Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

matuznorbi Creative Commons License 2 napja 0 0 4430

Ennyi. :)

Előzmény: Xaxonos (4429)
Xaxonos Creative Commons License 2 napja 0 0 4429
Jó pap holtig tanul,akkor mi miért ne? .))
Előzmény: matuznorbi (4428)
matuznorbi Creative Commons License 2 napja 0 0 4428

Köszi.

Nekem ez egy kicsit furcsa volt, mert azt gondoltam, hogy ha be van búgatva akkor megnyugszik és teljesen elmúlik a görgés is.

Van még mit tanulnom..... :)

Előzmény: Xaxonos (4427)
Xaxonos Creative Commons License 2 napja 0 0 4427
hali. Van aki csak egyszer bugat és sok malac lesz. Az hogy megáll ma is az természetes,3 napig rajta van az üzekedési ösztön párzástól függetlenül. Majd 21 nap mulva derül ki az eredmény.
Előzmény: matuznorbi (4426)
matuznorbi Creative Commons License 2 napja 0 0 4426

Sziasztok.

Tegnap álltam be én is a sorba és elvittem a levágásra szánt disznónkat kanhoz. Nem találtam a közelben durok kant ezért elég messzire vittem el kb 60 km-re. Nagyon szépen meg is állt a kannak, kb 10-15 percet benne volt, de már másodszorra nem ugorta meg.

Sem a távolság, sem az ottani viszonyok nem engedték meg. hogy otthagyjam, hogy esetleg ma is ráengedjék a kant. De amúgy is úgy gondoltam jónak kell ennek így is lennie......egészen a mai napig! Mert a mai nap is ugyanúgy viselkedik mint tegnap. Ha bemegyek hozzá ugyanolyan szépen áll mint ahogy tegnap is ha ráülök a hátára. Szeretném megkérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy mi a véleményetek?! Sikerülhetett így is, vagy valószínűleg visszabúgás lesz a vége? Várom a hozzászólásaitokat és előre is köszönöm mindenkinek!

MG Petimester Creative Commons License 5 napja 0 0 4425

Szia, jó is lenne ha a sertés tenyésztők,(tartók) is megosztanák aztán a tapasztalatokot és lehetőségeket ott. üdv.

Előzmény: bolero84 (4424)
bolero84 Creative Commons License 5 napja 0 0 4424
gyöngyikedvelő Creative Commons License 6 napja 0 0 4423
Ha valakit érdekel van egy félidős vemhes előhasú f1-es kocám eladó. Tel: 06204130593
Lilatigris Creative Commons License 6 napja 0 0 4422

Sziasztok! 

Nem volt vemhes, tegnap újból be lett rakva. Remélem 3 hét csúszással de megérkeznek majd a pántos malackák. :) Hampshire az apuka. Nem tudom hogy jobb vagy rosszabb mint a H39, de azt nem akartam még egyszer, babona. :) 

Xaxonos Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4421
Ha biztosan terhes,nem kell aggódni,a kismalacok föleg az utolsó hónapban fejlödnek rohamosan. Sok elö hasunál alig látni hogy vemhes majd csak az utolsó 2 hétben mikor megereszti a hasát.
Előzmény: Palko83 (4420)
Palko83 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4420

Sziasztok!

A kocám márc 26ra van kiírva hogy fial. egy kicsit aggódom, mert nem igazán akar gömbölyödni.volt már hasonló tapasztalata valakinek? azaz igazság hogy rendkívül megnőtt na nem súlyra hanem méretre. ez lesz neki a második alom.

köszi: Palkó

buzavirág79 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4419

Bár az enyém is ugy lett volna!most itt szaladgálhatna az ólba! :(De szívből kívánom ,hogy igazatok legyen,hisz attól hogy nekünk nem sikerült,más kismalacainak nagyon tudok örülni:) ja és irigykedni :)

Előzmény: Mirtill72 (4418)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4418

szia. Nekünk mind a 3 koca vissza ivarzási tüneteket mutatott mind végig, és mind meg fialt. ha a kannak / szeminátornak nem áll meg akkor vemhes

Előzmény: Lilatigris (4411)
tulipacs Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4417

Szia Búzavirág!

Amikor kiöntöd nekik a kaját,akkor próbáld símogatni!Elsőre nem fog neki tetszeni de ha jó evő,akkor egy idő után hagyni fogja magát,mert a kaja jobban érdekli!És előbb vagy utóbb rájön,hogy a vakargatás nem is olyan szörnyű!

Előzmény: buzavirág79 (4415)
Lilatigris Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4416

Szia!

Na akkor ha most be lesz rakva még egyszer de mégis vemhes, akkor majd lesz meglepetés hogy mikor születnek a malacok. De nem bánom, csak legyenek. :) 

Előzmény: tulipacs (4414)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4415

A mineknse engedte magara a kant,azert biztam benne hogy kismalac lesz neki!de szoritok hogy nektek sikeruljon.most van egy kis kocam,de nem akar megszokni,1 honapja van itt de meg most is menekul tolem ha bemegyek hozza,meg a testverei is.nem tudom igy hogy lesz belole anya ha ennyire fél!probalnam simogatni őket,de nem hadják magukat,de ha a kaját viszem ,akkor meg ugralnak rám,akkor nem félnek:)

Előzmény: Lilatigris (4413)
tulipacs Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4414

Sziasztok!

Igen,van olyan koca amelyik a vemhesség ideje alatt is búgik!

Nálunk is volt egy koca,minden hónapban rendszeresen búgott ,mindig kiengedtük hozzá a kant és nekifordult,nem engedte magát!

Mi is kíváncsian vártuk a végeredményt,megfialt időre!

Vannak ilyenek,sőt a másik anya lefialt és rá három hétre búgott,a következő hónapban szintén.Pedig alatta voltak a malacok,hát ilyen is van!

További szép napot Mindenkinek!

Lilatigris Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4413

Szia!

Még egyszer megpróbáljuk, nem lesz azért egyből levágva. Nagyon jó anya volt, és nagyon szelíd is. Azért még reménykedem hátha van benne malac... pár nap és kiderül. 

Előzmény: buzavirág79 (4412)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4412

Szia!nem akarlak elkeseriteni,de ha kiindul akkor sajnos nem vemhes:( en is igy jartam az en kocammal,most kellet volna ellenie,25-en,vegig remenykedtem hogy lesz malac.multheten adtam el,mert nem volt semmi jele a vemhessegnek.jol meg is sirattam,nagyon sajnaltam szegenyt,de en nem tudtam volna levagni,olyan volt mint egy csaladtag.azert vartd meg a kovetkezo kiindulast,biztos ami biztos.

Előzmény: Lilatigris (4411)
Lilatigris Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4411

Sziasztok!

Van olyan amikor a koca olyan mintha búgna, de mégis vemhes? Hétfőn lesz 3 hete hogy be lett rakva. Nézegetem a hátulját, hááát nem is tudom, remélem nem, de pár napja kevesebbet is eszik... Sajnálnék megválni tőle, elsőre szépen felnevelte a malacokat, 11-ből 11 megmaradt. 

Mirtill72 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4410

Szia. A szájhabzás miatt , ha más tünete nincs én nem aggódnék , a mijeinknek is szokott. A rüh atka ellen meg oltsátok be Decktomax-al.

Előzmény: nemkertész (4405)
kirikovkati Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4409

Sziasztok! Ha valakit érdekel van egy pietrin x durok kan eladó 100kg körüli, békés megye

nemkertész Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4408

Köszönöm a válaszod. Egyéb tünet nincsen, csak azt furcsálltam, hogy pár napig csak az ,,öreg" koca szája habzott, most pedig a mellette lévőé is. Étvágyuk van. Most kukoricát kapnak korpával.

Előzmény: Xaxonos (4407)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4407
helló. Habzo szájról nem sokat tudok,lehet ,,csak' a kajától de ugy tudom lehet komoly oka is,tüdöbaj,megfázás de utobbiknál biztos van más tünet is. Azért figyeld!! A rühatkára jó a neostomosan. 1ampulla 600pénz 2liter vizhez. De vagy 2szer meg kell ismételni. Kismalacok is megkaphatják ugyhogy fialásig meg kéne oldanod meg az ólat is átmeszelni.
Előzmény: nemkertész (4405)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4406
Sziasztok. Ma egyik ismerősnél én figyeltem fel az egyik vietnámi süldőjére. Ugyanis észrevettem hogy a két fülét belülről teljesen benőtte valami. Egyáltalán nem látható hallójárat. Ilyen szűrke színű elfásodott valaminek néz ki mint a fakéreg. Nem mertünk hozzányúlni! Valaki látott már ilyet? Fertőző ez a valami?
nemkertész Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4405

Sziasztok! Megtudná valaki mondani, hogy mitől habzik a sertés szája, ha egyébként különösebb baja nincsen? Illetve úgy tűnik, hogy a kocáink rühvel fertőződtek, ráadásul vemhesek. Mivel lehet őket ilyenkor kezelni? Fura, hogy itt kérdezem, tudom, de az orvosokban már nem bízom. Előre is köszönöm a válaszokat.

Mooni Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4404

Ahonnan vesszük, az sem bio, de a hús minősége ég és föld. Ha csináltunk volna képeket csatolnám, lássátok, micsoda szőrös szörnyeteget vettünk. Gyönyörű volt (nekünk). A feje akkora volt..., alig bírtam kettéfűrészelni. ;) 

Gyerekkoromban is majdnem minden évben csináltunk kolbászt vett húsból, úgyhogy van némi rálátásom, mi a különbség, csak biztatni tudok mindenkit. Persze kinek a pap, kinek a papné. :)

Előzmény: Lilatigris (4401)
Mooni Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4403

Kedves ez-Ben!

Köszönöm elismerő szavaid, gondoltam, hátha nem haragszanak meg a "bennfentesek", ha egy kívülálló leírja az általa tapasztaltakat. Imádom a sertéshúst (na jó nemcsak azt), és a malacokat is kedvelem, azért szoktam olvasgatni a topic-ot, és nézegetni a jobbnál jobb képeket. 

Jó rég voltam discóban, néha eszembe jutnak a régi szép idők... :)

Előzmény: ez-Ben (4392)
Mooni Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4402

Igen, úgy hangzik, de ha vársz egy bizonyos ízre és kapsz helyette valami egészen nem odaillőt, anélkül, hogy bőven meglocsoltad volna édes-savanyú mártással... :) Így azért persze túlzás, de tényleg édeskés volt az íze, nem volt jó.

A penész pedig tényleg nagy ellenség, ugyan én a kecskék szemszögéből nézem a dolgokat, de nekik sem tesz jót a penészes takarmány.

Üdv: Mooni

Előzmény: önetet (4389)
Lilatigris Creative Commons License 2015.02.14 0 0 4401

Szia!

Pont így akarom én is tartani őket, van ól de ki is mehetnek amikor akarnak, semmi táp, semmi szója, sok zöld. Mondhatnám hogy bio, de a gabonát veszem és az tuti nem bio. Ha lenne egy nagyobb terület ahol tarthatnám őket, akkor nem is adnám el, inkább felhizlalnám az összeset. De majd egyszer... 

Előzmény: Mooni (4387)