Keresés

Részletes keresés

mogyo02 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 2300

Az  AMIKO HD  8240  tudja a hd adásokat, internetezni is lehet vele, és többféle átalakítási lehetőség is van rajta, amit nem próbáltam, de  szakembertől  kell megkérdezni, lehet-e ezt kialakítani?

Előzmény: fjani1981 (2299)
fjani1981 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 2299

Helló, olyan dvb-c felvevos boxot keresek ami hdmi-vel osszekotve az lg lcd tv-mel, a tv simplink funkciojat kihasznalva a tv taviranyitojaval lehetne iranyítani. Tudnatok segíteni surgos lenne!

peler Creative Commons License 2015.08.20 0 0 2298

Használt vagy új?

Lehet a képernyőnyelveknél magyart is választani?

Előzmény: nblsilver (2297)
nblsilver Creative Commons License 2015.08.20 0 0 2297

Én az Ebayon vettem a németektől : Thomson DCI 12 pre tipusú DVB-C Digitális kábel boxot.

Az ára szállítással együt 9800 ft volt.

Akit érdekel nézzen utána!

Nekem Működik!

Ajánlom!!

pgyafi Creative Commons License 2015.08.17 0 0 2296

Az pedig a jelenlegi digitális csatorna kiosztás.  Gyere el, nézd meg :)

Előzmény: mogyo02 (2295)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 2295

Ez nem  a jelenlegi csatorna kiosztás, hanem a régi, szerintem ami MPEG  2-ben ment. A  jelenlegi MPEG 4  -81 csatornát tartalmaz, bből 2  kódolatlan, a többi kódolt.Nagyon nehezen akarják megosztani velünk a TITKAIKAT.

Előzmény: peler (2293)
Lenti Tamás Sasa Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2294

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!!

peler Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2293
Előzmény: Lenti Tamás Sasa (2292)
Lenti Tamás Sasa Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2292

Láttam a T-Home oldalán hogy mikor lesz át állás, meg hogy milyen csomagok lesznek és mennyiért , de a csomagokba milyen tv csatorna lesz azt nem írják! 

peler Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2291

Digitálisból az ÁFSZ szeirnt három csomag van:

Digitális Alap csomag 31 csatorna

Digitális Családi csomag 63 csatorna

Digitális Családi+HD csomag** 85 csatorna

Illetve írják, hogy az eddigi analóg usereket erre állítják át:

Kódolatlan Digitális Kábel TV Családi csomag 36 csatorna

http://www.telekom.hu/static/sw/download/Tv_aszf_5a_mell_dijak_20150801.pdf

Eszerint tehát ha több csatorna kell, az vélhetően kódolt lesz, külön pénzért. A kérdés csak az, hogy a telekom által ingyen adott set top box kártyaolvasós-e. Ha nem, az furcsa, mert ha szeretnék, hogy a userek előfizessenek a drágább csomagra, akkor érdemes lenne eleve kártyaolvasós dobozt adni.

Előzmény: F1mre (2290)
F1mre Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2290

Eddig is ennyi digitális kábeles csatorna volt a Telekomnál, csak éppen eddig mind csak kártyával volt fogható. 

Előzmény: mogyo02 (2288)
peler Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2289

Meg kell nézni a digitális kábel ÁFSZ-ét. Ott kell, hogy írjanak a kódolt csatornákról, mint választható lehetőségről, ha tényleg lesz ilyen. Ha abban nincs benne, akkor nem lesz, mert az ÁFSZ-ben mindent fel kell tüntetni tudtommal.

Előzmény: mogyo02 (2288)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2288

Egyelőre érdemes várni, mert a T Home 81 db csatornát tett be a digitális csomagba -26 a kódolatlan. Senki nem tudja,  csomagokat összeállítanak, mert akkor miért van ott a kódolt 55 csatorna? De az az egység amit  adnak elég  "alap - gagyi", nem sok tudása van. Meg kellene kérdezni, a kódolt csatornákra mikor lehet előfizetni, és MILYEN STB KELL HOZZÁ? Az AMIKO HD 8240 akciósan is ennek az alap HUMAX-nak a duplája, de  a szolgáltatásokban nagyon felülmúlja. Ez kifutó tipus, itt Szegeden  mondták, hogy az utód ugyanennyit fog tudni, de 4000Ft-al lesz több az ára.Tehát ha komolyabb készülék kell, akkor ezt tudom ajánlani, erről már 8 program beállításról is lehet venni -az éjszakai ismétléseket, ami nem zavaró, nappal pedig azt nézünk amit akarunk.Nagyon jó állapotú crt képcsöves régi tv-hez érdemes megvenni - nekem is PHILIPS sikképcsöves 82 cm-es 16/9  tv-m van tehát érdemes volt megvennem hozzá az AMIKO HD 8240-et.

Előzmény: Publicbrain (2286)
peler Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2287

A digitális kábel tévét már nem is értékesítik új ügyfeleknek, a thome weboldalán csak az iptv szerepel már opciónak a tévénél. Ebből következően nem valószínű, hogy a digitális kábelt nagyon fejlesztgetni fogják. Inkább az várható, hogy azon maradnak a mostani szabadon fogható csatornák, aki meg többet akar, annak azt mondják majd, hogy menjen ip tv-re.

Előzmény: mogyo02 (2285)
Publicbrain Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2286

És akkor pontosan melyik AMIKO típust is érdemes megvenni?

(Bár ez a kártyás dolog végül nem tudom mennyire fontos nekünk, mert van pár Set Top Box a családban, de soha nem használtunk kártyát hozzájuk.)

Előzmény: mogyo02 (2285)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2285

Ez a készülék jó, de nincsen benne kártya fogadó, és a T-Home a KONAX kártyával fog dolgozni, ha nagyobb csomag kell a 81 csatornából. De ezt sem kell biztosra venni, mert  az ügyintéző mondta nekem/ akik  még azt sem tudják, MPEG 2, vagy MPEG 4 kódolás lesz- MPEG 4 van / . Viszont lehet, hogy kártya nélkül  oldják meg a nagyobb csomagot, úgy mint az IP tv-nél, ahol Pestre telefonálnak, hogy ERRE az  stb-re melyik csomagot tegyék.Én csak szabadon foghatót nem vennék, mert  a jobb adók sajnos kódolva lesznek. Ez az AMIKO 4000 Ft-al többet ér a KONAX kártya befogadóval, és a DIGI által sugárzott kábel adókat, a HD-t is akadálytalanul hozza.Tehát a KÁRTYÁS  készülékre  szavazok hosszú távon.

Előzmény: Publicbrain (2284)
Publicbrain Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2284

Nekünk is az analóg megszüntetése miatt kellene valamilyen "normálisabb" átalakító / box t-home-os kábelre.

Scart + hdmi bement is kell, mivel előbb egy régi, azután egy új TV-nél fogjuk használni.

Egy ismerősöm ezt az "új" C200 PVR digitális Kábel TV vevőt ajánlotta.

http://www.betacom.hu/kabel-tv-vevo/opticum-hd-c200-pvr-digitalis-kabel-tv-vevo.html

Érdemes ezt megvenni vagy esetleg másik típust?

(Jobbat vagy ilyen tudással olcsóbbat?)

Előzmény: mogyo02 (2258)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2283

Ha az internethez nem ragaszkodsz a DIGI  műholdas  adást tudom ajánlani. Elég olcsó, és ALAPBÓL KÁRTYA MEGOSZTÓS-tehát két tv-n különböző műsorok nézhetőek. A MINDIG  TV is tudja a kártyamegosztást, de sajnos az ára majdnem annyi, mint a T-Home amiben már van internet is.Ha analóg előfizető vagy, akkor ingyen kapsz egy alap HUMAX-ot, ehhez  kell venned még 2 db-ot, ami 18000 Ft. De várjál még vele, mert sok analog előfizető. akinek lcd-s dvb-c tuneres  tv-je van biztosan eladja majd ezt a bolhapiacon 4-5 ezer Ft-ért. Az analog még oktober 31-ig lesz adásban, utána kapcsolják le.

Előzmény: A-dani (2282)
A-dani Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2282

Otthon is hasonló a dilemma, a nappaliban lévő TV-n van az IPTV box, de van még 3 tévé azon kívül, az egyiken most sincs semmi rákötve csak egy VHS videómagnó, meg egy szobaantenna. Júniusig a Román 1-est lehetett nézni az antennával, de már Romániában is lekapcsolták az analóg adókat. A másik két tévén jön kábelen az adás analógon.  Legolcsóbban hogy lehet megúszni a dolgot? minden tévéhez a legolcsóbb DVB-C vevőre gondoltam.

Előzmény: mogyo02 (2255)
peler Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2281

A telekom fórumon írták, hogy az ebay-en is vannak vevők, most megnéztem, és pl. most van egy listázva, amiben 2 tuner van, 80 gb beépített merevlemez, új, ingyenes szállítással 7 ezer forintba kerül:

http://www.ebay.com/itm/Humax-Pdr-9700-C-Pvr-Digital-Kabel-Receiver-Twin-Dvb-C-80Gb-Festplatte-Neu-/151775494818?hash=item23568642a2

Van még több is 10 körül:

http://www.ebay.com/sch/Cable-TV-Boxes-/39804/i.html?_from=R40&_nkw=twin+dvb-c

Előzmény: mogyo02 (2280)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2280

Az asztali felvevőkben EGY analog tuner volt, viszont 2 fejes. Tehát  lehetett felvenni, és ezalatt lehetett nézni egy másik, a DVD felvevő által már  merevlemezre felvett műsort, vagy  DVD  lemezt. Az AMIKO 2 tuneres változata 43000Ft körüli Pesten -akkor már érdemesebb venni 2 db egy tunereset. Vagy ha valaki kap ingyen egy gagyit a T Home-tól,( az IP TV előfizetők NEM, mert valamivel meg kell "hálálni" a hűséget, hogy én is az első perctől IP TV-s vagyok) az mellé is érdemes az AMIKO, mert 2 tuner teremtődik, a készülékeket őssze lehet fűzni.

Előzmény: peler (2279)
peler Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2279

Ez végülis nem analóg-digitális probléma, mert a DVD felvevőkben is két tuner volt tudtommal. Az egyikkel felvett, a másikkal meg lehetett mást nézni.

Szóval ennél kevesebbel most sem kell beérni, ezért érdemes itt is két tuneres rendszerbe beruházni, mert az egy tuner nagyon lekorlátozza a használatot, ha valaki szokott rendszeresen felvenni műsorokat.

Előzmény: mogyo02 (2278)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2278

Igazad van, a régi szép analog időknek vége van, de most is meglehetne oldani ugyanolyanra a digitális redszert is, csak egységesítés kellene, de ahhoz mi nagyon messze állunk.

Előzmény: peler (2277)
peler Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2277

Az alapvető probléma az, hogy ugyanazt nézheted csak a tévén, amit éppen felveszel. Ez nem praktikus, mert az ember tipikusan mást akar nézni, mint amit felvesz éppen, hiszen ez volt a pláne a DVD felvevőkben, hogy valamit néztél, mást meg felvettél közben. Ha az elveszik, akkor az visszalépés.

Emiatt praktikusan két tuneres eszközt érdemes venni, vagy egy tunerest csak akkor, ha a TV DVB-C képes, és lehet kombinálni egy set top box-szal (vagyis együtt kiadják a két tuneres rendszert).

Előzmény: mogyo02 (2275)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2276

Jó a többi is, itt Szegeden ez a legjobb  árban van, és, helyben. Mert Pestről hozzák ők is, de nincsen postaköltség, és  több hozzáértő szakember is nagyon dicséri ezt a tipust, de ismétlem a többi AMIKO is jó, de nem mindegyik tudja a DVB-C  MPEG4-et.

Előzmény: bally4h (2274)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2275

Pontosan így van, azt veszi fel, amit beállítottunk. A TV felé én a scart kábelt használom,mert nincsen rajta HDMI bemenet, a felvételhez tökéletesen megfelel az RCA  kábel.Ha csak egy műsort  veszünk fel, akkor azon az adón kell hagyni, és a felvevőt beállítani az időpontra - ugyanezt  teszem az IP TV  set top boxxal is.

Előzmény: peler (2273)
bally4h Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2274

Mi az ami a 8240 mellett szól a többi 8000-es szériás készülékhez képest? Plusz ott a Mini Combo, Mini T2/C stb, stb. Nagyon sok készülékük van, nekem nem feltűnő különbségekkel.

Előzmény: mogyo02 (2272)
peler Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2273

Amikor ezen az AMIKO-n beállítasz előre felvételeket különböző csatornákról, akkor ezt a jelet kiadja a scart felé is, nem csak a felvevő USB port felé, ugye? Vagyis ha a scart kimenetre teszel egy DVD felvevőt, akkor az fel tudja venni az előre beállított különböző műsorokat is.

A hátrány csak annyi, hogy felvétel közben nem tudsz mást nézni ugyanazon a tévén, de huszonezerért már lehet kapni két tuneres eszközt, és az megoldja ezt.

Előzmény: mogyo02 (2272)
mogyo02 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2272

Biztosan bírják, én nem cserélem le a hdd-s asztali felvevőimet, az egyik az IP tv-ről vesz fel/ sajnos csak 1 meghatározott adón, mert azt veszi, amit a beltéri ad, persze ha éjszaka felkelek akkor átállíthatom.Mert havidíjért bérelni felvevőset nem éri meg. Az Amiko HD 8240 viszont  8 beállítást bír el naponta, itt is az asztali felvevőt  is  állítani kell az időpontokra, természetesen mindig csak AV 2 -vagy a másik csatlakozó AV-ja.Tehát itt már hagyományos SD műsort/ Az AMIKO tudja a HD-t, de  a Telekom a kábelen nem ad HD-t/ kis körülményességgel felvehetünk.A külső HDD-re  a laptopba valóra, a táp nélkülire is vehetünk, és a time shift funkciót is tudja. De media playerként is játszhatunk le csupán a merevlemezről - a távirányító tudja  vezérelni. és itt már a legkitűnőbb HD filmeket is tökéletesen visszaadja.

Előzmény: peler (2271)
peler Creative Commons License 2015.08.10 0 0 2271

Ezekkel a beépített merevlemez nélküli eszközökkel nekem mindig az a kérdés, hogy állandóra rá lehet-e kötni külső HD-t. Ha eddig pl. DVD felvevő volt belső merevlemezzel, és lecseréli az ember ilyenre, akkor nyilván ugyanúgy akarja használni, hogy éjjel-nappal bármikor fel tudjon venni, vagyis ha pl. megy egy műsor, akkor egy pillanat alatt be tudja nyomni a felvételt, vagyis nem akkor dugja rá a HD-t, stb.

Azt nem tudom, hogy ezek a külső HD-k mennyire bírják az állandó üzemet, vagyis hogy nem ki-be  kapcsolja az ember,  hanem állandó készenlétben van, ahogy a DVD felvevő sem volt kikapcsolva soha, bármikor be lehetett nyomni rajta felvételt egy pillanat alatt, és már vette is. Ehhez az kellene a külső HD állandóan be legyen kapcsolva és rá legyen kötve az eszközre.

Bírják ezek a külső HD-k a kikapcsolás nélküli folyamatos működést?

Előzmény: mogyo02 (2269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!