Keresés

Részletes keresés

lszne Creative Commons License 2 órája 0 0 4593

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Jelentkezek.

Xaxonos Creative Commons License 2 órája 0 0 4592
Ha már jön a csecsböl váladék akkor max 1-2 nap. Estefelé vagy hajnalban szeretnek szülni de lehet kivétel. Nem szabad tul etetni már,inkább csak valami jó zsiros löttyöt adni neki,fialás után is egy két napig. Viz legyen elötte mindig,sokat isznak. Remélem minden rendben lesz.
Előzmény: lszne (4590)
lszne Creative Commons License 2 órája 0 0 4591

Bocsi itt a kép. 5 napja készült. 

lszne Creative Commons License 3 órája 0 0 4590

Szia! Köszönöm a vàlaszodat. Bizom benne hogy hamar lefial mert jövő héten szerdàn mennénk a kis lànyokkal nyaralni és etetni csak reggel este tud jönni aposom. Ha lemondom a nyaralàst a kislànyaimban egy àlomot török össze :( Nem tudjuk mi tévők legyünk. Ma délutàn nem volt semmi különös. Sokat iszik és egész délutàn zöldet csócsàlt. Nyugodt. Csecse vàltozatlan. Épp csak pici csepp ha megnyomom. Bàr nagyon nem is szeretném piszkàlni. De nincs ugy megduzzadva mint képeken làttam fehér malacnàl. Bosszant hogy nem értek hozzà. :( Még egyszer köszi a segítséget!ez a kép 5 napja készült.

Xaxonos Creative Commons License 6 órája 0 0 4589
Szia,bár csüngi hasum nincs de sertés az is. Szerintem mindenórás a malacod pláne ha tejzik is már. A fialás elöjele,nyugtalanság,szájában hordja a szalmát,sokat vizel,kapar rág. Vajudik. Érdemes ott lenni vele,figyelni rá. Ha ugy veszitek észre hogy enné a malacot,azokat el kell szedni,az anyát meg beinjekcioztatni. Sajnos nem tudom mi a szer neve de állatorvos biztos tudja mit szokott kannibál disznónak adni.
Előzmény: lszne (4588)
lszne Creative Commons License 10 órája 0 0 4588

Sziasztok!

Új vagyok itt mint hozzászóló, viszont rengeteget olvastam már itt aminek sok hasznát vettem. Segítséget szeretnék kérni, persze ha lehet.

Van egy csüngőshasú kocánk májusban volt 1 éves. Első fialásra 5 kismalac volt, reggelre már csak 2 élt, de azt is megette míg dolgozni voltunk. Mindenki azt mondta ekkor, hagyjuk ő egyedül is boldogul, nem lesz gond, stb.. ( sajnos nem így történt).  Másnap reggel újra vissza tettük a kanhoz ez volt április 11-én. Sajnos ezen a téren nem vagyok otthon. Miből tudom, hogy itt a fialás ideje. Szeretnék ott lenni mellette hátha most ez nem fordulna elő. Szelíd nagyon, szereti ha vakargatják, bízom benne, hogy nem fog támadni. Minden nap figyelem. Tegnap délután vettem észre, ha a csecsét megnyomom, akkor nagyon pici csepp, tej szerű jön ki. De megduzzadva annyira nincs. Fészeképítés területén elég nehéz lenne náluk megállapítani, mert minden nap fészekben alszik, sőt el is bújik. Tegnap este rágta az ól falát. Mintha a hasa is leereszkedett volna, ( de lehet csak én képzelődöm). Tudna nekem valaki tanácsot adni. Köszönöm.

Nagy-Imre Creative Commons License 11 órája 0 0 4587

6 naposak :)

woods80 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 4586

Szia!

Lehet nyugodtan adni, de legközelebb inkább a fialás előtti napokban érdemes, mert akkor az anyjukon keresztül a malacok is védettek lesznek. 

Előzmény: Éva Ráczné Sáfrány (4585)
Éva Ráczné Sáfrány Creative Commons License 2015.07.25 0 0 4585

Szép napot!Érdeklődnék,hogy szoptatós kocának adhatok-e féreghajtót?Most 2hetesek a malackák,3napja vettük a göbist,és egyfolytában jár a farka,mint a propeller,azt gyanítjuk,hogy nem lett leféregtelenítve,ezmellett még étvágytalan is.Köszönöm a válaszokat,véleményeke előre is.

dewid0409 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 4584

szia köszönöm szépen az információt , erre nem is gondoltam....

Előzmény: mcske (4580)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 4583

szi!igen ugy is próbáltam már,ugy se tetszik neki,csak kitúrják a vályúból.majd levágom a patkányokat,mert azok ha igy haladunk túlhízzák a disznókat.nem tudom hogy ez a meleg mennyire befolyásolja az étvágyukat,mert akkor se esznek jobban ha nincs ilyen hőség.ilyenkor elmegy az ember kedve rendesen a disznó tartástól,mert csak bele ölöm a sok pénzt látszajta meg nincs,mert csak pazarolnak.

Előzmény: Xaxonos (4582)
Xaxonos Creative Commons License 2015.07.18 0 0 4582
szia. Én ugy 10liter moslékba rakok az ecetes üveg kupakjával csak. A két 70-80 kilosnak adom igy. Probáltad már csak szárazon etetni őket? Táp meg külön viz,moslék. Egyébként átérzem a helyzetet mer az tényleg kín mikor etetnéd a jószágot az meg nem fal csak pocsékol.
Előzmény: buzavirág79 (4581)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 4581

szia!milyen kupakkal adsz nekik ,és mennyi moslékba?nem kell nekik a hizó táp sem,tegnap kaptak féreghajtót.csak a levét szivják le a mosléknak,meg a kenyeret eszik ki.a drága temény meg a patkányok eszik meg:(kipróbálom az almaecetet,hátha az segit valamit.mennyi moslékot kellen nekik 110 kg-an megenni?

Előzmény: Xaxonos (4573)
mcske Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4580

A fialás közben sérülhetett meg a hüvely és összenőtt a hüvelyfallal.komolyabb gondot nem okoz.

Előzmény: dewid0409 (4579)
dewid0409 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4579

Sziasztok.. Azt szeretném tőletek kérdezni hogy , a héten rakattam a 3-szor ellett anyakocámat és olyan dolgot tapasztaltam amit eddig még nem . A rakatás inszeminátorral történt , előtte való nap szépen szivárgodt  a pérája (színtelen váladék) az tűrési reflex minden meg volt . Másnap amikor a pálcát bevezette az inszeminátor 2 cm után megakadt és kihuzta elkezdett ömleni belőle a vér  kb 3 dl , második próbálkozásra minden sikerült , de délután még a halvány rozsaszín váladék váladékozott, azóta  nyugodt. Nagyon megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni hogy mitől lehetett ez. Állatorvossal beszéltem , de ő is csak annyit tudott mondani hogy az előző ellés tisztul. 6- hétig amig szoptatott semmi váladék nem volt neki.

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4578
Nekem sem nőnek a malacok. 3 hónaposak és kb 20 kilósak. Önetetőben a táp mindíg előttük. Féreghajtó megvolt 3 hete. Roppant idegesítő az ilyen. Az ilyen malacot én pénztemetőnek nevezem.
mcske Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4577

Elnézést ez nemkertésznek ment.

Előzmény: mcske (4576)
mcske Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4576

Ez tipikus streptococcus fertőzés.kezelése Naxcel injekcióval.a duzzadt izületüeknek pedig dexaforte inj.

Előzmény: Palko83 (4570)
Palko83 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4575

Köszönöm a válaszokat megpróbálom hasznosítani és beszámolok a fejleményről. sajnos szerintem is fajta kérdése. sajnálom h a cimborámék levágták a nagy duroc kant ha meg lenne csak hozzá mennék mert nagyon szép hízóim vannak tőle.nyugodtak esznek amennyi csak beléjük fér és semmi gyíkjuk nincs. most épp arra gondoltam h leredukálom az állományom de ilyen csuda malacokat senki nem vesz meg mint amit a kalapos bika csinált.

na de majd meglátjuk milyen lesz a következő banda már ha nem hirdetem meg a kocát is ami pont tegnap fordult meg a fejemben.

szép napot nektek!

Lilatigris Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4574

Szia!

Én is 7 malacot hagytam hízónak, már csak egy van belőle. Levágtuk őket a francba. Az istennek nem nőttek, nem is ettek, csak ordítottak. Pedig mindent kaptak ami kell, nagyjából ugyanazt kapták amit te is adsz. Az egy megmaradt is talán 70 kg fél évesen. :( Amiket vettem durok malacok, viszont nagyon tetszenek, többet esznek fejenként mint a süldő és nagyon nyugodtak, esznek és alszanak. Úgyhogy én a fajtát hibáztatom. Ezek is ugyanazt kapják mint amit az előző válogatósak. Sőt még hullott almát is, pedig azt mondták, hogy ne adjak mert elrontom őket, utána mást nem fognak enni. De sokszor azt csodálom, hogy a vályút nem eszik meg, úgy esznek. :) És szépen békességben, a három egymás mellett, az előzőek verekedtek a kajánál, aztán otthagyták a felét. Olyan rossz malacot soha senkinek nem kívánok. :( 

Xaxonos Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4573
üdv. Az almaecet kurát probáltad már? Nagyon sokat javit az emésztésen és tisztitja a beleket,segit az emésztésben. Jomagam ezévig csak baromfiknál alkalmaztam néha,most egy haverom javaslatára adom a disznóknak is. Ugy látom használhat mert az alomtársaik jóval kisebbek épp a napokban néztem ahol vettem öket. Én ugy adom hogy egy hétig rakok a kajájukba vagy a vizükbe egy kupak almaecetet. Meg néha korba dobálók nekik be faszenet, a sima grillezöst,az is megköti a bélben a mérget és nem fosnak.
buzavirág79 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4572

szia!nálam is ilyen gond van,bár az enyémek már nem kicsik.3-an voltak de nem fejlődött 2.azt gondoltam hogy azért mert kiveri őket a nagy.kb 30 kilo külömbség volt köztük.levágtuk multhónapban a nagyot ,de ezek még most sem ugy hiznak ahogy kellene.csak nyúlnak,meg magasodnak,de vékonyak.kukorica,buza,árpa darát kapnak,naprforgót,borsót,és lucerna pelletet.volt nálam egy vevő aki vitt tőlem ebből a malacból azt mondta az övé már 160 kg körül van-a sirás kerülgetett az enyémekben jó ha van 100-110 kg.most megpróbálom nekik a hizótápot a többi mellé.ja a 160 kilos volt a legkisebb az összes közül.ilyen rosszul hizó disznóim még sosem voltak :(

ez-Ben Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4571

:)                                       Múltidő !

Egyszer a fehér bölény megjelent álmában az indián főnöknek és azt mondta :

- Vigyázz indián a bölényre ! mert, amíg lesz bölény, addig lesz indián is.

Egy idő után...50 ezer indián és 50 ezer bölény élt a földön. ( többnyire rezervátumban.)

A "Rómeó" utódok még sokáig futkározzanak az udvarotokban. ( minden rossz után, jó jön !:)

Előzmény: Mirtill72 (4566)
Palko83 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4570

Sziasztok!

Nem tudom csak gondolom h tudtok segíteni. van 7 db malackám amit 2 hónapja választottam le. a gondom az h 5 db elég nyeszlett belőle, féreghajtás meg volt kaptak vasat elég jó kaját is kapnak de stagnálnak. legszívesebben földhöz verném az egészet pedig választásig gyönyörűek voltak. ha egy kicsit többet adok nekik összevissza fossák magukat. a tököm tele van már h próbálnék gazdálkodni és ilyen dolgok közbe jönnek. szerintetek mit adjak nekik? vmi vitamint? zöldet is kapnak konyhai maradékot elég jó keverék darával.

már arra is gondoltam h az apjukról lehetnek ilyen hitványak. kalapos kan csinálta seghers spermával. az előző alom duroc kantól van szeptember 7én születtek és most szombaton adtam el 162 és 184 kg-mal belőle. szerencsére a 3. búgatás is kannal történt mivel lecserélték az öreg durocot és elbírja a kocám a fiatalt :).

köszi a válaszokat!

üdv?Palkó

Xaxonos Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4569
Údv a többieknek is,nos anyakocám nekem sincs,nevelgetek két áprilisba vett malackát már elég szépek,meg egy jó hete kaptam játékmalacnak egy manga x duroc keveréket. Kerti malac egyenlöre most idomitgatom hátha ellenne a ,,birtokon' mint a filmeken. )) NA a malac árak itt is lementek mégis nehéz eladni, gondolom várják az emberek a beigért olcsó hust és már nem akaróccik malacozni. Másrészt tényleg kva drága a táp az idei takarmány meg még ki tudja milyen lesz ebben az aszályban.
Xaxonos Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4568
Hát szia, én is azt ajanlanám mint Mirtill,hogy feltétlen mutasd meg állatorvosnak. Vérmérgezés sok féle van,az orbáncos vérmérgezés pld jár lázzal de ott a börön van elváltozás,de ami a lényeg a vérmérgezésekre jol hat a pennicillin,azt a nőnek tudnia kéne. Ha nem látta hogy mondhat olyat hogy nem tehet semmit?!. Légy rámenős hivd ki vagy vidd be a malacot neki. Drága a doki de ha odalesznek a malackáid az hatalmas kár.
Előzmény: nemkertész (4565)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4567

Szia. Ezek választott malacok már ? Azért kérdezem , mert az , hogy a legszebbek járnak így és a leírtak alapján ödéma is lehet . Be kel vinni egy állatott hozzá és vizsgálja meg. Mi az , hogy ki se megy telefonon diagnosztizál ? Ne hagyd magad , mert nagy baj is lehet.

Előzmény: nemkertész (4565)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4566

Szia. Én feladtam a kocázást :( Ilyen malac árak mellett nem kifizetődő. Csak saját részre hizlalok , még egyenlőre saját malacot aztán én is veszem. Inkább veszem 6-7 ezerért mint kocát tartsak miatta. :(

Előzmény: Lilatigris (4563)
nemkertész Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4565

Sziasztok! Már párszor kaptam tőletek remek tippeket, ezért gondoltam, hogy talán most is tudtok segíteni. Választási malacokkal van komoly problémám. Két alom lett az elmúlt két hétben falkásítva, összesen 17 db. Ebből kettő elhullott úgy, hogy látszólag semmi bajuk nem volt. Egyik napról a másikra lesántultak, mind ketten a hátsó lábukra. Az egyiknek meg is duzzadt. Egy napig még próbálkoztak lábra állni, enni, de a második napon már csak feküdtek, végül a harmadik napon rángatózva, remegve, magas lázzal elpusztultak. Hívtam a doktornőt, aki telefonon közölte, hogy vérmérgezés???,  , amivel nem tud úgyse mit kezdeni. Én semmi erre utaló jelet nem láttam a malacokon. Se sérülés, se véraláfutás, elszíneződés a bőrön, semmi. Sajnos a jó doktor most szabadságon van ez a nagy tudású doktornő, aki telefonon keresztül diagnosztizál, nem túl nagy segítség. Végül amikor már azt hittem, hogy nem lesz több baj, ma még egy malac sántítani kezdett a hátsó lábát emelgetve. Reggel még semmi baja se volt. Félek, hogy a másik kettő sorsára jut. Ami érdekes, hogy pont a legszebb, legfejlettebb malacok járnak így. Amikor meghaltak is szemre nagyon szépek voltak, jó súlyban, formásak. A többi malac élénk, jó étvágyú, bár a betegek is azok voltak. Félek oda lesz az egész falka, mire a doki szabadsága véget ér. Találkozott közületek valaki hasonlóval? Minden hozzászólást előre is köszönök.

Rzola Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4564

Most nyári szünet van mindenki kitikkadt a nagy melegbe :) Nekem még van egy vietnámim , de most üresen van , lehet bepároztatom és lesz ami lesz .

Előzmény: Lilatigris (4563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!