Keresés

Részletes keresés

Tyorotyere Creative Commons License 2024.02.05 0 0 886

 

Sziasztok! 

 

3,5 méter hosszú lemezre, hogy rakom fel a H profilt toldásnak? Az egyik táblára sem megy fel csak 1,5 métert utána pedig megakad mert annyira szorul már. Írták már itt a sikosítót (szappan vagy mosogatószer) de azzal sem akar működni. 

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha már fent van egy táblán akkor a másik tábla szélét csak úgy lehet belevarázsolni a H-profil másik felébe, hogy belehúzom a táblát? Mert oldalról belerakni szinte lehetetlen. De 3,5 méter hosszú táblát a tető előtt lejtős területtel beletolni sem lenne könnyű, csak ha tényleg könnyen csúszik benne.

 

Van erre valami trükk? Valaki biztos csinált már H profillal toldást ekkora táblán. Légyszi segítsetek!

 

Köszönöm!

Hosziget_elek Creative Commons License 2023.12.23 0 0 885

Karcosodás

Köszönöm a hozzászólásokat. 8mm es tömör polikarbonátot tennék a terasztetőre. Sajnos csak viztiszta fajtából lehet ilyen vastagságú anyagot rendelni, opálból max. 5 mm ig találtam. A viztisztától csak azért tartok mert nem tudom hogy normál körülmények között tud e a polikarbonát tető felső oldalán karcosodni, mattulni.

Valakinek van 5 + éve fent viztiszta tömör polikarbonáta tetőn?

trebront Creative Commons License 2023.12.22 0 0 884

ahhoz h ne kopogjon nagyobb tömeg kell, ha merev (pl. agyag/betoncserép), de leginkább nagyon lágy anyag (pl. fű, szivacs :)

Előzmény: Hosziget_elek (882)
Ali-bá Creative Commons License 2023.12.22 0 0 883

Nekem egy 3 mm-es kis előtetőm van, kopog az is.

Előzmény: Hosziget_elek (882)
Hosziget_elek Creative Commons License 2023.12.22 0 0 882

Valakinek van tapasztalata tömör polikarbonát terasztetővel? 8mm vastag tömör polikarbonátot tervezek feltenni, azt várnám tőle hogy nem fog úgy kopogni esőben mint a 10 mm üreges társa. Jól gondolom?

REMbraNT Creative Commons License 2023.10.01 0 0 881

Próbáld nálunk esetleg megkérdezni: Terratech Hungary

Úgy tudom német profilokkal dolgoznak, lehet van nekik ilyen.

Előzmény: Wettl (880)
Wettl Creative Commons License 2023.06.21 0 0 880

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hogy lehet-e valahol a képen látható profilt kapni? Sajnos eddig csak külföldi pc oldalakon láttam.

Előre is köszönettel!

Üdv Feri

_cseszo Creative Commons License 2023.04.05 0 0 879

Köszönöm a véleményt.

Egyrészt (véletlenül) igen nagy szélben is kíhúzva maradt a ponyva és nem repült el, másrészt elég masszív zártszelvényekből összerakott cicc amit alig bírtam megfúrni is. Emellett szándékozom még a házhoz is hozzárögzíteni a szerkezetet tehát az elrepüléstől nem tartok.

Az persze kérdés, hogy a szél esetleg lebontja e mgát a polikarbonátot de remélem nem. A hó is persze reális veszély, különös tekintettel arra, hogy nem lejt, de számításba véve az elmúlt 10 év hómennyiségét (mindössze egy törpe méretű hóembert tudtunk csinálni pedig a Börzsönyben lakom) remélem a hóterhelés sem lesz akkora , hogy összerogyjon.

Előzmény: trebront (878)
trebront Creative Commons License 2023.03.31 0 0 878

ez a pergola statikailag arra volt méretezve, h egy lágy anyagú valamit elbírjon kis szélben. szerintem még azt is leírták a tájékoztatóban, hogy milyen szélsebességnél kell leszedni a ponyvát (ha volt eszük).

erre te ezt most le akarod zárni, vagyis megterheled majd hóval, széllel. ettől ez szépen össze fog rogyni vagy fel fog szállni.

statikus javaslata (a nélkül h láttam volna ezt a pergolát) : ne csináld!

Előzmény: _cseszo (877)
_cseszo Creative Commons License 2023.03.31 0 0 877

Sziasztok!

Van egy 3x4-es Bauhaus-os Sunfin pergolánk a teraszon.

Erre szeretnék PC fedést tenni hogy esős időben védjen. Ha meleg van akkor a ponyvát behúzzuk és így talán az üvegház hatás nem fog érvényesülni. 10mm-es A.Plast opálos Multiclear Strong lemezre gondoltam mert annak az alátámasztási igénye 1050mm ami itt épp megvan.

https://www.aplast.hu/termekek/uregkamras-polikarbonat-es-tartozekai/multiclear-strong-x6-uv2-uregkamras-polikarbonat-lemez/multiclear-strong-x6-uv2-uregkamras-polikarbonat-lemez-10mm-opal.html

Sajnos ennek a pergolának nincs lejtése. Van valakinek tapasztalata ilyen estről?

_cseszo Creative Commons License 2023.03.31 0 0 876

Én OSB lapot tennék rá és azt tologatnám.

 

Előzmény: Nivosus (849)
nemazoty Creative Commons License 2022.08.24 0 0 875

Nekem is hasonló a teraszom. Annyi "plusszal", hogy a ház alsó szintjének tűzfala és a melléképület tűzfala/teteje (nyeregtető) közé kellene fedést csinálni. Ha azóta sikerült megoldanotok, raknál fel képeket?

Előzmény: sztoby10 (814)
gyoriaki Creative Commons License 2022.04.19 0 0 874

Sziasztok!

 

Polikarbonát terasztetőt szeretnék készíteni, azonban több nehézségem is akad. A terszom eléggé elcseszett alakú így nem tudom, hogy kellene a kialakítást megcsinálnom, ebben kérnék segítséget. A képen látható szöglevágásnál nem tudom, hogy lehetne megoldani a tető kialakítását. Továbbá, kinek milyen tapasztalatai vannak? 4m-es szarufa hossznál milyen vastagságú és szélességű szarufa alkalmazása lenne javasolt? Alapvetően 12x12 gerendákban és szelemenben gondolkodtam, és 5x10-es szarufákban.

 

A szarufák mérete 4m, a terasz hosszú szakasza 3,77m a letörés 2,1m

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

gyoriaki Creative Commons License 2022.04.19 0 0 873

Sziasztok!

 

Polikarbonát terasztetőt szeretnék készíteni, azonban több nehézségem is akad. A terszom eléggé elcseszett alakú így nem tudom, hogy kellene a kialakítást megcsinálnom, ebben kérnék segítséget. A képen látható szöglevágásnál nem tudom, hogy lehetne megoldani a tető kialakítását. Továbbá, kinek milyen tapasztalatai vannak? 4m-es szarufa hossznál milyen vastagságú és szélességű szarufa alkalmazása lenne javasolt? Alapvetően 12x12 gerendákban és szelemenben gondolkodtam, és 5x10-es szarufákban.

 

A szarufák mérete 4m, a terasz hosszú szakasza 3,77m a letörés 2,1m

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

videkiatlag Creative Commons License 2022.02.14 0 0 872


Sziasztok,
fedetlen teraszunkra tervezünk előtetőt.

A tető zsindely vagy cseréplemez lenne.
Kérdésem: mi a pro/kontra?
Melyik az olcsóbb? Melyik a nehezebb? Melyik az időtállób? Melyik melegszik jobban?
Nagyon köszönöm előre is!

PeteyPablo Creative Commons License 2022.01.17 0 0 871

Sziasztok!

 

Polikarbonát előtetőt szeretnék csinálni a saját házunknál, viszont van a tűzfalunkon egy külső padfeljáró ajtó, amit havonta 1-2 alkalommal használok. A kérdés, hogy mennyire terhelhető a polikarbonát ilyen szintű használatnál? Érdemes esetleg egy-két plusz szarufát betervezni az adott sávra ahol fel/le sétálok? Mivel van egy szoba ablak is a ház ezen oldalán, mindenképp fényáteresztő fedésben gondolkozom és kerülném a különböző héjazatok vegyítését (zsindely+polikarbonát pl.) az esetleges beázások miatt. Csatolok egy képet a tervről, ahol pirossal jelöltem a plusz szarufát amire gondoltam. 3 darab 210x400 cm-es , 10 mm vastag polikarbonát tábla van a képen, a tető dőlésszöge pedig 15,7%. A piros szarufa és a szomszédos szarufák között 30 cm így a távolság, ha egy másodikat is beraknék akkor ez 16 cm-re csökkenne.

Szerintetek működhet az elgondolásom vagy jobb egyáltalán nem terhelni a polikarbonátot ily módon? Előre is köszönöm!

További szép napot!

timla Creative Commons License 2021.09.09 0 0 870

Száraz-nedves porszívóval, vagy bármivel ki kell fújni. Akár egy hajszárító is megteszi, csak ne olvassza meg az anyagot.

Előzmény: OBRÁ (869)
OBRÁ Creative Commons License 2021.09.08 0 0 869

Sziasztok!


Valakinek van esetleg tapasztalata abban, hogyan tudom eltávolítani a vizet a pc celláiból?

Sajnos sokáig álltak a napon a táblák és a fóliát csak sterimóval tudtuk eltávoltítani és a víz a cellákban maradt…mar lassan egy hete süti a nap de nem

nagyon akar száradni….(nem zártuk még le a végét páraáteresztő szalaggal hátha az is segít valamit….)

 

köszönöm előre is a tanácsokat!

Erdeklodo1970 Creative Commons License 2021.08.20 0 0 868

A munkadíj nagyjából annyi mint az anyagköltség, általánosságban. 

Előzmény: 11mester11 (865)
Zöldár Creative Commons License 2021.08.20 0 0 867

  Ha még nem készült el   !

  10 mm -es kamrás lemez.

  És hogy ne legyen meleg : a fenti részen , a lámpánál hagyjál egy legalább 5 cm -es rést. 

Előzmény: 11mester11 (865)
Erdeklodo1970 Creative Commons License 2021.08.19 0 0 866

Sziasztok! Mi a véleményetek, teljesen kizárt, hogy a csüngő szarufákhoz rögzítsük a terasz szarufáit? Egy terasz fedésénél tervezem, hogy a 4 m hosszú (5x12) szarufák indító vége a tető meglévő 7,5x15-ős szarufavegeit két oldalon közre fogva csatlakozzon átmenő csavarral. A meglévő tető szarufa végei a falsiktol kb. 1 m-re lógnak ki, hosszuk felénél a falhoz 1-1 befogó pár (5x12) támasztja. Köszönöm a választ!

11mester11 Creative Commons License 2021.07.03 0 0 865

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a terasz lexán lemezzel történő befedéséhez. Kb. 10 négyzetméter (340x310)

Vékony zártszelvénnyel, kettő vagy három lábbal és a falon rögzítenénk. Milyen vastagságú és fajtájú polikarbonátot érdemes feltenni? Szeretnénk, ha a lakást nem árnyékolná, de nagyon meleg se legyen alatta. Milyen hozzávetőleges költséggel számolhatok. Anyagköltségeket még a neten tudok keresni, de fogalmam sincs, hogy most mennyi a reális munkadíj?

9M31 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 863

Üdv mindenkinek!

Nálunk a ház előtti tér 32 centis polikarbonát lemezzel van burkolva, 107 centi szélesen és 2,2 méter hosszan rögzítve.

Elkerülhetetlen hogy fellépjek rá a háztető javításához.

A kérdésem az lenne hogy mennyire terhelhető ez a felület, illetve mekkora súlyt bír el?

 

Csabai cs Creative Commons License 2020.11.06 0 0 861

Üdv! Érdeklődnék hogy ha a tetőn közepén van polikarbonát, akkor hogy kell a zsindelynek az alján találkoznia? Megköszönném ha valaki megmagyarázná!

ZorroBp Creative Commons License 2020.08.10 0 0 860

 

sziasztok. 16mm IQ relaxot rakatnék a teraszomra acél zártszelvény szerkezeten. tudnátok ajánlani kivitelezőt erre Pest megyében (Kerepes a helyszín)? köszönöm!

Mamacita Creative Commons License 2020.06.01 0 0 859

Bocsánat, az előző kérdés Neked szólt :) köszönöm. 

Előzmény: zgLO (23)
Mamacita Creative Commons License 2020.06.01 0 0 858

Szia! Nagyon régi a hozzászólásod, de hogy oldottátok meg az illesztést a cserép-polikarbonátnál? Így 10 év távlatából sose ázott be? 

Előzmény: Bozótkutya (24)
Mamacita Creative Commons License 2020.05.31 0 0 857

Férjemmel nagyon tanakodunk, mert 6 méterre a terasztól déli oldalon nő egy ezüstfenyője is a szomszédnak. Úgyhogy lehet most belerakunk egy valag pénzt a veluxba vagy üvegcserépbe aztán pár év múlva ez is kevés lesz - vagy már most is. Ha polikarbonát. Akkor ami alatt nem sülök meg, nem égek le, de látom az eget az van tömörben is? Mert az esőben a légkamrás brutál hangos azt mondják. A Makrolonnak ajánlották a termékeit, de még nem jártam utána. 

Mamacita Creative Commons License 2020.05.31 0 0 856

Van  a Bramacnak Duna, az van nekünk. A policarbonátot az illesztéseknél nagyon nehéz megoldani, nagyon jó ismerősöm az ács, és jó ács, és magának sem csinálta, azt mondta, hogy előbb utóbb minddel gond van. Ráadásul erkély van felette, és úgysem érné meg a falig vinni, mert oda már az erkély kilóg, tehát kb. egy méterre lenne a faltól a csík, úgyis pont az a rész ami bevilágít a szobába. A tetőléc nem zavar egyébként le tudom kenni valami világos színre ha ezen múlik, hogy ne legyen feltűnő. A velux ablak lenne még opció de az meg nagyon korlátozott, hogy  tudnám tenni, és a nap járása miatt inkább széltében kellene fény, mint hosszában ha érted mire gondolok. Hogy ne csak a nap bizonyos szakában süssön be a nap a veluxon keresztül. Drága...30-35 cserép kellene, férjem meg tudná csinálni, az 150 ezer Ft, és minden más adott hozzá. Két tetőablaknál csak maga az ablak ennyi vagy drágább+munkadíj. Polikarbonátot sem tudjuk házilag sajnos, és rizikós - meg nem is tetszik sajnos :( . Ezért gondoltam, hogy még ez lenne ár értékben talán a legjobb. Csak nem láttam még senkinél, még padláson sem, hogy vajon mennyire átlátszó-áttetsző stb. 

Előzmény: Ali-bá (855)
Ali-bá Creative Commons License 2020.05.31 0 0 855

Ez így nagyon szép, de nem biztos, hogy kapsz a cserepedhez illő üvegcserepet.  (Ráadásul bizonyára nagyon drága és a tartólécek is csúnyán mutatnak alulról.)

 

Egyszerűbb, ha egy polikarbonát lapot teszel a cserepek fölé.

Előzmény: Mamacita (854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!