Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 664

Igen, egy nagy fagerenda a falra körbeszigetelve kisebb gond hőhíd szempontjából, mert a tomor fa elég jó anyag

Előzmény: maullaci (662)
jano5691 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 663

Egy 16 cm-es EPS-vel bevont falra akarsz egy szelement (viszintes tartó gerendát) rögziteni és arra támasztani terasztető szarufáit? Én ez esetben 'T' alakú konzolokat készitenék szögvasból és a 'T' rövidebb szárát dübelezném a falba, a viszintesen álló (és a szigetelés sikjából kinyúló) hosszabbik szárára csavaroznám a szelement.

Hőhid lesz, de érzésem szerint elenyésző.

Előzmény: maullaci (662)
maullaci Creative Commons License 2017.04.04 0 0 662

Sziasztok!

Hőszigetelés előtt állunk. 

Jelenleg egy acél szerkezetű teraszfedésünk van, de azt el fogjuk bontani.

Klasszikus fa gerendás, polikarbonát fedésű terasztetőre vágyunk.

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen módon tudom hőhídmentesen megoldani a terasztető koszorúhoz rögzítését.

A terasztetőről:

Félnyeregtetős terasztetőt tervezünk építeni. A magasabban lévő része a koszorúra lenne terhelve egy a falra, vízszintesen felrögzített gerendával. Megfelelően hosszú csavarral kellően erős rögzítést tudunk elérni, de hogy oldható meg a hőszigetelés?

16cm-es EPS megy fel. 

A kérdések:

- Rögzítsem fel a falra a gerendát és szigeteljük azt körbe?

- létezik valami erős, hőhíd mentes távtartó ilyen esetekre?

Köszönöm előre is! :)

jano5691 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 661

Ha jól értem, akkor a PC tető oldala és a fal közötti illesztésről van szó. Oda szerintem eleve egy alu F profil kellene, ami önmagában is elég szokott lenni - ui. nem engedi befolyni a lemezen összegyűlő vizet a falhoz. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor esetleg lehet alá gumicsikot tenni. Valahogy igy:

Előzmény: rellé (660)
rellé Creative Commons License 2017.02.19 0 0 660

Üdvözlöm önöket. Teraszomon polikarbonát tető van.Közvetlenül mellette,van a családi ház amin nemes vakolat van. Az a problémám hogy a nemes vakolat és a polikarbonát közt becsurog az eső víz,ha a falat veri.Mivel tömítsem zárjam le a kettő közti rést. Nedvesség álló szilló  nem jó.

lincoln85 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 659

Tiszteletem!!!

Segítség kellene egy részben polikarbonát tetõ összehozásában ahol a polikarbonát részen tetõ összefolyó(vápa) lenne.

A kérdésem az lenne, hogy az összefolyót hogy lehet megoldani? Esetleg van ehhez valami profil vagy más megoldás kell a két polikarbonát összehozására?

GeriSoft07 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 658

A zöldes színű infraszűrős alatt 15 fokkal hidegebb a fal, mint a naposon

az alatt nem fősz meg, cserébe télen sem melegszik fel egy kis napsütéstől alatta sajnos

ez van nekünk, előtte 50 fok fölé melegedett a teraszon minden, megrogyott a műanyag kerti szekrényben a polc

most 35 fok körül megállt, kivéve ha a levegő is melegebb volt

Előzmény: lincoln85 (656)
bmalag Creative Commons License 2017.01.09 0 0 657

heló,

lecseréltem a víztisztát füstszínűre pár éve, de sztem nincs különbség megfőlésben.

akkor ülünk alá, amikor már a háztető is ráárnyékol a teraszra nem csak a pc terasztető.

a lejtés itt minimális, de minden szarufán gumis aluprofil van végigfektetve, így nem tud beázni sehol.

A víztiszta pc idejében voltak műanyag korong leszorítók bizonyos szarufákon, na ott beázott. Műanyag korong alátétje elporladt, a korong fellazult emiatt. Nem éri meg spórolni a kiegészítőkkel. Az aluprofilok egy életre szólnak, de még a fekete gumikon sem láttam töredezést 5 év után amikor szétszedtem, ugyanolyan rugalmasak voltak, mint az újonnan vett gumicsík.

A pc viszont bekoszolódik, algásodhat, homályosra ég a felülete a napon, azt 5-10 évente le lehet cserélni hogy újra szép legyen pár évig.

Előzmény: lincoln85 (656)
lincoln85 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 656

Helló!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mindegyik polikarbonàt tetõ alatt pokoli meleg van? Értek itt színt, dupla kamràt stb.

Ja és írna nekem valaki egy minimàlis lejtésszöget?

Elõre is köszönöm a vàlaszokat. 

Tofi Creative Commons License 2015.10.29 0 0 655

Sziasztok,

Latom nem tul aktiv a forum, de hatha nezi meg valaki hozzaerto.

A kovetkezo problemam van: van egy teraszfedesunk, kb 42 m2 trapezlemezzel, amit a nyari jegeso es a lehullo makkok kilyukasztottak, cserelni kell.

Nem tudom eldonteni, hogy mivel jarok jobban (koltsegi kereten belul): PC uregkamras lemez, 10 mm, Easy-Box (olcso, de jo is??), vagy PC trapezlemez?

Ez utobbi bar picit dragabb, de a sertetlen reszt (feszer felett, tehat nem lathato helyen) nem kellene cserelnem, plusz munkaban is kevesebb, nem kell mindenfele profilokkal bajlodni. Ugyanakkor nyilvan nem akarom gyakran cserelgetni sem, mert akkor megint nem eri meg.

Szerintetek?

Sziasztok es koszi

jano5691 Creative Commons License 2014.12.06 0 1 654

Én most épitettem egy fatárolót (féltetö szerü épitmény), ott a legnagyobb fesztáv 4.7 m volt amihez 80x40x3-as zártszelvényt használtam. Igaz még nem láttam hó alatt, de épités közben mászkáltam rajta és picit se hajlott. (Ez nem PC-vel van fedve, csak a zártszelvény miatt hoztam fel példának.)

A PC-nél a teljes költségben a lemez kb. az 50-60% -át adja, a többi a kiegészitö (fóliák, profilok, leszoritó, gumik, csavarok, stb.)

A jégveréstöl én is tartok kicsit, nem tudom hogy fog viselkedni.

A cellaszám szerintem kevéssé befolyásolja a PC szilárdságát. Alapvetöen van egy fö szerkezeti strukturája (fedölapok és meröleges bordák közöttük amik vastagabbak) és vannak ezek a hártyavékony X alakban, vagy egymásra merölegesen kialakitott közbensö lemezek. De lehet, hogy tévedek és hajlitásnál (ahol húzásra vannak igénybe véve) igenis növeli a szilárdságot.

A kopogás szerintem a drótüvegnél is megvan, bár lehet nem olyan intenziv, mint a PC-nél.

Előzmény: molaren (644)
jano5691 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 653

Szia,

Használj teherelosztó pallót, vagy lapot és arra lépj. Súlyodtól függöen egy 10+ mm-es OSB darab is megfelel. Célszerü kettöt használni, hogy lehessen mozogni a tetön (az egyiken állsz, a másikat átrakod). Lehetöleg (mindenképpen) érje át az alátámasztásokat (szarufákat).

Előzmény: Gyurco78 (651)
jano5691 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 652

Csak érzésre tudom mondani, hogy szerintem a tervezett lefogatási módod elégséges. A toldást gondolom úgy érted, hogy az is szarufánál történne. Ha van szarufán kivüli toldás szerintem a leggyengéb pont.

Ha a PC meg van támasztva, értsd nincs benne olyan rész ami fel vagy le tudna hajolni és megtörni, akkor nagyon sokat kibir.

Előzmény: Törölt nick (650)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 651

Polikarbonát előtetőt készülök építeni, a faváz már megvan, csak egy technológiai kérdés merült fel bennem a tető felrakásánál. 5x3 m-es fedél kellene, amit 1,25x3-as táblákból raknék ki, kellene pont 4 darab.

Viszont amikor egymás mellé teszem őket, és felraknám az alu leszorítót, hogy a bánatban férek hozzá? Nincs 1,25 m hosszú kezem, vagy ha óvatosan rádőlök a táblára oldalról, az ki fog bírni (a közepén nyilván lesz alátámasztás)?

geda1 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 649

Köszönöm válaszod,közben átolvasgattam a topikot és úgy döntöttem 4 méter hosszú lapokat fogok venni és a ház falánál 20cm  ki lesz hagyva, a ragalja úgyis takarja azt a részt.

Előzmény: beci77 (648)
beci77 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 648

5 fokot kell lejtenie legalább, ez 9 cm méteremként. Szerintem hosszában nem kellene toldani, nem szokták ajánlani. 

Előzmény: geda1 (647)
geda1 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 647

A tervezett terasztető 420 hosszú ehhez meg kell vennem az 5 méteres lapokat vagy lehet hosszában toldani?

geda1 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 646

Sziasztok.Mekkora lejtés kell 1 méterre  terasztetőnél?

molaren Creative Commons License 2014.09.30 0 0 645

Ja és a kérdés a vastagságra is vonatkozott, elég e a 1Ommm, ez 2 oldali UV, 4 cellás, nekem a 4 cella nem mond sokat, akkor ez sokkal erősebb, valaki tett már fel ilyet? Tapasztalatokra lennék kiváncsi, köszönöm.

Előzmény: molaren (644)
molaren Creative Commons License 2014.09.30 0 0 644

Drótüveg esetén bontottal számoltunk, 35OO m2, nincs cserép, önálló tető lenne. A pc-nál a jégeső és a párásodás miatt van a bizonytalaság, nameg az említett kopogás.

A 35O cm-es fesztávot mekkora zártszelvénnyel lehetne biztonságosan elkészíteni? Mi minden kell még a pc szereléséhez? Itt is vita van, mennyivel drágítaná m2-ét. 

Előzmény: joevagyok68 (643)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 643

A drótüvegnek mennyi is m2-e ? 12eft... és az SE "örökélet", cserép rácsúszik...stb.

PC-ből 4 x megcsinálod

Előzmény: molaren (642)
molaren Creative Commons License 2014.09.30 0 0 642

"10mm-es cellás polikarbonát lemez, a ma kapható egyik legjobb minőségben, 2 oldali UV védelemmel, 2 falú, 2100mm szélességben 4, 5, 6 és 7 méter hosszú táblában 2.390 Ft+áfa/nm akciós áron, 10 év garanciával, akészlet erejéig!"

Szerintetek érdemes ilyet feltenni? 3,5mx4m-es terasztetőt szeretnénk alkotni. Olvasgatva a fórumot elbizonyatlanodtam a drótüveg-polikabonát dilemmában. A praktikerben azt mondták többen jelezték a pc jégverés által ütött sérülését és bemattulását.

Fém szerkezet lenne alá.

Köszönöm a véleményezést!

refse2 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 641

Kézi körfűrész vagy dekopírfűrész.

Előzmény: gézenguz 77 (640)
gézenguz 77 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 640

sziasztok!

érdeklődnék hogy mivel lehet légkamrás 6mm vastag polikarbonát lemezt vágni,vagy ki tud ebbe segíteni mert nekem kellene 210mmx410mm 6mm vastagból 12db víztiszta ha lehet de más is szóba jöhet  

köszönöm a segítséget 

beci77 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 639

Köszi, nem csináltunk vele semmit sem, felraktuk így. Szerintem is lenyomja eléggé.

Előzmény: jano5691 (638)
jano5691 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 638

Nem tudom, de lehet, hogy nem is kell leszedni. Azok a csikok elhajlanak és be tudnak simulni a tömitőélek sikja alá.

Előzmény: beci77 (637)
beci77 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 637

Az alátét gumiról hogyan kell leszedni a közepét, hogy a köztes tartóknál felfeküdjön rá a lemez?

Kinn van a garázsban 21 méter, én nézegetem, de nem jöttem rá.

zylo. Creative Commons License 2014.06.04 0 0 636

Ha merőlegesen nézel át a víztiszta lemezen, akkor azért eléggé átlátszó. A könyvedbe nem tudnak beleolvasni, de hogy mit csinálsz, az látszik.

Előzmény: tajdzsi (633)
jano5691 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 635

Szia,

Célszerű elmenned egy boltba és megnézni a lemezeket, mennyire átláthatóak és úgy választani. Szerintem mindegyik átlátszik valamennyire, de ugyanakkor torzit is annyira, hogy ne lehessen látni mi folyik odaát. Egy-két egyértelmű mozgásfajtától eltekintve persze ;-)

Előzmény: tajdzsi (633)
jano5691 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 634

Szia,

Előre bocsátom, hogy famunkákban és PC tető épitésben is csak korlátozott gyakorlattal rendelkezem (lásd egyetlen projektem itt), de úgy gondolom, hogy a szerkezeted eléggé erős. Ha belefér, akkor célszerű mégis a vaskosabb gerendát választani, talán szebben is néz majd ki. Én Milesi XGT 6123 (vöröscseresznye) lazúrt használtam mások ajánlata alapján. Elégedett vagyok vele. Ha tudod, jól csiszold le a fát, mert egyébként sok fogy. Arra számits, hogy a 10x5-ös szarufa a gyalulás után keskenyebb lesz jó fél centivel. Én megijedtem, hogy az 50 mm-es lefogató nem fog majd működni, de egyelőre nincs gond. Alá 60-as alátétgumit raktam, mert olyan volt. Kicsit kilóg, de nem csúnya ha egyenletesen van teritve.

Ha a faszerkezetet meg tudod csinálni, szerintem a PC-t is fel tudod rakni. Elég egyszerű a tetőd, csak méretre vágott lapokat kell egymás mellé tenni. Ahol veszed a lapot valszeg le is vágják. Fóliázási szabályokat gondolom tudod.

Előzmény: hbalazs83 (629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!