Keresés

Részletes keresés

leobaba Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1120

Natika a  hétvégén  uszikált a kis barátnőjével:

 

 

  kocsival mentünk, telepocis óvodás.... 

 

 a lökött, bele a sodrásba a szigetspiccben...arról csak video van, hogy onnan hogy jött ki../csak egy kicsit kaptam frászt/

 

UJOKA Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1119

Kedves Mindenki! Volna valakinek egy jó állapotú, leónak való kutyaháza? mentett kutyáink számára.
Minden ötlet érdekes lehet! Köszi előre is!
info@leonbergerteam.com

leobaba Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1118

már megint off...

sosem feledünk Freddie!

 

UJOKA Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1117

Kedves Leósok, kedves HLT Támogatók!

 

Szeretnénk segítséget kérni: ideiglenes befogadókat keresünk, akik mentett kutyáink elhelyezésében tudnának nekünk időnként segíteni.

Olyan segítők jelentkezését várjuk, akik rendelkeznek viszonylag sok szabadiővel, örömmel foglalkoznának a kutyákkal.

Mi természetesen biztosítjuk az ellátáshoz szükséges feltételeket.

 

Köszönjük előre is, ha segítesz nekünk vagy továbbítod a felhívásunkat!

 

www.leonbergerteam.com

info@leonbergerteam.com

 

20/497-7526

20/828-9938

leobaba Creative Commons License 2011.09.10 0 0 1116

"lebeg a szögre akasztva az idő,

a mami ma még haza vár"

...meghallotta a kis dög,  megcsípett örömében..

 a szomszédba találtuk meg ,  ki kellett piszkálni a húszéves kuszótuja alól., sok száradt barna ágacska, sok barna tollacska, másfél órába telt, merthogy be volt tojva szegénykém, ...én meg jól levágtam a repülő tollait...akármilyen szabad, nem szeretném, ha legközelebb a másik szomszéd staffjához repülgetne befele....merthogy ő szereti a kutyukat..Natáliából indul..kifele   :-))))

Előzmény: UJOKA (1115)
UJOKA Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1115

De jó! :)

Előzmény: leobaba (1114)
leobaba Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1114

Sziasztok!

Ezt ugysem fogjátok elhinni. Én is alig..

Totyi kacsa ma este   hazajött. 

leobaba Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1113

leobaba Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1112

off!!!!! már megint.

 

Totyi kacsá tegnap reggelmég kiengedtem, , jól bereggelizett, majdkipróbálta a szárnyacskáit, ahogy szokta..és elrepült. Egésznap vártuk, h visszajön, de nem.

Tulajdonképpen , úgy alakítottuk ki a helyét, hogy mehet, ha akar. Hát? most eljött a nap. Szabadnak született.Remélem, valahol boldogan blutykál, együtt hápog a kis társaival.

Azért, hiányzik. Ez a dal neki szól.

UJOKA Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1111

Gazdit keres Maci!

 

Maci 4 év körüli, leonbergi keverék, ivartalanított kan kutyus családi okok miatt keres új Gazdit. Jelenlegi gazdája is rossz körülmények közül mentette.

Remek megjelenésű, nagyon barátságos, kedves kutya, a gyerekeket nagyon szereti, más kutyákkal is jól kijön. A szomszéd cicáját nem bántja.

Olyan gazdit keresünk neki, aki sokat tudna vele foglalkozni, nem hagyja hosszú órákra magára, mert ha unatkozik, kicsit ás a kertben.

Jó lenne, ha új gazdája is beengedné a házba, résztvehetne a család életében.

Friss nyugdíjasok előnyben! J 

 

Érdeklődni: 06/70/946-3289 és 06/20/828-9938

 

www.leonbergerteam.com

 

 

 

 

leobaba Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1110

..és akinek ez nagyon tree, az ne olvassa...

..a lényeg, rámhullott a bíboreső, sokkal közelebbről, mint ahogy a képeken...nem tudom elmondani szavakkal....nagyon jó érzés volt...más a világ...

 

 

leobaba Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1109

nagyon off leszek, bocs a leonbergisektől, történelmi pillanatok zajlottak kis hazánkban, már akinek ez jelent valamit.Remélem, nem veszitek zokon.

Egy olyan ikon lépett fel kis hazánkban, aki része a mi kis életünknek is, meghatározó, nem, is értem igazán, hogy került hozzánk.Itt volt, szinte el sem hiszem....

íme egy kis arhív.

Előzmény: UJOKA (1108)
UJOKA Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1108

Szegény Nati, de minden jó, ha a vége jó! Szerencsére jó kezekben van! :)

 

 

Előzmény: leobaba (1107)
leobaba Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1107

Tegnap délfele:..mert itt szinte folyamatosan esik....

Mikor kinéztem az esőben, Natál itt aludt a lábtörlőn.

Kicsi, tán öt perc múlva, gondoltam, kimegyek, az esőben összegyűjtöm a meztelen csigákat, mert a Totyi kacsa nagyon szereti. Vannak megérzéseim.

 A következő jelenet fogadott, akár egy filmben.

Van egy olyan akác fánk, ami ilyenkor virágzik, körbe dongják a méhek, darazsak, és ebben az esőben, nem tudtam, mikor seperhetném össze a sok lehullott virágot, ami sárga szőnyegként teríti be az aljzatot. , döngnek benne a fullánkosok.

Szóval a kép: Natu, akár egy hollywoodi filmben, feltartva a bal első lábát, nyüsszögve sántikál, jön hozzáma virágszőnyegből, az esőben..

Lefekszik a legnagyobb pocsolyába, folyamatosan sír, mutatja, h ott a bibi. nézegetem az úszóhártyáit,  semmit sem látok, nem vágott, nem vérzik, aha, ott a fullánk, de mire eljutott az agyamig, habosan nyálfolyatott, könnyezett..no.Nagyon megijedtem, ez allergia..usgyi, a patikába  lányom, calcium kell. A várakozás embert-kutyát próbáló volt. Ketten maradtunk, besántikált, pedig nem szokása, nyekergett, csuklott, csurgott a nyála, és olyan meredtek voltak a szemei, hogy??? nem győztem nyugtatgatni, hogy mindjárt-mindjárt. No csak megjött a gyógyszer, de akkor meg nem akarta meginni a Calciumot. Belevágtam gyorsan a maradék sült grillkolbászt, na persze hogy a hasa győzött, kilefetyelte, aztán bevágta a sülteket.

Néhány perc múlva már csovizoztt, még sokáig itt bent feküdt, élvezte a simiket, majd egy hirtelen hívószóra ki akart menni, azóta fel, le rohangál, mert ő igazából egy házőrző..:-)

leobaba Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1106

leobaba Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1105

nyugodj békében Amy!

leobaba Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1104

kodob: kidob

huszévig: húsz évig

idó: idő

legalűánbb megértete: legalább megértette

aóta: azóta

ÁÁÁÁÁ:  nem megy a gépelés, bocs.

Előzmény: leobaba (1103)
leobaba Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1103

hatszázszor írtam,kodob,  a lényeg, a Totyinak külön rezidenciája van..állítólag fogságban huszévig is él..hát, van még idó, de a vizi kertbe nem engedem, elég volt egyszer a Nati nyakig, de ő legalűánbb megértete, nem kell a halakat sokkolni, aóta csak mellé fekszik.

Előzmény: UJOKA (1102)
UJOKA Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1102

Jó kis kutya! :)

Nagyon klassz kis tavacskát csináltál, Totyi kacsa hogyhogy nem ott van? :)

Előzmény: leobaba (1101)
leobaba Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1101

 

:-)), jó látni  kigömbölyödve .

 Küldök egy képet a Naturól ...végre sikerült elkapnom  a délutáni sziesztáját.

Előzmény: UJOKA (1100)
UJOKA Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1100

Ez nagyszerű! Köszi az infót, örülök neki! Szegény már szinte haldoklott a szemétdombon és most szerető családja van! :)

Előzmény: leobaba (1099)
leobaba Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1099

Berta gazditól kaptam híreket, nagyon jól van, minden hangot ismer már, újabban mammutkának hívják.  :-). 

 

 

 

 

 

UJOKA Creative Commons License 2011.07.08 0 0 1098

Figyelem!

Elveszett Gordon, fajtatiszta, ivartalanított leonbergi kan kutya Mogyoródról, 2011. július 5-én.

A kutya kedves, barátságos, chip-pel rendelkezik.

 

Tel: 06/70/334-8434 vagy 06/70/455-5654

 

UJOKA Creative Commons License 2011.06.20 0 0 1097

helyre

Előzmény: UJOKA (1096)
UJOKA Creative Commons License 2011.06.20 0 0 1096

Nagyon szívesen, tudjuk, hogy jó hylre került!

Előzmény: Tima2 (1095)
Tima2 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1095

A Pilis-Budai Kutyamentők nevében nagyon köszönjük a HLT csapatának a hétfőn kapott tápadományt.

 

A kölyöktápok egy részét Szende és Nyafi, a husky keverékek, másik részét pedig Henna, Galiba és Praktika kapták meg.

A senior tápot pedig Pili és a gazdája súlyos betegsége miatt ismét nálunk lévő Szundi kapta:

 

UJOKA Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1094

Gazdit keresünk Odi-nak!

 

Odi egy kedves, barátságos, csupaszív, közepesnél kissé nagyobb termetű,  leonbergi keverék kan kutya.

Gyerekek mellett nevelkedett, más kutyákkal és cicákkal is jól megvan. Szeret szaladgálni, játszani.

Sajnos a család körülményei nem teszik lehetővé, hogy  velük éljen, így mielőbb keres egy kedves gazdit, ahol ismét boldogan élhet!

 

Érdeklődni:

 

06-70-558-1949

06-20-497-7526

 

www.leonbergerteam.com

info@leonbergerteam.com

 

 


arwenleo Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1093

Kedves Edit!

Nagyon jó érzés volt olvasni amit írtál, teljesen meghatódtam.

Csodálatos emberek vagytok, le a kalappal előttetek.

Mi köszönjük Nektek azt a sok szeretetet és törődést amit a Natinak adtok!

Előzmény: leobaba (1091)
UJOKA Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1092

Mi köszönjük Nektek Edit!

Előzmény: leobaba (1091)
leobaba Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1091

Drága Marika!..és persze Ti is mind!..hadd ne soroljam.

Különös érzés, amit megtapasztaltam ez alatt az év alatt...

Meghalt a szinte harmadik gyermekem, Noel, sírtam, civódtam a lelkemmel, hisz tudjátok.

Majd a sors nekem rendelte Natáliát, aki farokbehuzos, szinte sokkos állapotban volt.Fizikai állapotáról ne is beszéljünk.

 Hatalmas kihívás. Ugy gondoltam, kell, kell, hogy esélyt kapjon.  Mert ő nagyon akart hozzánk tartozni.

Az imént megnéztem a videot, amit összeállítottunk róla, hát???

 az idő mennyi mindenre választ ad.

Az akkori kis betoji, félénk, bizalomhiányos kis kölök, mert szerintem az volt, mára már teljesen kinyílt. Már nem fél az utcán, már nem morog félelmében a többi négylábura, és azt nem tudjátok elképzelni, hogy milyen határozott házőrző...és ahogy a vadkacsával testvérek?

Ugyan ma kissé betojt, mert itt felénk nagyon dörögtek az égiek, de a hercegnői mivoltából  adódóan ez csak abban nyilvánult meg, h besímult a lábam mellé, majd elfeküdt mellettem a teraszon. Sokat lehetünk együtt, követ midenhova, mint az árnyék.

Ahogy látjátok, a lányaimmal is szívesen sétál, nagyon szótfogad, már nyit az utcán, nem sokkolja magát. Igazi családi kutyává kezd válni, igyekszik, ami szinte megható, a simogatásból sohasem elég neki, egyszerűen nem tud betelni vele, és vigyorog, csak vigyorog.

Szóval: életem egyik legnagyobb kihívásának lehettek tanui, hogyan lehet egy befordult, sokkos kutyust kinyitni, nagyon nagy élmény megélni, ahogy bátorodik, játszik, nyílik, oldódik, amit szívesen osztok meg Veletek. Köszönöm Nektek, hogy nekem adtátok, vigyázhatok rá, szerethetetem.

 egy éve nálunk van Natália

.

 

 

 

 

Előzmény: arwenleo (1089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!