Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

1413 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 9093

Sziasztok,

 

Segítség kéne, a munkahelyemen kellett hagyni a scenicet mert nem old ki az automata kézifék. Csak a bal oldali, a csatlakozónál el van szakadva az egyik vezeték. Holnap megpróbálok áramot adni neki 12 v-os akksiról. 

Ha nem sikerül, manuálisan hogyan tudom kioldani?

 

Köszi!

1413 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 9092

Szia,

 

Én is le szeretném szerelni a "zártszelvényeket" mert rozsdásak. Le akarom ápolni őket mert műszakira megy a vas.

Hogyan kell leszerelni őket?

Köszi!

Előzmény: zoltan1967 (9060)
Érthető? Creative Commons License 2024.01.15 0 0 9091

Én már az első alkalommal szétszedtem volna nem szívok vele 10 évig

 

Előzmény: Agysebész Szuperhős (9090)
Agysebész Szuperhős Creative Commons License 2024.01.15 0 0 9090

Soha

Előzmény: Érthető? (9088)
Agysebész Szuperhős Creative Commons License 2024.01.15 0 0 9089

Akkor már csak egy flexibilis kamera kellene

Előzmény: Béci 72 (9087)
Érthető? Creative Commons License 2024.01.15 0 0 9088

"Egy teli tank nekem kb negyed óra volt mindig. De ezt már a 10 évben megszoktam." Ennyi idő alatt hány alkalommal volt szétszedéssel ellenőrizve a visszafolyásgátló cső, vagy éppen a szűkítő stb a betöltő nyílás és a tank között?

Előzmény: Agysebész Szuperhős (9086)
Béci 72 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 9087

Hát,ez nagyon érdekes!Meg kéne nézni egy kis flexibilis kamerával szerintem,hogy mi van abban a csőben,ami a tankba vezet.

Előzmény: Agysebész Szuperhős (9086)
Agysebész Szuperhős Creative Commons License 2024.01.13 0 0 9086

Üdv. Renault Grand Scenic III 1.6 diesel 2012-es. A tankolás mindig is egy kabaré volt. Nálam nem úgy működött soha, hogy nyomtam neki és teletankoltam, hanem mindig csak lassan tudtam tankolni mert ha gyorsan nyomtam neki, mindig kiakadt. Egy teli tank nekem kb negyed óra volt mindig. De ezt már a 10 évben megszoktam. Most amiért írok: Nem először fordul elő,(másodszor) hogy majdnem üres az üzemanyag tartály, elkezdem tankolni, kb belement 15 liter majd mintha tele lenne jön az üzemanyag vissza a beömlő nyíláson. Nem megy le több a "torkán". Kocsit indítom, de csak félig van. De tankolni nem tudok többet. Ilyenkor? 

z81z Creative Commons License 2023.12.27 0 0 9085

Sziasztok!

 

Egy fura hang forrásának felderítésében kérnék segítséget:

https://drive.google.com/file/d/1r41H_jxYOUKMOhg8pclyJsRXn2k-RC5W/view?usp=sharing

 

Kb. 1 hónapja lettem rá figyelmes, kétszer fordult elő, de 1-2 perc után abba is maradt.

 

Ma viszont szakaszosan, és jóval hangosabban jelentkezett. Alapjáraton nem csinálja, de menet közben is sokszor abbamarad, ill. különböző hangintenzitással jelentkezik.

Sebességtől függetlenül kb. mindig ugyanez a frekvenciája, ill. gázadástól független (gurulás közben is előjön/megmarad). Lelassításkor elmúlik, majd idővel visszajön.

Főleg egyenesben, de enyhe kanyarban is.

Teljesen kikapcsolt légkondinál is előjön.

Hibajelzés nincsen, a motorhőmérséklet is normális, ill. nem érzékeltem változást a menettulajdonságokban sem.

 

Látványosan nem lóg karosszéria elem sem, de az ilyesmi meg folyamatos súrlódó hangot adna.

 

Köszi a tippeket előre is!!

 

 

1413 Creative Commons License 2023.12.10 0 0 9084

Szia, szerintem nem, de a lökhárítót leszerelni nem nagy kunszt. 

Amúgy valószínű, hogy magát a lökhárító vasat, a jobb első lámpát , illetve az ablakmosótartályt is le kell venni.

Én legalábbis úgy emlékszem ezeket mind leszereltem.

Előzmény: Törölt nick (9082)
1413 Creative Commons License 2023.12.10 0 0 9083

Szia,

 

nem felejti el, de miután beszerelted megkérdezi, hogy új akkumulátor-e.

Előzmény: túrórudi2150 (9079)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.05 0 1 9082

Sziasztok!

 

Scenic 3 1.5 dci- ben generátor ki lehet cserélni első lökhárító leszerelése nélkül?

fireolto1 Creative Commons License 2023.11.28 0 0 9081

Sziasztok!

 

TomTom-os autóban cserélt már valaki autórádiót?

Tennék bele egy komolyabbat, ebben az esetben a navigációs kijelző nem menne?

 

Köszi

La.Ga Creative Commons License 2023.11.27 0 0 9080

Szia. Nekem nem felejtette el a kódot csak az olajcsere intervallumot. Letöltöttem a myRenault applikációt, beregisztráltam az autót az alvázszámmal és ott az autó adatainál írja a rádió kódot is. Üdv.: Gábor 

Előzmény: túrórudi2150 (9079)
túrórudi2150 Creative Commons License 2023.11.27 0 0 9079

Sziasztok!

Akkumlátor csere előtt állok és sajnos nem tudom a rádióm kódját. El fogja felejteni, ha lehúzom a sarukat? 

Scenic 3 1.6 16v 2009

Vasti Creative Commons License 2023.10.18 0 0 9078

Köszönöm Uraim!

Még mindig nem mértem le (vagy én nem vagyok itthon, vagy az autó - vagy egyikünk sem ;-) , de mindenképpen megteszem.

Aztán ha ekkorák vannak rajta, akkor elkönyvelem, hogy ez ilyen... ;-)

 

z81z Creative Commons License 2023.10.18 0 0 9077

Sziasztok!

 

Igen, elöl a 750/650 kombó kell. És valóban elég bénán működik az automata.

Ezek szerint nem csak nálunk. :(

Előzmény: Topka (9076)
Topka Creative Commons License 2023.10.06 0 0 9076

750 mm a hivatalos méret. És 650 a "rövidebb" a másik oldalra.

 

Egyébként emlékeim szerint ez mind ilyen volt, III-asban is, IV-esben is, de már a II-esben is...

 

T.

Előzmény: Vasti (9075)
Vasti Creative Commons License 2023.10.06 0 0 9075

Na ezt majd megnézem, hátha látok valamit.

Használtan vettem, de 3 éves volt, csak márkaszervizben járt. Valószínűleg még eredeti volt rajta az ablaktörlő lapát, amit lecseréltem...

Meg kellene néznem, hogy ha kb. függőlegesen áll, mennyi hely van még a két végén? Mert az is lehet, hogy egyszerűen ekkora fér el, és ez ilyen (vacakul működik)

Csak vagy én nem vagyok itthon, vagy az autó, de amint összefutok vele, meglesem ;-)

 

Előzmény: Topka (9072)
Vasti Creative Commons License 2023.10.05 0 0 9074

Bocs, nem a kérdésedre válasz, de kikívánkozik ;-)

Az előző Scenic-ünk pont 2011-es Grand Scenic volt, a mostani meg egy 2016-os kicsi (nem Grand ;-)

A régi szerintem csendesebb volt (jobb zajszigetelés) , sokkal kényelmesebb ülésekkel... Kicsit "fájt" is, amikor lecseréltük. Ráadásul a régi Bose Edition volt, az sem volt rossz dolog ;-)

Na mindegy - a technika fejlődik, a régi mindig jobb ;-)

 

Előzmény: fireolto1 (9073)
fireolto1 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 9073

Ha már szóba került a facelift...

Csak úgy megfordult a fejemben, 2011-esre a faceliftes lámpa és lökös "csereszabatos"? Nekem úgy tűnik, hogy a sárvédő íve a lámpánál mintha más lenne...

Topka Creative Commons License 2023.10.04 0 0 9072

Volt a régebbi kocsi szélvédőkön a sofőr előtt az üveg szélén egy vízszintes vonal, az jelölte, hogy gyárilag milyen magasra ér fel a lapát.

 

Nem tudom, hogy azon éppen van-e ilyen, de az jó kiinduló lehet. Ha nem újként vetted és bárki más már cserélt rajta, akkor simán tehet fel röveidebbet.

 

Vagy van valaki itt, aki kimegy a kocsijához és megméri neked, hogy az övén milyen hosszú ez a lapát.

 

T.

 

Előzmény: Vasti (9071)
Vasti Creative Commons License 2023.10.04 0 0 9071

Sziasztok!

 

Hülye kérdésem lesz ;-) Scenic III Facelift a gépezet.

 

Itt az ősz, és újra elkezdett idegesíteni az esőérzékelős ablaktörlő...

 

A probléma nem új ;-) , mert már kb. 7 éve Scenic III a családi autó, és ez már a második, de a probléma ugyanaz: hülye. Néha nem töröl, amikor kellene, és néha töröl, amikor nem kellene, sőt, néha bevadul, és teljes gázzal töröl, persze indokolatlanul. Olyankor kikapcs-bekapcs, és egy ideig viszonylag normális. Az érzékenység állítgatása nem igazán befolyásolja a dolgot.

 

Viszont azt vettem észre így sok év után ;-) , hogy az ablaktörlő lapát nem takarítja le teljesen a szenzor előtti üveg felületet, mintha rövid lenne hozzá, kb. a felső bal felső és a jobb alsó sarka között suhan el.

Nem lehet, hogy ez a probléma oka? Mármint, hogy törlés után is vizes marad a szenzor látóterének egy része.

Most megnéztem egy webáruházban, a vezető oldalra ajánl 650, 700 és 750mm-es lapátot is... Már cseréltem ezen az autón egyszer, de lemértem, hogy mekkora volt rajta, és akkorát vettem - de már nem emlékszem, mekkorát, le kellene mérnem.

 

Vagy van valakinek más tippje, ötlete, hogy mi okozhatja ezt, és lehet-e orvosolni?

 

Eléggé idegesítő sokszor - pláne azok után, hogy a kis Peugeot 207-ben, amivel általában közlekedek ugyanez a funkció közel tökéletesen működik, pedig az érzékenységet sem lehet állítani. Az szépen bekapcsol, ha kell, gyorsít, lassít, mondhatom, hogy tényleg automata. Nem úgy, mint ez a másik fhannnnsziha ;-)

 

Üdv: Vasti

 

 

fireolto1 Creative Commons License 2023.09.27 0 0 9070

👍

Előzmény: Topka (9069)
Topka Creative Commons License 2023.09.26 0 0 9069

Értem.

 

Ahogy én tudom, az acélfelninek mindegy, hogy alátétes vagy nem.

 

Az alufelni kényesebb, ott nem illik alátét nélkülivel felrakni. Persze ettől még egy csomó gyártó így csinálja.

 

T.

Előzmény: fireolto1 (9068)
fireolto1 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 9068

Köszi, de lehet félreérthetően írtam..

Most az acélfelni alátétes csavarral van szerelve. De ennek a kúpszöge, hossza ugyanaz mint a sima csavaré.

Előzmény: Topka (9067)
Topka Creative Commons License 2023.09.25 0 0 9067

Ez pont úgy jó ahogy kaptad:

 

Alufelni: kúpos csavar, alátéttel.

 

Lemezfelni: kúpos csavar (nincs alátét).

 

T.

fireolto1 Creative Commons License 2023.09.17 0 0 9066

 ez a pótkerék 

 

Ezzel van szerelve, az 5 àgú acélfelnivel

 

 

Előzmény: fireolto1 (9065)
fireolto1 Creative Commons License 2023.09.17 0 0 9065

Üdv.

Szóval én is SC3 tulaj lettem pár hete..

Az alany 2011-es 1.6 16V  TomTom Edition 178e km-rel az órájában. Osztrák autó volt, most került Magyarországra.

Fogyasztás, ahogyan már írták többen autópálya tempóban 8.7 l / 100 km lett. De én úgy számolom, hogy valamivel többet mutat a fedcomp..

Országúti fyogyasztásom még nincs, mióta meghoztam nem volt kapun kívül.

 

Most az acélfelniket homokszóratom és festem. Ezzel kapcsolatban lenne is kérdésem:

 

5 ágú acélfelnivel van szerelve, és a csavarjai kúp alátétesek.

 

A pótkerekem is acél, de nem 5 ágú, hanem teli. Találtam mellette 5 db felnicsavart, de nem alátétest. 

 

Mind a két fajta csavar megegyezik, menethossz, kúpszög.., csak az alátét a különbség.

 

Kérdés, hogy acélfelnihez is kúpos alátét van, vagy esetleg egy alufelni csere alkalmával azt tették vissza az acélfelnihez?

 

Köszi!

 

(mindjárt jönnek a fotók telóról..)

Előzmény: fireolto1 (9052)
Agysebész Szuperhős Creative Commons License 2023.09.16 0 0 9064

Nem a két zártszelvény, egyben kellett megvenni az elején a keresztrúd is. De ettől még elég vicces volt az összeg...

Előzmény: fireolto1 (9062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!