokat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!