Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Xaxonos 17 órája Creative Commons License 3944
Akkor az pont ideális korban is sulyban is kocának. Csak rájön már a dolog remélhetöleg.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3941)
gyöngyikedvelő 19 órája Creative Commons License 3943
Majd meglátjuk. Jó lenne már ha termelne a koca, nem üresen etetném.
Előzmény: buzavirág79 (3942)
buzavirág79 1 napja Creative Commons License 3942
én 3x adok neki egy kocka élesztőt,és 3x egy marék sót az ételbe.3 napig kell neki adni.amugy nem tudom mit befolyásol az élesztő és a só.de ugy voltam vele megpróbálom.baja csak nem lehet ha többen is alkalmazzák ezt.nagyon kiváncsi leszek rá hogy kiindul-e.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3941)
gyöngyikedvelő 1 napja Creative Commons License 3941
Szia. 8 hónapos és 120 kg. Szép kocánakvaló süldő.
Előzmény: Xaxonos (3939)
gyöngyikedvelő 1 napja Creative Commons License 3940
Napi 5 dkg élesztő, és napi egyszer félmarék só a kajájába.
Előzmény: buzavirág79 (3938)
Xaxonos 1 napja Creative Commons License 3939
Szia. Mennyi idős az a süldö és kb hány kg?
Előzmény: gyöngyikedvelő (3935)
buzavirág79 1 napja Creative Commons License 3938
és mennyit adsz neki a sóból és az élesztőből?
Előzmény: gyöngyikedvelő (3937)
gyöngyikedvelő 1 napja Creative Commons License 3937
Én is ezzel próbálkozom most amivel te. Kíváncsi leszek h bejön e neked. Kívánom hogy sikerüljön!
Előzmény: buzavirág79 (3936)
buzavirág79 1 napja Creative Commons License 3936
szia!én most próbálkozom a sóval,és az élesztővel.kérdeztem más gazdát is ,azt mondta ő is szokta adni a kocáknak,ha nem indulnak ki.csak nem mindegyiknél válik be.3 napig kell neki adnom.és azt mondta jövőhéten ki kellen indulnia.majd megirom mi lett az eredmény.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3935)
gyöngyikedvelő 1 napja Creative Commons License 3935
Hát azén kocasűldőm még mindíg nem akar kiindulni. Már koplaltattam, helyváltoztatást is csináltam, kant is hívtam hozzá. De semmi eredmény. Ajánlottak nekem egy kapszulát amitől biztos hogy ivarzása lenne. De itt nálunk nincs állatpatika. Ezért utaztam ma át a szomszéd városba. De ott nincs ilyen kapszula, meg rendelni sem tudnak! (vagy nem akarnak) a hormon injekció meg nagyon drága. Már nagyon bánom hogy megvettem ezt a disznót. Egy hónapja kinlódok vele.
woods80 3 napja Creative Commons License 3934

Nagyjából 1,5kg +,-25dkg. Függ a fajtától, kondíciótól és a tartástechnológiától. Jó esetben akár 75 dkg- t is hízhat naponta.

Előzmény: dreddy (3932)
buzavirág79 3 napja Creative Commons License 3933
az árat ilyenkor még nem lehet megmondami.mert az mindig változik.tavaszal drágább,télen olcsób.függ a termény árától is.ja és felénk ugy van ha elviszik egyszerre az összeset,engednek belőle.de ez természetesen nincs mindenhol igy.
Előzmény: Janeszbratyesz (3931)
dreddy 3 napja Creative Commons License 3932

helo.egy 35k-os süldő hány kg darát eszik meg egy nap?búza és kukorica keverék süldő koncentrátummal keverve.

Janeszbratyesz 3 napja Creative Commons License 3931

Köszönöm a tanácsokat!

Esetleg tud valaki olyan embert aki folyamatosan felsorolás nagy mennyiségben vàlasztàsi malacot ha igen milyen àrban mozognak kilóra vagy db ra veszik?

Előre is köszönöm!

buzavirág79 3 napja Creative Commons License 3930
sziasztok! Hát nem jött össze a randi a kocám és Rudi között :((azt javasolta az öreg aki hozta a kant,hogy adjak a kocának élesztőt ,meg sót az ételébe.3 napon keresztül.na ilyenről én még nem hallotam.de csak tudja,nem kezdőnek nézett ki az öreg
Xaxonos 3 napja Creative Commons License 3929
ps: ja és hát a fajtaválasztás sem mindegy, s a malac felvásárlót is meg kell találjad elöre mert 20koca az sac per 200 malac amit hamar el kell adj hogy ne egye le a hajad meg hogy forogjon a pénzed is.
Előzmény: Xaxonos (3928)
Xaxonos 3 napja Creative Commons License 3928
Nagyon alaphangon,és idei átlag 6 ezer takarmányáron számoltam,viszont még a malacok árát nem is gondoltam bele. Ugy hogy minimum a 80ezer mire le fial a koca. Annyi hogy ha 20 van,nyilvánvalóan nagy ker töl veszed vagy magadnak kevered ki a kajájukat! Az is igaz ha bejön egy fertözés az viheti mindet,tehát 20szoros odafigyelés kell meg egész napos elfoglaltság is egy embernek. Pláne ha meg lesznek a kismalacok. Az elgondolásod amugy jó csak alaposan járj utána mielőtt belevágsz. Tudod az állatok gazdagithatnak is de bele is verhetnek a nyomorba! Ez egy mondás de van alapja.
Előzmény: Janeszbratyesz (3926)
buzavirág79 3 napja Creative Commons License 3927
szia! Van már amúgy tapasztalatod sertés tartás terén?van esetleg saját földet ahol a terményt meg tudod nekik termelni?nem tudom xan beleszámolta-e a malacok herélését,etetését,stb.
Előzmény: Janeszbratyesz (3926)
Janeszbratyesz 4 napja Creative Commons License 3926

Szia! Köszönöm a gyors választ!

A 70.000 be beletartozik az 5 mázsa takarmány a +4hónap kaja villany vitamin fedeztetés àllatorvos?

Előzmény: Xaxonos (3925)
Xaxonos 4 napja Creative Commons License 3925
szia. Csak jószándékom van,tapasztalatom csak 1 anyás és sosem irtam a költségeket (akartam de egy idö után hajmeresztö volt és inkább nem számolgatok) de kb 5 mázsa takarmány kell mire 120 kilós lesz a malac kb ekkor pároztatható, + még 4 hónap kaja,villany daralashoz, vitaminok,fedeztetési dij, állatorvos stb. Ez nem kevés összeg,jó áron is minimum 70ezer ha nincs saját takarmányod,na ezt 20al beszorozva nem kis pénz. Ha jól fialnak s jó ára van a malacnak akkor megéri de rizikós. De ez csak én véleményem remélem a tapasztaltak is irnak
Előzmény: Janeszbratyesz (3924)
Janeszbratyesz 4 napja Creative Commons License 3924

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni valószínűleg köztetek van olyan jó szàndékú aki segít is.

Szeretnék belevàgni sértés tenyésztésbe de úgy gondoltam hogy születendő kismalacokat vàlasztàsi utàn értékesíteném 20db anyamalaccal szeretném kezdeni ebben szeretném a segítségeteket kérni milyen költséggel jár ez egy évre lebontva mire kell számítani mi az amire nagyon oda kell figyelni kívàncsi lennék a véleményetekre minden hozzàszólàst Szívesen fogadok előre is köszönöm!!

buzavirág79 4 napja Creative Commons License 3923
sziasztok!nem akarom elkiabálni,de ugy néz ki kiindult a kocám :) a pérája most sem duzzadt meg,de meg van bolondulva.kaparja az ól padlózatát,a karicsba felszedte a hidlást,leszedte az oldalát.szóval a mai napom javitgatással telt el.holnap hozzák a kant,nagyon remélem ,hogy sikerül a randi :)
gyöngyikedvelő 4 napja Creative Commons License 3922
Szia kisszati. Ilyen problémáim voltak nekem is többször. Ha megszokja hogy a moslékba van valami akkor azt mindíg várja. Sokszor ottmarad a dara a vályúban estig, malac meg sír mert vár valamit. Sokat gondolkoztam már ezen a témán hogy jó e zöldségfèlékkel olcsóbbá tenni a hízlalást... Nem nagyon jött be nekem. Sokszor volt h főttkrumplival ették a kaját nagyon, de mikor elfogyott a készlet akkor nem ettek mert keresték a krumplit. Érdemesebb szerintem minden ilyesmit az etetések után adni mikor már kinyalták a vályút. Így a mostani állományommal nincs gond.
kisszati 4 napja Creative Commons License 3921

Sziasztok! 

Most kezdtem el malacnevelessel foglalkozni. Vagni mar nagyon sokat vagtam, de tartani meg nem tartottam soha :S Malacaim ketten vannak :) szepek, kb 25-30 kilosak lehetnek. Akitol szereztem szaraz arpa es kukorica darat etetett veluk. En arra gondoltam atszoktatom oket a csavazott elesegre es melette adok nekik zoldseget gyumolcsot. Jelenleg zoldbabot tokot almat paprikat paradicsomot adok nekik. Reggel es este adok nekik enni. De a mennyiseg eltalalasaval meg problemaim vannak :( neha kieszik a vajut de neha sokat hagynak :( a zoldseget gyumolcsot mindig megeszik uh 

altalaban a forrazott dara marad meg :( nem.tudom.h jol etetem.e oket. Tudnatok esetleg segiteni mit valtoztathatok h jobban egyenek? 

Ti hogy etetitek joszagaitokat? 

Szatmari

gyöngyikedvelő 6 napja Creative Commons License 3920
Biztosan bevált neki ezek szerint. 30 kocája van. Ma kihívtam a kant a kocasüldőmhöz. Had érezze e kanszagot. Hátha ez segít neki kiindulni.
Mirtill72 6 napja Creative Commons License 3919

Nem tudom :) Mi a fogat csak 1 koca malacainál szedtük el , a többinél nem volt gond . A vasazást 3 naposan csináljuk. nem hiszem , hogy frissen született malacnak túl sok ereje és hangja lenne még tiltakozni. Viszont még szakmai berkekben is vitatott az , hogy jó e ha fialás után 24 órán belül meg kapják a vasat, de ezek szerint nála be vált :)

Előzmény: gyöngyikedvelő (3918)
gyöngyikedvelő szept. 13. Creative Commons License 3918
Egy ismerősöm azt mondta hogy ő a malacok fogelszedését és vasazását mindíg születésükkor csinálja. Ahogy jönnek a malacok, úgy sorban egyesével elvégzi ezeket a beavatkozásokat. 20 éve így csinálja. Mert így nem kell már utólag a malacok ellopkodásával kinlódni. Szerintem nem rossz megoldás. Csak azt elfelejtettem tőle megkérdezni hogy ez nem zavarja e a kocát az ellésben?! A malacvisításra nem kel e fel a koca? Megnézném hogy hogy csinálja.
gyöngyikedvelő szept. 12. Creative Commons License 3917
Én mobilról vagyok.
Mirtill72 szept. 12. Creative Commons License 3916

Sziasztok :) Képet itt alul ahol írtok tudtok feltölteni "kép feltöltése saját gépről" menünél.

Előzmény: buzavirág79 (3915)
buzavirág79 szept. 12. Creative Commons License 3915
köszi a válaszokat,akkor lehet még sem én csesztem el,csak a kocám nem akar ujra anyuka lenni :)nem tudom mi befolyásolhatja náluk a kiindulást,de azért kicsit idegesitő ,hogy a szomszédba a csontra fogyott kocák már mind vissza vannak búgatva.ja és csak zabot kapnak. (nem irtam el ).
Fényképet én sem tudok feltölteni sajnos,eddig lehetett telefonrol is,de már egy ideje nem adja be a képek feltöltését.ha valaki tud rá megoldást megköszönném.