Keresés

Részletes keresés

katesz32 Creative Commons License 2014.12.05 -1 0 287

Sziasztok!

Még nem voltunk Egyiptomba, nyáron szeretnénk menni.

Nézegetem az utakat, szállásokat. Valaki járt már itt? Safaga, Imperial Shams Abu Soma hotelben?

Köszönöm ha valaki ad róla infót.

Bari8 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 286

Szervusztok. Régen jártam itt. Tud e valaki valamit a hurghadai új Mirage Aqua hotelról? Köszönöm előre is.

kukac jani Creative Commons License 2013.06.20 0 0 285

Sziasztok!

Kairóban hol lehet robogót bérelni? Van valakinek erről tapasztalata? kb menyibe kerül? 

jani

dagat76 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 284

Sziasztok!

Én kezdő fórumozó vagyok, de a tavalyi hurgadai emlékeimet szívesen megosztom, hátha segít valakinek a választásban. 2012 júniusában 2 hetet töltöttem a férjemmel és a kislányommal a THREE CORNERS SUNNY BEACH hotelben.A hotel európai mércével mérve 3csillis. Nagyjából minden oké volt, leszámítva, hogy az egyik reggelre egy cetlit dugtak be az ajtó alatt, rajta a megrepedt terszablak számlája. Mi észre sem vettük addig a repedést, a számmla sok nullát tartalmazot!!!!!!!. Hívtuk az idegenvezetőt ő segített ki a bajból, nem könnyedén. A szálloda vezetője még azt is bevetette, hogy fizessünk felesbe- jó egyiptomi szokás az alku! Végül nem leztt gond. Ataxis útjaink viszont mindíg veszekedésbe torkooltak, mert hiába mondtuk a szálló pontos nevét_ami a városon kívül volt_ ők mindíg a városon belüli Tree Corners Empire szállóhoz vittek, körbejárva a várost nagy kerülővel haza_ persze a kialkudott és előre kifizetett összeg dupláját akarták elkérni érkezéskor-ez nagyon rossz tapasztalat volt. Sajnos nem beszélünk sem angolul sem más nyelven ezért végképp nehezen boldogultunk.A parton remek búvárklubb van az egyik nap magyar oktató is volt, ő beszét rá egy intrózós merülésre. Csodálatos volt!!! Innentől mindan maradék pénzünket a bűvárklubba vittük, jó sokat merültünk, gyönyörű helyeken tömegmentesen.Mindenkinek ajánlom! Sajnos a saját partunkon ritkán tudtunk sznorizni, a kikötő hajók gyakran fekavarák a vizet , kevés élőlényt láthattunk, ezért idén délebbre készülünk a szebb part reményében.Sajnos a 2 hét alatt 2szer is beugrottunk a kórházba hasgörcs és hasmenés miatt- ez valószínüleg a ,mi hibánk:jégkocka. Az idegenvezetőnk azt tanácsolta, hogy ne kísérletezzünk, az első tüneteknél hívjuk őt. Így is tettünk, autóval értünk jöttek infúziót kaptunk és visszavittek a szállóba. Maximális segítőkészség ésrákészültség jellemezte a kilnikát- nem úgy mint nálunk- nem kértek egy fillért sem azonnal felvették a kapcsolatot a biztosítóval.

Összességében fantasztikus volt bármikor visszamennék.

Ági0001 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 283

Sziasztok!

Szakértő segítséget kérnék! Hajóútra megyünk, aminek lenne pár olyan egyiptomi megállója, ahonnan szívesen csavarognánk, de nem a hajótársaság szervezte nagy létszámú és drága megoldással.

• Safaga > Luxor és környéke
  • Sokhna > Cairo és környéke
  • Sharm > környékbeli csavargások

Ha lenne ötletetek ennek megoldására (3-an vagyunk, tehát akár egy-egy megbízható taxis száma is jó lehet ;) ) örömmel venném. (Sajnos mindenhol csak 1-1 napunk van, tudom, hogy kevés, csak ízelítőnek szánjuk.)

Előre is köszi!

Kathy8 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 282

Szia dagat76!

Javaslom gyere át ide :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206841

Előzmény: dagat76 (281)
dagat76 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 281

Üdv mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni hogy járt e mér valaki Marsa Alamban a Fantsia Resort- ban ? Mi a véleményetek a szállóról? Ági.

Előzmény: batorka2 (279)
béari Creative Commons License 2012.08.26 0 0 280

Szia!  Írnál nekem az időjárásról? /levegő hőmérséklete, tenger hőmérséklete stb./ előre is köszönöm

Előzmény: efvk (248)
batorka2 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 279

Bocsánat, most látom a piramisokhoz a ruhaviselet kimaradt. Tekintve a változásokat és azt, hogy előszeretettel viszik a csoportokat déli tűző napsütésben jobb, ha nagyon vékony, de a leginkább takaró holmit veszel fel. Olyan meleg van, hogy ott már nem lehet izzadni, amint izzadnál, azonnal el is párolog rólad. A fejedet viszont mindig takard, lehet helyben is kapni a fehér arab kendőt, nagyon jó, ha megtanulod felkötni úgy, hogy a nyakadat is védje. Ha lengébben öltözöl, azért nem szólnak meg. Ha nem férfikísérővel mész be pl. egy boltba és egy szál szinte semmiben vagy viszont kiteszed magad egy kis helyi stílusó flörtölésnek. Azért nem kell csador, ne ijedj meg.

Előzmény: Brigi. (277)
batorka2 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 278

Nagyon régen jártam Hurghadán, akkor nem volt ú.n. ruhaillem, persze egyik magyar sem ment fürdőruhában. Most viszont egyre több helyen olvasom, hogy gond van az orosz vendégekkel. Sajnos ezt Sousse-ban tapasztaltam, nem túl gusztusos utánuk az étterem és eléggé lökdösődnek. Egyébként nagyon meleg van, inkább szellős holmikat vigyél. Ha olyan szállodát választasz, ami korallszigetekhez közel esik, jó ha viszel cipőt. Ez vonatkozik különösen Sharm El Sheikre. Búvárkodni és snorkellingezni viszont remek lehetőségek kínálkoznak. Jó utat.

Előzmény: Brigi. (277)
Brigi. Creative Commons License 2012.06.11 0 0 277

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen ruhát érdemes Egyiptomba vinni? A szállodában mennyire tartják be pl. edédnél a "ruha illemet"? Vizi cipőt már vásároltam  a Deichmannban, olvastam, hogy az ide kell. A piramisokhoz milyen öltözékben érdemes menni?

cgero89 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 276

Sziasztok!

Már lassan 2 hónapja Egyiptomban vagyok, ha valakinek kérdése van nyugodtan írjon, megpróbálom megválaszolni :) 

Még mindig sokan félnek Egyiptomba menni. Nekik egy kis segítség lehet ez a blog bejegyzés:

http://www.touregypt.net/blog/hu/uncategorized-hu/egyiptom-es-a-biztonsag/ 

ati-móni Creative Commons License 2012.01.05 0 0 275

köszönöm előre is ha megkérdezed nekünk ez jó lenne. Igaz én nem annyira de a párom beszél picit angolul és németül is de azt jobban mert kint dolgozott. Ha sikerülne igy ahogy te irtad, hogy mindnet intéznek meg várnak a reptéren is az lenne a tuti. Előre is köszi mindent mégegyszer kedves tőled.

Előzmény: Manipura (274)
Manipura Creative Commons License 2012.01.05 0 0 274

Amit Sanona írt, az nagyon jó elképzelés. Látni fogjátok hogy minden megoldható, hiszen Egyiptomban vagytok....

Hurghadan a helyi irodába bementek, és ők intéznek mindent. Megvannak a kapcsolataik városonként, és ők vállalják, hogy ott várnak a reptéren  névtáblával a kezükben, és kísérnek végig egész nap, megveszik a jegyet stb. A repjeggyel, asszisztációval belépőjeggyel stb. mindennel együtt ez jobb alkupozíciót is jelenthet talán.

(A borravalót általában elvárják. Egyébként az a tapasztalatom, hogy  az itthoni utazás-szervezők vagy irodák általában elfelejtik előre közölni, de csoportok esetén is napi 2-2 dollár borravalót szednek a sofőr és az idegenvezető részére. Csak a költségtervezés miatt írtam ezt le.)

Előzmény: ati-móni (271)
Manipura Creative Commons License 2012.01.05 0 0 273

Van egy kint élő magyar származású hölgy ismerősöm, aki beszél magyarul de vele rég váltottunk levelet, azért megkérdezem.  

Ezen kívül 3 egyiptológus-idegenvezető, olasz-angol és francia-angol az arab mellett persze, de ők 3-an együtt a "Szia" a  "Pálinkás Jó reggelt!" a "Gyerünk-gyerünk!" és a Boci Csoki esetleg a "Hey Bejbii jól riszálsz" kifejezéseket tudják. :)))))))))

Megkérdezem, hogy megadhatom-e az elérhetőségeket, illetve hogy ők közvetlenül vállalnak-e, vagy csak az irodájukon keresztül.

Előzmény: ati-móni (271)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.05 0 0 272

Szia!

Nagyon köszi sokat segítetteél sztem megvárjuk akkor amíg kiérünk és ott veszem meg a repjegyet, remélem reális áron, hasonlóan mint most van a neten.

Előzmény: sanona (270)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.05 0 0 271

Szia!

Elöször is köszi az infót és a segítséget, és úgy gondolom egy próbát megérne, ki tudja mire jututnk. Elérhetőség esetleg lenne hozzá, és ha még magyarul is tudna na az lenne a nem semmi...:)

Előzmény: Manipura (268)
sanona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 270

Szió, arra gondoltam, hogy a helyi egyiptomi vagyis nem a Necki (már látom, h velük mentek) irodának is van több féle ajánlata.

Pl.

1. csak a repjegyet veszik meg nektek.

2.repjegy + HRg-i reptérre transzfer a szállodátokból.

3. Repjegy+ transzferek + Kairóban vár egy id vezük, aki elkísér.

Meg még biztos van vagy 10 féle változatuk, nagyon kreatívak ám :))

Kolléganőmék a King Tourssal mentek, ott a telepített magyar idveznél befizették a repcsis Kairót, a szállodából kivitték őket a HRG-i reptérre,  Kairói reptéren már várta őket egy a Kinggel szerződött egyiptomi iroda idveze egy kis busszal, aki németül tudott velük kommunikálni. A programok után visszavitte őket a kairói reptérre, és HRG-i reptéren várta  a transzfer autó ami visszavitte őket a szállodájukba.

Látom, közben rátaláltál a HRG fórumra, helyes :)

Előzmény: ati-móni (267)
Manipura Creative Commons License 2012.01.04 0 0 269
Termeszetesen Egyiptom... Az erintogombos technika huncutsagai, :) bocs.
Manipura Creative Commons License 2012.01.04 0 0 268
Sziasztok!

Van kairoi idegenvezeto kapcsolatom. Talan erdemes lenne megkerdezni, hogy vallal-e, s ha igwn, milyen tarifaert. Egyebkent oktober november fordulojan jartam masodszor ebben a csodalatos orszagban. Alig volt turista a nyugis idoszakban is. Ezert az arusok es felhajto emberek gyerekek szinte levakarhatatlanok az oazisokban is es Felso-Egyipptom varosaiban is. Asszuanban, Luxorban, Abu-Symbelben vagy akar Hurghadan is.
Előzmény: ati-móni (267)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.03 0 0 267

Szia! Pontosan azt irtad:  A HRG-i helyi irodáknál is van repcsis Kairó, csak az a kérdés, hogy vár e idvez Kairóban.!!!

Esetleg erről tudnál több infót adni hogy lehetséges ilyen módon eljutni oda?...vagy amit a kolléganőddel kapcsolatban irtál?..nagyon megköszönném...

Előzmény: sanona (266)
sanona Creative Commons License 2012.01.03 0 0 266

Uhh, már le van foglalva? Sokkal olcsóbb lesz LM-ben, na mindegy..............

A foglalást nem lehet módosítani? Minden irodának van ilyen útja.

Félre ne érts, nem akarom Rátok tukmálni, de először mentek és rögtön bevállalni Kairót, háááát..........

Igaz, én nem tudok sajnos angolul, ezért sem vállanám be, de helyismeret nélkül még nyelvtudással sem, sőt útitársaim (akik beszélik az ángilust) még ők sem, pedig voltunk már párszor kint.

Legalább vegyétek meg az egyitomi LP-t, vagy a Traveller útikönyvet, abban térképek is vannak, meg sok-sok gyakorlati útmutató.

Volt egy fórumtársunk a párjával magánban HRG-ról Kairóba repülővel, de nem találom a hsz-ét.

Mások Luxort vállalták be, és elegük is volt, 1 üveg vizet 2 LE helyett 10-ért akartak nekik adni, stb.

A taxis is tuti át fog vágni, Kairó nagyon nagy, alapból is messze vannak a piramisok, de ha még csinál veletek 2 kunkort észre sem veszitek, és akkor hiába van bekapcsolva a taxi óra, meg még vagy 100 ilyen kis affér. Pláne első utazókat tudnak bepalizni, valahogy megérzik. Pl. a reptéren is megrohannak vagy 10-en. A piramisoknál már most is panaszkodtak, hogy lerázhatatlanok az árusok. A múzeum bejáratánál úgyszintén. Sok energiát elvesznek ezek a dolgok. A mi idvezünk félig egyiptomi volt, 2 mondattal elzavarta őket, pedig egy 160 cm-es filigrán kis csajszi :) Na ezt csak helyi emberke tudja megcsinálni.

Igaz, így drágább az út, de nekem megéri, hogy nem kell 2 percenként elhajtnai a tevés embert, meg a bóvlist, meg a fotózni akarót, nem kell sorakoznom fél órákat a jegyekért, pénzváltót keresni, stb.

Nemakarlak elriasztani, de európai embernek eléggé ijesztő, amikor elindulnak felé 10-en hangosan kiabálva. A mentalitásuk is más. Mondom ezt úgy, hogy én bírom őket, még a sikátorban is képes vagyok leállni velük kézzel lábbal kommunikálni.

2-3 arab mondat meg egyenesen csodát tesz :))

Öltözködésre nagyon figyelni, gyanítom, hogy nem sokáig lengézhetünk már ott.

Kiaróba meg pláne,

A kombi út (2. utunk) 1 du. értünk Kairóba, reptérről transzfer a szállodába, gyors zuhany, vacsi, és irány a város, gyalogoltunk , metróztunk, vettünk egy rakat édességet. Másnap reggel indultunk pénzt váltani, piramisozni, szfinxezni, parfümözni, ebédelni, du. múzeumba. Köv reggel fél 7-kor már a sharmi szállodában kukorékoltunk, természetesen repcsivel mentünk Sharmba.

Az első utunkon (hosszú hétvége Kairóban a neve)1-2 nap ua.

3. nap Memphis-Szakkara, szönyegszövő műhely, kopt negyed, Citadella, Sárkányölő Sz. Gy. temploma fakultatívban (ez van a 2 napos Kairói progiban is). Imádtam!

4. nap Alexandria fakultatívban.

5. nap haza indulás

A HRG-i helyi irodáknál is van repcsis Kairó, csak az a kérdés, hogy vár e idvez Kairóban.

Kolléganőmék úgy mentek magyar irodával, hogy HRG-án felrakta őket a magyar id vez, a kairói reptéren várta őket egy helyi idvez kis busszal, aki nem beszélt magyarult, de németül igen, úgyhogy nem volt gond, a férj fordított, bár nem tudott mindent, ugye a szakkifejezés

Parfümeszenciát tudtok venni a sétáló utcán vagy a Cleopátrában, ahhoz nem kell iroda :)

Előzmény: ati-móni (264)
efvk Creative Commons License 2012.01.03 0 0 265

ÜDV! a sfinxre nincs külön belépö. aha igen jól irtad hogy annyi a beugró! többibe is igazad van! kaja pia taxi stb

Előzmény: sanona (261)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.03 0 0 264

szia. hát az utazást már lefoglaltuk hurghadára utazási irodán keresztül. Náluk is lehetne egy ilyen utat leszervezni, de busszal. Azt pedig mi sem szeretnénk. Arra gondoltunk, hogy kettesben mennénk Kairóba és a piramisokhoz repülővel. De ha lehetőség van rá és kint is szerveznek ilyen utat repülővel, akkor abban is benne lennénk. 

Előzmény: sanona (261)
efvk Creative Commons License 2012.01.03 0 0 263

nem nekünk nem kinált olyat mert nem is kérdeztünk! szerintem lenne repülös is!

Előzmény: ati-móni (262)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.03 0 0 262

de szerinted ez lenne repülős út is vagy csak buszos?..nektek kináltak ilyeket esetleg?...mármint repülővel?

Előzmény: efvk (260)
sanona Creative Commons License 2012.01.03 0 0 261

Hmnmm, ki tudja mi lesz a helyzet nyáron Kairóban.............

Kombinált útban nem gondolkoztok? 2 éj Kairó a többi HRG? Nagyon kényelmes, nincs rohanás. Választhaszt olyan verziót is, hogy Kairóból repülővel mentek HRG-ra, feltéve persze, hogy bevállalják e majd az utazási irodák.

Én nem vállalnám be az oda-vissza buszozást, az tuti.

HRG-án még a 3 éves kisklampec is elkommunikál angolul, németül, olaszul, szlovákul stb., Kairóban kevesebben.

Ne csak az repjegyet számold, hanem a szállodától a HRG-i reptéri fuvart + Karói reptérről a piramisokhoz, onnan a múzeumba, vissza a reptérre stb. Belépők (240 LE /2 fő + talán a szfinxhez is külön kell? Ezt nem tudom, mert én mind a 2x irodával voltam.)Esetleg ebéd is kéne, na meg víz, ha egyedül mentek minden sokszorosába fog kerülni, mert átvágnak (ezt nem tudod elkerülni), az iroda árában ezek benne vannak.

Előzmény: ati-móni (257)
efvk Creative Commons License 2012.01.03 0 0 260

Látom Tiiiiiiiiiiiiii))))))))) is most mentek elösször! mi is igy voltunk novemberben))))))))))))))! persze hogy vannak! uton utfélen van ilyen szállodában is lesz utazási iroda de ha kimentek a szállodábol majd lerohannak! ha ügyessen alkudtok fele árbol kijön a turnétok!!!!

Előzmény: ati-móni (259)
ati-móni Creative Commons License 2012.01.03 0 0 259

Egyet tudok eddig hogy ha repülővel mennénk az utazási iroda is biztosít ilyen utat kairóba igaz 200 euró kb./fő. Amit meg én néztem kb. 50.000 ft kettőnknek. Miért van kint olyan utazásszervező aki ezt olcsóbban megtudná szervezni, hogy pl repülővel kairóba és esetleg ott taxi várna minket a reptéren?...repülők minden nap mennek hurghadáró kairóba szinte óránkét és vissza is. olvastam egy oldalon, hogy ha pl kint veszed meg a repülőjegyet a reptéren akkor pl kairóból luxorba 40 dollárba kerül mondennel együtt/fő. ez sztem nem drágaigy. 

Előzmény: efvk (258)
efvk Creative Commons License 2012.01.03 0 0 258

nem tudom de inkább az a gáz hogy eltévedtek! olyanban nem gondolkoztál hogy kinti utazásszervezönél fizetsz be 1napos repülöre ugy hoy rakjanak alátok kairoba egy taxit! szerintem ez megoldato!kinti szervezök joval olcsobbak mint ha utazási irodánál fizetsz! mikor indulnak hurghadábol repülök kairoba és vissza.

Előzmény: ati-móni (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!