Keresés

Részletes keresés

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 12 órája 0 0 4662

Hát minden rendben a kocával.Ez a fehér valami is csak az nap reggel szivárgot.Talán nincs semmi gond.kőszi a választ😊

Előzmény: Lacikák870 (4661)
Lacikák870 Creative Commons License 14 órája 0 0 4661

Amiről én beszélek, annak még volt 1 hónapja, viszont másnap el is vetélt.

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 16 órája 0 0 4660

Szia.Igy is elvételhet a koca hogy 17 nap van vissza neki?

Előzmény: Lacikák870 (4658)
Lövei02 Creative Commons License 18 órája 0 0 4659

Van 3 kan süldőm 40-60kg körül eladók ha valakit érdekel.Szépek egészségesek nagyfehérX lapály származásúak.Csere is érdekel választós malacra vagy takarmányra.

Lacikák870 Creative Commons License 2 napja 0 0 4658

Sziasztok! Egyszer láttam ilyet, annak sajna vetélés volt a vége:(

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 3 napja 0 0 4657

Sziasztok.Fontos kérdésem lenne..Elvileg szeptember 17 én elik a kocám.Ma reggel mikor mentem etetni valami fehér váladék folyt ki neki a pinájábol.Normális ez?

Xaxonos Creative Commons License 6 napja 0 0 4656
Szewa. Igyekszem hogy szépek legyenek,de csak szerencsém volt hogy jó étvágyuakat fogtam ki. Hidd el mikor hazahozva kiraktam a zsák aljából öket hát picit fogtam a fejem,hogy te ember ezekböl a kis patkányokból lesz e karacsonyra 1mázsa!? A kicsire hetekig ugy néztem lehet élve se marad oly vakarcs volt. Aztán tán meghálálták a törödést. Nem rossz az a 70kiló,meglásd fogja szedni magát már. Összel hizik a malac jol.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4655)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 6 napja 0 0 4655

Szia.Szépek lehetnek a joszágaid.Az enyémek joval kisebbek.5 honaposak kb 70 kg-ot nyomnak.Lehet valamit nem jol csinálok :)

Előzmény: Xaxonos (4654)
Xaxonos Creative Commons License 6 napja 0 0 4654
Szia/sztok! Nekem 166 napos kb 6hónapos a 2 súldöm,saccra meg méröszalag szerint 130kg. Az átszámitva 78dkg egy napra. Én nagyon megvagyok ezekkel elégedve de ir a ,,szakirodalom' néhol némely fajtára pld dalland,1,5 kgot is. De elképzelni sem tudom,ezt hogy érik el. Tud valaki olyan táblázatot ahoil tételesen,pld hány napos malac,hány kilós alap van megadva? Érdekelne,csak spontán kiváncsiságból. Ezek a malacaim egy 14 másik 18 kg volt elhozatalkor 6 hetesen. A him volt kisebb,ma az a kb 130. Egyébkent ezek melegben is ettek,most egy hét alatt bevertek 60kg tápot plus még tök,krumpil minden nap.
Előzmény: Lilatigris (4651)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 6 napja 0 0 4653

Ja bocsi.Választás utáni időszakra értetem a 3 honapot.8 hetesen kerültek ide hozám.Szoval akkor 5 honaposok szűletésük ota :) 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 6 napja 0 0 4652

Szia.Tápot szoját kukoricát trikitalét.Rengetek gyümőlcs.(Kőrte.Alma.Dinye.) Csolányt.Kb ennyi :) 

Lilatigris Creative Commons License 6 napja 0 0 4651

Szia!

Mit esznek azok a süldők hogy 3 hónaposan 60-70 kgsak? Egy jó fajta választási malac mondjuk 20 kg 6 hetesen, akkor újabb 6 hetük azaz 42 napjuk volt 40-50 kg-t hízni, akárhogy nézzük az minimum napi 1 kg súlygyarapodás. 

Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4649)
labrador13 Creative Commons License 6 napja 0 0 4650

Ahogy elment a meleg, megjott az etvagyuk, mar ketszer annyit esznek. Amit megfigyeltem 3 malac kozzul egy koca, ami vetelkor a legkisebb volt, most mar elhagyta a testvereit. Ez normalis? 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4649

Sziasztok.Amig ez a nagy meleg tartott adig nem igazán ettek nálam se a sűdök.A kocám az evett de hát gondolom mert nem sokára ellik.De most hogy pár napja el ment a meleg azota esznek szépen.2 lapály südöm az csak nyulík talán mint ha most kezdenének erősődni.Kb 60 70 kg-közöt vannak.3 honaposak.Van még egy duroc koca 90 kg kőrül van ő nem tudom mennyi idős 2 hete került hozám..

Lilatigris Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4648

Szia! 

Nálam ami nem evett a melegben az most sem eszik, az az egy darab amit meghagytunk hogy hátha lesz belőle valami. Ugyanaz mint nálad, hosszú, magas, vékony. :( A (volt) koca aki a decembert várja hogy szalámi legyen, az zabál, azóta is, már attól féltem a melegben valami baja lesz. Érthetetlen mert ettől a kocától voltak azok a malacok amik nem ettek és Pindur volt az apa, szerintem annak jónak kéne lenni.

Előzmény: Mirtill72 (4647)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4647

Sziasztok :)

Már rég jártam erre :) Látom szaporodott a sertést tartók köre , ezt örömmel olvasom :) Nálam a helyzet változatlanul sz@r :( Az utolsó 9 kismalacomat hiába hirdetem , a kutya se érdeklődik. Így végkép el dőlt , hogy ki szállunk a kocázásból .Szeptemberbe le vágjuk a második kocát is és valamikor dec.- januárba az utolsót. Onnantól kezdve csak annyi malac lesz a portán amit le vagdosunk a családnak. Olvasom , hogy többen panaszkodtatok a malacok étvágyára és , hogy nem nőnek.  Akkor még melegek voltak  , mi a helyzet most ? Nálam dettó ugyan ez a helyzet  nem akarnak enni csak nyávognak a kaja felet. Hosszúak , magasak de vékonykák . Már magam se tudom mit adjak nekik. Mondjuk van egy olyan érzésem , hogy én baxtam ki velük a cukkinivel és az almával :(  Mindig azt várják. Úgy néz ki , hogy 9-ből 5-t le darabolgatunk hétvégéken nyársalni , grillezni és csak 4 marad hízóba.

Norbiiiiiiiiii Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4646

Köszi szépen a választ gondoltam amugy ,hogy lehet nekik adni csak biztos ami biztos megkérdeztem hála Istenek csak pár zsák ami zsizsikes ugy marat rám egy ismerös által az enyém hála isten nem az:-)

Előzmény: ez-Ben (4645)
ez-Ben Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4645

:) Üdv. a fedélzeten ! ( Norbiiiiiiiii !:)

...mivel a disznó mindenevő, hát így a zsizsikes kukoricát is megeheti. De azt tudnod kell, hogy a zsizsikek a kukorica lelkét már bekebelezték, tápértéke nem sok maradt, mármint a kukoricának.

Aztán az is számíthat, hogy szittya mangalicának vagy valami modern fajtájú egyedeknek szánod.

Összefoglalva ne ez legyen a fő táplálékuk, inkább csak úgy unaloműzőbe csámcsogják !

( Előre is sok sikert !:)

Előzmény: Norbiiiiiiiiii (4637)
Lilatigris Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4644

Sziasztok!

Jól van, akkor nem csak az én malacaim csinálják. :) 

Csináltam róluk pár képet, lassan utolérik súlyban a süldőt, pedig 4,5 hónappal fiatalabbak. Mert az csak válogat. Na mindegy. 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4643

Kőszönöm a választ.:)

Előzmény: Xaxonos (4642)
Xaxonos Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4642
szia! Ilyenkor már emelt szintü jó minöségú takarmányt érdemes adni mert az utsó hónapban szedi a malacra. Hizotápot adtam kevés korpával étvágy szerint. Fü,gyúmólcs pluszban. Utolsó héten jóhatásu egy egy kanál zsír a kajába,viszont szülés elött 2 nappal már keveset kell etetni,csak valami gyenge darás löttyöt hogy elkerüld a székrekedést ami tejaelapadást is okozhat (mmf szindróma) ha nem volt féregtelenitve a koca,azt is meglehet ejteni 5 nappal a fialás elöttig. Ajánlják az Áp17 et is csónterősitöként de van direkt kocának való por is,nevét már nem tudom, 1kg doboz terhes disznó van rajta. Van direkt koca táp is azt fialás elótt egy héttel már lehet adni,majd végig a szoptatás végéig.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4640)
Xaxonos Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4641
Szia Tigriske. Rég irtál ide. Nos az én disznóim is köveznek,ha meglátom ütöget is a guta nehogy lenyeljék. Okát viszont én sem tudom. Volt már hogy adtam nekik plusz vasporos premixet vagy áp17 hátha hiányuk van de ugyanugy folytatják a kövezést. Lehet fogat mosnak vagy rágóznak ))
Előzmény: Lilatigris (4638)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4640

Űdv mindenkinek.Erős 3 hét mulva ellik a kocám.Érdeklődnèk milyen tápot adjak nekik hogy minnél jobban fejlődjenek a kis malacok benne vagy ami a kocának jo??Kőszönőm a választ 

ez-Ben Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4639

:) Helló Tigriske !

Bizony ilyen előfordul, ennek megfigyelése alapján dobta aztán a gyár piacra- anno- a gyerekek

körében közkedvelt kavicscukrot. Csak arra kellett ügyelni, hogyha a zacskóból leesett, nehogy felvételkor összekeverjék egy rendes kaviccsal, mert akkor aztán "iskolafogászat" !

Mondhatjuk úgy, hogy most "édesszájú" malacaid vannak...gond egy szál se !

Előzmény: Lilatigris (4638)
Lilatigris Creative Commons License 2015.08.20 0 0 4638

Sziasztok!

Érdekes szokást figyeltem meg a malacoknál, szopogatják a kavicsokat. :D Nem eszik meg, nem rágják szét, csak a szájukban van, és ha odamegyek vagy bedobok valamit akkor rögtön kiköpik, eddig még más disznónál ilyet nem láttam. Ez csak egy szokás náluk, vagy valami vitamin vagy ásványi anyag hiányzik nekik esetleg? Nem nagyon tudom elképzelni, szerintem mindent megkapnak. De hátha mégis.

Árpa, triti, kukorica, napraforgó pellet, ÁP-17, pár naponta tojás meg esős időben csigát szedek nekik, amit imádnak. :D Meg szabadon vannak, turkálnak esznek amit akarnak, almát, körtét, zöld diót, csalánt, eperfa levelet. 

Norbiiiiiiiiii Creative Commons License 2015.08.19 0 0 4637

Sziasztok érdeklödni szeretnék most fogom elkezdeni a disznotartást és lenne egy kérdésem,hogyha zsizsikes a kukorica azt etethetem disznokal?köszi elöre is a választ.

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.14 0 0 4636

Szia.Amiota ez a nagy meleg van nálam se ugy esznek ahogy kellene.Majd nem sokára el megy ez a nagy meleg akkor majd jobban fognak enni 

Előzmény: labrador13 (4635)
labrador13 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 4635

sziasztok! Nalatok is olyan keveset esznek a malacok? Az adagjuk felet eszik 3 napja vannak nalam az is kozre jatszhat?

Xaxonos Creative Commons License 2015.08.13 0 0 4634
űdv akkor a malacgazda klubban! Szépek sok sikert hozzájuk! Ugy gondolom a takarmánykeveréked is nagyon jó. De pár napig még óvatosan etess mindenképp nehogy a hirtelen jó léttöl ödéma lépjen fel. Tájékoztass gyakran minket hogy fejlödnek.
Előzmény: Edmond Vakarcs (4632)
Xaxonos Creative Commons License 2015.08.13 0 0 4633
Nos ha már megvan a felvevö piacod is valoban megérheti majd a projekted.Meleg itt is van,szintén nem ugy esznek nálam sem az állatok mint eddig. Remélem majd bepótolják ha lemegy ez a dög meleg.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!