Keresés

Részletes keresés

Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2010.02.04 0 0 26
na menj szépen aludni ez felnőtteknek való téma
Előzmény: 73tre (25)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.12.21 0 0 24

nem logikátlan, hülyék lettek volna a helyzetet nem a saját népszerüségük növelésére felhasználni

 

aztán majd hatalomra kerülve kitalálnak valamit, hogy most miért az ellenkezőjét csináljuk annak amit mondtunk 

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23

Talán így cselekszik Orbán, de a szavazatok megszerzése felülírhat mindenféle épeszű döntést. Tartok ettől. A köcsög liberálisok pedig mindenütt rikácsolni fognak, na nem mintha a Fidesz eddig nem ezt csinálta volna ....

 

Fel nem foghatom, miért akartak állandóan nyugiemelést, meg "elvesznekazeberektől" c. előadást nyomták, ahelyett, hogy bőszen helyeselve megkönnyítették volna a tavasszal kezdődő tevékenységüket.

 

Logikátlan az egész.

 

Majd látjuk, de van veszély bőven, már nyilatkoztak egy hónapja, hogy semmi baj a nagyobb eladósodással ....

 

Nem lesz itt megszorítás, vagy csak az adófizetők hagyományos szopatása, pl. minimálbéremelés ....

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (22)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.12.21 0 0 22

a járadékvadászokat, eddig dédelgetett nyugdíjasokat és egyéb inaktívokat mindenképp meg fogja szivatni a következő kormány, bárki kerül is hatalomra, ugyanis pénz nuku

 

mindenki tudja hogy a hiánycél nem tartható 4% körül legfeljebb ha feljön a gáz makónál magától, a zorbáncék meg is kérdezték hogy elmehetnek-e 7%-ig de csak egy jól ismert nemzetközi jelzés volt a válasz a zájemef részéről

 

mivel a nyugdíjas és egyéb inaktív szavazatokat biztos elvesztik, érdemes legalább az aktív gyerekes adófizetőkre ráhajtani, nem mellesleg abból még az ország is profitálhat főlag ha beindul vmi gyengécske vg növekedés a következő években

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.21 0 0 21

Nem hiszem, itt állunk letolt gatyával, nincs tartalék a gazdaságban, nálunk sorozatban szűnnek meg a cégek, bukóágon vagyunk.

 

Mondjuk ez nem látszik a népen, a budapestiek tobzódnak a plázákban, de válunk vidéken is éhen akar halni a nép, fullos kosarakkal szaladgálnak a parkolóban.

 

A kisboltok viszont vegetálnak.

 

Komolyabb munkanélküliségi adatokra számítok márciusban ....

 

Nincs pénz adócsökkentésre, bár lenne. Nem hiszem hogy meg merik lépni, mert az inaktívaktól lehet csak nyúlni, de akkor népharag lesz, a szocik rá is fognak szállni az ügyre.

 

Nem látok kitörésti lehetőséget, ez végérvényesen el lett baltázva .....

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (20)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.11.10 0 0 20

ma mondta vityesz, nagy adócsöki lesz már 2010-ben

 

nekem jó 2011-ben is, csak legyen

 

amúgy meg hogy mit kell csinálni azt lsd a topik elején...

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (19)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.15 0 0 19
mindegy no megmondták a zokos jobbikosok is a multik fizessenek adót!!
Előzmény: aamen (18)
aamen Creative Commons License 2009.09.14 0 0 18
"SZÓVAL SZERINTED A MULTIK ugyanannyi adót fizetnek mint az akármilyen belföldi vállalkozók..???"

a budoskomenistak hazudoznak...

vegyuk peldaul a berekhez kapcsolodo adokat (szja, tb, munkaadoi, munkavallaloi, szakkepzesi, rehab). ez nagyjabol a kocsegvetes fele. na, ezeket az fizeti ahol be van jelentve a dolgozo a valos fizetesere; nem kell elkezdeni hogy "hat nem tudja kitermelni", nem kell mellebeszelni, a multi fizet, a pirosfeherzold kkv meg nem fizet, slussz.
vegyuk peldanak az afat. az afat az fizeti, ahol beutik a penztargepbe a bevetelt. a tecsoban beutik, a sarki bo'tban meg nem utik.
vegyuk peldanak a tarsasagi adot. tizenvalahany jogcimen vehet igenybe adokedvezmenyt a kkv, amire a multi nem jogosult. lehet hoborogni hogy a multi meg kaphat fejlesztesre adokedvezmenyt, de ugyanezt ugyanugy megkaphatja a kkv is ha lerakja a minimum harommilliardot (22/B§1a). lehet hoborogni hogy "hat azt honnan", de tenykerdes hogy a multi fizet a kkv meg nem fizet, slussz.
...

Előzmény: varu2 (6)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 17

ebben van igazság de mint írtam egyszer végre a bevételekhez kell igazítani a kiadásokat és nem fordítva

 

kell egy jó, teljesítmény-ösztönző és versenyképes adó- és járulékrendszer aztán ami ebből bejön abból lehet osztani a pénzt a népeknek, a mozgásteret pedig úgy hívják költségvetési hiány

Előzmény: falu füstje (16)
falu füstje Creative Commons License 2009.09.13 0 0 16
Az nekem a gondom, hogy az adózás nem valami önmagában való dolog, hanem egy nagyobb rendszer szerves és meghatározó része. A költségvetésé.
Aminek viszont nem korlátlan a szabadságfoka, tehát nem változtatható tetszőlegesen tetszőleges számú paramétere.
Olyas valami, mint a gáz, ugye ott is a nyomás, a térfogat és a hőmérséklet paraméterek közül kettőt szabadon változtathatsz, de a két általad meghatározott paraméter már ótomatikusan meg fogja határozni a harmadikat, eszi, nem eszi, nem kap mást jelleggel.
Szóval lehet önmagában adórendszert tervezni, csak nincs túl sok értelme.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (14)
falu füstje Creative Commons License 2009.09.13 0 0 15
Na, tehát akkor adott a feladat: ennek a kihívásnak hogyan lehet úgy megfelelni, hogy az működjön is és többé-kevésbé tisztességes is legyen. Nem inkább ezen kéne agyalni és nem fiktív adórendszereket gründolni?
Előzmény: KTTech_ (13)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 14

Kurvajó adórendszert én is össze tudok hozni seperc alatt úgy, ha nem kell számolnom semmiféle realitással, fantáziálni nem nehéz...

 

 

hozz össze, írd le

 

az én verzióm számol a realitásokkal, pl szerintem a 15% egykulcs szja lenne az ideális de belátom hogy ez egyelőre nem realitás

 

a pártok meg nyilván nem fognak ilyennel kampányolni, mivel az adócsökkentés a többségnek nem érdeke vagy közömbös

 

ettől függetlenül meg kell majd csinálni a választások után (ezért is 2011 a topikcím) és érdemes rajta már most agyalni

Előzmény: falu füstje (12)
KTTech_ Creative Commons License 2009.09.13 0 0 13
Egy demokratikus párttól ilyet nem várhatunk, hiszen sokszorosan több a nyugdíjas szavazó mint a versenyszférabeli érdemben adót fizető szavazó.
Előzmény: falu füstje (12)
falu füstje Creative Commons License 2009.09.13 0 0 12
aztán a bevételekhez igazítjuk a kiadási szerkezetet

Én ezt a többest nem igazán értem. Mutass már nekem egyetlen olyan, komolyan számításba vehető pártot, amelyik ki meri ejteni a száján azt, hogy nem a "jár" az osztóelv, hanem a "jut".
Kurvajó adórendszert én is össze tudok hozni seperc alatt úgy, ha nem kell számolnom semmiféle realitással, fantáziálni nem nehéz...
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (11)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11

a kiadáscsökkentést egyszerűbb lett volna összefoglalnom, van is róla több szaktopik: nyugdíjak, segélyek, szoc támogatás, állami beruházás - ezekből kell faragni

 

pont az a lényeg, hogy meg kell fordítani a gondolkodást, először nézzük meg azt hogy milyen elvonási szint mellett lehet a gazdaságot helyre rakni, aztán a bevételekhez igazítjuk a kiadási szerkezetet

Előzmény: KTTech_ (7)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 10

PS: SZÓVAL SZERINTED A MULTIK ugyanannyi adót fizetnek mint az akármilyen belföldi vállalkozók..???

 

nem, általában többet

 

párszáz multi adja össze az össz adóbevétel 30%-40%-át....a többit az egymillió KKV

 

amiről te írsz, az a társasági adókedvezmény, de az is limitált, olyan hogy 0 Ft társasági adót fizet egy multi, olyan nincs, kivéve egypár régit akik még 2004 előtt kapták meg a kedvezményt

 

na ezzel szemben a KKV-k egyharmada hosszútávon veszteséges....

 

de ez a topik nem a multi vs. KKV témáról szól, inkább ahhoz szólj hozzá amit a topiknyitóban leírtam

Előzmény: varu2 (6)
varu2 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 9
..Lássuk a listát amit fizet és amit nem...


NEM dolgozom SENKI helyett ..... guglizzál..

..ps: mitgondolsz mijafaszé települ ide bármelyik is.. az árvalányhajér???

..ps2: Tizenéve..a pékségből NAPONTA 2.5 mázsa kenyeret hoztam el...amennyit eladtam ..eladtam..a többi veszteség....Bejött a Metró.. naponta levett ettől a pékségtől ÖTVEN!!! kilót és naponta VISSZÁRUZOTT 20~30 KILÓT!!

Amikor érdeklődtem: gúnyos mosoly volt a válasz...:((
Előzmény: KTTech_ (5)
varu2 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8
..Lássuk a listát amit fizet és amit nem...


NEM dolgozom SENKI helyett ..... guglizzál..

..ps: mitgondolsz mijafaszé települ ide bármelyik is.. az árvalányhajér???

..ps2: Tizenéve..a pékségből NAPONTA 2.5 mázsa kenyeret hoztam el...amennyit eladtam ..eladtam..a többi veszteség....Bejött a Metró.. naponta levett ettől a pékségtől ÖTVEN!!! kilót és naponta VISSZÁRUZOTT 20~30 KILÓT!!

Amikor érdeklődtem: gúnyos mosoly volt a válasz...:((
Előzmény: KTTech_ (5)
KTTech_ Creative Commons License 2009.09.13 0 0 7
Egyszerűbb lett volna a kiadási oldal csökkentéséről ötletelni, a népszerű adócsökkentést hagyjuk a politikusoknak, kampányidőszakban.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (-)
varu2 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 6


..Esetleg valami konkretice?? Én - mint gyakorló vállalkozó - tudok az ELLENKEZŐJÉRE PÉLDÁKAT...-

PS: SZÓVAL SZERINTED A MULTIK ugyanannyi adót fizetnek mint az akármilyen belföldi vállalkozók..???

..ps2: én nem mondtam,. hogy te fröcsögsz...lételemed az ILYEN STILUS???
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (4)
KTTech_ Creative Commons License 2009.09.13 0 0 5
Bizonyos. Lássuk a listát amit fizet és amit nem.
Előzmény: varu2 (3)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 4

frászt

 

tájékozódj többet fröcsögés előtt

Előzmény: varu2 (3)
varu2 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 3


....melyik multi fizet 0 Ft adót?..

MINDEN FRISSEN IDETELEPÜLŐ multi /évekig/ NEM fizet -bizonyos - adókat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (2)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 2

melyik multi fizet 0 Ft adót?

 

Előzmény: kazohinia (0)
varu2 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1
Ugye Te egy aranykezű ács vagy??

..ps: ne sértődjél meg ..hajólemléxem József IS az volt..

..
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (-)
kazohinia Creative Commons License 2009.09.13 0 0 0
És a multik 0 Ft adójával mi legyen?
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 topiknyitó

Röviden összefoglalva a következő lenne (minimálisan) szükséges:

 

SZJA

  • 0-600,000 Ft éves jöv: 0%
  • 600,000-bármeddig: 18%
  • kedvezmények, adójóváírás megszűnik
  • 20% kulcs szabadon választható, sem előnnyel, sem hátránnyal nem jár ha valaki az adóévre ezt választja, de erősíti a valós szolidaritást (kaphat egy köszönő levelet a minelnöktől:))
  • külön adózó jövedelmek egységesen 15% (osztalék, kamat, lakáskiadás, stb)
  • minden jövedelem adózik a fentiek szerint: nyugdíj, segély, gyes stb is
  • adóból levonható (tax credit): 1 gyerek után évi 150,000, 2 gyerek után 300,000, 3 gyerek után 900,000 és így tovább, de jár vagyontalan, jövedelemmel nem rendelkező (vagy kevéssel) 65 év feletti nyugdíjas saját lakásban történő eltartása esetén is
  • a tax credit szabadon továbbvihető, felhasználható lakásilleték fizetésre is és szigorú feltételek mellett pl 3 évente visszaigényelhető a fel nem használt rész
  • tax credit esetén csp nem jár

 

EÜ járulék

  • 5%, minimum 10,000 Ft, maximum 30,000 havonta, magánszemély fizeti (munkaadó nem)
  • 21 év fölött kevés és indokolt kivétellel mindenkinek kell fizetni, de nyugdíjas ráterhelheti ingatlanra vagy kérhet beszámítást ha hozzátartozó többet fizet mint havi 10,000
  • osztalék után is kell fizetni de kamat, lakásbérbeadás stb után nem

MANYUP járulék

  • marad 8%, de lesz "állami" manyup is
  • osztalék után is kell fizetni de kamat, lakásbérbeadás után nem

FK nyugdíjjárulék

  • egyelőre plafon nélkül 18% munkáltató fizeti

Munkaadó járulék

  • 2%

kisadók

  •  EHO, szakképzési, munkavállalói járulék, EVA, EKHO stb megszűnik

 

Társasági adó:

  • 25 m adóalapig 10%, a felett 20%

ÁFA

  • 20% felső kulcs, 5% alsó, de ebben a mainál jóval több minden lesz

Iparűzési

  • 1%-ra csökken majd pár év alatt megszűnik

Ingatlanadó

  • egyelőre nem kell, bár érdemes gondolkodni rajta

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!