Keresés

Részletes keresés

jano5691 Creative Commons License 4 órája 0 0 753

Nem tudok 'pontos' elképzelést adni (ahhoz elég sokat kéne agyalni a részleteken), de valami ilyesmi szerkezettel meg lehetne valósitani. A falakhoz dübellel erősitett massziv acél tartók kellenek, amiken a gerendák támaszkodnának.

Előzmény: stevemegane (752)
stevemegane Creative Commons License 24 órája 0 0 752

Tetszik az ötlet, de nem értem, hogy milyen módon lehetne a falhoz rögzíteni.

Azt látom, hogy a meglévő csatornába folyna bele az új tető egy részéről is a víz.

A meglévő szarufákat nem terhelhetem, mert már így is vagy 70 cm-t kinyúlnak.

Elmagyaráznád, vagy lerajzolnád, hogy pontosan hogyan támaszkodna a falnál a tető?

Köszi.

Előzmény: jano5691 (751)
jano5691 Creative Commons License 3 napja 0 0 751

Esetleg egy ilyesmi kialakitás?

A belső sarkot mindenképp, de a falnál lévőket is lehetne a falhoz ankerolni.

Előzmény: stevemegane (750)

stevemegane Creative Commons License 2018.01.02 0 0 750

Sziasztok!

Meglévő teraszhoz szeretnék fa szerkezetre polikarbonát előtetőt építeni.

Arra gondoltam, hogy a meglévő szarufavégekhez illeszteném az előtető szerkezetét a karbonát pedig becsúszna a meglévő csatorna alá.

Úgy próbálnám megoldani, hogyne kelljen a falhoz bevinni a tetőszerkezetet, mert az ott keletkező háromszög alakú holt terek nem lennének túl szépen.

Néztem olyan tetőt, ahol a terasz átlójában megy egy gerenda és két irányba dől a polikarbonát tető (pl mint egy kinyitott könyv), de a terasz asszimmetriája miatt az sem lenne túl szép.

Esetleg tudnátok adni tanácsot a kialakítás tekintetében?

Teszek fel pár fotót a teraszról.

Köszönöm.

légiutas55 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 749

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy emeleti erkély fölé érdemes venni olyan előtetőt, aminek műanyagból vannak a konzoljai? (polikarbonát egyébként).

Tehát, hogy mennyire törnek ezek? mennyit bír ki időben?

(A kis súly nagy előnye, mivel könnyűszerkezetes házra kellene felszerelni).

Köszönöm a választ.

polikarbonátlemezes Creative Commons License 2017.11.24 0 0 748

Kedves Lenna!

A 40 mm-es üregkamrás polikarbonát lemez hőszigetelő képessége: 1,0 W/m2K

Netről származó adatok:

VELUX Standard tetőablakok: 1,3 W/m2K

24 mm-es, argongázzal kitöltött kettős hőszigetelő üveg: 1,1 W/m2K

Remélem segítettem!

Üdv

Előzmény: lenna2179 (744)
polikarbonátlemezes Creative Commons License 2017.11.24 0 0 747

Írtam emailt Önnek!

Előzmény: amdkiller007 (746)
amdkiller007 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 746

Sziasztok!

Segítséget kérek! 

Jól belevágtunk az autók főlé féltető építésébe a szerkezet most lett kész, de hogy mit rakjak rá, pontosabban milyen PC-t azt nem tudom...

8,4m x 6m -es a tető 70cm-enként zártszelvény (5x15x3). Szóval 4 db 210x600-as lapokra gondoltam és bronz színűre UV-s, hogy védjem az autókat és ne kelljen külön árnyékolni, de kell a fény is.

Egészpntosan abban kellene segítség, hogy milyen PC(gyátmány, üreges vagy nem), milyen vastag és milyen szerelvények kellenek esetleg az is, hogy szerezzem be.

Nagyon köszönöm, ha segítetek!

bmalag Creative Commons License 2017.11.05 0 0 745

Érdekes tapasztalat ez is. Megnéztem a teraszt, de nem látom ennek a kiégetésnek nyomát. Igaz még 5 éves sincs az "új" pc. 

Előzmény: johngold (743)
lenna2179 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 744

Sziasztok!Elnezest, ha már volt kérdés...Étkező fölé szeretnénk polikarbonat tetőt, ertelemszeruen télen is használnánk, szóval fűtenénk.két oldalfal rendes falazat lesz, elől minél nagyobb 3 rétegű uvegezessel ablakok teraszajtó. Északi oldal,nap egyaltalan nem süti.

Azt szeretnénk kérdezni, hogy egy 40 mm- es polikarbonát tud tényleg hőszigetelni? Van valakinek tapasztalata esetleg? Köszönöm! Lenna

johngold Creative Commons License 2017.10.21 0 0 743

Az alu környzetét a rásugárzó hő szinte "kiégeti", (legalábbis nálam ez történt) ahogy a 721-e hozzászólásomban a fénykép mutatja. Én az aluminiumról váltottam műanyag kupakra, Te fordítva.

Előzmény: bmalag (742)
bmalag Creative Commons License 2017.10.04 0 0 742

A kupak sokat, de az alátét hamar beereszti a vizet és rohadni kezd a faszerkezet a csavaroknál. Én már aluprofilra cseréltem mindet a teraszon. Annak a gumiszalagja tartós és jól le lehet szorítani vele a pc-ot.

Előzmény: johngold (741)
johngold Creative Commons License 2017.09.22 0 0 741

Kérdésem lenne: ez a műanyag kupak,(ami a leszorító csavart kívánja védeni) mennyi időt bír ki a szabad térben?

johngold Creative Commons License 2017.09.18 0 0 740

A 720-as bejegyzésemben látható lyukakra nem érkezett értékelhető megfejtés.

A forró víz belülről felfele (nyilvánvaló), kiégette a lemezt. Alul nem lukas sehol.

rocky_ Creative Commons License 2017.09.04 0 0 739

köszi ez bíztató mindenképpen !

Előzmény: jano5691 (734)
Elar Creative Commons License 2017.09.04 0 0 738

Ugyanez

Mondjuk nálunk én tettem rá deszkát illetve a deszkára zsalukövet, hogy ne vigye le a szél a nádat... :D

Előzmény: zylo. (735)
johngold Creative Commons License 2017.09.03 0 0 737

Letakarásnál nagyon sötét lenne.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 736

Nekem a nappali előtt lenne a teraszon, ha lezárom a fényt, tök sötét lesz bent. A bajom az, hogy a teraszt is jó lenne védeni az eső elől, meg fény is kéne. Tegnap azon morfondíroztam, hogy az 5 méter széles fedést úgy megcsinálni, hogy a két szélére Onduline 1,5-1,5 méter és a közepén a polikarbonát 2 méter. A polkarbonát alá pedig lehúzható sötétítő valami. Így ha kell világos van, de mégis be lehetne sötétíteni a meleg ellen. Még rágódom.

zylo. Creative Commons License 2017.09.01 0 0 735

Miért nem feditek le nyáron a polikarbonátot valamivel? Én régen nádszövetet terítettem rá, mert az olyan autentikus... De nagyon töredezett, szemetelt, ezért manapság egy régi szőnyeget teszek rá. Igazából csak a madarak látják, nekik meg mindegy...
Nyár elején felrakom, ősszel leveszem, 8-10 perc max. Nyáron olyan, mintha nem lenne ablak a terasztetőn.

Előzmény: johngold (732)
jano5691 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 734

Az adatok alapján valamivel jobb szigetelő képességű a 16mm-es PC (2.4 W/m2K), mint a sima kétrétegű hőszigetelő üveg (2.8..3.0 W/m2K).

Linkek: PC - üveg

Előzmény: rocky_ (733)
rocky_ Creative Commons License 2017.09.01 0 0 733

sziasztok

valaki próbált már üveg helyett a falba polycarbonátot tenni ? Van egy pincefeljáróm, fűtetlen, arra gondoltam hogy az ajtaját fixen beépített polycarbonátra cserélném(a fal túl oldalán van fűtés így a meleg valamilyen szinten át fog menni), és tudnám használni ezt a teret novényeknek teleltetésére... Kérdés hogy mennyire tud vajon ílyen módon a 16mm-es polycarbonát hőt szigetelni, valaki próbált már ilyesmit ? Ha már a teret 10 fok körül tartja már elégedett lennék vele, sőt az teljesen ideális hőmérséklet lenne...

johngold Creative Commons License 2017.09.01 0 0 732

Joe!

Én ugyanebben a cipőben járok. Nyáron, napközben szinte használhatatlan, szauna. Teljesen lefedni nem tudom mert még kőfal is van oldalt, vaksötét lenne. Nekem is konyhaajtó és fürdőszoba ablak nyílik erre. Kompromisszumos megoldásként a polikarbonát 1/3-át kiváltom zsindelyre. Valamivel hűvösebb, viszont kissé sötétebb lesz.

Ezekben a helyzetekben nincs igazán jó megoldás.

Előzmény: joevagyok68 (726)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 731

Ez gondoltam ki/így akarom én IS! ..hogy "nyáron" árnyékolja konyha ablakot és csak tavasszal-ősszel-télen süssön be..

Mondjuk így nem csak 2 "oldalt", hanem "felül" IS össze kell majd hozni a zsindellyel !  :-)

Előzmény: epitkezes1 (729)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 730

Még egy jó ötlet. Köszönöm.

Előzmény: epitkezes1 (729)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 729

nekem a falnál cserép van (árnyékolás) utána meg a maradék részen üveg. kábé 1/3 - 2/3 felosztásban, kiszámolva, hogy megfelelően árnyékoljon nyáron. Télen rendesen jön a fény. nyáron meg alá napvitorla.

Előzmény: Blue_Sky_007 (728)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 728

HA eccer megcsinálom, akkor lehet ugyan azt az elvet követve mint a medencémnél felül egy ráhúzható (acélsodronyon vagy bármin) Raschel hálót tennék. Amit nyáron fel lehet tenni, amikor meg nem kell le lehet venni. Ha meleg van csak ráhúzom, ha nem akkor felhúzom. Nekem egy 4*4m-es van a medence fölött és a vihart is kibírta (eddig  :-)  ). De vannak a polikarbonát alá is szép megoldások.

Előzmény: joevagyok68 (727)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 727

"Javasoltam neki a napvitorlát a polikarbonát alá kifeszítve."

Lehet az IS javít a helyzeten, DE szerintem FELÜLRŐL kéne árnyékolni..

Előzmény: Blue_Sky_007 (724)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 726

1 a lényeg...1x kell megcsinálni, DE akkor jól..   :-)

Mondom ezt úgy, hogy majd 14 éve van fenn 10mm-es lap...

Természetesen UNortodox módon..  :-)

A tető"rész" 3,5 x 4 méter. (2 oldalán 2-2 méter zsindelyes rész)

Azért UNortodox, mert a táblák úgy lettek felrakva, hogy a légkamrák merőlegesek a gerendára !

"gerendák" 5x15,  kb 85 cm-ként, "felső tábla alá gyalulva lett 1cm vastag léc, az "ráfut" az alatta lévőre..rögzítés "gumi" tömítéses alátéttel, facsavarral..  NINCS tetőléces alátámasztás !

2 oldalán zsindely van, azzal kellETT volna összehozni... ami nem sikerült így a kamrákba néhol víz van..

10 éve...DE nem algásodik !

Ez olyan lap volt, amin CSAK 1 oldalon van/volt UV védelem, azt a fólián jelezték is !

SZóval nem algásodik, barnul...

Viszont kurta meleg van alatta !

Azért lett ilyen/Így felrakva, mert a konyha ablak van alatta és amúgy setét lenne benn !

Viszont a "meleg miatt" a terasz nyáron használhatatlan ! MAx ruhaszárításra jó..gyorsan megszáradnak a ruhák a "melegEBBben" !  :-)

Most tervezem átalakítani.... csak még nem tudom , hogy...

Az biztos, hogy 1/3-ra csökkentem a "átlátszó" felületet, amit nyáron árnyékolni fogok FELÜLRŐL!

ÉS most "rendesen" szeretném megcsinálni, ahogy "kell" !

Amúgy csak nagyon nagy zivatarban "kopog"...csukott ablaknál akkor SE zavaró !

Ami érdekes még, hogy maga a lap elég "masszív"...egyszer kapott egy kúpcserepet (kb. 8 métert /csúszott"esett" 40 fokos tetőről , és csak "kifehéredett" egy kicsit, de nem likadt ki ! (kb. 10cm-el egy gerenda/alátámasztás mellett kapta el..

Ja ilyen elhelyezéssel és alátámasztással is bírta a hóterhet. Nagy havazásokkor IS csak "legalul" hajlott be egy picit, mikor csúszott le a hó és ott összegyűlt !

joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 725

Lehet gyártási hiba..azon a "sávon" elbacták az UV védelmet..

Előzmény: johngold (720)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 724

Ez így van. A napokban mondta egy ismerős, hogy a konyhája előtt eddig egy Onduline lemezzel fedett terasza volt, ami tök jó hűvös volt nyáron, ugyanakkor a konyhát annyira besötétítette, hogy még nyáron is villany kellett neki bent. Most lecserélték félmilláért polikarbonátra, végre világos van a konyhában, de már anmelegben nem üldögélt a teraszon meg megsül. Javasoltam neki a napvitorlát a polikarbonát alá kifeszítve. A lényeg, hogy sose tudsz minden igényt teljesen kielégíteni, mindig kompromisszumot kell kötni.

Előzmény: epitkezes1 (716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!