Keresés

Részletes keresés

buzavirág79 Creative Commons License 12 órája 0 0 4544

Szia!nekik nincsennek ezek a tünetek csak nagyon száraz a bőrük.nincsennek rajtuk pörk,se nem váladékoznak.néztem képet de nekem szép fehérek a malacok ,nem pörkösek.sajnos nemntudok képet felrakni,de olyan nekik mikor mi leégünkmés hámlik a bőrünk,és csak a hátuk olyan ahol jobban éri a nap mikor kifekszenek.de a disznózsirt megpróbálom nekik.köszi szépen :)

Előzmény: Xaxonos (4543)
Xaxonos Creative Commons License 21 órája 0 0 4543
Szia! Magamtól is a disznó zsirt javasoltam volna,de googlezd már ki : a sertés kenőcsös bőrgyulladása! Ott is ezt irja rá,kis malacoknak antibiotikumot is,de olvass utána és silabizáld ki hogy egyeznek e a tünetek.a suly le maradásból tippeltem csak hogy nem e az a kipirulás oka.
Előzmény: buzavirág79 (4542)
buzavirág79 Creative Commons License 29 órája 0 0 4542

Sziasztok!már egyszer kérdezetm de nem kaptam választ,hátha most segit valaki!állandóan leégnek a disznóim,és eléggé hámlik ez miatt a bőrük.mivel lehet lekenni hogy elmuljon a hámlás?szinte semmi szőr nincs rajtuk,így mindjárt megkapja őket a nap.3 disznó közül 2 ilyen hámlós,ők kissebbek is vagy 30 kilóval a 3 - tól.kihathat nekik a fejlődésükre hogy ilyen a bőrük?próbáltam már őket külön is zárni,mert a nagy obb kiveri őket a vályútól ,( gondoltam azért nem nőlnek ugy),de akkor meg azért nem esznek visitanak az ajtónál a másik után.

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 4538
Köszi a választ. Startert kaptak ma vízzel keverve ivós formában. Szárazon szerintem keveset ettek belőle. El volt szedve a foguk. 3 óránként kapnak ivóst.
Előzmény: Xaxonos (4537)
Xaxonos Creative Commons License 2015.05.15 0 0 4537
Szewa! Nem szedted el a fogakat? Probald táppal etetni őket,8 napos kortól ugy is ajánlott. Tej helyett ha tudsz valami babystartert végy malacoknak valót. Más hiján gyerektápszert. Tehéntejtól fosni fognak ugy tudom.
Előzmény: gyöngyikedvelő (4536)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 4536
Sziasztok. Bajban vagyok. A háromhetes malacaim megrágták az anyjukat. Erre ő nem akarja szoptatni őket. Mit lehet tenni ilyenkor? Gondoltam hogy elzárom őket az annyjuktól aztán veszek nekik tejet.
Antal61 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4538

Szia Zoli.

Köszönöm szépen.

Véletlenül vettem észre, mert mostanában sajnos ritkábban olvasom a fórumot.

Még megvan a "kiskondás". :)

Előzmény: Rzola (4537)
Rzola Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4537

Szia Anti!

A tiedet akartam ajánlani neki :)

Előzmény: Antal61 (4535)
Lilatigris Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4536

Szia! Nem bánnám ha én is így járnék. :) Ha most felneveli a malacokat akkor még vissza hízik télre.

Előzmény: Xaxonos (4533)
Antal61 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4535

Szia.

Nekem van Gombán egy eladó egy éves kanom.

Itt a linkje:

http://www.jofogas.hu/pest/Vietnami_malac__1_eves_csungi_kan_diszno_elado_25786089.htm?ma=1

Üdv

Előzmény: gyöngyikedvelő (4530)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4534

Sziasztok :)

Nekem mostanában fog fialni az utolsó kocám :( Elvileg tegnap járt le az ideje , de még ma sincs tejcsi. Különösebben nem aggódok még , mert ez egy nimfomán koca :) Az utolsó búgatásnál 4 napon keresztül vette fel a kant , így nem lehet tudni , hogy a 4 napból melyikhez számoljam ki a kis malacok érkezését :)

Xaxonos Creative Commons License 2015.05.09 0 0 4533
Szia Lila! Pont most értem haza egy fialástól, haverom duroc-pietrainje fialt egy minivizor mangatol elsöre 12 öt plus egy félig fejlettet a placentával. Figyu,elsöre nem fogott, másodjára egyszer bugott, egy hónapja még azt mondtam volna rá nem terhes vagy egykét malac. Ma meg 2 óra alatt dobta a 12. Vakarcsok meg mind csikos de elevenek mint a gép. Te is igy fogsz járni hidd el!
Előzmény: Lilatigris (4531)
Rzola Creative Commons License 2015.05.09 0 0 4532

Szia! Merre vagy az országba?

Előzmény: gyöngyikedvelő (4530)
Lilatigris Creative Commons License 2015.05.09 0 0 4531

Sziasztok!

Eddig mindig olyan biztosan meg tudtam mondani hogy vemhes-e a koca, nem is értettem hogy hogy lehet hogy valakinek van egy kocája és nem látja rajta hogy vemhes vagy sem. Hát most én sem tudom megmondani hogy lesz-e malac. Ilyet még nem láttam. Amikor választás után búgott a koca be lett rakva, aztán 3 hét múlva visszabúgott, még egyszer megpróbáltuk, utána három hétre megint búgott. Hát akkor már nem próbáltuk meg újra, szalámi lesz belőle télen. De ezután nem búgott többet, és azóta sem. Most akkor mi van? :) Ha az első alkalommal sikerült (amit kétlek) akkor május 25. az ideje, és ha a második akkor júni 15. körül. Mintha nőne a hasa, meg eszik is rendesen. Amikor előhasú volt akkor szinte földig ért a hasa, de most már akkora lett, hogy nem biztos hogy annyira látszana rajta a vemhesség. 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.08 0 0 4530
Vietnámi kan van valakinek eladó? Sógorom venni akar.
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.04 0 0 4529
Teljesen igazad van. Itt a tanyánk körül van 5 szomszéd akik a támogatásokból élnek. Abból van nekik mindenük. Éves szinten 100 milliókat kapnak a földekre meg a jószágaikra. Így könnyű! Engem meg lenéznek mert én biciklin tolom haza a takarmányt a faluból. Utálom az ilyen agyontámogatott nagyképű embereket! Ha nekik adnak, akkor nekem miért nem??? Egyik most kapott tavaj 180 hektár föld megvásárlására lóvét. Én örülnék nagyon 1 hektárnak is.
Előzmény: Palko83 (4528)
Palko83 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 4528

Sziasztok!

gondoltam írok én is erről a sertéstartásról amibe az áfa csökkentés miatt bele lehet sz.rni. dél borsod érdeklődök hizó árakról és azt mondják h 345+fa. egy mázsás hízóért még 40 ezret sem adnak? hát már 12 évvel ezelőtt mikor még élt az apukám már akkor is többet adtak érte.szóval vicc az egész. tavaly végre elszántam magam h megpróbálok kocatartással. szerencsére elég jól sikerült az első és a második fialás is. most van 10 db 6hetes malacom de ki fogja megvenni? mellette 7 db 100-120 as hízó ami a kutyának sem kell. ezért érdemes dolgozni? a sok mocskos földtúró paraszt milliós traktorral villog a föld alapú támogatásból. ez egyáltalán nincs egyensúlyban. csak sajnos nem tudunk mit tenni.

bocs ha valakit megbántok a véleményemmel de itt legalább elmondhatom.

sziasztok: Palkó

Xaxonos Creative Commons License 2015.05.04 0 0 4527
A forrázott dara puhább hamarabb emészthetöbb,elméletileg jobb izü mint szárazan. Hátránya hogy nagy melegben kőnnyen savanyodik,erjed. Tehat csak annyit szabad adni amennyit egyszerre elfogyaszt. Előnye hogy belekeverhetö mindenféle ehetö ételmaradék stb igy szeretik a disznók s jobban befalnak mi által hamarabb is hiznak meg. Csak nagyon kell vigyázni hogy ne legyen tul meleg. Apám mindig ugy csinálta hogy etetés után be forrózta az adagot az következö etetésig megdagadt,abba még langyos vizet meg kenyeret ezt azt,fött krumplit tököt,néha még csalanat is fözte és keverte bele. Ez most jutott eszembe és ki is probálom mert a malacaim nem hajlandok a csalánt megenni nyersen.
Előzmény: Fecc O Csaki (4526)
Fecc O Csaki Creative Commons License 2015.05.04 0 0 4526

1.5-2 hónappal hamarabb 

Előzmény: Fecc O Csaki (4525)
Fecc O Csaki Creative Commons License 2015.05.04 0 0 4525

Sziasztok , az lenne a kérdésem hogy , valóban igaz az hogyha le fórozom a takarmányt  és úgy etetem a malacokat 1.5-2 hónappal  el érik a vágó sújt 150-160 kg 

takarmány : 1 rész kukorica , 1 rész búza , 1 rész árpa + konyhai maradék ( sok pékárú ) naponta 2x egy kis zöld etetés után 2-3 órával 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.05.01 0 0 4524
Tényleg vannak térségek ahol jók az árak. A kupcok is megveszik ott a malacot ahol 8000. Azt viszik oda ahol eladja 15000-ért. Lehet hogy vándorgazdaságok kéne csinálni??? Mindíg oda költözni ahol èppen jó a malac/hízó ára. :-D
Mirtill72 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 4523

Szia. Én is Heves megyei vagyok , itt meg lószart se adnak a malacért  . 9-n fial az utolsó kocám már nem is idegesítem magam azon , hogy mit kezdek a malacokkal . Bélapátfalva térsége.

Előzmény: kisbaknyúl (4522)
kisbaknyúl Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4522

sziasztok

én most akarok koca alapanyagot venni  de felénk nagyon drága a malac is meg a hizó is

a malac 1000 ft / kg áron van a hizó 450-520 / kg áron van lehet olcsobban is venni de az ojan is

heves megyében     hatvanban lakom

Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4521

Na , erről beszélek.

Előzmény: gyöngyikedvelő (4520)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4520
Az ismerőseim hírdetik a malacokat. De meg sem csörren a telefon. Lehet hírdetni míg lassan vághatóak lesznek... A kupecot meg elhívják házhoz, az ott kezdi hogy 7000/db a 20-25 kilós malacért.
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4519

Igen , csak hogy közbe jött még egy olyan is , hogy le viszik a sertés hús Áfa-ját . Ez tovább fog rontani az árakon is.

Előzmény: buzavirág79 (4518)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4518

Azt irtad a multkor,hogy most mindenki kocázik,mert tavaly ment a malac.most azért nem viszik mert sok a kocatartó!de most soknak el fog menni tőle a kedve.igy jövőre helyre áll a rend!én nem szabadulnék meg az összes kocától a helyedben!

Előzmény: Mirtill72 (4517)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4517

Szia :)

Jó nektek. Nekem vérzik a szívem a kocákért , de ilyen malac ár mellet a saját kajáját sem termeli ki :( Egyéb költségekről ne is beszéljünk. A 9ezerből 700 volt a fülszám 300 a helypénz + mellé még az üzem anyag. 2 hetes koruktól a malacok is ettek 1 zsák koncit számolok csak a 9 malacra amit utólag vittem a vásárba már csak az is 8500 ft és még a darát nem is számoltam , meg azt amit az óra fogyasztott míg lámpázni kellet rájuk. Ha mindent össze számolok talán maradt 5 ezer malaconként és még a koca fogyasztását nem is számoltuk bele.

Előzmény: buzavirág79 (4512)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4516

Szia. Ha 15ezerért tudtam volna eladni meg maradtak volna a kocáim. Hirdettem őket sokáig , még csak fel sem hívtak érdeklődni sem. Az Ónodi vásárba le vittük , ott még csak meg se nézték a kis gazda malacát mindenki a kupecekhez ment. Így kénytelen voltam oda adni a kupecnek 20-25 kg-sak voltak Durock apai ágon és dalland anyai ágon. Én ennyiért nem kínlódok vele az biztos :( Egyik kocámat el adtam vágásra 95 ezerért a másik üresen áll őszig aztán szalámi lesz belőle. A harmadik kocám most fog 9-n fialni. Ha jó áron 15ezer körül el tudom adni a malacait akkor meg gondolom ,hogy meg marad e. Ha nem akkor viszont ő belőle is szalámi lesz a télen.

Előzmény: Xaxonos (4514)
2012MÉNRÓT0513 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4515

Sziasztok!

Köszönöm a kiinduló pontok felvetését, most eszegetnek szóval nem fognak éhen halni remélem.

Még egyszer köszi