Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Orpi Jani 2 napja Creative Commons License 17445

Én is kívánok Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és sikerekben gazdag Boldog Újévet mindenkinek.

kotkoda 1 2 napja Creative Commons License 17444

Minden kedves  Fórumozónak,

Áldott, békés  karácsonyi ünnepeket kívánok,

sok szép kapirgálóval !

imre1023 5 napja Creative Commons License 17443

:( Nekem a magyar kacsa tojások nem voltak szemesek a némától. Tavasszal ezek vitték el a keltető kapacitásomat. Majd egyszer csak megint megpróbálom, ha visszajön a kedvem.

Előzmény: libamama (17442)
libamama 5 napja Creative Commons License 17442

Szép napot mindenkinek!

Szóval olvasom a mulard kacsa tojik esetleg de nem szemes! Most kicsit csalódtam.De sebaj majd fel hizlalom őket!

imre1023 6 napja Creative Commons License 17441

Sziasztok!

Itt is frissítek egy kicsit.

26 hetes australorp (Kettős hasznosítású, jó tojóképességű fajta.) kakasaim (8 db.) eladók, illetve elcserélhetők vérfrissítés céljából más tenyészetből való fekete australorpra. Esetleg érdekelne nagyobb testű jó kotlási hajlamú jérce is cserébe. A kakasok most 3-3,5 kg közöttiek.  Áruk 3500 Ft, de esetlegesen más csere is érdekel, hogy mindenki jól járjon. :) 

Az állomány Tiszaszőlősön található, Tiszafüredtől 10 km-re, Jász-Nagykun-Szolnok megyében.

e-mail címem - imre1023@freemail.hu 

Orpi Jani 6 napja Creative Commons License 17440

Mindíg az az evés.. :-) Na jó én is sokat gondolkodom hogy eladás helyett inkább fagyóba rakom, csak az a baj hogy tele van kakassal, nyúllal, és kacsával. Nincs helyem.

Előzmény: Thorr76 (17435)
ez-Ben 6 napja Creative Commons License 17439

:)) Az a kakas nagyon mutatós, szerintem még a Vuknak is nagyon tetszene ! Nem árt rájuk vigyázni. Ezt csak azért említem, hogy a tavaszias idő, nehogy elvonja róluk a figyelmed...

Akár egy szép karácsonyi képeslapot is megkomponálhatnál a képen létható szereplőkkel. 

...én viszont már képeslap nélkül is, Szeretetteljes karácsonyi ünnepeket ! kivánok a Kotkoda Családnak és a kedves Olvasóknak. Előzetesen : fütyülős barack, mákos bejgli és a fenyőfa sikeres befaragása a tartójába. ( Három jókívánság és üdv.- Mindenkinek !:)

Előzmény: kotkoda 1 (17438)
kotkoda 1 2014.12.19 Creative Commons License 17438

Üdv  Mindenkinek

Néhány kép a kapirgálós hétköznapokról, nagyon tetszik nekik

(a háttérben szigorú felügyelettel)

Thorr76 2014.12.19 Creative Commons License 17437

:-)

Előzmény: szürkefarkas71 (17436)
szürkefarkas71 2014.12.19 Creative Commons License 17436

A lábaikat már alufóliában látod becsomagolva? hehe:)

Előzmény: Thorr76 (17435)
Thorr76 2014.12.18 Creative Commons License 17435

A te tyúkjaidról valamiért mindig a sültcsirke vagy a grillcsirke jut az eszembe...

Előzmény: Orpi Jani (17434)
Orpi Jani 2014.12.16 Creative Commons License 17434

Ma reggeli képek.

Előzmény: Orpi Jani (17429)
Thorr76 2014.12.15 Creative Commons License 17433

Nagyon jól választott a nickneved...

Előzmény: törpewyandotte (17428)
Orpi Jani 2014.12.14 Creative Commons License 17432

Szia, 2500/db választva.

Előzmény: Jozefe (17431)
Jozefe 2014.12.14 Creative Commons License 17431

Helló!

Milyen árban vannak a tyúkok?

Előzmény: Orpi Jani (17430)
Orpi Jani 2014.12.14 Creative Commons License 17430

A képeken látható májusi kelésű állományból tyúkok eladók, Hajdúszoboszlón.

Előzmény: Orpi Jani (17429)
Orpi Jani 2014.12.12 Creative Commons License 17429

Szia, shaver farm color van de én a sújukon javítottam az orpingtonnal. Igaz a tojás mennyiség a fele mint a tiszta shaver de hagyobbak és szebbek. Túkként 3 db-ot vágtunk eddig a legkissebb 4,20 a legnagyobb 5,50 volt konyhakészen!!!

Előzmény: törpewyandotte (17428)
törpewyandotte 2014.12.11 Creative Commons License 17428

Sziasztok! Érdekelne hogy van e közületek valakinek shaver farm color, shaver farm, master gris, red master, redbro tyúkja kakasa ? Tudnátok felrakni róluk képeket ? Érdekelne hogy néznek ki kifejlett korukban. Hány kilósak kifejlettként? Szoktak kotlani? Ha igen milyen gyakran, kb hány százalékuk? Az utolsó 3 hibrid hogy bírja magát tyúkként húshibrid létére ?  Köszönöm szépen előre is mindenkinek !!!

Thorr76 2014.12.02 Creative Commons License 17427

A vitéz úr a kakas?

Előzmény: imre1023 (17426)
imre1023 2014.12.01 Creative Commons License 17426

Az idei évem nagyon tré volt tojás terén, részint, mert nem erre voltam kihegyezve, részint pedig öregecske lett az állományom. Az eddigi évek viszont azt mutatták, hogy kellő törődés mellett a saját fogyasztáson túl fedezte a takarmány költségét, valamint egy nagyon minimális plusz is jött be. Hogy ez mennyi, azt ne kérdezzétek, tényleg csak minimális. Viszont meg volt az az előny, hogy nem kellett boltba szaladgálni tojásért, mert 30-40 db. mindig volt itthon. Mindezt 10-12 tyúkocska teljesítette. (És még a vitéz urat is eltartottak!)

Előzmény: vadász11 (17412)
imre1023 2014.12.01 Creative Commons License 17425

Igyekeztem minden jót megadni nekik a testi és szellemi fejlődésük érdekében és sajnálom is őket, de, hát sajnos nem dédelgethetem őket örökkön-örökké. 

Leginkább valami hasonló, vagy valamivel jobb paraméterű csere érdekelne.

NyiMisi 2014.12.01 Creative Commons License 17424

Megelőztél :-)

Előzmény: imre1023 (17422)
NyiMisi 2014.12.01 Creative Commons License 17423

Nagyon szépek, nem lesz nehéz eladni. Helyileg merre van?

Előzmény: imre1023 (17421)
imre1023 2014.12.01 Creative Commons License 17422

Elnézést mindenkitől, az e-mailem lemaradt.  

A címem - imre1023@freemail.hu

Az állomány Tiszaszőlősön található, Tiszafüredtől 10 km-re, Jász-Nagykun-Szolnok megyében-

imre1023 2014.12.01 Creative Commons License 17421

Sziasztok!

Ma 24 hetes australorp (Kettős hasznosítású, jó tojóképességű fajta.) kakasaim (10 db.) eladók, illetve elcserélhetők vérfrissítés céljából más tenyészetből való fekete australorpra. Esetleg érdekelne nagyobb testű jó kotlási hajlamú jérce is cserébe. A kakasok most 2,7- 3,1 kg közöttiek.  Áruk 3000 Ft, de esetlegesen más csere is érdekel, hogy mindenki jól járjon. :)

A képeken még csak kb. 22 hetesek, azóta már van egy kis változás. :)

szürkefarkas71 2014.11.29 Creative Commons License 17420

Jó olvasni hogy sokan tartanak "lélekkel" csirkét, tyúkot, nemcsak a haszon reményében.

Előzmény: Thorr76 (17418)
Máris.szomszéd 2014.11.28 Creative Commons License 17419

Ha a tartás költségeit fedezi az eladás az már nagyon jó, ha haszon is van rajta az még jobb :-)

Előzmény: Thorr76 (17418)
Thorr76 2014.11.28 Creative Commons License 17418

Gyönyörűek...

Nekem a tojások eladása sosem okozott gondot, bár igaz 15-20 tojó tyúkomnál nem is igen volt még több.

A család (öten vagyunk) tojásfogyasztása is jelentős, de ingadozó. Az idei nyáron nem volt elég tojó tyúkom,

csak a családot látták el tojással. De tavaly, tavalyelőtt télen 4-5,  kora tavasztól késő őszig 10 db is került naponta eladásra.

Persze ez nem olyan nagy mennyiség, de mindig elvitték, még most is kérnek (most még nincs eladásra).

Én csak annyiért adtam mint a boltban adják (asszem akkoriban 35 ft/db volt). De a mérete sokkal nagyobb,

és a minőségéről meg nem is beszélve.... Volt egy tyúkom aki csak két három naponta tojt, de akkor egy duplaszikű

óriástojást. Minden dobozba tettem egy ilyet (alig fért bele), és azt mindenki csodálta, hogy milyen nagy, ilyet még nem is látott.

Csak a családban (nővéremék, szüleim), a feleségem barátnői, meg itt az utcában ahol lakunk el tudtuk adni úgy, hogy mindig keresték, mindig

szinte több kellet volna mint amennyi volt. Mondjuk ez az utca olyan mint egy falu, mindenki ismer itt mindenkit.

Pedig nagyváros. Ha sok ismerősöd van, nem kell a piacra vinni...

Ma már a piac amúgy is kihalt, mindenki ezekben a lélekvesztő hipermarketekben vásárol....

Ha pedig néha volt egy-egy doboz amire éppen nem volt vevő, akkor néha-néha odaajándékoztam valakinek

az persze ismerősök között itt a környéken vagy a buszmegálóban, azzal a megjegyzéssel hogy friss házi tojás, kóstolják meg.

És ha izlett, van még bőven, az ára csak annyi, mint amennyibe a bolti kerül. A mérete jóval nagyobb. Az ízze meg...

Ja igen, és táp nélkül tartott.

Telefonszám ráírva a dobozra. Szinte mindenki visszajött venni még, aki egyszer is kapott.

Különösen a háziasszonyok szerették. Most is keresik! (Csak most nincs...) Nekem így a termény árán felül, és azonfelül hogy

a családunk ingyen ette a tojást, havi igen szerény 1500-2000 ft/hó haszon volt rajta.

Pedig a munkahelyemen soha nem is kínáltam (nem akartam ott ezzel e4lőhozakodni),

ott pedig jókora felvevői potenciál lenne rá...

Persze nem nagy pénz ez, és ajtónyitó automata ide-oda sok munkával jár. A legtöbb ember azt mondaná, ennyiért

nem vesződne vele. Az én fizetésemhez mérten is piciny. De nekem óriási örömöt okozott, hogy a hobbim egy kevés pénzt is termel.

És rengeteg ismerősöm is lett ezáltal. Sok emberrel elbeszélgettem a vásárlásokkor, akikkel e nélkül egy szót sem váltottunk volna soha.

Szóval sokat ne várjon senki, de azért jó is lehet.

Maszekolással, vagy túlórákkal sokszor ennyi pénzt keresnék.

Előzmény: Máris.szomszéd (17416)
bugris70 2014.11.28 Creative Commons License 17417

Köszöntök mindenkit! 

Szeretnék segítséget kérni!

Tart-e valaki Hajdú-Bihar vagy a szomszédos megyékben, Német Lazac vagy bármilyen fajtájú (akár keverék is) szakállas (tokás) tyúkot,vagy fodros tollú tyúkot?

Ha valaki tudna segíteni hogy hol tudnék tavasszal tojást vagy csibét venni,esetleg most felnőtt madarat.

A segítséget előre is köszönöm!

Máris.szomszéd 2014.11.28 Creative Commons License 17416

A nyúltartás jó dolog, ha nem akarjátok megenni akkor olyan fajtát érdemes keresni amit el lehet adni élő nyúlként.

Tavasszal őket szeretném fedeztetni :-)

Előzmény: Thorr76 (17413)