Keresés

Részletes keresés

buzavirág79 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3794
szia! Lehet most kinevetsz,de lementem a gyerekorvoshoz,irattam fel vele antibiotikumot.adom neki naponta 3x 4ml,és elkezdett enni :) sokkal lassaban mint a többi,igy kiveszem őt etetéskor,de legalább eszik.és láthatóan jobban van.nem volt fogazva,de a töbni se,és azoknál nem volt gond.ugy voltam vele,hogy még ezt megprobálom,aztán lemondok róla.remélem igy már helytejön,mégha kisebb is mint a többi,.majd megnől.:)
Előzmény: Mirtill72 (3793)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3793

Szia. Na erre ötletem sincs. Én úgy tudom , hogy van náluk száj betegség , de akkor szerintem az az egész almot érintené , nem csak egyet közülük.  Fogazva volt ő? mert lehet a farkas fog miatt nem tud úgy enni vagy szopni hogy jó legyen.

 

Előzmény: buzavirág79 (3791)
dreddy Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3792

helo.szabadtartásos 11 hetese duroc malacok kb 18 kilósak 12000ft ér jó vagykicsik a korukhoz képest?vagy sok értük vélemények?

 

buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3791
sziasztok!
Lehet nagy butaságot kérdezek,de lehet olyan hogy valamilyen szájbetegsége van a malacnak?
Azért gondolok erre,mert ma különraktam a kicsit ami nem fejlődik,akocával.gondoltam igy nem turják ki a nagyok a ciciről.egész nap szopizhat.hát hiába raktam külön,szivja kb fél percig,aztán nem kell neki.olyan mintha nem tudna szopni.vizet is allig iszik.ezért gondolom,nem-e valami baj van a szájában
Előzmény: Mirtill72 (3790)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3790

Szia :)

Vannak itt tőlem sokkal tapasztaltabbak is , csak ők most alszanak :( Én csak a saját tapasztalatomat tudom meg írni , és sokat olvasgatok meg van valaki akitől ha bajban vagyok tudok telefonos segítséget kérni.

 

A fialás utáni lázas állapot miatt csökken az étvágyuk ez természetes dolog csak legyen előtte víz mindig , hogy inni tudjon ha kel ne száradjon ki. Az én kocáimnál ez napokig tartott , kb 2 hetesek voltak a malacok mire normálisan enni kezdtek. Viszont olyan nem volt fialás után sem , hogy egyáltalán nem eszik . Mivel még ma fialt lehet , hogy túl fáradt vagy annyira lázas , hogy még nem is kívánja , azért figyelgesd és ha egyáltalán nem eszik inkább hívj orvost.

Előzmény: sasa87 (3789)
sasa87 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3789

Szia! látom te benne vagy a sertéstartás rejtelmeiben ahogy olvasom az oldalt.

 

Lenne egy kérdésem: Ma reggel megfialt a kocám és nem tudom rávenni hogy egyen egy kicsit meg igyon ez normális dolog most ilyenkor? mert felkelni fel kell de csak fordul egyet az ólban és visszafekszik.

 

Előzmény: Mirtill72 (3772)
Lilatigris Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3788

Semmi különöset nem kapnak. Árpa, tritikálé, kukorica, korpa, sok-sok zöld, meg havonta 2-3-szor vágunk baromfit vagy nyulat és akkor megkapják a fejeket, lábakat, meg a többit. Meg sok mindent kitúrnak a földből is.

 

Előzmény: buzavirág79 (3787)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3787
azta mindenit ! Hát én valamit nagyon rosszul csinálok :((( az enyém 11 hónapra volt 142 kilo.elárulod mit etetsz velük?
Előzmény: Lilatigris (3786)
Lilatigris Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3786

Köszi! 10 hónaposak, 150-170 kilósak.

Előzmény: buzavirág79 (3785)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3785
hu de gyönyörűek :)mennyi idősek,és hány kilok kb?
Előzmény: Lilatigris (3784)
Lilatigris Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3784

 

Romantikáznak... :D Mióta ilyen meleg van, egész éjszaka kint alszanak.

buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3783
szia!és ha leforráznád a tápot,és a darát?vagy finomabbra darálnád a terményt.ha forrázod a tápot,ugy jobban szétmegy,nem tudna turkálni benne.nagyon rafináltak tudnak lenni,ma rájöttem.mint irtam nem akarta enni a tápot nálam se az egyik.ma elzártam tőlük a kocát.kiraktam nekik a tápot.a kis rafinált szaladt oda ,ahol eddig az anyja vályuja volt.mikor rájött hogy ott semmi nincs,szaladt a többiekhez,enni a tápot :)
én nem zárnám össze a nagyokkal,mert ha nagy a külömbség köztük ugyis kiverik őt.akkor még annyit se fog enni mint most.
Lehet az előző gazdánál csak moslékot kapott,és azért nem akarja enni a tápot.
Előzmény: Xaxonos (3782)
Xaxonos Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3782
Szia,ugy probalgatom ahogy Te is ajánlod de nagyon rafkós kiválogatja a darabol a jó falatokat. Ma mondjuk jó volt belenyalt a száraz tápba meg eszi az árpát kukoricát már csak a daraszerü meg a táp nem kell neki. Beakartam én szoktatni a nagyo khoz de félek azok meg eszik.
Előzmény: buzavirág79 (3773)
Xaxonos Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3781
szia. Én is arra vetek hogy valami hiányuk van pedig én sem sajnálok tölúk semmit meg gyönyörüek is,még 6 án lesznek 4 hónaposak de mindenki hizónak nézi öket de ez a folyton éhesség zavar. Este 8 kor még kapnak de fél 7 kor már szinte kirepülnek a karambol ugy ugralnak hogy őntsem a kaját .
Előzmény: Mirtill72 (3772)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3780

Szerintem elég mikor át térsz más takarmányra 

Előzmény: buzavirág79 (3779)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3779
igen azzal szeretném majd őket leválasztani.nagyon jol esznek igy az anyjuk alatt.remélem nem lesz gond,ha nem lesznek már a kocával.akkor adom nekik,addig a súlyig,és utána áttérünk fokozatosan a darára.addig kitudom hol tudok platinumot venni,mert eddig még nem láttam a táposnál.
Még egy kérdés.vitamint rakjak neki most is a vizbe?igy hogy starter tápot kapnak?vagy elég akkor ha áttérek a darára
Előzmény: Mirtill72 (3778)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3778

Jaj az indító. Az mehet nekik kb 30-35 kg-s korig. Gondolom azzal lesznek le választva az anyjuk alól. Majd fokozatosan állítsd át arra amire szeretnéd. Ne hirtelen mert akkor valóban be zabálhatnak , vagy jöhet az ödéma is.

Előzmény: Mirtill72 (3777)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3777

igen, az a bábolnás. Sajnos így nem tudom neked megmondani , hogy elég e nekik vagy nem , mert nekünk 2 hetes koruktól éjjel nappal állt előttük a dara keverék koncival. Ezekkel nem is volt baj :)Az ödéma nekünk azoknál jelentkezett akik az anyjuk alatt kevesebbet ettek :(

Előzmény: buzavirág79 (3776)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3776
köszi szépen :) a platinum az bábolnai termék?a sanorol már én is hallotam ,sajno felénk nem kapható.itt bábolnai és purina termékeket lehet venni.malac inditó tápot meddig adjak nekik?azzal is gondban vagyok,mert nem tudom elég-e nekik.kb 1 fanglival kapnak 5 en.napi 4 részre osztva.ugy nem merem hogy mindig legyen nekik a vályuba,mert félek hogy bezabálnak.de ugy esznek mint a farkasok.pillanatok alatt elfogy a vályubol
Előzmény: Mirtill72 (3775)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3775

Szia :)

 

Mi eddig búza vagy tritikálé, árpa és kukorica darát etettünk a malacokkal és Platinum nevű koncit használtuk hozzá. A tavalyi malacaink 10%-ba kapták a koncentrátumot május 16-n születtek és november végén volt köztük 140 kg-s is. Elégedettek voltunk a platinummal , de most annyi jót hallottunk a sano protamino premiumról , hogy most állítjuk át a 4 meg maradt malacunkat . Ők is platinumot kaptak eddig most 13 hetesek , és kb 38-40 kg-sak. Kíváncsi leszek mit mutat majd a sano :) A sanóval a következő lesz az össze állítás : 20% árpa 20% búza és 40% kukorica 20% sano premium.

 

Ha lucerna és napra forgó granuláumot is etetsz csak óvatosan mert igen magas a fehérje tartalma mind a kettőnek , nehogy fehérje túltengést okozzon a malacoknál.

 

 

Vitaminból pedig a neovit fortét kapják. Ezt keverjük ivó vízbe vagy moslékba. Másik fajtát is próbáltunk , de azt nem bírtuk velük meg etetni vagy itatni. Valamiért ki szúrták mindig , hogy van benne és nem ették meg :(

Előzmény: buzavirág79 (3774)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3774
szio ! Talán már egyszer kérdeztem ,milyen kocentrátumot adsz a malacoknak?és milyen vitamint?és milyen arányba kevered nekik az darába?kukorica,árpa,napraforgo,es lucernagranulatumot akarok majd nekik adni,ha nagyobbak lesznek.ez jo lesz suldőnek,vagy tudsz ajánlani más összetételt?ehez akarok majd koncentrátumot.
Előzmény: Mirtill72 (3772)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3773
szia!próbáltad ugy hogy minden nap kicsivel többet ,beleraksz a tápból a moslékba?én igy szoktam ,átszoktatni őket.mennyi idős a malacka?˝´
az enyéim között is van egy amelyiknek,nem kell a malactáp.5 már szalad a tápra,ő meg inkább az anyjaét eszi.most ugy probálom ,hogy etetésre teljesen különzárom a kocát,igy nem fog hozzáférni ahoz a kajához.remélem rákap a tápra igy.
A sógoroméknak is volt már olyan malac ,ami folyamatosan visitott.szerintem ha szépen fejlődik akkor nincs gond.
Előzmény: Xaxonos (3770)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 3772

Szia.

 Az első kérdésre passz a válasz :( A második kérdésre pedig én is választ keresek. Az én maradék 4 malackám is ezt csinálja ,pedig a konci maxon van a kajába , szárazon ön etetőből esznek , tehát állandóan áll előttük a kaja még is mindig várnak , kérnek valamit. Egy ismerős azt mondja , valami hiányzik az étrendjükből és azért van ez. De mi ?A koncinak elvileg mindent kellene tartalmaznia és +ba is kapnak meszet , sót és vitamint.

Előzmény: Xaxonos (3770)
Xaxonos Creative Commons License 2014.07.27 0 0 3771
az ismétlés a tudás anyja tudom. Csak egyszer akartam küldeni. Elnézést a malörért
Xaxonos Creative Commons License 2014.07.27 0 0 3770
Üdv, 2 hülye kérdés,mivel tudnám rávenni a vett malacomat hogy egyen tápot,darát? A töltött káposztától a csalanig mindent eszik, a disznókajara meg rá sem néz! Vennék mellé egyet de a környéken nem talalok egy nekem tetszöt. A másik kérdésem az ellenkezöje,a 2 saját malacom meg kiesz a gatyámból,igaz nölnek is de idegel hogyha rájuk nézek is,ugranak a válunak. Mintha nem volna elég nekik a táp. Nem merek plusz koncit adni mert félek az ödémától. Nem is férgesek,futort is kapnak meg kazal zöldet is napjaban.
Xaxonos Creative Commons License 2014.07.27 0 0 3769
Üdv, 2 hülye kérdés,mivel tudnám rávenni a vett malacomat hogy egyen tápot,darát? A töltött káposztától a csalanig mindent eszik, a disznókajara meg rá sem néz! Vennék mellé egyet de a környéken nem talalok egy nekem tetszöt. A másik kérdésem az ellenkezöje,a 2 saját malacom meg kiesz a gatyámból,igaz nölnek is de idegel hogyha rájuk nézek is,ugranak a válunak. Mintha nem volna elég nekik a táp. Nem merek plusz koncit adni mert félek az ödémától. Nem is férgesek,futort is kapnak meg kazal zöldet is napjaban
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3768

Nem eszik rendesen  és nem nő úgy ahogy kellene , farkát tekergeti , vagy ha már nagyon csúnyán férges , láttam olyat is , hogy a földhöz dörzsöli vagy a falhoz a végbelét.

 

Injekciós féregtelenítés után meg én úgy tudom , hogy egy ideig nem is lehet adni nekik. Sokan azt mondják , hogy az injekciós féregtelenítés után nem lehet az ürülékben gilisztát lelni. Én leltem a kis malacokéba mikor féregtelenítettük őket.

Előzmény: buzavirág79 (3767)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3767
szia! Én nem láttam hogy jött volna belőlük féreg.miből lehet észrevenni hogy férgesek?
Előzmény: Mirtill72 (3766)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3766

Szia :)

 Én nem adnék nekik mert lehet , hogy túl terheli a szervezetet. Az injekció nem hatot ?

Előzmény: buzavirág79 (3762)
Lilatigris Creative Commons License 2014.07.24 0 0 3765

Köszi! Teljesen jó méret, majd megnőnek. :) Kb. ekkorák lehettek nálunk a tavaszi malacok, többen is jöttek mind alkudni akart, de nem keveset ám. Már úgy el is hittem szinte hogy akkor biztos nem jó malacok, lehet engedni kéne az árból, erre jött egy vevő megnézte őket, nem alkudott egy forintot sem és még aznap kifizette rájuk a foglalót, nehogy eladjuk, és utána el is vitte az összeset. Nemrég hívott hogy a jövő tavaszi malacokat meg se hirdessük, viszi egyben az egészet.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy szégyellje magát aki úgy akar alkudozni hogy odamegy és szidja a malacokat. Akinek nincs pénze, ne tartson állatot.

Előzmény: Mirtill72 (3764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!