Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 3 napja 0 0 2744

Szia!

Persze, hogy nem kell semmit venni, a szerzősben biztosítja mindegyik szolgáltató a általa sugárzott vételi lehetőséget. Előfizetéses csomagokhoz adják a szerelőt és a kötyüt is. 

Előzmény: Achro (2743)
Achro Creative Commons License 4 napja 0 0 2743

Szia Kézm!

Ha jól értem, hamarosan a Digi-vel fogsz szerződni. Addig szerintem ne vegyél semmit. Aztán a szerződésed paraméterei alapján lehet, hogy nem is kell/lehet.

Ha már fix az előfizetésed, akkor tudunk majd segíteni szerintem.

Üdv:

Achro

Előzmény: kézm (2740)
japipapi Creative Commons License 4 napja 0 0 2742

Szia!

Hát elkeserítelek, a rendszerváltás óta kapitalizmus a politikai-gazdasági irányultságunk. Ingyen még Krisztus koporsóját sem őrizték. 7-8 éve plazmád elvileg azért ma is korszerűnek számít, pár jobb lett volna megírni típusát. Azt nézheted, amit a szerződés szerinti havidíjjal ami a szolgáltató ad.  Ha neked is barátod goole, tájékozódhatsz a szolgáltatok honlapjukról, fotelból válogathatsz , de az alapszerzőzés megkötéséhet sétálnod kell a címre. Szerencséd van, ha van nekik mozgó üzletkötőjük.

Ezek után már online is módosíthatsz. Remélem, világos, neked is fizetnek a munkádért, de neked is kell fizetni más munkájáért. (vagy nem TV-zel, ergo kevesebb a villanyszámlád)

Előzmény: kézm (2740)
japipapi Creative Commons License 4 napja 0 0 2741

Ha a TV-d nem tud "automatikul", bár kétkedve hiszem, mert ha digit veszi, automatikának is kell hogy legyen.

Előzmény: bord444 (2738)
kézm Creative Commons License 5 napja 0 0 2740

Sziasztok!

Sajnos semmit nem értek, hogy mi az a DVB-C ,SZB, HDD-s.

Nekem egy kb 7-8 éves plazma tévém van.

Azt sem tudom hogy mire is lenne szükségem, hogy nézhessem az adásokat.

Ezt megelőzően a T-hom nál voltunk, jelenleg az invitelnél, ezt követően hamarosan a diginél (talán). Úgy hallottam ha a T homnál vásárlok egy azt sem tudom milyen kütyüt akkor csak a T adásait tudom nézni és havidíjat is kell + fizetnem.

Tudtok abban segíteni hogy mit és hol kell vennem ahhoz hogy ne legyen havidíja, és bármelyik szolgáltató adását nézhessem?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Várom megtisztelő válaszotokat.

Üdvözlettel?

t.lantos Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2739

A frekitablazatban nincs benne.

Mik a parameterek?

Előzmény: bord444 (2738)
bord444 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 2738

Nálam van digitálison m5,de meg kellett keresni.

Előzmény: t.lantos (2737)
t.lantos Creative Commons License 2016.08.12 0 0 2737

Ja, mar latom, Sehova. Kocsogok.

Online ingyen nezheto, csak hat a 10mbites csoda kabelneten szaggat, elvezhetetlen. Mobilneten hasit, de akkor meg leeszi az adatkeretet 5 ora alatt.

Előzmény: t.lantos (2736)
t.lantos Creative Commons License 2016.08.12 0 0 2736

Az M5-ot hova raktak kodolatlan digitalisban?

t.lantos Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2735

Az nem valamirevalo pc, amiben nincs.

Előzmény: japipapi (2734)
japipapi Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2734

Ebben igazad van. Jelenleg minden szolgáltató kábelen küldi a digitális jelet, ma már viszont jelátalakító nélkül nem megy. Az alapkérdés az volt, hogy mi a megoldás ha majd az IPTV lesz kizárólagos. Úgy tudom, nem sokára HUMAXok mennek a levesbe. Rohamos az elektronika. Kicsit analóg, csak gondoljunk CD fejlődésére, a számítógépek DVD combójára. Ma, egy valamire való PC-ben már nincs optikai egység!

Előzmény: fodorb (2733)
fodorb Creative Commons License 2016.08.09 0 0 2733

Ha rajta van a kábelen a DVB-C én a helyedben egy DVB-C és SZB vel szedném le a jelet, valszegg jobb lesz az eredmény, mint az IPTV box ból scart on, vagy akármin keresztül.

Előzmény: Achro (2732)
Achro Creative Commons License 2016.08.05 0 0 2732

Hali!

Az IPTV boxomról tudok video jelet kinyerni, most is azon keresztül van a DVD felvevőre kötve.

A számítógépet nem igazán kötném be, ha nem muszáj, elég messze van a TV-től.

Lehet, hogy maradok a jelenlegi felállásnál és egy HDD-s DVD felvevőt veszek, amivel a merevlemezre rögzítek. A digitális csatornák úgyis csak azért kellettek volna, hogy ne kelljen azt nézni, amit felveszek. Régi a TV-m és bár két AV bemenete is van, de azok egybe vannak kötve, azaz csak egy AV "csatorna" választható, így nem tudom külön bekötni a két eszközt.

Köszi!

Achro

Előzmény: japipapi (2731)
japipapi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2731

Szia!

Hülyeséget írtam, mert a videónak, mert sart bemenete nincs nem lehet IPTV-ról jelet adni neki. Nem voltam itthon, amikor bekötötték, én meg meg sem néztem. Bocs, hogy félrevezettelek.

Előzmény: Achro (2729)
japipapi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2730

Szia!

Értem. Videóval nem tudod leszedni? Nekem a videón keresztül kapom az IPTV jelet, de bevallom, még nem próbáltam azon keresztül nézni, ill a vidi képes digi jelet használni. Ha fizikailag ez megoldható, akkor más csak videó-pc átalakítót kell beszerezni, létezik. A másik megoldás, -ezt sem próbáltam-, talán létezik már olyan tv kártya, mely képes a digitális jelet fogadni, számítógépre, onnan meg, meg mehet a rögzítés. 

Előzmény: Achro (2729)
Achro Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2729

Hi!

Nem fejeztem ki jól magamat és talán nem is ebbe a topikba kellett volna írnom :)

Valóban két dolgot mostam össze, csak nem akartam hosszasan ecsetelni, hogy hány TV-n, hogy szerenék műsorokat nézni. Azért most megpróbálom "szétszedni" ezt a katyvaszt :D

Tehát, van egy IPTV box-om, ami NEM rögzítős. Azért a havi néhány műsorért nem éri meg a szerintem elég magas díjat ez az opció. Inkább bekötöttem a TV és a box közé egy DVD írót, azzal veszem fel, ami kell. Sajnos ez a DVD író nem ismer minden mai digitális film-formátumot, ezért gondolkodom a lecserélésén. Ha már új eszközt veszek, minél több lehetőséget próbálok felkutatni. Összeszedtem, hogy kb. milyen funkciókat használok most és keresek olyan box-ot, ami a legtöbbet tudja ezek közül. Ezért gondoltam arra, hogy, ha már nem lehet az IPTV box-ot másik, HDD-re vagy pendrive-ra rögzítős eszközzel helyettesíteni, valahogy a DVD író helyére egy olyan eszközt keresek, ami fel tud venni HDD-re v. pendrive-ra, ismeri az új formátumokat és esetleg még DVB-C tunerrel is rendelkezik, hogy ne kelljen még egy dobozt betenni a sorba.

Bár szerintem külön-külön ezek a mostani készülékek tudását nézve nem nagy elvárások, egy készülékbe integrálva nem találok.

Szóval ezért kérdeztem, hogy látott-e már valaki ilyesmit, esetleg DVB-C nélkül is.

Hogy minek akarok műsort rögzíteni? A szokásos okok: asszony lemarad a sorozatáról, egyszerre két érdekes műsor is megy, túl későn adnak valamit, ami érdekel, többször is meg szeretnék nézni valamit, stb.

Köszi!

Achro

Előzmény: japipapi (2728)
japipapi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 2728

Tulajdonképen két dologról beszélsz.

Az analógot át lehet "írni" digitálisra, arra pl, a T-home szolgáltatónál a HUMEX jelátalakító, 9900,-Ft. Ennek kimenetét oda dugod ahová akarod, átveheted (felveheted) amire akarod ha van kütyüd.

Az IPTV eleve digitális, azt is felveheted, de nem közvetlenül hanem valamilyen közbülső kütyüvel.

Egyébként furdal a kíváncsiság! Miért akarsz minden áron felvenni eltárolni bármilyen műsort? ha, nagyon kell megfelelő úton visszamenőleg kikereshető, hivatalosan, ha meg más a cél, vigyázz a jogdíjjakra! 

Előzmény: Achro (2725)
belert Creative Commons License 2016.08.02 0 0 2727

IPTV-re nem lehet saját box, de DVB-c rögítős természeten létezik, pl. itt:

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/belteri_egyseg_set_top_box_237/kabeltv_vevo?sort=p.price&order=ASC&page=1

v_lacika Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2726

Én ugy tudom nem lehet kiváltani.:(

Achro Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2725

Sziasztok!

Lehet, hülyeség, de olyan set-top boxot keresek, ami DVB-C -s, tehát tudja a T-HOME digitális adókat és van olyan AV bemenete, amiről rögzíteni lehetne akár belső HDD-re, akár külső USB eszközre. Esetleg web böngészővel?

Ha találnék ilyet, kiválthatnám a DVD felvevőmet, ami nem tudja az MKV és egyes AVI filmeket lejátszani, viszont néha kellene, hogy felvegyek az IPTV-ről egy-egy műsort. Mondjuk DVB-C tuner nélküli eszköz is jó lehet, de hasznos lenne, mert akkor tudnánk két TV-n különböző műsort nézni.

Ugye jól emlékszem, hogy a T-home-os boxot nem lehet kiváltani másik, IPTV képessel? Az ugyanis simán megoldaná minden gondom.

Valahogy nem akaródzik havi majd' 2000 Ft-ot kipengetni egy felvevős boxért, amiből a felvett műsorokat nem is tudom kinyerni.

Köszi!

Achro

t.lantos Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2724

Ose olyan idiok, hogy iden ingyen adnak valamit, hogy utana jovore adhassanak mast ingyen.

Előzmény: japipapi (2720)
t.lantos Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2723

Atya eg, az eszed annyi, mint egy marek szaritott molylepkenek, es meg azt a keveset is osztogatod?

5+ evvel ezelott levettek az analog csatornakiosztast. Ha bementel, kozoltek, hogy nem tudnak adni, mert mar nincs ilyen szolgaltatas. Persze meg lehetett talalni, mivel kotelezo volt kozzetenniuk, csak nem segitettek abban, hogy megtalald. Iden szunt meg.

Az a feladatuk, hogy ip tv-t adjanak el. Es a leheto legtobb embert attereljek oda. Igen, kozben siman atvernek.

Előzmény: japipapi (2722)
japipapi Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2722

Hivatalos tájékoztatás valóban nincs, de ráutaló magatartás van bőven.

Amikor kora nyáron akartam venni egy jelátalakítót, inkább javasolták a KÖKI T-Homenál az IPTV-t, mert HUMAX és hasonló kütyük élete pár hónap kérdése. Gondolom a tájékoztatás nem volt felelőtlen, mert az alkalmazott teljes névvel felelős, félretájékoztatásért zsebbenyúló felelősége van.

Elgondolkoztató az is , hogy már hírbe ment, felelős államtitkár nyilatkozata, hogy 2020-tól a nyomtatót tankönyvek megszűnnek, internetes alapon működik a tankönyv. Akkor viszont a kormányzatnak valahogy biztosítani kell a világ halló hozzáférhetőséget. Na, erre nagyon alkalmas az IPTV rendszer.

Előzmény: Proart (2721)
Proart Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2721

Nincsen semmi hivatalos infó a digitális megszűntetéséről, egyedül a délkeleti régióban szűnt már meg korábban a digitális szolgáltatás.

Az analóg lekapcsolás már megtörtént, őket átállították a kódolatlan digitális kábeltévé előfizetésre, ők kaptak ingyen 1 HUMAX-ot háztartásonként.

A következő lépés majd a kódolt digitális csatornák lekapcsolása lesz, de ahogy az analóg esetében, ez sem 1 nap alatt fog megtörténni, mivel még 100 ezer felett van a digitális kábeltévé előfizetők száma. A kódolatlan csatornák még jó ideig meg fognak maradni.

Az ügyfélszolgálaton dolgozóknak pedig fogalmuk sincs semmiről, egyik ezt mondja tényként kezelve, másik meg az ellenkezőjét. (Személyes tapasztalat).

Előzmény: japipapi (2720)
japipapi Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2720

A KULTURÁDRÓL NEM IGEN LEHET BESZÉLNI, EMBER!

Nem tudsz olvasni

"Az analogosokat most nyomjak at kodolatlan digitálisra."

(ez is a te kultúrád)

Hát persze, ez az átmenet. Nem az ujjamból szoptam az IPTV uralmát 2017-től. Nem véletlen nyomják a Magenta 1-et! Akinek nem lesz IPTV szerződése, nézheti a királyi 4 db csatornát.

Kérdezd meg a T-home -nál! én a KÖKI-nél tájékozódtam. Nem fogják osztogatni ingyen a HUMAX-ot, mert nem lesz jó semmire! Érded már?

Előzmény: t.lantos (2719)
t.lantos Creative Commons License 2016.07.25 0 0 2719

Szerintem baromsagot beszelsz.

Az analogosokat most nyomjak at kodolatlan digitalisra. Nem fogjak fel ev mulva megegyszer megkavarni a sz.rt, foleg, hogy egy humaxot ingyen adtak.

Előzmény: japipapi (2718)
japipapi Creative Commons License 2016.07.24 0 0 2718

Pedig így van!  Az év végéig a HUMAX-ot használhatod, de ha nem térsz rá az IPTV rendszerre, akkor kidobhatod a közel 10000,-Ft-os kütyüdet, nem tudod fogni a mostani csatornákat, csak a 4 db analóg királyi TV-t. Tájékozódj, mert meglepődsz. Én is vettem egy ilyen kütyüt, volt egy csomó Kapcsolat pénzem, azon vettem, bagóért, majd elajándékoztam, de közöltem, csak az év végéig használható! 

Megcsináltam a Magnettát, összevonásokkal lényegesen olcsóban jöttem ki havi díjjal és kitűnő a  minőség. Ha van HDIM bemeneted még szebb a kép, persze csak korszerű TV-n. 

Írtam, az

IPTV (Internet Protocol Television) olyan digitális televíziós műsorszolgáltatás, melyet az internetenvagy helyi hálózaton (LAN) keresztül, IP szabvány használatának segítségével nyújtanak. A technológia lehetővé teszi a kétirányú kommunikációt, így a felhasználók a hagyományoskábeltelevíziónál több szolgáltatást kaphatnak"

persze magától érthető, új szerződést kell kötni, vagy nézheted a kék eget. (a szerződést olvas el, más rendszer sugárzást a szolgáltató fejlesztés címén bonthat a fennálló szerződés kártalanítás nélkül. Kis betűvel írják, de attól még, ha aláírtad, kötelez.

Más szolgáltatónál már nem tudom, hogy mi a helyzet.

Ez van.

Előzmény: priszkosz2 (2717)
priszkosz2 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2717

"de nem sokára kidobhatod, mert  2017. 01.01-tól csak IPTV lesz a T-home területen."

Ezt kötve hiszem. Más az, hogy mit szeretnének és más az, hogy mi a racionalitás. Jelenlegi előfizetőknek még a kódoltat is simán hosszabbítják. Már ők sem tudják mit akarnak...

Itt meg lehet vásárolni :

https://www.telekom.hu/shop/termek/HUMAX+DVB-C+Mediakonverter?sku=jsku1754592694

Előzmény: japipapi (2716)
japipapi Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2716

Szia!

Röviden, nem.

Régebbi készülékekhez jel átalakító szükséges (pl:. HUMAX MT-FTA jelátalakító, de nem sokára kidobhatod, mert  2017. 01.01-tól csak IPTV lesz a T-home területen. Egy TV , egy IPTV egység, tehát osztani csak IP számmal tudod, amit a szolgáltató ad, szerződéssel és fizethetsz.  UTP kábellal oszthatod, de akkor mindenhol csak azonos csatornát nézhetsz. A távirányítónak látnia kell a jeladót. Ki van ez találva! :-) 

Előzmény: makk85 (2715)
makk85 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2715

sziasztok!

Az IPTV  -hez szükséges a set up box?

2 db Tv van egy régebbi és egy Smart TV mindkettőhöz külön-külön kell  set up box?

előre is köszönöm a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!