Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4122

 

 :) kérlek szépen... általában a szabadban tartott konda- ha szaporulatot is várnak tőle- része a kandisznó is. A nemzésen túlmenően védelmezi a kondát az esetleges kóbor kutya stb. támadástól.

 Az, hogy milyen viszonyban lesztek rajtad áll. A vaddisznókat is etetik a vadkan is megjön órára, percre pontosan az etetőre de nem támadja meg a "kukoricás embert".

 Biztos van a környezetedben ridegen tartott disznókonda, érdemes elmenni egy kis körülnézésre, tapasztalatcserére. 

 Jobbára csak azért szóltam, nehogy "ijedtedben" máris kiheréltesd az ifjoncot. 

  Sok sikert és sok kismalacot ! (... meghát kecskét is !:)

 

Előzmény: Fülöpke/cske (4119)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4121

Javítás mert a namlok ki kapcsolt :) 3 mázsás kan.

Előzmény: Mirtill72 (4120)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4120

Szia :) Nő létemre van egy közel  mázsás kanom :) Hidd el ártalmatlan mint a bárány , csak nevelés kérdése

 

Előzmény: Fülöpke/cske (4119)
Fülöpke/cske Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4119

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Sosem volt még malacunk, kecskékkel foglalkozunk. Néhány hete vettünk 3 db duroc-mangalica keverék malacot. Ebből egy kan és nem heréltettem ki. Van kb. fél hektár nem használt területünk, félig erdős, egy része csicsókás, egy része pedig parlagon maradt föld. Ezt kerítem be nekik és szabad tartásban, minimális abrakkal, zöldséggel és a kimaradó tejjel és savóval etetném őket. A tervem az volt, hogy megtartom őket és csak a szaporulatot vágjuk le. Azonban ma egy malacokkal is foglalkozó ismerős azt mondta, hogy a heréletlen kan ha megnő nagyon veszélyes, szerinte le kellene vágnom és inkább berakatni a csajokat. Mi a véleményetek? Ha valakinek van tapasztalata erről a fajtáról minden egyéb tanácsot szívesen meghallgatok!

Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4118

Szia :) Grat  a mamának :) Nagyon szép alom létszám elsőre :)  Nekünk második fialásra se sikerült össze hozni ekkora almot :( A lényeg viszont , hogy van és egészségesek :)

Sok sikert hozzájuk :)

 

Előzmény: kirikovkati (4114)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4117

Az én kis csepjeim :)

buzavirág79 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4116
sziasztok!ki szeretnem számolni kb mikor indul ki ujra a koca,de nem tudom az előző kiindulás első napjától,vagy az utolsótól számoljam.18 vagy 21 nappal?
Gratulálok a kicsikhez :)
Lilatigris Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4115

Szia! Gratulálok a malackákhoz, 13 nem kevés főleg elsőre. :) Mi is lapállyal akartuk berakni a kocát, de épp nem volt, aztán végül pindur lett, az már úgyis bevált nekünk. :) De legközelebb már szeretném kipróbálni a lapályt. De a mangalicán is gondolkodok... 

Előzmény: kirikovkati (4114)
kirikovkati Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4114

Szia az éjjel megszülettek a kismalacok. 13db abból egy halott, 8koca lett 4kan. Anyukájuk pietrin apjuk lapály ja és előhasú koca volt. Remélem ezzel már nem lesz gondunk. 

Előzmény: Mirtill72 (4110)
kirikovkati Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4113

Sziasztok! A napokban fial a kocánk, már nagyon várom, remélem nem éjjel fog, nem akarok odafagyni!:) Szép napot mindenkinek! 

Palko83 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 4112

Köszönöm mindenkinek a segítséget a fejleményekről majd később írok. remélem nem lesz semmiféle bajság ami fellép választás után.

Üdv mindenkinek: Palkó

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4111
Így van. Sokan örülnek hogy választás napjától milyen szépen esznek a malacok... Pár nap mulva meg gondolkozik hogy vajon mitől hullanak el...?! Haveromnak így pusztult el 47 malaca!
Előzmény: Mirtill72 (4110)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4110

Én tapasztalatból beszélek. A tavasszal meg szívtam , azóta úgy vagyok vele , hogy inkább a malac sírjon mert éhes mint hogy én mert meg döglött :)

Előzmény: gyöngyikedvelő (4109)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.26 0 0 4109
Így van. Inkább éhezzen egy kicsit a malac minthogy beteg legyen! Ezt a kis "kínzást" majd meghálálja neked szép egyenletes növekedéssel!
Előzmény: Palko83 (4106)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 4108

Szia :)

 

Mi hirtelen választunk. Reggel etetés előtt gyorsan . A választás miatt ha oda figyelsz a takarmányozásra nem lehet gond. Ha van rá lehetőséged ne a malacokat , hanem a kocát költöztesd másik helyre , egyrészt azért mert úgy a malacokat kisebb stressz éri más részt a vissza ivarzás miatt jót fog enni a kocának a hely változtatás és a választás okozta stressz.

 

Malacoknál figyelj a takarmányozásra , nehogy túl etesd őket. Csak fokozatosan emeld a takarmányt nekik.

Előzmény: Palko83 (4106)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4107
Én legelőször fokozatosan választottam. Nem vált be nekem. Azóta mindíg hírtelen választok. Nem ismerek olyat itt a faluban fokozatosan választana... Szerintem próbáld meg most az egyik módszert, legközelebb meg a másikat. És amelyik beválik azt folytatod majd a későbbiekben.
Előzmény: Palko83 (4106)
Palko83 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4106

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni választás témában. lassan esedékes lenne a választás nem tudom melyik jobb a jószágoknak. egy ismerősöm azt mondta vegyem el őket hirtelen a másik meg azt h próbáljam fokozatosan elzárni őket. nem tudom melyik lenne a jobb megoldás a munkahelyem miatt sajnos a hirtelen választást helyezi előbbre de nem akarom hogy kárt szenvedjenek a malackák sem az anyjuk. mi a tapasztalatotok ebben a témában?

előre is köszi Palkó

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.24 0 0 4105
Hát kicsit messze tőletek. :-D
Előzmény: Mirtill72 (4104)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 4104

Hát az nem itt van :D

Előzmény: gyöngyikedvelő (4102)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4103
E-mail címem: zolibacsi27@gmail.com
telefon: 06204130593 itt lehet érdeklődni a kocasüldő felől
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4102
Kocsér. Ez Nagykőrös mellett van.
Előzmény: Mirtill72 (4101)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4101

Merre laksz?

 

Előzmény: gyöngyikedvelő (4099)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4100

Szia. Kövesden olyan drága a termény ? Nálunk aratás után még 4ezret se akartak adni a terményért :(

 

Igen valóban van olyan koca ami fél a kantól. Ezt mint kanos gazda igazolom :) Nálunk is hordanak egy kocát, ami szabályosan fél ,retteg a kantól. A kan szó szerint meg erőszakolja. Egyszer meg van az aktus utána meg a kan fordul neki. Hál istennek eddig még elég volt a kocának 1* is , abból is 14 malacokat produkál :) De csak ez az 1 ilyen koca van ami hozzánk jár. Tehát ritka jelenség.

Előzmény: Palko83 (4098)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4099
Szia. Köszi a tanácsokat. Èn végleg úgydöntöttem hogy eladom. Veszek helyette egy másikat. Úgyhogy ez most eladó ha érdekel valakit. Ès kocasüldőt keresek megvételre.
Előzmény: Palko83 (4097)
Palko83 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4098

Köszi.hát lehet szeretni néha több időm el megy vele mint amit a családra fordítok. de hát ez van. írtad hogy felétek milyenek az árak, merrefelé laksz? én jobban örülnék a 600nak hiszen 7ezres terményt ettek eddig hiába akarják csökkenteni az árakat.nálunk mkövesden 500at beszélgetnek annyiért nem igazán szeretném eladni őket.remélem felkúszik az ár még van egy hónap az értékesítésig úgyhogy reménykedem.

Előzmény: Xaxonos (4086)
Palko83 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4097

Szia!

olvasgattam az írásaidat és gondolom milyen rossz így szenvedni a kocával mert én is jártam így. kétszer is. amit úgy gondoltam h jó alap lenne az egyik hamsire volt és bármennyire flushingoltam dédelgettem nem akarta az igazságot így hát levágtam. a másikkal ugyanígy voltam és sehogy sem sikerült. megalkudtam a vevővel azt mondta egy hét múlva elviszi. hát nem rá két napra felindult! így jártam de már nem akartam s..et csinálni a számból levágtam neki. a mostani kocát csak úgy viccből választottam ki a csapatból egy kicsit féltem tőle mert még nem volt fias disznóm. felindult elvittem a kanhoz és tessék 8 szép kismalac lett az eredménye.

olvastam h korlátozott lehetőségeid vannak a mindenféle csúcsminőségű anyagok beszerzésében így nem is tudom mit írhatnék. nekem az egyik ismerősöm broiler csirkét termel és behordja nekem az etetőben maradt befejező tápot mikor kiürül az istállója. nálam észrevettem h ha egy kicsit többet adok a moslékban nekik/ elég magas fehérje és vitamintartalma van/ akkor jobban búgnak a kocák. jelenleg van 7 duroc X nagyfehér hízóm amiből 4 koca van 70-110 kg-osak.már mind a négy búgott viszont a topigs x nagyfehér hízóimból 5 db van a 3 koca meg sem mukkant. szóval nem tudok tanácsot adni csak a saját tapasztalataimat írom meg hátha alkalmazni tudod Te is.

ha van időd türelmed és lehetőséged akkor próbáld ki ha minden kötél szakad akkor hizlald meg és fagyó.

üdv: Palkó

Előzmény: gyöngyikedvelő (4008)
Roland1214 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4096

Sziasztok. Kérdésem lenne. Ha a kertünkhöz tartozó szántót bekerítem tarthatok e ott (50-100 db) mangalicát? Ha igen milyen engedélyek kellenek hozzá? Köszi.

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4095
Most meg az juttott eszembe hogy megdumálnám hogy vigye el a sűldőmet, és legyen ott nála amíg fel nem veszi a kant... Szerintetek belemenne a csávó ilyenbe?
Előzmény: gyöngyikedvelő (4094)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4094
Akkor neked sem egyszerű a kocád... Egy kanosember azt mondta hogy van olyan koca aki fél a kantól. Lehet hogy van benne valami, mert egyszer a telepen mikor dolgoztam ott volt ilyen.
Előzmény: buzavirág79 (4093)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4093
szia! Beszéltem ma egy régi motoros sertéstartóval,azt mondja neki is van egy 1 éves kocája ami még nem indult ki.vagy olyan gyenge neki a búgási hajlam hogy nem veszi észre.azt mondta nem fogja megélni nála ,hogy anya legyen.
Megnézte a kocámat,péntekre már lemegy róla a búgás.az a baj nem akar megállni a kannak.az első búgatásnál is igy volt,be kellet szoritani a sarokba,még ráugrott a kan.aztán már hagyta magát.elmondtam ezt a mostani gazdájának,de azt mondta olyan nincs hogy nem áll meg.beengedi 10percre a kant a kocámhoz,aztán meg mondja hogy nem búgik még rendesen,mert nem áll meg.szóval várok jövőhónapig megint,ha akkor is igy lesz,nem tudom mit csinálok,mert levágni nem tudom.túlságosan hozzámnőlt és megszerettem.
Előzmény: gyöngyikedvelő (4092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!