Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 30
"nem tudom állatok-e. de tavaly Erdélyben nagyon élveztem a közlekedést a magyar un. "közlekedési kultúra" után. szóval lehet még mit tanulni a románoktól"

Itt most csak a kamionosokról volt szó.
Előzmény: Törölt nick (18)
Kecske Mét Creative Commons License 2009.07.11 0 0 29
Ehhez képest jó 20 év távlatában csak Horvátországban büntettek meg a tompított be nem kapcsolásáért. Horvátországban és Romániában is sokkal több rendőrt láttam az utak mentén, mint nálunk.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 28
az e68-on a kamionok korrekt partnernek bizonyultak, jönnek előznek, ha lassan mennek jeleznek, ha van helyem előzni
Előzmény: Sch.Lacika (27)
Sch.Lacika Creative Commons License 2009.07.11 0 0 27
23-ban leírtam.
Mindez egy egyszerű, 2 sávos úton.
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 26
én főleg az e 68-on mentem, de mi van arrafelé ami annyira szörnyű?
Előzmény: Sch.Lacika (25)
Sch.Lacika Creative Commons License 2009.07.11 0 0 25
Go to 43-as főútvonal, Szeged-Nagylak 2x oda-vissza. Meg fog változni a véleményed.
Előzmény: Törölt nick (18)
Sch.Lacika Creative Commons License 2009.07.11 0 0 24
Persze, mert fosnak a sváb rendőröktől...
Itt sokáig semmit sem lehetett tenni velük, mostanában kezdenek el bekeményíteni a zsaruk- abszolút jogosan.
Láttam, amikor egy román az egyik makói rendőr képébe röhögött, eldobott egy cetlit, és elment...
Olyat is láttam, hogy meg akarta verni az egyik rendőrt egy szőröstalpú... (na ez kapott a gumibotból aztán...)
Végigjön a román egész Európán autópályán, majd Szegeden rámegy a 43-asra, és tökölés Nagylakig. Nyomják, amennyit csak lehet.
Azért nincs igazán sok baleset, mert a helyiek már rájöttek, hogy a legegyszerűbb (és legbiztonságosabb) az első utolért kamion mögött haladni.
Persze a románok nagy része ezt nem tudja, és mások mentik meg az életét...
Illik tudni, hogy a sok német. olasz, spanyol (stb...) rendszámos autó nagy része román vendégmunkás.
Előzmény: Törölt nick (15)
Sch.Lacika Creative Commons License 2009.07.11 0 0 23
Hehe... Mint írtam, a 43-ason (Szegedi utca) lakom...
2600db kamion és kb.10.000db autó/nap...
Előzmény: Törölt nick (10)
alto Creative Commons License 2009.07.11 0 0 21
áramot
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 20
"29 éve vezetek és sohasem rettegtem a magyar rendőröktől."

repülőgépet vagy tankot?:-)
Előzmény: alto (17)
intrusion Creative Commons License 2009.07.11 0 0 19
Autósok!

Csak fizessetek! :))
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 18
nem tudom állatok-e. de tavaly Erdélyben nagyon élveztem a közlekedést a magyar un. "közlekedési kultúra" után. szóval lehet még mit tanulni a románoktól
Előzmény: Törölt nick (15)
alto Creative Commons License 2009.07.11 0 0 17

csakis szép kishazánkban

 

29 éve vezetek és sohasem rettegtem a magyar rendőröktől.

 

Szerinted ennek mi az oka?

 

Valószínűleg az, hogy nem adok okot arra, hogy rettegnem kelljen.

 

A román kamionoktól pedig én is minél messzebb akarom tudni magam. De általában véve is minden kamiontól, legyen az Botswanából, vagy Japánból.

 

Az ügynek pedig azért lehet európai visszhangja, mert jó érdekérvényesítő és médiaképességgel bíró csoport veri a nyálát. Miközben mi is verhetnénk, hogy Dublintól Teheránig minden út rajtunk megy keresztül, és mi szenvedjük el ennek összes következményét: füst, útrongálás, agresszív kamionsofőrök.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (15)
pasa_ Creative Commons License 2009.07.11 0 0 16
De szep lenne ha az ilyenektol emgvaltozna valami a sundorsegnel...
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 15
Ennek az ügynek erópai visszangja van, nemzetközi hír. És a lényege: Európában Magyarországon a legéhesebbek és legkekecebbek a zsernyákok. (és tartok tőle igaz) Mi ez ha nem lejáratás?

Az egy dolog hogy a románok állatok, de más országokban mégsem kapnak ennyi büntetést. Másfelől pedig. Bejártam fél Európát és bizton állíthatom: mindenütt békén hagyják az autósokat a zsaruk, SEHOL nem kell az utakon rettegni tőlük, csakis szép kishazánkban. (egyedül talán Szerbia kivétel, de ott az éhezés ellen küzdenek gyakorlatilag) Akkor is ha szabályos vagy...
pasa_ Creative Commons License 2009.07.11 0 0 14
A rendori nepnyuzasnak semmi korrelacioja nincs a hahalos balesetekkel -- vagy meg inkabb a nem halalos, de jelentos egeszsegi es anyagi kart okozokkal. A kirakott tablak tulnyomo resze rossz, a lampak es hasonlok kialakitasa szinten, a rendorok meg ott allnak elsben ahol nincs ertelme a kamu korlatozasnak. Mig a veszelyes helyeken nincsenek, illetve az utakon veszelyesen kozlekedoket sem szedik ki a forgalombol.

Előzmény: bzolee601 (7)
Nagylexikon Creative Commons License 2009.07.11 0 0 13
A feloldó tábláTÓL lehet menni 90-el, addig 70 a korlát. nem 10, nem 20, nem 1 méterrel elötte szűnik meg a korlátozás.

úgyhogy jogos a bünti.

az más kérdés, hogy a magyarországi utakon a táblázás sokszor hasraütésre történik.
Előzmény: Törölt nick (6)
pasa_ Creative Commons License 2009.07.11 0 0 12
a magyaroknak is oda kene fordulni -- hiszen kb az osszes kiszabott buntetesre igaz hogy nincs aranyban semmifele ertelemmel es veszelyesseggel, csak nepnyuzo intezkedes, ami lefoglalja a "rendorseg" eroit a valodi feladatoktol.
aavensis Creative Commons License 2009.07.11 0 0 11
Azért az osztrák zsarukat sem kell félteni. Úgy lekaptak ötszáz euróra, hogy csak úgy füstölt. Kurvára nem éreztem jogosnak. Főleg az ötszázast. Na, de mit lehet tenni? Semmit. Ahol tól-, -ig van és maximumot szabják ki, ott úgy járt az ember, ha neki a figyelmeztetés és az ötszáz euró közül, ez utóbbi jutott. A sógor biztos utálta a magyarokat, mert a feleségét megkúrelta egy snájdig magyar legény.
Sch.Lacika Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8
Mivel van szerencsém(???) Makón a 43-as főútvonal (Szeged-Nagylak) mellett lakni, illetve azon napi rendszerességgel közlekedni: én még kevesellem is a román/bolgár/török (stb...) kamionosokra kirótt büntetéseket!!!
Egyszerűen hihetetlen, hogy mit meg nem engednek maguknak ezek az állatok.
Közlekedési szabályok egyszerűen nem léteznek a számukra.
Belső sávban 80-nal levillogni mindenkit a szegedi Bertalan hídon? Szinte folyamatosan megtörténik!
Balra kanyarodó sávból egyenesen menni? Természetes!
Makón, a városba jövet a piros lámpán keresztül menni? Kit érdekel? A gyalogos ugorjon el, hiába van zöld jelzése...
A falvakon keresztül életveszélyes az 50-et szgk-val betartani, mert a kamion 3cm-re jön mögém, előz, de közben rám húzza a pótot...
Stb... stb... stb...

Ugyan már, ezeket az országba sem lenne szabad beengedni...

bzolee601 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 7
Miért köze van a lejáratáshoz a rendőröknek ebben a cikkben???Amikor meg arról van szó, hogy hány százan, ezren halnak meg az utakon, és nem változik semmi akkor mi legyen a visszatartó dolog? A hülye magyar ember miből ért? Semmiből. Ha nem a pénzét veszik el, akkor szarik mindenre.

Aki szabálytalankodik, büntessék meg! Engem is most kurtak meg 45e-el. Közel fél havi fizetésem. Anyáztam, de az ÉN hibám. A kamionosoknak, teherautósoknak még jobban kell(ene) figyelni a közlekedésben, köztük a sebességre is! És nem lehet kifogásnak elfogadni semmit. Sem főnököt, semmit. Nagyon jó, ez a rendszer, a sok balfasz, akik azt hiszik, mindent el tudnak intézni, most lehet h észreveszik, hogy máshogy is lehet (kell!) közlekedni. Mondjátok azoknak a szemébe, hogy sok a bírság, akik a hozzátartozójukat vesztették el elalavó, előző, túlsúlyos, gyorshajtó stb. egyáltalán szabálysértő kamionos/teherautós és egyáltalán gépjárművel közlekedő miatt!

Z
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 5
Francot, nappal Hhalomnál alighogy átléptem a határt kb. 20-40 métert gurulhattam, mikor -még jóval a régi útlevélkezelő fülkék elött- lemeszeltek, hogy lámpa nélkül közlekedem.
Előzmény: maydayray (3)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 4
Ha a 4-esen meglátok egy román kamiont (a személyautók se jobbak), máris a menekülő útvonalat keresem.
Pedig qrva sokan mennek arra.
maydayray Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3
nem kell szabálytalanságokat elkövetni, oszt akkor nincs mire bírságot kiszabni, ugye? na akkor hajrá.
Kecske Mét Creative Commons License 2009.07.11 0 0 2
Volt szerencsém ( túléltem :-)) utazni az Arad-Szeged úton. Az alapján sajnos nem hat meg.
méregkeverő Creative Commons License 2009.07.11 0 0 0

F0rdulni lehet...

 

le is fel is...

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 topiknyitó
Gratulálok!

Szolgálnak és védnek az utakon egyre fokozódó terrorral...

Köszönjük!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!