Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nasca vonalak Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2166

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni azt, aki ért hozzá, hogy létezik-e olyan, hogy ha 3 set-top box van a lakásban, és abból az egyikkel felvesszük a műsort - közben nézzük az adást -  , a másik kettő meg működik, hogy a 4. tv-n - ahol a 3. set-top box van - nem lehet semmit sem nézni, mert nem jön be semmi?

zmagix Creative Commons License 2015.02.17 0 0 2165

Lenne egy kérdésem hátha valaki tapasztalt hasonlót?

2014. dec. 31-el az LG 16:9-es LED TV-n a kép elkezdett ugrálni. Összement majd vissza teljesre, a T kijött és addig próbáltuk állítani amíg a nagyítás RATIO beállításon ezt nem csinálja és nézhető a kép. Eredeti beállításon viszont nézhetetlen.  Előtte egy ősrégi TV-t használtak. A szomszédnak STB van a nagyobb csomag miatt és neki is ugrál de nem ugyan ezek az adások. Mindenesetre a Zoom1 nézetben nincs gond, csak ha a beállítások az alapon vannak ami az Original View. Nekem is ugyan ez a TV van máshol és UPC STB-vel. Ha a Zoom  1-re teszem a RATIO-t akkor akkora lesz a kép, hogy pl. emberek feje nem fér bele, stb. Mostanság a Zoom 1-ben néhány adás nekiállt ugrálni. A napokban olvastam néhány infót és gyakorlatilag ez a 16:9 -ről 4:3-ra és vissza ugrálás olyan mintha a TV adó v. a kábel szolgáltató olyan jelet adna ami az eredeti normál képbeállításnál (ezzel adják ki a TV-t a gyárból) olyan információkat kap, hogy a TV nem tudja jól értelmezni.

Szerintem a szolg. ott valamit még nem tökéletesen tudott beállítani.

SIMTDIToledo Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2164

plusz TV nézés közben nem kell elsétálnod a boxhoz csatornát váltani :-))

http://pinouts.ru/VideoCables/scart_adapter_pinout.shtml

Amúgy remélem a fenti link segít :-))

Előzmény: F1mre (2163)
F1mre Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2163

A koaxot egyszerűbb elvezetni máshova.

Napraforgó50 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2162

Igen. Tudom ,hogy van 3 m-es sőtt hosszabb is. Mindenképpen meg szeretném toldani mert a Tv átkerült 1 másik helyiségbe és 9m-re van a beltéritől Gondolom elég lenne pár eret toldanom nem mind a huszat :-)

Gyáriban is láttam már 10m-eset.  A gondom az, hogy így ha én toldanám meg a falon elég lenne egy 8 as furat ha viszont gyárit vennék a scart fej legkisebb átmérője ? Kell 1 ökölnyi  " lyuk" :-))

Előzmény: pgyafi (2161)
pgyafi Creative Commons License 2015.01.19 0 0 2161

Létezik 3m-es gyári kábel (is).  Biztosan toldani szeretnéd?

Előzmény: Napraforgó50 (2160)
Napraforgó50 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 2160

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy meg szeretnék hosszabbítani 1 scart -scart kábelt mivel távolabb került a tv a beltéri egységtől.  A 20  ér közül /21 a fémház/ melyiket kell meghosszabítanom, hogí újra tudjak tévézni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

priszkosz2 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2159

Simán hosszabbíthatsz, mert az ASZF engedi. Persze megpróbálnak majd rábeszélni majd az IP tv-re, de ne engedd.

ASZF:

"A Digitális Kábel TV szolgáltatás értékesítése 2014. szeptember 1-jével megszűnik. A meglévő Digitális Kábel TV előfizetők részére a Szolgáltató 2014. szeptember 1-jét követően is biztosítja a határozott tartamú szerződésük meghosszabbítását."

Amúgy egyszerűen csak közöld velük, hogy 2X árnyékolt koax-od van, arra nem kötnek IP tv-t. Simán szó nélkül hosszabbítanak :)

Előzmény: Godsgift87 (2152)
F1mre Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2158

Csak az extra csomagokhoz(HBO, DigiFilm) kell kártya a Diginél(legalábbis nemrég még így volt), amúgy nem kell semmi, koax a TV-be és megy a HD...

Előzmény: Tab (2157)
Tab Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2157

Ha jól tudom, de lehet, hogy tévedek, a hűségidő után a szerződés határozatlan idejűként folytatódik tovább. Ha a szolgáltató az eredeti feltételekkel ezt nem tudja biztosítani, akkor írásban jeleznie kell(ene). Szerintem nincs teendőd. Az elmúlt félévben 2x próbálkoztak telefonon nálam az IP TV-vel, úgy beállítva, mintha nem is lenne választásom. Kategórikusan kijelentették, hogy nálam IP TV lesz. Mondani kellett vagy 4x határozottan, hogy NEM, mire elfogadta az ügynök, hogy nálam tényleg nem lesz tréhóm IP TV. 

Megjelent itt nálunk első konkurenciaként a Digi, ahol úgy hallottam alapból megy a Conax-os megoldás. Májusban jár le a hűség, esélyes, hogy szakítok a rózsaszín világgal.

Előzmény: Godsgift87 (2156)
Godsgift87 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2156

Hát lehet akkor az lesz, de nincs túl jó tapasztalatom velük sajnos.
Egyébként igen, működik az online felület.

Előzmény: Aszpirin (2154)
Aszpirin Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2155

Kedves Kecso993, leveleztünk a napokban, de mivel a t-online-os postafiókomhoz a szolgáltató hibájából nem tudom elérni, kérlek írj az asz kukac fw pont hu címre, az működik, vagy hívja a nullahat 30 kettőnyolcvanckilenc 15 kilencvenhárom mobilszámon. Remélem a leveledre még megkaptad a válaszomat...

Üdv, Attila

Előzmény: Kecso993 (2147)
Aszpirin Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2154

Mellesleg nálad elérhető az online ügyfélszolgálat? Mert nálam nem, már vagy 2-3 hónapja csak azt írja ki, hogy átmenetileg nem elérhető, hívjam a 1412-t, vagy menjek be egy ügyfélszolgálatra. Ja, és tegnap óta már a t-online-os levelezés sem működik, nem érem el a postafiókjaimat...

Aszpirin Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2153

Javaslom, hogy hívd a 1412-t, majd válaszd a 9-est, írd be az MT-azonosítódat és a jelszavadat, válaszd az ügyfélszolgálatos kapcsolását (nem emlékszem, már melyik szám, talán 0), és kérdezd meg az ügyfélszolgálatost, hogy hosszabbítható-e a hűségnyilatkozat.

Ez talán a legbiztosabb módja, hogy megtudd a kérdésedre a választ. Illetve bemehetsz egy ügyfélszolálatra is a közeledben.

Godsgift87 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 2152

Sziasztok!

Nem éppen vagyok jártas a témában, így tőletek kérnék segítséget.

Most januárban lejárt a digitális kábel tv előfizetésünk hűségideje a Telekom-nál. Gondoltam a neten meghosszabbítom, de ott csak IPTV-t és SatTV-t tudok rendelni.

Most akkor nincs lehetőségem sehogy meghosszabbítani a kábel tv-s hűségidőmet? Csak IPTV-re tudnék váltani (SATTV nem játszik)?
Szolgáltatót nem szeretnék váltani.

Előre is köszi a segítséget.

Aszpirin Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2151

Ja, még pár dolog: a feltétel, hogy legyen a tévédben DVB-C tuner és CI-kártyafoglalat, ennek nézz utána; és igen, a gagyi Scart-os boxhoz képest jelentősen javul a képminőség (bár ez a tévédben található DVB-C vevőegység minőségétől is függ, de általában sokkal jobbak, mint a settopboxban található gagyi), illetve nem igaz, hogy csak a T-home-os box-szal működik az előfizetői kártya. Nálam legalábbis ment gond nélkül a Sony Bravia tévémmel és a Strong Conax kártyamodullal. Tévétől függően szükség lehet még néhány beállításra: ország átállítása Németországra (a nyelv maradhat magyar!), illetve az automatikus programfrissítés kikapcsolása. Mellékhatásként jelentkezhet a csatornák megduplázódása (értsd: a programlistában minden csatorna kétszer jelenik meg), de nálam pl. ez nem jelentkezett.

Ha Budapesten vagy környékén laksz, akkor megoldhatjuk valamelyik hétvégén, hogy elviszem hozzád a modult, kipróbálod, segítek beállítani, és ha minden rendben, csak akkor fizeted ki a használt CI-modul egyébként nagyon jutányos árát. Na, mit szólsz?

Előzmény: Kecso993 (2145)
Aszpirin Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2150

Szia. Eladóvá vált a tökéletesen működő Strong Conax CI modulom (kártyám). Ha érdekel, írj magánba: aszpirin kukac t kötőjel online pont hu

Az eladás oka: a 120 Mbites internet miatt behúzattam pár napja az optikai hálózatot, és így a kábeltévéért már fölösleges volt fenntartanom a kábel-előfizetést, inkább megrendeltem az optikai kábelen az IPTV-t. Szinte hihetetlen, de a sebességtesztjeim alapján tényleg (mindig!) megvan a 120 Mbit letöltésnél, 50 Mbit feltöltésnél, akkor is, ha HD adás megy közben a tévén 5.1-es hanggal, az IPTV előnye pedig számomra, hogy az HBO HD is jön a MaxPak-ban, az Alap IPTV csomag mellett is. Remélem maradnak ezek a sebességek hosszútávon is :)

F1mre Creative Commons License 2015.01.11 0 0 2149

De előtte meg kéne nézni, hogy egyáltalán elérhető-e a HD náluk. Volt erről egy lista ide is beszúrva. Nálunk nem elérhető. :( De ez akkor is kiderül, ha rákeres a TV-n a digitális csatornákra. Ha talál HD-t, akkor jó.

Előzmény: TraceR_ (2148)
TraceR_ Creative Commons License 2015.01.11 0 0 2148

Igazából ki kell fogni az ügyintézőt, illetve nem szabad feladni, próbálkozni kell újra. Szüleimnél tavaly köttettem be, a harmadik telefonos ügyintéző vette fel az igényt, az első kettő elhajtott az IPTV dumával. Ráadásul náluk csak analóg kábel volt, nálad annyival kedvezőbb a helyzet, hogy már van digitális kábeltévé, csak a kiegészítő csomag kellene...

Előzmény: Kecso993 (2147)
Kecso993 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2147

Igen kábel tv-m van, köszi a segítséget. Előfizetnék én hd csomagra, ha a t-home-nál már nem csak ip tv lenne.

Előzmény: TraceR_ (2146)
TraceR_ Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2146

Ha digitális kábel(!) TV-d van, akkor a mostani settop box-odban lévő kártya működni fog Conax modulban is és a képminőség is sokkal jobb lesz... főleg, ha előfizetsz esetleg HD csomagra is. Összepárosítva csak a SAT TV-s kártya van a box-szal.

Kecso993 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2145

Sziasztok!
T-home digitális tv előfizetésem van, de nem vagyok megelégedve a kép minőséggel. Gondolom ennek az oka lehet, hogy egy régi scart kábeles box-unk van. Elsősorban arra gondoltam, hogy veszek egy conax modult a kártyának. Ezzel javulna a kép minősége? és megmaradnának azok a funkciók mint például, hogy kiírja az éppen aktuális műsort? vagy érdemesebb lenne venni egy box-ot amin hdmi kimenet van? Illetve halottam olyan rémhírt, hogy a t-home-os kártyák csak a náluk vásárolt box-okkal kompatibilisek. Ez igaz? 
Köszi a segítséget.

TraceR_ Creative Commons License 2015.01.07 0 0 2144

No, ha valaki mást is érdekelne, akkor itt a frissített lista: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsFs3uhwmzRLdGU1YzlrRFVxM0EtdDZqek1ISGExWWc&authkey=CIzqiMsG&hl=en_US&authkey=CIzqiMsG#gid=0

Viszont... kis gondban is vagyok, mert elvileg 378Mhz-n kellene jönnie a Cool HD, RTLII HD, FILM+ HD és NatGeo Wild HD csatornáknak. Az első hárommal nincs is gond, megy szépen, viszont a Natgeo Wild HD-t vagy hangolja be, vagy amikor igen, akkor ahogy rálépek a csatornára egyszerűen eltűnik a csatornalistából is (és persze nem jön be). Két Samsung TV-vel is próbáltam és mindkettőnél ez van. Másnál is van ilyen? Ötlet hogy mi lehet a gond?

Előzmény: TraceR_ (2143)
TraceR_ Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2143

Nem nézte még valaki milyen frekin/modulációval jönnek az új csatornák?

Proart Creative Commons License 2014.12.31 0 0 2142

Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy 2014. január 6-ától digitális kábel TV, IPTV, Interaktív Sat TV és Sat TV szolgáltatásunk  csatornakiosztása megváltozik, emiatt 0 óra és 6 óra között szolgáltatásaink igénybevételekor fennakadások lehetnek.

IPTV és digitális kábeltelevízió kínálatunk 2015. január 6-ától a következők szerint módosul:

• Új csatornaként bevezetésre kerül az Universal, a Galaxy és a Fix TV a Családi és Családi+HD díjcsomagba, továbbá az RTLII HD, Cool HD, Film+ HD, National Geographic Wild HD a Családi+HD díjcsomagba
  • Kikerül a sorozat+ az Alap, Családi és Családi+HD díjcsomagból, a Filmbox a Családi és Családi+HD díjcsomagból, valamint az RTL Klub HD a Családi+HD díjcsomagból.
  • 2015. január 6-ától új csatornaként bevezetjük az Universal csatornát a Movie Mix kiegészítő minicsomagba, míg a sorozat+ és a Filmbox kikerül a Mix csomagkínálatából.
  • 2015. január 6-tól új csatornaként bevezetjük a Fix TV csatornát a Lifestyle Mix minicsomagba

http://www.telekom.hu/rolunk/vallalatrol/kozerdeku_informaciok

Proart Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2141

Új mnicsomagok januártól.

Nagyvilág:

Filmvilág:

pgyafi Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2140

Keresel egy jó szomszédot akinek ilyen van és elég neki 1 is. Kifizeted egyben a boxot és használod a kártyát.

Előzmény: gabo011 (2134)
F1mre Creative Commons License 2014.12.20 0 0 2139

Nincs.

Előzmény: gabo011 (2137)
gabo011 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 2138

Ok! De miért nem???

Kamuznak össze-vissza a telefonba! 

Előzmény: Proart (2136)
gabo011 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 2137

Köszi! Az utolsó válasz kimaradt! :-)

Neked van ezzel a kütyüvel tapasztalatod? 

Előzmény: F1mre (2135)