Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

buzavirág79 3 órája © 3834
irigyellek kedves Imre :)nemsokára kismalacokkal lesz tele az ólad :)
Előzmény: Nagy-Imre (3831)
Nagy-Imre 5 órája © 3833

Hát ez fajtajelleg.

Előzmény: Lilatigris (3832)
Lilatigris 6 órája © 3832

Hú de szép hosszú. :)

Előzmény: Nagy-Imre (3831)
Nagy-Imre 11 órája © 3831

Már nem sok van hátra :))

MG Petimester 2 napja © 3830

"Dagonyázik éjjel s'nappal, az elhízott disznaja
 Kijár néki csinos koca, vakargatás s' díszkaja
 De jön a böllért acél késsel kegyetlenül kaszálni
 Látod disznó, ezért kár volt két-pofára úgy zabálni "

Mirtill72 5 napja © 3829

Szia :)

Mi platinumot használtunk , most váltottunk a sanora próbaképen. Nagyon jó a platinum , mi 100%-san meg voltunk elégedve vele :) csak azért próbáljuk ki a sanot mert arról még több jót hallottunk és nálunk nem drágább a sanos sem. 1 zsák platinum 20kg és 6200 nálunk , a sano meg 25kg és 7700 ft. mind a 2 20%-s és ha azt nézem , hogy a sanoba 25kg van akkor már nem is drágább.

Előzmény: Kovács Bence Sámuel (3828)
Kovács Bence Sámuel 6 napja © 3828

Sziasztok!
20 malacot vettem múlt héten és érdeklődnék, hogy ti milyen tápot/koncentrátumot/premixet használtok?
Mostanában sok jót hallottam a bábolna új termékeiről(platinum termékcsalád), és sokkal olcsóbbak is, mint a sanosok. Aki esetleg ilyet használ írna róla véleményt?

Mirtill72 aug. 14. © 3827

Gratu :) Nem is szabad olcsóbban adni. Azért nekünk sem ingyen adják a koca takarmányát sem , meg a szeminátor sem olcsó , de ha kannal fedeztet az ember az is pénz.Nekünk ennyi volt a ki tűzött legalacsonyabb ár és el is vitték őket, pedig 40-50km-re lehetett már 12000-t is venni.

Előzmény: buzavirág79 (3824)
Lilatigris aug. 12. © 3826

Köszi, már nem szomorkodok. :) Vettünk kanszag spray-t aztán aug. 20-23 körül kiderül hogy malac lesz vagy szalámi a kocából. :) Azért a malacnak jobban örülnék. Nagyon szelíd koca, még kicsit játékos, remélem megkomolyodik, mert olyan mintha egy 130 kilós kutya próbálna játszani az emberrel. :)

10 malac pont elég lenne elsőre, csak legyen!!

Előzmény: ez-Ben (3825)
ez-Ben aug. 11. © 3825

:)) Tigriske...ne szomorodj el ! ( mindenre van megoldás :)

Az akolra ki kell függesztened Rómeó képét. Hasonlatosan, mint amikor a mozi plakátokon megjelent a híres filmsztár ( pl. Roger Moore :) onnantól kezdve minden lyány moziba akart menni. No ez játszódik majd le a kocában is Rómeó láttán.

aztán...10-12 kismalac már biztos. ( Ismerve Téged !;)

Előzmény: Lilatigris (3814)
buzavirág79 aug. 11. © 3824
szia!16000ft-ért adtam őket.volt aki alkudni akart,azt elküldtem,mondtam nekem nem lényeg ,hogy mindet eladjam.én se alkudoztam soha ha malacot vettem:) 18-20kilosak.
Az a baj nem tudok telefonrol képet felrakni.gép meg nem jó sajnos
Mirtill72 aug. 11. © 3823

Szia :) mennyibe sikerült el adnod?

Előzmény: buzavirág79 (3822)
buzavirág79 aug. 11. © 3822
sziasztok! Hétvégén elvittek 4 malackát :( sajnáltam őket,de itt vannak a faluban,igy tudom nézni hogy fejlődenek.3 meghagytam magamnak :)
Rzola aug. 9. © 3821

Akkor várjuk a képeket majd a kicsikről :)

Előzmény: helikon123456 (3819)
Xaxonos aug. 8. Creative Commons License 3820
Hali. Szerintem fel lehet de nehezen csak kukoricán. A disznó minden evö igy szüksége van több féle tápanyagra. DE... Ha már kukoricád van,arra van csak pénzed vagy azt termelsz akkor ajanlanám hogy csereberélj, ha szerzel árpát kis buzát mellé és pluszba kapnak zöldséget ,házi étel maradékot ugy nagyon jól nevelheted. Elébb valami keverék fajtával vagy mangaliccal próbáld meg,a hybrid hus disznók kényesebbek a takarmányra.
Előzmény: csakegykerdezo (3818)
helikon123456 aug. 8. © 3819

A mai napon már nem is érdekelte a kan, teljesen megnyugodott.

Úgytünik tegnap csak ijesztgetett minket. :)

Előzmény: Rzola (3816)
csakegykerdezo aug. 8. © 3818

Sziasztok!

Szeretnék belekezdeni a malac nevelésbe. Szüleim régebben tartottak malacokat,de utána abbahagyták. Először az lenne a kérdésem,hogy csak kukoricán,és egy kis zöldségen lehetséges-e felnevelni őket? Gondolom vált malacnál azért 1 kis nevelő táp szükséges,de utána szeretnék átállni erre a főleg kukorica etetésre, és érdekelne a véleményetek,hogy megoldható lenne ez.

Válaszatokat köszönöm.

Xaby69 aug. 7. © 3817

Sziasztok. Szeretnem ki kerni a velemenyeteket a hizlalasrol amit en hasznalok. Sajna meg nincs tapasztalatom benne ugyanis ebben az evben kezdtem komolyabban a sertes tenyesztest. Jelenleg van 2 vemhes kocam es 7db 4 honapos suldom. ezek utobiak eteteset szeretnem megosztani veletek es varom hozzaszolasotokat.

Tengeri dara(NyF9%) 56.7%, Szoja srot (NyF45%) 8%, Napraforgo srot (NyF35%) 14%, Lucerna dara(NyF30%) 8%, Buzakorpa (NyF15%) 3%, Bolti tapkeverek (NyF33%) 9%, Kalcium (NyF0%) 0.8%, So(NyF0%) 0.5%.

Ez osszesen a napi NyersFeherje bevitel 19.5%. Koszonom elore is a hozzaszolasokat.

Udv Xaby

Rzola aug. 7. © 3816

Mennyire van kiindulva? Lehet nem tetszik neki a kan közelsége. Enged össze őket legfeljebb meggyapálja a kant egy kicsit!

Előzmény: helikon123456 (3815)
helikon123456 aug. 7. © 3815

Sziasztok.

A vietnámi kocánk 30.-án ellene.

De ma délután búgó hangot hallatott és a kan felé szaglászott.

Búgás óta most csinálja először ezt.

Van ok aggodalomra?

Ha vemhes a csecsbimbókon mikor kéne már látnom valamit?

Lilatigris aug. 6. © 3814

Szia!

Hát ez nem jó hír. :(

Előzmény: Mirtill72 (3813)
Mirtill72 aug. 6. © 3813

A kanszag spré nálunk nem vált be, hiába fújtuk a kocának semmi reakciója nem volt rá.

Előzmény: Lilatigris (3810)
Mirtill72 aug. 6. © 3812

Szia.

Én úgy tudom , hogy 6 hónapos kor körül ivar érettek már , de még nem tenyészérettek. 8-9 hónapos korra válnak tenyészéretté ugyan úgy ahogy a kocák. Hangsúlyozom én úgy tudom , de biztos nem vagyok benne  100%-ig. nekünk durci mikor meg vettük még nem hiszem ,hogy volt 8 hónapos a 71 kg-val mi rá vártunk mikor meg vettük 1 hónapot.

Előzmény: buzavirág79 (3809)
woods80 aug. 5. © 3811

Sziasztok!

Elnézést, hogy bele okvetetlenkedem a témába, de a kaja megvonás elég neki kb. 1-1,5 nap, de azt már a választás napjától kezdve indítani kell és lehetőleg a kora reggeli órákban kell elvégezni a választást. Ivóvizet lehet nekik adni, csak ne sokat 1-2 liter naponta. A helyét is célszerű megváltoztatni, ha van rá mód. Elvileg 4-5-6 nap múlva ivarzik, ezt hívják tejlázon való ivarzásnak. Nehezen ivarzó süldőket is így stimulálják az ivarzásra. Idegen szóval: flushingolják.

Előzmény: buzavirág79 (3808)
Lilatigris aug. 5. © 3810

Sziasztok!

Kanszag sprayről vélemény?

Hiába fenyegetőzök hogy szalámi lesz belőle, nem akar megállni. :(

buzavirág79 aug. 5. © 3809
szia!tudom hogy van kan disznótok,ezért tőled kérdezem.mennyi idősen lehet vele fedeztetni.sógoroméknak van egy 6 hónapos kanja.és azt mondja hogy már fedez.de én ugy gondolom,kicsi még y fedeztetéshez
Előzmény: Mirtill72 (3799)
buzavirág79 aug. 4. © 3808
szio!´hát az én kocám tuti nem lesz igy leválasztva.estig allig birja ki ,nem még 2 napig.lehet hogy gyorsabban elapad á teje,de az állatkínzás 2 napig nem etetni,itatni.ugy gondoltam,hogy mostmárviszik el alóla a malacokat,igy mindig kevesebb ciciből lesz szopizva.és csak elapad neki.inkább várok két hetet ,hogy kiinduljon ujra.minthogy szenvedtessem.hogy jó lesz-e igy azt még nem tudom,majd kiderül :) nincs leszivva,ugyhogy éjjelre nyugodtan cicizhetnek még.a malacok nagyon jól esznek szerencsére.napközben nem is keresik a cicit.és a legnagyobb öröm,a legkissebb is elkezdett hizni::)már harcol a tápért :)
Előzmény: Xaxonos (3806)
Xaxonos aug. 4. Creative Commons License 3807
hali,az én malacaimon is volt ilyen,én bele tudtam hogy légy meg szunyog csipés. Ha allergiás lenne szerintem az egész teste ki pöttyezödne.
Előzmény: teffi11 (3805)
Xaxonos aug. 4. Creative Commons License 3806
Szia. Biztos sok még a teje és fesziti a csöcsét nagyon. Én is igy kinlodtam,egy hétig csak nappalra zártam külön aztán végleg,de szegényböl csepegett ki a tej még vagy 5 napig.Elméletbe a drasztikus választást irják, se kaja se víz 2 napig de ki birja nézni hogy ebben a melegbe szomjazik egy állat,ráadásul dühöng is bánatában csóri hogy elvették a kölykeitöl.
Előzmény: buzavirág79 (3804)
teffi11 aug. 4. © 3805

4hetes malacokon apró piros pöttyök vannak a hátukon. 9malacból csak 4db-on jelentkezett. 3heteskortol tejporos starter tápot esznek! kérdésem az lenne ez valami betegség?

_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Hobbi,_szabadido", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Allati!", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Sertestartas\/Tenyesztes", 3]);