Keresés

Részletes keresés

zsebi41 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 25712

Gratulálok a boldog nagyszülőknek. Tudom milyen nagy öröm az első unoka érkezése és a többié se kisebb. Nekünk 3 unokánk van. 

 

Ime: A legidősebb 33 éves   a hosszú hajú lány a fiú   23  a másik  lány

 

25 éves. A két fiatalabb a fiamék  gyerekei. 

 

11-en ültük körül a karácsonyi asztalt ennél nagyobb örömet nem tudok elképzelni.

 

Köszönöm a zenét mindkettő nagyon tettszett

 

Előzmény: bejó51 (25710)
bejó51 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 25711

Nem olyan régen találtam erre a német gitárosra és a névtelen zenekarára és le is blokkoltam náluk. Nagyon szeretem az érzelmes, lírai rockot, balladákat. Ha van kedved, hallgasd meg ízelítőül ezeket a dalokat, aztán ha tetszett keress rá! (Axel Rudi Pell)

 

https://www.youtube.com/watch?v=pc2b2sMRRm8

 

https://www.youtube.com/watch?v=fX4FOW7RVGQ

 

Egy dal erejéig Bonnie Tyler is csatlakozott a zenekarhoz, aki velem együtt már nem fiatalodik, de még mindig odateszi magát a rekedtes hangjával.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fB19LCpsrpI

Előzmény: zsebi41 (25709)
bejó51 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 25710

Köszönöm a jókívánságom viszonzását, amely már a jövőről és a családnak is szól. A család éppen ma öt hónapja bővült mindannyiunk örömére. Egy hetet töltenek nálunk, vasárnap mennek vissza Pestre.

 

Boldog nagyszülők.

 

 

Apa és fia

 

 

Kezében virgáccsal

 

 

Anyával

 

Előzmény: zsebi41 (25709)
zsebi41 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 25709

Nagyon köszönöm a jókívánságot és a gyönyörű zenét is.. 

 

Én is kívánok hasonló jókat. 

 

És a következő évre mind azt a jót amit a családodnak és Magadnak eltudsz képzelni. 

 

 

 

 

                                                      

                                                         

 

Előzmény: bejó51 (25708)
bejó51 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 25708

Békés, Boldog Karácsonyt és jó egészséget kívánok !

 

https://www.youtube.com/watch?v=wKMP81DVLLk

Előzmény: zsebi41 (25706)
zsebi41 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 25706

Nagyon  örülök neked örülök Ázsia unokákról szóló beszámolnak. Nekem is van három a  lányomnak egy lánya van 32 éves Jordániában Ammánban él   az egyetemet Angliában végezte utána évekig öt így dolgozott. A fiam lánya is Angliában szerzett diplomát a mesterfokot  Oxfordba és ott kapott állást ő 23 éves. á legfiatalabb 21 éves fiú neki sajátvállalkozása van aplikációfejlesztésel foglalkozik.

 

Ennyit a számomra legfontossabbakról

 

A többit majd legközelebb. 

Előzmény: nonnaeva (25705)
nonnaeva Creative Commons License 2019.10.13 0 0 25705

Szia ! Mindenkinek , akit ismerek , akit nem !

 

Véletlenül ,visszataláltam , sokszor nem sikerült , türelmetlen vagyok és

feladtam .

 

Az unokák felnőttek közben . Lányomék Szegeden élnek , megözvegyült .

A 27 éves Patrícia és a 16 éves Petikével , Dorina már 5 éve Londonban

él .

Fiamék hazaköltöztek Torinóból , de annak is már 10 éve . Jól élnek ,

megpróbálta az  építési vállalkozást , nem jött be . Vesz ,felújít  , elad ,

kiad . Menyem az Olasz intézetben tanítja az olasz nyelvet . Van egy olasz -

magyar projektjük , utaznak sokat .

 

A két fiú is felnőtt , 20 éves egyetemista a nagyobbik , menő zenekarral

jön , megy , utazik . A " PICI " vizilabdás , éppen az idén nyerték az EU

bajnokságot , Most a VB -re edzenek .

 

Rólam , Rólunk , majd legközelebb . Vannak változások .

Szeretettel : Éva

Jó egészséget MINDENKINEK !

Előzmény: zsebi41 (25690)
zsebi41 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 25704

Én még élek, ha megfelelek beszélgető partnernek szívesen várlak.

 

 

               

Előzmény: csillagyfény (25703)
csillagyfény Creative Commons License 2019.07.02 0 0 25703

Végre megtaláltam erre kiderült,hogy kihalt😮😮

Anneli Creative Commons License 2019.04.18 0 0 25702

Emmi, veled együtt örülök, hogy ilyen szép, nagycsaládos húsvéti összejöveteletek lesz! Barbara biztos hiányozni fog a szivednek, de gondolom, ha mind együtt vagytok, akkor legalább skype-n ő is csatlakozni fog hozzátok.

 

Nagyon fura, hogy egy légitársaság egy gépet se indit egy adott hónapban, valószinüleg nem telnek meg a Bp-Amman járatok mindig, ez lehet az ok.

 

Szerintem szép, amikor különböző helyről jövő, esetleg még vallásukban is különböző emberek együtt tudnak ünnepelni.

 

Biztos, hogy közös közreműködéssel fog elkészülni a húsvéti ebéd nálatok, a lányod és Fanni téged maximálisan kimélni fog minden nehezebb tennivalótól.

 

 

Emlékszem, amikor gyerekek voltunk, minden vasárnap találkozott az apukám az öccsével, természetesen mindketten feleségestűl, gyerekekkel (ott is 2 gyerek volt, mint nálunk, csak nekem öcsém volt, ott meg 2 lány unokatestvér, de korban közel voltunk) és ott volt nagymamám is. Máig tartó szivetmelengető emlékek nekem ez a nagycsaládos ebédek, a felnőttek beszélgettek, mi gyerekek játszottunk, néha az ebédlőasztal alá másztunk és ott viháncoltunk.

Tudom, hogy a te unokáid ennél már felnőttebbek, de ők is biztos örökre megőrzik ezeknek az együttléteknek a vidám perceit.

 

Ezek szerint talált a lányod szakajtót neked. Semmi gond. Meg is érdemled, mert aki ilyen gyönyörű kenyeret tud késziteni egy tésztaszűrővel is, annak jár egy igazi kenyeres szakajtó! Valóságos kenyérsütő mester lettél!

 

Mi sem tartjuk a Húsvét vallási szokásait, de azért ma, nagycsütörtökön sóskát, spenótot főztem, mert igy esett jól. Szombatra fogok kalácsot sütni, még nem tudom, hogy édeset vagy sósat, lényeg, hogy puha, foszlós legyen. Majd Limara oldalán keresek receptet.

 

Kivánok neked és családodnak nagyon szép Húsvétot, jó időt, kellemes beszélgetéseket, sok nagy ölelést!

Előzmény: zsebi41 (25701)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 25701

Anna kedves nagyon szégyellem magam, hogy így megkéstem a válasszal, nincs velem semmi baj csak sajnos a munkabírásom nagyon lecsökkent, kénytelen vagyok lepihenni ha nagyon elfáradok, ami gyakran előfordul már velem. Na de nem evvel akarlak traktálni. Nálunk most nagyon mozgalmas az élet.

 

Az ünnepekre hazajön Fannika Tomot is hozza mert ő karácsonykor a saját családjához ment, most jönnek együtt pont ma estére érkeznek. A Fiú unokám most mutatta be kislányt aki 2 és 1/2 év után került a képbe. Ezek szerint 11 en leszünk a lányoméknál. Ez a létszám már komoly szervezést igényel. Mindenesetre érdekes lesz, a kislány Orosz a CEU-n tanul és csak angolul-és oroszul beszél. Vallási szempontból is vegyes az összetétel a mi családunkban mindenki katolikus, a kislány pravoszláv, Tom anglikán, kár, hogy Barbara nem jön egy muszlim fiúval. Még jó, hogy a mi családunk nagyon befogadó meg különben se vallásos még a vejem is annyira tartja amennyire egy piarista iskola igazgatónak kell.

 

Nagyon fájlaljuk, hogy Barbara nem tud jönni de az egyetlen légitársaság akinek van Bp.- Ammán

között közvetlen légi járata, áprilisban nem indít járatot. Átszállással hosszadalmas és kb. 500 e Ft

 

Igy sokan leszünk de még is kevesen.

 

 

A szakajtót nagyon köszönöm de nem küldök méretet mivel amikor többszöri kérésemre a férjem csak késlekedett lemérni és én sértetten kezdtem méricskélni végre megmondta, hogy ő eldicsekedett a lányomnak, hogy lesz nekem, a lányom mondta, hogy ne csináljon ilyent mert ő már megvette nekem névnapomra.

 

Tegnap sütöttem ezt az 1kg. kovászos cipót gondolom rendben van a külseje és a belseje is.

 

 

                              

 

 

Ugye nem látszik rajta, hogy a egy konyharuhával bélelt tésztaszűrőben kelt 7 órán át a hűtőben éjszaka.

 

Kár, hogy az illatát nem tudom küldeni. 

Előzmény: Anneli (25698)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 25700

Köszönöm a könyvecskét. Jót tettél velem nagyon tájékozatlan vagyok a témában. Hátha még nem késő valamit tanulni.

Előzmény: Deryan (25699)
Deryan Creative Commons License 2019.04.03 0 0 25699

Örülök, hogy megtetszettek a rovarok.

 

Biztosan ajánlottam már ezt az internetes kis könyvecskét. Nagyon hasznos nézegetni, 1-1 rovart benne beazonosítani.

 

http://vili.pmmf.hu/~nyitray/regi/kep/Dr.%20M%C3%B3cz%C3%A1r%20L%C3%A1szl%C3%B3%20-%20Legyek,%20hangy%C3%A1k,%20m%C3%A9hek,%20darazsak%20.pdf

 

A poszméhek titkos élete. Angol ismeretterjesztő film. Nyelvtudás nélkül is érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=VpvFLlwr5rM

Előzmény: zsebi41 (25696)
Anneli Creative Commons License 2019.04.03 0 0 25698

Akkor majd kérek méreteket az alapterületre és az oldalmagasságra is.

 

Ha meglesz ősszel, tél elején az amarillisz, majd szólok neked.

 

Lehet, hogy nálunk is bányászméhek keringnek a föld felett? Ma megnéztem, fúrtak lukakat is, elég sokat.

Előzmény: zsebi41 (25697)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 25697

Nagyon köszönöm, örülnék neki de csak piaci áron vagyok hajlandó elfogadni.

 

A méret megadás nem probléma majd Rudikám elintézi. Jól gondolod ez olyan, hogy benne van a kenyérruha ezen a kenyér és a lelógó részével betakarva kel.

 

A kisrondám majd megmutatom képen rögtön megérted, hogy szegényt miért nem szeretem.

 

Majd Rudikám lefotózza én sajnos nem tudok mert a bal kezem nagyon remeg és úgy nem lehet egy kézzel meg nem tudok.

 

 

Majd ha eljön a teleltetés ideje az amarillisznek akkor lehet, hogy ha érdekel tudok tanácsot adni. az én hagymám már 8 éves

A képekről annyit, hogy azt a gyűjtést a Google   készíti, csodálatos mert régen a tablettről, a két telefonról külön felkellet tölteni a számítógépre mindhez más töltő kellett ez meg összeszedi minden eszközről és időrendben felteszi

Előzmény: Anneli (25694)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 25696

Csodálatos!  Gyakran nézem, a természet csatornán sugárzott filmeket de főleg az emlősökről szólókat Na ezen fogok változtatni mert nagyon  érdekes a rovarok bogarak világa is , és azon a téren nagy hiányosságaim vannak.

 

Még jó, hogy Te itt vagy, köszönöm!

Előzmény: Deryan (25695)
Deryan Creative Commons License 2019.04.03 0 0 25695

Annyira tájékozott én sem vagyok a különféle méhalkatú rovarok terén. Csupán egy párat ismerek, melyek a gyümölcsfák virágain és a kertben, kert környékén virágzó növényeken röpködnek.

 

A bányászméh anya párosodás után földbe vájt lyukakba rakja petéit. Virágport, nektárt hord a lyukba és arra petézik, aztán a petét lezárja. Ezt a folyamatot addig folytatja, amíg a lyukat fel nem tölti. Ezután újabb lyukat ás, ahol az előbbi folyamatot folytatja.

 

https://www.youtube.com/watch?v=90L5-GWrNcs

 

 

Előzmény: zsebi41 (25687)
Anneli Creative Commons License 2019.04.02 0 0 25694

Hát, a második heti piacozásom nem járt sikerrel, egy vásárlóm volt csak, pedig ott álldogáltam 4 órát. Hiába, ez kicsi piac, kis vevőkörrel és a fonott kosár nem olyan, mint a zöldség, hogy hetente kell venni.

Nagy piacon meg nem olyan egyszerű helyet kapni vagy nagyon sok a helypénz, az már nem éri meg.

 

Emmi, néztem a neten, hogy milyen a kelesztő szakajtó, elég furákat láttam. Olyan kell, hogy legyen, amibe a nyers tésztát csak úgy beleteszed, vagy az is jó, ha egy konyharuhát teszel bele és úgy rá a kelesztendőt. Mert ha sz utóbbi, akkor nagyon szivesen fonok neked kerek és hosszukás kosarat, csak add meg a méreteket, mekkorát szeretnél. Legalább lesz értelme, hogy mit fonjak.

 

Vettem a múlt héten a piacon amarilliszt, olyan ennek is 2 virágszára van, mint a tiédnek. Az egyiken 3 virág, a másikon 2 jön, gyönyörű. Aztán meglátjuk, sikerrel gondozom-e, jövőre is lesz-e virág rajta.

Előzmény: zsebi41 (25688)
Lola99 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 25693

Tényleg nagyon benne ragadtam. Ez a computer ördöge.:-(((

Szóval Lola

Előzmény: Boszorka (25692)
Boszorka Creative Commons License 2019.04.02 0 0 25692

Hoppá! Bentragadtam a régi énemben. Erre a címre írj inkább. Kösz.

Előzmény: Boszorka (25691)
Boszorka Creative Commons License 2019.04.02 0 0 25691

Irj egy e-mailt, megírom. Szerintem tök érdektelen dolgokat írok, ami pont eszembe jut, vagy láttam, hallottam, vagy éppen fölbosszantott. Mindig hangsulyozom, hogy magamnak írom.

Előzmény: zsebi41 (25686)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 25690

Emlékszem még rád!

 

Ne szemléld szomorúan, hogy megfogyasztattunk, gyere néha és írjál, mi van a gyerekeiddel és az unokáddal?  

 

Sok minden történ nálatok is biztos amióta nem voltál közöttünk

Előzmény: nonnaeva (25678)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 25689

Ezen a fórumon minden jöhet, ami valakit nem érdekel azt átlapozza.

 

 

Személy szerint engem nagyon kevés dolog nem érdekel,  esetleg ha az  asztrofizikáról írsz azt átlapozom.

 

 

Ennek fényében remélem, hogy fogunk találkozni az írásaiddal még itt. 

Előzmény: Lola99 (25685)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 25688

Biztos vagyok benne, hogy nagyobb piacon is lenne vásárlód, én azt tapasztalom, hogy nagyon sok ember szereti a kézműves munkát. Vannak hiánycikkek is ilyen a kenyérszakajtó. Se belföldi piacon, nem találtam, de átmentem Párkányba ott sem volt.

 

Most is egy olyanban kelesztem az 1kg-s kenyerem amit egy bezárt pékségből kaptam. falapra van rákapcsolva egy meghajlított furnérlemez olyan ronda szegény.

 

Pedig a kenyereim szebbet érdemelnének. a kerek kovászos cipó meg szégyenszemre műanyag tálban kel

 

     

Előzmény: Anneli (25679)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 25687

Rákerestem erre a méhfajra, megnéztem a képeket csak ebből a fajból hányféle egyed létezik. 

 

Arról tudsz valamit, hogy ez a név honnan származik, mert az én tájékozatlan gondolatvilágom a méh fogalmát sehogy nem tudja összehozni a bánya fogalmával, nyilván nem is arról van szó.

 

 

Ha időd engedi írjál !

Előzmény: Deryan (25684)
zsebi41 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 25686

Én szívesen elolvasnám a blogodat érdekelne, hogy mi foglalkoztat., magyarázd meg nekem, hogy találok rá.

Előzmény: Lola99 (25685)
Lola99 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 25685

Ha egy forumra írok, akkor tekintettel kell lennem az olvasók érzékenységeire. Egy fórumon, ha nem teljesen új, nem írhatok bármit. Blogon azt írok, ami éppen foglalkoztat. Anno, sok éve, Amerika okozta frusztációm indította el a dolgot. Itt-ott kihagyásokkal de írom, azóta is. Amerika, hála az égnek, már rég nem téma. Írom az aktuális dolgaimat. Nem tudom kik olvassák, nem nézem nincs is számlálóm. Van néhány állandó követőm, egy emberről tudom, mert mondta, hogy figyeli és olvassa, sőt letölti magának az írásaimat. Szerintem nem éri meg, de mindegy. Szóval a fórum és a blog nagyon nem ugyanaz.

Előzmény: Deryan (25683)
Deryan Creative Commons License 2019.03.29 0 0 25684

Nagyon érdekesek és hasznosak a bányászméhek (Andrenidae) is.

Amíg nem voltak méheim azt nézegettem, hogy mézelő méhek híján milyen rovarok porozzák a gyümölcsfáinkat. 

Ezeknek láttam egyszer a násztáncát olyan 20-30 cm-re a földfelszín felett. Hímek voltak egy kis tisztáson röpködtek kis felhőben. A nőstények pedig odarepültek közéjük.

 

Előzmény: Genovéva51 (25675)
Deryan Creative Commons License 2019.03.29 0 0 25683

Gondolatrendezésre adott témában vagy kedvenc területen jó dolog a magányos írogatás is. Akit érdekel vagy kedve, ideje van hozzászólhat.

A blog vagy témaindításnál szerintem bizonyos fogú kötelezettségek vannak a folytonosságért, amit az ember hosszútávon nem biztos, hogy garantálhat.

 

Egy fórum arra szakosodik, amit a résztvevők írnak. Nem nehéz úgy írni, hogy mindenki kapjon valami szívéhez közelállót.

Előzmény: Lola99 (25677)
Deryan Creative Commons License 2019.03.29 0 0 25682

Szia!

 

Ha szereted az úti leírásokat, akkor Te is hozhatsz egy kirándulásról, bármiről, ami számodra érdekes. 

Előzmény: nonnaeva (25678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!