Keresés

Részletes keresés

Rolf242 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 176
Gratulálok az ATI-nak, az új 10.3 mobil driver SEM jó a vashoz, XP alatt nem települ az új driver. És maradt minden a régiben, fagynak a youtube videók teljes képernyőn...
Hááááát remek :-(((((((((((((
Rolf242 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 175
Találtam valamit, ami jól jöhet:
http://sourceforge.net/projects/pumastatectrl/
ezzel a kis progival csökkenteni lehet a processzor feszültségét, amitől még stabil marad, de nem fűt annyira. ( csak az AMD procikhoz, a felsorolásban szereplőkhöz jó )
Nálam eddig bevált.
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 174
Nálam XP Pro ENG fut, és itt működik. Most nincs több 5letem. :)
( a media c. ed. sok bajom volt, élt két hetet )
Előzmény: toroB (173)
toroB Creative Commons License 2010.02.27 0 0 173
telepítve van minden atk driver. és csak a play-pause/stop/ff/rw nmmegy. minden más igen. nem lehet összefüggésben azzal, hogy lekúrtam a wmindows media centert?
Előzmény: Rolf242 (157)
Jonnzy Creative Commons License 2010.02.21 0 0 172
Na ez is megoldódott, mert az ASUS LifeFrame helyrerakta a fejjel lefelé webkamerás képet.

Az amúgy nekem is felmerült, hogy az alvó állapotból a noti úgy tér vissza, hogy nem kapcsolja be a képernyőt, de majd valamit kitalálok rá. Olyan sokféle hibernálási opció van, egyik csak működik... :)

- - - -

Ezúton köszönök minden eddigi hozzászólást a topicban, mert nagyon sokat segítettetek a vásárlási-döntéstől a gép alapbeállításáig.

Uff!
Jonnzy Creative Commons License 2010.02.21 0 0 171
Hú, MINDENKINEK köszi a gyors választ, már 4GB dübörög a gépben, amit a hetes vindózz használ is. :)

A gép háromdés megjelenítése fantasztikus, nagyon rég láttam már ilyen jó gépet sima "olcsó" árú laptopok-notik között.

Amivel most küzdök, az a gép fejtetőre állított webkamos megjelenítésének invertálása. -Pont ebben a topicban már volt róla szó, csak nem tudom hol...
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 170
OH yesssss! :) Köszönöm az infót :) Végülis csak fél éves a gép......:D :D :D :D Fél lában kibírom :D LOL
Előzmény: mr_ricsi (168)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 169
Linuxon úgy tudom, még a proprietary nVidia driver API-ja sem tartalmazza ezt az interface-t

Elég furcsa lenne, ha a Linux tartalmazná a DirectX Video Acceleration funkciót. (Másrészt meg milyen hülye az emberiség, hogy megint olyan dolgot használ, ami bizonyos gyártó bizonyos termékéhez köti. Ha hirtelen csődbe megy a M$, nem tudunk majd hideg procival videót nézni.) :-(
Előzmény: locsemege (164)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 168
"Az ATI-hoz nincs újabb driver....
Szerinted mi a rák lehet a megoldás? "


Valahogy kibekkeled ezt a hónapot, és az AMD megoldja:
"márciustól a Mobility Radeonokhoz is telepíthető a Catalyst, így mondhatni hivatalos támogatást kapnak a mobil GPU-k is."
Előzmény: Rolf242 (163)
zzombie Creative Commons License 2010.02.19 0 0 167
Windows XP az op, a gép K50lj series, pentium T4300 CPU, 250 GB HD, 2 giga memória. Egyebet is mondok, ha megmondjátok, hol találom :) (ügyesen tudok matricáról másolni... :)))
Előzmény: locsemege (165)
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 166
hopp, az a baj, hogy a letöltött .swf is leáll fullscreenen, és VLC a lejátszó...
nincs ötletem, de ez így nem jóóóóó :D
majd hisztizek az ASUS oldalon. :)))))))))

a privoxy-val oldom meg a sok banner/flash reklám állandó nyomulását :))))
Előzmény: locsemege (164)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 165
Nem ismerem pontosan a gépedet, sem az oprendszeredet. Mindenesetre a legfrissebb video driver-t használd, amelyet a gyártó honlapjáról töltöttél le. Ha ez nem segít, akkor vegyél gyorsabb gépet, több magos CPU-val, elegendően sok memóriával, lehetőleg nVidia VGA-val. Vagy törődj bele, hogy az élet sanyarú. Flashblock segíthet, mert csak az a flash kell menjen, amelyre valóban kíváncsi is vagy.
Előzmény: zzombie (162)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 164
Jól összefoglaltad a lényeget. A driver-ben nincs megfelelő támogatás, a CPU renderel, nem a GPU. Az egyik lehetőség, hogy könyörögsz az ATI fejlesztőinek, a másik, hogy lenyeled a békát a meleg CPU vonatkozásában, a harmadik, hogy nVidia kártyát használsz.

Ha ez megvigasztal, Linuxon úgy tudom, még a proprietary nVidia driver API-ja sem tartalmazza ezt az interface-t, így nekem is eszi a CPU időt a flash. A részemről az a megoldás, hogy egyfelől 4 magos processzor van a gépemben, másfelől használok flashblock-ot, így a reklámok nem nyüzsögnek, csak amit tényleg meg szeretnék nézni. Vagy letöltöm az *.swf-et, és megnézem offline VLC-vel. Vagy Xine-nel.
Előzmény: Rolf242 (163)
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 163
Nya, akkor egy szakmabelitő kérek tanácsot! :)
Ez a fránya K50AB Ati HD 4570-nel, a flash alapú videókat nem képes teljes képernyőn nyomni.
( pár másodperc után leáll a lejátszás, és fagy az ablak )
Csak ha kikapcsolom a hardware accelerationt a flash beállításiaban, akkor hajlandó, ekkor viszont fút a proci, mert ő számol.......
Az ATI-hoz nincs újabb driver....
Szerinted mi a rák lehet a megoldás?
Előzmény: locsemege (161)
zzombie Creative Commons License 2010.02.19 0 0 162
Ebből nagyjából a kötőszavakat értettem csak :)
Egyszeri földi halandó nyelvén leírnád, hogy honnan mit töltsek le, vagy milyen bigyót vegyek bele...?
Mezei júzer vagyok :)
Előzmény: locsemege (161)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 161
Azért, mert a flash az nem video lejátszó. A flash plugin-nek a VGA API-n keresztül hozzá kell férnie a renderelt framebufferhez, erre még rá kell ültetnie a saját animációit, majd ezt újra megetetni a video interface-szel. Amúgy ezért eszik a flash sok CPU időt, mert ha nincs ilyen API, akkor kénytelen a CPU-val renderelni a képet. Gondolom, gyorsabb gép segítene, vagy a megfelelő video driver is talán.
Előzmény: zzombie (160)
zzombie Creative Commons License 2010.02.19 0 0 160
Egyszer már bénáztam itt a géppel - K50lj series, akkor szerencsére kiderült, hogy csak az eladó volt lüke, mert két vírusirtót tett fel és összevesztek.
Viszont az nem tudom mitől lehet, hogy a netről megnyitott videókat (youtube, vagy bármilyen beágyazott, megosztó oldalról megnyitott) nagyon akadozva játsza le.
Ha DVD-t teszek be, az nem akad, simán viszi, filmet, zenét, bármit.

Miért lehet ez? Marha idegesítő, hogy élvezhetetlenek a netes videók... :(

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 159
Jogos! :) Pongyolán fogalmaztam! :-)
Előzmény: locsemege (158)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 158
Ha XP használsz akkor csak 3.5 GB látszik majd, ha win7-et, akkor 4GB.

És ha bármilyen egyéb operációs rendszert használ, amely vagy 64 bites, vagy 32 bites ugyan, de PAE kernele van, ezek is látni fogják a 4 GB-ot. Legyen ez akár BSD, Linux, vagy bármi.
Előzmény: Rolf242 (156)
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 157
Az ATK Generic function service is kell a Hotkey működéséhez.
Ez is ott van a driverek között.
Előzmény: toroB (153)
Rolf242 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 156
A Numpad alatti részen van a ram foglalt, 2 darab.
Az alsó burkolatot 2+1 csavar tartja, kettő a gép ventilátor kijárati oldalán ( az az oldala ) És egy az akkumulátor körül. ( ki kell venni )
Ha XP használsz akkor csak 3.5 GB látszik majd, ha win7-et, akkor 4GB.

JA, és ha kint vannak a csavarok, akkor simán lecsúszik a fedlap.
Előzmény: Jonnzy (154)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 155
Az alján csak van valami fedőlap, amit lecsavarozva megpillanthatod a foglalatokat...
Előzmény: Jonnzy (154)
Jonnzy Creative Commons License 2010.02.18 0 0 154
Üdvözlök mindenkit!

Ma vettem ilyen új "csodát", és meglepett, hogy már nem ad hozzá az ASUS táskát, meg egeret, mint ezt oly' sok éven át tette.
Az igazi problémám mégis inkább az, hogy hogy a fenébe kell beletenni a plusz ramot?
A boltban azt mondták hogy valami alba-kompnál kell beletetetni.

Ti hogy oldottátok meg? vagy egyből 4GB-tal vettétek?

Válaszokat előre is köszi!

Üdv:
J.
toroB Creative Commons License 2010.01.29 0 0 153
nekem bár nem k50Ab-m van, hanem C-m, ide írom a bajom. Nálam az fn+nyíl gombok nem mennek, tehát a play/pause,stop, következő és előző szám. win7et futtatok, vonatkozó drivereket feltettem az asus oldaláról de semmi változás. windows media playert zsigerből eltávolítottam, elképzelhető, hogy csak azt tudná kezelni? foobart használok, a global hotkey support sem segít, fn-el mind a négy nyílbillentyűt egynek érzékeli. valami huncut drivergond lesz, de nem találtam semmi infót sehol a neten. egy ötletet elfogadnák. Kössz!
ficcs Creative Commons License 2010.01.24 0 0 152
Köszönöm!
Előzmény: Rolf242 (150)
addesz Creative Commons License 2010.01.23 0 0 151
Nálam minden tete. Köszi a segítséget mindenkinek!
Előzmény: mr_ricsi (147)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 150
ACPI driverek kellenek a hibátlan működéshez, és a BIOS is lehet régi.

Flashing your bios to version 503 will fix the problem perfectly, but v503 is only available through LiveUpdate. If you can't get LiveUpdate to flash your bios, do the following:

Download the bios zip directly: here
Extract it to a temporary location
Run WinFlash and point it to the bios file. If it likes the look of the rom, it'll let you restart and flash. Bingo, no more loud fan.

http://liveupdate01.asus.com/pub/ASUS/nb/F5R/F5R503AS.zip

Előzmény: ficcs (149)
ficcs Creative Commons License 2010.01.16 0 0 149
Sziasztok!
Nekem sem közvetlenül a topichoz van hozzászólásom, de mivel ASUS-os a kérdésem, megpróbálom itt:
A laptop (X50R) ventilátora ha a gép készenlétután visszakapcsol aktív módba, iszonytatóan elkezd hűteni egészen addig, amig az ember ki nem kapcsolja a gépet. Normál üzemben ezt az hangerőt/sebességet a hűtő meg sem közelíti, de készenlét után mindig.
Valakinek van ötlete? Előre is köszönöm.

zzombie Creative Commons License 2010.01.15 0 0 148
Ne haragudjatok, nem kifejezetten Asus gond, de nem volt ötletem, hol kérdezhetném még meg.
Van egy hp laserjet 1010-es nyomtatóm, amit a telepítő cd-vel sikerült is a saját Asus gépemre feltelepíteni. Viszont van a háztartásban egy Acer laptop is, amiről szintén jó lenne, ha tudnánk nyomtatni. Az viszont a cd ellenére se akar szóbaállni a nyomtatóval. Mit lehet ilyenkor csinálni?
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 147
az Xp rendszerdiagnosztikája továbbra is csak az egyik proci jelenlétét jelzi,

Mivel a gépedben 1 proci van, ami 2 magos.
A Feladatkezelő "Teljesítmény" lapját nézd meg: ha magonként van "CPU-használat visszamenőleg" diagramm, és azon jól kivehetően különböző vonalakat látsz néhány percnyi géphasználat után, akkor felismerte és használja is a magokat.
Előzmény: addesz (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!