Keresés

Részletes keresés

Sün! Mi az a sül? Creative Commons License 2018.02.22 0 0 2909

Ki tudja. Emlékszem, hogy annak idején amikor Kenyában éltem, próbáltam rávenni egy személyes találkozóra, de elutasította.

Előzmény: lesifotos (2908)
lesifotos Creative Commons License 2017.08.05 0 1 2908

Én meg most.

Én voltam a gonosz, aki csúnyákat írt szegény Tibiről, miután beszéltem a konzulátussal és vele is megpróbáltam felvenni a kapcsolatot.

Szerintem közben már megalapította az Első Kelet-Afrikai Szerencsejáték Bt.-t.

Előzmény: Vajk (2905)
Vajk Creative Commons License 2017.08.05 0 0 2907

Ha egyszer sörözünk elmesélem, mert szövevényes és hosszú sztori kerekedett belőlük:)

 

Előzmény: nyman (2906)
nyman Creative Commons License 2017.08.05 0 0 2906

kubai sracok jol vannak?

 

A kepeslap meg uton :)

Előzmény: Vajk (2905)
Vajk Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2905

Kb 2 hete találtam meg újra ezt a topicot..:)

Előzmény: nyman (2904)
nyman Creative Commons License 2017.08.04 0 1 2904

lehet, hogy mar annyi ideje kint van, hogy meg van az allampolgarsaga is es johet, mint menekult

Előzmény: Sün! Mi az a sül? (2902)
Vajk Creative Commons License 2013.03.29 0 1 2903

Szerintem mindenki lesz@rja.

 

Ez a topic egy dologra volt jó: valóban tudtunk segíteni 2 emberen, akik a hazájuktól távol rekedtek. 

Sün! Mi az a sül? Creative Commons License 2013.03.29 0 0 2902

Valaki tudja, hogy mi van Tibivel? Megoldódott az ügy?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2901

...malac...

8)

Előzmény: paithana (2900)
paithana Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2900
ki nem szarja le?
:)
Előzmény: Törölt nick (2899)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2898

:)  visszajottem...

nagyon erdekes volt, sok minden amit tanitottak hasznos volt...

 

szarazsagrol:  az van minden evben, van amikor ketszer is....  van kis foldje, azon termel, ha az nem termel eleget akkor nincs mit ennie.  Es fogy az allat allomany igy a vadaszat sem olyan  nyereseges mint regen volt.  A szarazsag az allat tartast is megakadalyozza.... szerintem sikeres ut volt.  elveztem is bar az ejszakakat nagyon utaltam, zajok, allatok, nagy hangoskodok es kis maszkalosak is.... raadasul mindig kb reggel 5kor kellett kelni es edes teat inni.. hosszu tavon nem nekem valo. 

 

nyaralas -  most megyunk 1 hetre new yorkba vasarnap, az jo lesz, sokat vasarolni meg baratokkal talalkozni, aztan mas terv nincs egyelore de jo lenne valami hosszabb pihenos holiday...

 

hogy erted hogy mi a helyzet a nemzeti parkokkal? 

Előzmény: epresjoghurt (2897)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2897
Köszönöm :o)

Az nagyon tetszik, hogy eleve "tanítottak" a hagyományokra, nehogy megsértsétek őket. Ez nagyon jó hozzáállás, kíváncsi vagyok mire juttok. Miért halnak éhen? Ez még az a szárazság, amiről tavasszal beszélgettünk? Mi a helyzet a nemzeti parkokkal?

Bocs, hogy ennyi kérdést teszek fel, de tényleg érdekel :o), itthon semmi hírt nem hallottam a kinti helyzetről.

Ti mikor pihentek legközelebb?
Előzmény: Zambian Lion (2896)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2896

hello sok sikert a holidayhez :)

 

hat igen igazad van a tradiciokkal stb kapcsolatban de valamit tenni kell mert ehen halnak... a tradiciojukat nem akarjuk megvaltoztatni, de utra, etelre es segitsegre van szukseguk... ehhez program kell .... munkajuk nincsen, tehat munkanelkulieket nem teremtunk... :) csak munkat...

Előzmény: epresjoghurt (2894)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2895
Szerintem ha valaki önkéntes akar lenni, az megtalálja a módját a segítségnek és nem index topicokat nyitogat és azon kesereg, miért nem kell a munkája. Talán kicsiben kellene elkezdeni. Vagy azzal az a baj, hogy nem lehet elhencegni vele milyen f@sza csávó vagy?

Ja és ha ilyen a stílusod, remélem sosem szorulok a segítségedre... :o(
Előzmény: Törölt nick (2888)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2894
Nagyon izgalmasan hangzik, kíváncsi vagyok mire juttok. :o)

Bár nekem fenntartásaim vannak az ilyen akciókkal kapcsolatban. Ők így élnek több ezer éve, a környezetet körülöttük is mi, fehér emberek változtattuk meg. Lehet, hogy nekünk nem tetszik ahogy ők élnek, de ha elvesszük a tradícióikat, mi marad nekik? Mit tudunk nyújtani helyette? Ha frusztrált munkanélkülieket teremtünk, rosszabb lesz a helyzet, mint előtte. A segélyszervezetek mennyire számolnak ezekkel a problémákkal?

Egyébként találkoztam néhány nagyon szimpatikus maszájjal. Ők őrizték a szafari lodge-okat a hagyományos lándzsájukkal, tradícionális öltözékben (egyedül a zseblámpa volt nem annyira odaillő :o), az a munka nagyon jól állt nekik és ők is szerették. :o)

Szeptember végén megyünk sznorizni a Vörös tengerhez. Ti merre mentek és mikor?
Előzmény: Zambian Lion (2884)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2893
Te Jó Isten,mi van már megint itt?
Már megint az M.T.,miatt megy a csata?
Ne marjátok már egymást,bár ahogy most nézem big4,nagyon elviszed a balhét.
Ne érzelemből reakciózzál már,és akkor lesz egy normális hangnem.
Nem bántott senki,mitől félsz?
Tudsz te sokkal,de sokkal normálisabban okosabban hozzászólást írni.
Nem kell egyből ugrani.
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2892
tux egyetlen szo sertest nem irt bele a hozzaszolasaba - csak a velemenyet - te pedig valaszul rogton negyet is.  ez szerintem mindent elmond...
Előzmény: Törölt nick (2890)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2891
nem erted, hogy hiaba vagy ON_KEN_TES a 2nagy" munkara nem kellesz, mert eloszor ott is kicsiben kell kezdeni?  meg on-ken-tesen is!  minden alapitvanynak van jo par olyan jol ismert, bizonyitott embere, akik mennek a 2mentesi", "nagy" dolgokra, persze hogy oket kuldik.  Kicsiben kell kezdeni mint mindenhol...  majd ha bizonyitottal nekik, akkor tovabblepsz.  Nem szamit hogy onkentes vagy vagy sem... az szamit hogy ok nem tudjak, mit tudsz nyujtani. 
Előzmény: Törölt nick (2888)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2890
Ezért aztán te sem bírtad ki, hogy gyorsan jó komplexusosan, pszichopatológiásan - szépen jellemezve magad - nehogymár kimaradj a sorból és nehogymár te ne böffents be valami szemétséget igaz? Gratulálok!
Előzmény: tux (2889)
tux Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2889
Én szívesen olvastam ZL-t, a te komplexusos beírásodat viszont nem.
Előzmény: Törölt nick (2885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2888
Inkább arra gondoltam, hogy kár ide írni, elsüllyedni ezt az értékes témát! Megérne egy külön topikot. Miért kell azonnal hisztizni?
Felőlem lehet itt is tárgyalni, legalább emeli a topik fényét és színvonalát.
Szóval ahogy érzitek...

Az ételosztás pedig nem büdös, de van más dolgom és leírtam, hogy miért nem tekintem ezt érdemi segítségnek. MENTENI MENNÉK... Olvastad abban a topikban?
Beszélgethetünk ott erről.

Tudod: szuvenír nyihaha nye kukucsku protku (ajándék lónak ne nézd a fogát).
Én ezt vállalom, vállalnám. Ezt kínálnám fel önként. Szívem joga. Ismered a kifejezést biztos? ÖN-KÉN-TES.
A másik topikban leírtam, hogy ráadásul nyilvánvalóan a nehezebbet és veszélyesebbet választom.
Ha valaki feljánl valamit önként, ingyen, ráadásul életveszélyes, önfeláldozó segítséget, akkor értelmes, korrekt és kulturált ember nem rójja a szemére hogy miért nem vállal mást is.
Kb olyan mintha a koldusnak adnál ebédet, és leszídna hogy miért nem mosod ki a gatyáját is... Kapj már a fejedhez!
Szóval elég nagy butaságról tettél most tanúságot ezzel a büdösözéssel...
Előzmény: epresjoghurt (2887)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2887
Te sosem voltál OFFtopicos?

Miért zavar, ha mások itt beszélgetnek, pláne olyan szereplő, aki még a topicnyitó srácon is tudott volna segíteni?

Csak arról lehet szó, hogy próbálsz úgy karitatív szolgálatra jelentkezni külföldre, hogy közben büdös az ételosztás itthon?
Előzmény: Törölt nick (2885)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2886
par honapja meg kenya volt a tema.  ne kotozkodj mar, nem arrol van szo hogy itt valami porgos cseveges menne valami masrol, en meg beleronditok az offtopikkal.  Nagyon szakitani akarsz te a kenyai gyokerekkel, pedig ebben a topikban pont reszben kenyarol volt szo...
Előzmény: Törölt nick (2885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2885
Nagyon érdekesek és nagyon ügyes vagy hogy mész oda, de ez itt offtopik. Esetleg nyithatnál egy topikot róluk. Engem tényleg nagyon érdekel és ha visszajöttél az uti beszámolód, tapasztalataid is.
Előzmény: Zambian Lion (2884)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2884

hello :)  mi ujsag?

 

A Losai - Maralal kornyekre megyunk - ez viszonylagosan remote kornyek.  maasai-okkal fogunk talalkozni es targyalni!!  a kormanynakvan egy integracios programja amiben eddig elegge nem akartak reszt venni de a mult draught utan belattak hogy szukseg van fejlesztesekre es hajlandoak reszt venni bennuk es a munkalatokban.  Tobb iskolat is elfogadtak.  a kenyai tanacsadok hat opcioval jottek hozzank amit lehetne csinalni - harom mezogazdasagi ketto ipari es egyik (a leg gyengebb propozicio) turisztikai/etnikai, ezeket kell evalualni es recommendation-t adni hogy melyiket csinaljak.  nekem az lesz a szerepem hogy evalualjam hogy mi az amirol meg tudom gyozni a szponzorokat, hogy adjanak ra penzt, mert en szemely szerint azt fogom ajanlani :))  nincs ertelme olyat ajanlani amirol tudom hogy senki nem ad ra penzt mert akkor abbol nem lesz semmi.  de azt is figyelembe kell venni hogy mi az amit ok a legszivesebben csinalnanak mert ha rajuk eroltetunk valamit abbol sem sul ki jo.  szoval kenyes dolog lesz de en szeretem az ilyeneket. 

 

csak az a baj hogy nagyon tradicionalisak, most volt treningunk arrol hogy mik a szokasaik es hogy miket szabad es nem szabad csinalnunk hogy ne sertsuk meg oket.. pl kezzel kell enni de bal kezzel nem szabad.  Ha kisbabat / gyereket adnak at neked (csak hogy fogd) az nagy tisztesseg es nem szabad visszautasitani meg akkor sem ha lepisil kozben :)  nagyon erdekesek ezek a dolgok.  a teat (chay) nem szabad visszautasitani soha , ami nekem nagy problema mert ez egy iylen nagyon eros, nagyon nagyon cukros tea amit mar probaltam ketszer es sosem sikerult lenn tartani... mindenfele ilyen dolgokat meg kell tanulni.  nagyon baratsagos nepek egyebkent csak hat sok barbar szokasuk van.  de annyira erdekes!  ok talan az utolso ilyen tradicionalis, nomad embercsoport.  kozuluk is sokan mar nem ugy elnek, otthagyjak a csaladokat/torzseket, pl az egyik targyalopartner is ott szuletettaztan egyetemre ment nairobiban es most mar teljesen "varosi eletet el"...

 

most latom hogy valoszinuleg tul hosszu voltam de mar nem tortlom ki...  veled mi ujsag/  tervezel holidayt? 

Előzmény: epresjoghurt (2883)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2883
Szia! Rég találkoztunk. :o)

Melyik részre mész? Mit csinálsz náluk?
Előzmény: Zambian Lion (2882)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2882

csak akkor jo, ha kuldunk neki penzt hogy tudjon netezni. mert amugy a maffia meg netezni sem engedni.

 

amugy kepzeljetek, jovo heten utazom a maasai-okhoz, erdekes lesz...  a vilag leg elmaradottabb, legtradicionalisabb csapata...

Előzmény: nyman (2881)
nyman Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2881
Jo hir Tibinek.

http://index.hu/tech/2010/09/01/az_ujabb_kabellel_csokkent_afrika_lemaradasa/
mabelle Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2880
hasonloan latom es tapasztalom a dolgokat es az aranyokkal sincs baj sztem.ez egy hatalmas uzlet a legmagasabb korokbol iranyitva.. es a legjobb az egeszben hogy 2 alapjaban veve elegge ellentetes beallitottsagu uzletag van nyakig egymasba szerelmesedve .. a kis edes humanitarianus csapat es a triggerhappy securitysek:)
Előzmény: nyman (2873)
lesifotos Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2879
Na, szóról szóra ugyanezt írtam volna.
Előzmény: nyman (2878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!