Keresés

Részletes keresés

Tombolda Creative Commons License 2023.09.04 0 0 902

Ezekből a hívőkből fejlődtek ki a "káros / hasznos vízér" hívők, majd ezek elhalása után a "laposföldesek"...

bgeo74 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 901

Ózonnal fertőtlenített ásványvíz ?

Előzmény: Mungo (900)
Mungo Creative Commons License 2016.10.09 0 1 900

Nem vagy eléggé szőke?

Előzmény: bgeo74 (899)
bgeo74 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 899

H2O2, Jó lessz ?

Tombolda Creative Commons License 2016.10.01 0 1 898

Csöppet sem... És még a lúgosított vizet is belekeverik. Másik kedvenc téma az oxigén mellett a savbázis baromság.

Előzmény: Fat old Sun (896)
Tombolda Creative Commons License 2016.10.01 0 1 897

ÁÁÁÁÁÁÁÁ ez a kakun vagy mifasz... hihetetlen mekkora bődületes baromságokkal hitetik a népet. Megolvastam a honlapját. Legyen úgy, csak a közelembe ne férkőzzenek.

Fat old Sun Creative Commons License 2016.09.28 -2 4 896

Ja. Csöppet sem átlátszó

 

nagyzsanett85   /UserDescription?u=1659091

z.veronika   /UserDescription?u=1659094

pengekatinka  /UserDescription?u=1659095

 

naox Creative Commons License 2016.09.28 0 2 895

"Én továbbra is azt gondolom, hogy a Kaqun víz jó és hasznos."

nekem van ismerősöm, az a csillámpónikban hisz. Nem érdekes, hogy ki mit gondol. Azért kellenek a kísérletek, hogy igazolják a hatást. Ilyenről a Kaqun nem tud, ha tudna, mindenhol kommunikálná. (A kísérletes oldaluk full kamu, ne idézgessétek, csak rábasztok.)

"Nem ígérnek csodát"

dehogynem (rák, egészség megőrzése). és hazudnak.

"hogy sugárterápia mellé ajánlott"

mi az, hogy ajánlott??? Ki ajánlja? (Ők, mert kell a pénz.)

"mindenki[nek] aki meg akarja óvni az egészségét"

minden kereskedő erről álmodik: legyen szabad azt hazudnom, hogy a) megőrzi az egészséget, b) gyógyítja a rákot. És akkor -láss csodát- a szar 60 forintos ásványívizet mindjárt 700-ért tudom adni. Más meg munkával akar pénzt keresni.

 

Barátaim: a Kaqun simán telehazudozza a saját felületeit a weben, ezzel sok nyomorult, butus embert elér, akik a fél fizetésüket ezek után a csalóknak adják. Ez ellen semmit nem tehetünk, ostobának lenni egyrészt kellemes, másrészt drága.

De ez egy nyilvános felület, ahol nem fog menni a balekfogás. Szerintem ne itt nyomjátok a szar propagandátokat.

Előzmény: nagyzsanett85 (887)
Csoffadt pálcikaember Creative Commons License 2016.09.28 0 1 894

Jajj ez engemet is nagyon érdekelne és az is, hogy ugye ezt a vizet chemtrailmentes helyről nyerik-e ki, valamint hogy ez a víz milyen módon stimulálja a csakrákat és módosítja -e az aurát!

Előzmény: Strupetácz Dezsőke (893)
Strupetácz Dezsőke Creative Commons License 2016.09.28 0 0 893

Szia! Én azt szeretném megkérdezni, hogy amikor kivonják a vízből a hidrogént akkor viselnek-e agymanipulátor hullámok ellen védő alufólia csákót az eljárást végző munkások?

Előzmény: nagyzsanett85 (889)
Fat old Sun Creative Commons License 2016.09.27 -1 1 892

"Megengedhetetlen, hogy az a rengeteg pénz a hülyéknél maradjon" (Murphy törvénykönyve)

z.veronika Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 891

Köszi. Mi Aqua pluszt és lugosított vizet ittunk eddig, lehet kipróbáljuk. 

pengekatinka Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 890

Én voltam nem rég a Kerepesi fürdőben és ott mondták, hogy hamarosan új csomagolás lesz. A fürdő recepcióján láttam is egy minta üveget, bevallom, nekem nagyon tetszett! Teljesen egyedi, még sehol sem láttam ezt az üveg formát! Ha egyszer az ember látja, nem fogja elfelejteni, mert teljesen más, mint a többi vizes, vagy üdítős palack!

nagyzsanett85 Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 889

Részben igen, részben viszont nem. Forrásvíz, de a végterméket speciális módon állítják elő a forrásból eredő vízből. Ez nem egy oxigéndúsított víz, nem adnak hozzá magasnyomású oxigént, mint a tipikus oxigénnel dúsított vizek esetében, hanem egy elektrolítikus eljárással kivonják belőle a hidrogén molekulát! Én naponta 1 litert iszok belőle és köszönöm, jól vagyok!

z.veronika Creative Commons License 2016.09.27 0 0 888

De miben más a Kaqun víz, mint egy sima ásványvíz? Ezt nem értem? Ez egy speciális forrás víz?

nagyzsanett85 Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 887

Én továbbra is azt gondolom, hogy a Kaqun víz jó és hasznos. Nem ígérnek csodát, csak annyit mondanak, hogy kedvező élettani hatása van, hogy sugárterápia mellé ajánlott a fürdő, a víz pedig mindenki aki meg akarja óvni az egészségét, illetve aki stresszes.

Fat old Sun Creative Commons License 2016.06.15 -1 0 886

Öreganyámnak a szentelt víz szokott segíteni, tehát annak is bizonyított jótékony hatása van.

Előzmény: Ribóca22 (884)
naox Creative Commons License 2016.06.15 0 1 885

(Én úgy olvastam a neten, hogy a világot a gyíkemberek irányítják.)

Az, hogy valaminek (élelmiszer, gyógyszer, eljárás) jótékony egészségügyi hatása van, az nem hit kérdése. És az is irreleváns, hogy valakinek esteleg "használt". Ugyanis a hasznosságot az egyén nem tudja megítélni. A betegségek akár maguktól is meggyógyulhatnak. Nem véletlen az, hogy bárminek jótékony egészségügyi hatást csak tudományos bizonyítékok birtokában szabad tulajdonítani.

A K. erre folyamatosan rájátszik, de ilyen bizonyítéka nincs. Az oldalán felsorolt komolyan hangzó vizsgálatok egyike sem bizonyított semmi ilyet.

Szemben a jó öreg Hunyadi vízzel, aitől tényleg fosol, bizonyítottan.

Előzmény: Ribóca22 (884)
Ribóca22 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 884

Én úgy olvastam a neten, hogy ennek a kaqun víznek bizonyított jótékony hatása van a szervezetre és a különböző betegségekre (bőrbetegség, szorongás, daganatos...). Állítólag sokan vannak akiknek tényleg segített!!! Hm...

Előzmény: naox (883)
naox Creative Commons License 2016.06.15 0 2 883

ezek különböző termékek, más-és-más felhasználási területtel:

-a Salvus egy magas szódabikarbóna-tartalmú víz, elsősorban gyomorégésre hasznos

-a Hunyadi egy szulfátos víz, ami hasmenést okoz, tehát olyanoknak hasznos, akiknek gyakran van szorulásuk

-a kaqun egy minimális sótartalmú víz, amit oxigénnel telítenek. A legtöbb "mentes" palackos ásványvíz (tehát nem gyógyvíz) kémiailag kb. ugyanilyen. Jelenleg nem tudunk semmiféle pozitív élettani hatásáról.

 

Előzmény: Ribóca22 (882)
Ribóca22 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 882

Az oxigénnel dúsított víz és a gyógyvizek között mi a különbség ??? Pl... Kaqun, Salvus, Hunyadi János, Parádi... Ezek között van különbség vagy mindegyik egy kutya ?!?!??? 

naox Creative Commons License 2016.06.13 0 1 881

Valószínűleg ott sem. A gyártó semmilyen bizonyítékot nem hozott amellett, hogy használna.

Amúgy az utóbbi időben egyre több ásványvizet ózonnal kezelnek, így ezek szintén oxigénnel dúsítottak, ugyanakkor olcsók.

Előzmény: ajparo (880)
ajparo Creative Commons License 2016.06.13 0 0 880

Hello !
Ez az oxigénes víz tényleg csak a sportolásnál hasznos ???

naox Creative Commons License 2014.01.09 0 0 879

Azért anno azt is leírtam, hogy pusztán az oldhatóság nyomásfüggése, meg az így bevitt oxigén mennyiségének kiszámolása útján még nem lehet azt állítani, hogy a módszer hatástalan.

(A hatásosság bizonyítása amúgy egy sokkal egyszerűbb feladat lenne, mint a hatástalanságé. Ha lenne hatás. Ugyanakkor a cáfolatnak éppen annyira kell korrektnek lennie, mint amit a hatás igazolásánál elvárunk. Az, hogy a bevitt oxigén kevés, és x. lélegzetvétellel ugyanannyit viszünk be, az nem cáfol semmnit.)

Anno összeszedtem vagy 4-5 olyan dolgot is, ami alapján nem zárható ki egyértelműen, hogy pl. az edzés utáni regenerálódásban lehet hatása a víznek.

Más kérdés, hogy a bizonyítási teher a gyártónál/forgalmazónál van.

-----------------

És igen, aki bizonyíték nélkül árul irreálisan drágán akármit beteg embereknek azzal, hogy "reményt ad", annál nagyobb görényt aligha hord a hátán a föld. Más kérdés, hogy tekintve, hogy minden 4.-5. ember előbb-utóbb rákot kap, a büntetésük automatice el fog jönni. Majd amikor egy szerettük szenved (vagy ők maguk), akkor végiggondolhatják, hogy hányszor csaptak be ilyen embereket.

Előzmény: W_B (878)
W_B Creative Commons License 2013.12.30 0 0 878

"tudod a rakot (vagy barmely mas betegseget) nemcsak te szeretned lekuzdeni, hanem masok is, sokan. A kulonbseg talan annyi, hogy akik hivatasszeruen, az eletuket felteve a dologra, heti het napot, napi tizenket orat, de meg az almaikat is raszanva ezzel foglalkoznak, na azok elfogadtak nehany nagyon egyszeru es esszeru alapszabalyt. Pl. azt, hogy eloszor igazolom egy eljarasrol, hogy hasznal, es CSAK ezutan adom beteg nyomorult embereknek. Igen, barmily nehez elhinni, az orvostudomany lenezett, megalazott modszerei egytol-egyig igazolt modon hatasosak. Nem gyogyitanak meg, de megnyujtjak az eletet, javitjak az eletminoseget, etc. Bizonyitottan, tenyszeruen.
Es akkor van a masik oldal, a remeny vamszedoi.Nekik valahogy sosem kell fuggetlen, atlathato, egyertelmu bizonyitekkal eloallni, az o modszereik valahogy sose kivanjak azt, hogy ezer ember 20 evig dolgozzon kemenyen, es valahogy egyetlen olyan sincs, ami 10 ev mulva meg letezne. Divat: jon-megy. Az oxigen ott van a levegoben, a viz ingyen van, de szerinted 150 forint az realis ar a vizert. Nem az. Rablas, senki nem venne, ha egy gatlastalan bunozo nem hazudta volna azt, hogy hasznal. A szenvedo embernek pedig konnyebb hinnie, konnyebb elatkozni azt, aki pl. tudja, mi az a szabadgyok, meg vaszkularizacio, stb.. MIndent meg akarsz tenni a csaladtagodert? MIndenedet felaldozod? OK, van tisztesseges orvos, aki megmondja, hogy pl. nincs mit tenni, szand a penzedet arra, hogy az utolso honapokra osszehozod a csaladot, tedd szeppe a bucsut, vagy ha tetszik, akkor add a penzedet a gazembereknek, hazudd azt, hogy penzzel legyozod a halalt, es vegul atkozd el azokat, akik tenyleg tenni probalnak a rak ellen, es tenyleg probalnak neked, es a betegeknek segiteni, pl. azzal, hogy megmondjak a kuruzslokrol, hogy kuruzslok."

 

Jól leírtad.

Előzmény: naox (514)
Hartlein_K Creative Commons License 2013.11.23 0 0 877

A topic címe alapján nem világos, hogy ki számára van értelme. Annak aki eladja annak biztosan van.

 

Magam évekkel ezelőtt megkérdeztem a Budafoki úton egy patikában, a patikustól. Értelmeset nem tudott mondani, sőt arra sem tudta a választ, hogy ha abban a vízben ami az orra előtt volt a polcon (mint megvehető termék), hogy mekkora nyomásnak kellene lennie a palackban ahhoz, hogy az állított nyolcszoros mennyiségű oldott oxigén legyen benne... (érdemes utána nézni...)

 

Vagy igen sekélyes a képzés az orvosi egyetemen, vagy játszotta hülyét, hogy ne kelljen kimondania azt amit mindenki érez, sejt, tud: nem jó semire, csak arra, hogy a tudatlanokat még egy módon átverjék...

 

Härtlein Károly

Előzmény: 0Kriszta0 (876)
0Kriszta0 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 876

Sajnos vagy nem sajnos, de az oxigénes víznek gyakorlatilag semmilyen hatása nincs a szervezetünkre. Erről a laboratórium.hu oldalán bővebben is olvashattok. Csodát nem kell várni tőle, de ha valaki hisz az ettől való gyógyulásban, ne vegyük el a hitét.

0Kriszta0 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 875

Az oxigénnel dúsított víz gyakorlatilag semmilyen hatással nincs a szervezetünkre. Az ilyen termékek megvásárlása egyszerű pénzkidobás. 

http://laboratorium.hu/elolenyek-a-gorcso-alatt-mikrobiologia/oxigendus-viz-kopoltyus-gyomruaknak/

JAMIE222 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 873
naox Creative Commons License 2011.01.13 0 0 872

"agresszíven pofátlanul védték (...) a hívő olvtársak.."

Igy mukodik ahit. Az mindig agressziv, meg pofatlan, hisz nem ervel, hanem meggyoz. Nincs ezzel semmi baj. Egyebkent a hivatkozott cikk nem nagyon cafol semmit. Siman lehetne ervelni is ellene. 

Előzmény: Törölt nick (871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!