Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zoli Czinder szept. 6. Creative Commons License 195

Nagyon szépen köszönöm már írok is.

Előzmény: Semsei07 (192)
vzotya74 szept. 5. Creative Commons License 194

Sziasztok Jeepesek! Kollégám most tett szert egy 2002 Cherokee Sport 2.5 CRD-re.Vezérmű szíjat és a hozzávalókat akarja lecseréltetni,de nemigen tudja,hogy hol,kivel.Pápán lakik,valahol a közelben tudtok hozzáértő szerelőt?

szilagyi01 szept. 5. Creative Commons License 193

Hali!

Én két hónapja tettem az enyém alá 2"-os kittet, ugyanilyen technikával. Nyilván valamennyit nekem is húzott a laprugón, hisz hosszabb a kengyel, nagyobban tud mozdulni, de azért annyit nem. Szerintem el van fáradva a köteg, ezért egyenesedik ki. Nekem is egyenesedett valamennyit az eredetihez képest, mondjuk az enyém is ki van már kicsit fáradva, de azért tart és rugózik is szépen ugyanúgy.

Előzmény: Kupcsik (190)
Semsei07 szept. 2. Creative Commons License 192

Szia!

Ha még nem találtál szerelési könyvet, irj az istermag@gmail.com -ra és elküldöm neked

Üdv

Semsei

Előzmény: Zoli Czinder (187)
Kupcsik aug. 25. Creative Commons License 191

Kupcsik aug. 25. Creative Commons License 190

Sziasztok lenne egy gyakorlati kérdésem, gondolom több fanatikust is foglalkoztat a kérdés, hogy hogyan lehet megemelni az autót. Én vásároltam hozzá az interneten egy 2,5" os emelőszettet, csalódtam. Rákellet jönnöm hogy a hátsó emelés nagyon nem jó. A laprugót teljesen vízszintbe kifeszíti így a rugózás teljesen megszűnik és még annak a veszélye is fennáll hogy elpattan a túlspanolt rugó. Szeretnék segítséget kérni hogy hogy tudnám leváltani ezt a félresikerült hátsó emelést. Köszönöm előre is.

szilagyi01 aug. 20. Creative Commons License 189

Xar gyertya v gyujtás és ezek vonzatai, törött gyűrű, kopott henger, kitámasztó szelep stb... vagy ezek vegyítése, de kb elég sok mindentől lehet, h nem megy csak füstöl... Picit lehet pontosítanod kellene.

Előzmény: Tamas lfw (188)
Tamas lfw aug. 7. Creative Commons License 188

Hello!

nekem egy 2.8crd cherokee m van.fustol es mintha egy henger nem menne redesen.

valami tapasztalat?

Zoli Czinder júl. 31. Creative Commons License 187

Sziasztok Zoli vagyok. Sikerült vennem egy 1997 jeep grand cherokee limited 2.5 Td . Szeretnék segitséget kérni hogy hol tudnék szerezni hozzá kezelési és szerelési könyvet. előre is köszönöm.

Kupcsik júl. 29. Creative Commons License 186

Hali én Pápai vagyok nem hiszem hogy az enyémet láttad...

Előzmény: szilagyi01 (185)
szilagyi01 júl. 27. Creative Commons License 185

Nem a tiéd véletlen a V8-on az új garázs a 2,5 TD sport-al?

Előzmény: Kupcsik (179)
szilagyi01 júl. 24. Creative Commons License 184

Halihó!

Kérdezném, akinek esetleg van tapasztalata a témában:

Laprugó kengyel szilentjét - szal a felsőt - mennyire érdemes dolomitból (danamid, metamid, stb) készíteni? Úgy értem nem lesz túlzottan nagy az igénybevétel így a kengyelfészken?

válaszokat előre is köszönöm.

szilagyi01 júl. 15. Creative Commons License 183

Tesómnak annó a Chevy-ében segített. ha agyig szét van már kopva, akkor nem lesz tökéletes, max jobb, de ha még nem nagyon állítgatták utána, akkor van remény, h meg tudja szüntetni teljesen a holtjátékot. Csak figyelni kell, h túl ne szaladjon, mert akkor meg szorulni fog a kormánymű, de ezt észreveszed...

Előzmény: Danny22 (182)
Danny22 júl. 14. Creative Commons License 182

van rajta olyan ellenanyás csavar fölül, gondolod az segít?

Előzmény: szilagyi01 (181)
szilagyi01 júl. 14. Creative Commons License 181

Még ugyan nem néztem meg fizikailag - szerencsére nem volt rá igény -, de a kormányművön a szervónál nem lehet állítani a holtjátékot, mint a chevy-nél egy csavarral?

Előzmény: Danny22 (180)
Danny22 júl. 11. Creative Commons License 180

nem tudtok valakit aki jeep kormányművet fel tud újítani? kicsit nagy a holtjátékom, 91 es YJ wrangler

Kupcsik júl. 6. Creative Commons License 179

De ott szivárgott, lecseréltük és most szerintem jó, nem látszik folyás már csak az osztóműnél van . Valószínű hogy azt szerelőhöz viszem mert azt nem merjük már szétszedni. Sikerült honosítani kocsit, másnap jöttek ismerősök hogy vigyem őket le Sopronba a voltra, tőlünk 100 km. Nem nagy táv most kiderül ha valami baj van gondoltam, bal elő indexem érintkezési hibás is lett, egyik stop táblánál pedig sikerült kitépnem váltókart a helyéről tőből :D. vissza ütöttem és már jó is :D

Előzmény: szilagyi01 (177)
szilagyi01 júl. 3. Creative Commons License 178

Nagyon szépen köszöni, így már tiszta, ha talpon lesz a gép, ki is mérem.

Előzmény: WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 (176)
szilagyi01 júl. 3. Creative Commons License 177

Az olajteknő tömítés nem a váltó felőli oldalon látszik ereszteni?

Ha jól értem, ez egy nemrég kintről érkezett példány. Jól belefogtál, de ezeket a dolgokat kb az itthoniaknál is cserélni kell.....

Előzmény: Kupcsik (175)
WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 júl. 2. Creative Commons License 176

A Piros +12V

B Fekete -

C Szürke +5V ez a jel vezeték,na itt kell cserélődnie a feszültségnek 5V és 0V között,ha folyamatos 5V akkor rossz a szonda

Ez úgy működik hogy dús állapotban az ecu felöl érkező  szürke +5V-ot lerántja  a fekete  negatívra tehát 0V lesz.Műszer piros vezeték a szürkére a fekete meg a negatív.

Amúgy TiO2 szonda ez.Elég egyedi megoldás.

Előzmény: szilagyi01 (170)
Kupcsik júl. 2. Creative Commons License 175

Nem láttunk ilyesmit, valószínű szerelő lesz a vége. Sajnos nem csak ez az egy hibája van, az osztóműböl csöppenik olaj, tömítéscsere meg olajcsere vár még az autóra. Néztük mintha eresztene olajdekni tömítés leszedtük kitakarítottuk lecseréltük tömítést, és most is szivárog ott is. Lecseréltem a minap kormány távtartó szilentjeit is. Tegnap bekötöttük az utánfutó visszajelzőt. Ki lett hegesztve, le lett alvázvédőzve szélvédőt kicseréltettem. Ma megy honosításra, még ebben a hónapban van rajta osztrák műszaki. Remélem meglessz.

Előzmény: szilagyi01 (174)
szilagyi01 júl. 1. Creative Commons License 174

A bovdenek, távtartók a helyükön vannak, nem lógnak, nincsenek a bovdenházak berogyva esetleg...

Előzmény: Kupcsik (173)
Kupcsik jún. 30. Creative Commons License 173

Heló nincs elkopva, volt előzetes műszaki ellenőrzésen ott a pad azt mutatta hogy hátsó kerekek fognak, csak kézifék hatástalan. Semmi hullámzás vagy nyekergés nem hallatszik .

Előzmény: szilagyi01 (172)
szilagyi01 jún. 30. Creative Commons License 172

Nincs elkopva maga a fék hátul? Mert akkor hiába spanolod, addig nem tudod, ameddig kéne és/vagy folyamatosan fogni fog picir és elkezd melegedni.... Nem nyikorog v hullámzik fékezéskor?

Előzmény: Kupcsik (171)
Kupcsik jún. 29. Creative Commons License 171

Sziasztok! Megint segítségért fordulok hozzátok.
A kocsimon hatástalan volt a kézifék, teljesen, alul ráspanoltunk az állítón, mintha fogott volna de csak legfelül telsesenn behúzva. Működött is fél napig kb de most megint harmatgyenge, majdnem hogy nincs is.

Mi lehet a hiba? Spanoljak még a bovdenen? Előre is köszönöm a segítséget.

szilagyi01 jún. 19. Creative Commons License 170

Ezt a mérést magyarázd már el részletesebben!

Szal szürke, de azon a + vagy - vége legyen a multiméternek, illetve hol legyen a másik?

Melyik a bemeneti + és melyik a kimeneti ág. Gyújtáson vagy járó motornál mérjem?

Hidegen mennyi kell legyen a fesz és melegen menyi?

Köszöntem előre is...

Előzmény: WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 (167)
Danny22 jún. 18. Creative Commons License 169

na végre egy yj-s!!! én is most építem a vasat, te merre laksz? most cseréltem kormányoszlopot, a régi csuklói ki voltak kopva marha nagy volt a holtjáték, sajnos a régit el kellett vágnom, máshogy nem tudtam kivenni:(

Előzmény: titanhd82 (166)
WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 jún. 18. Creative Commons License 168

Előzmény: WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 (167)
WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 jún. 18. Creative Commons License 167

Hullámzást igen.Mérni is tudod a szonda jelfeszültséget egy multiméterrel.Ha ezek a színek vannak hogy piros,fekete és szürke,akkor a szürkén kell mérned 5V-0V-5Volt.Szegény üzem 5V a dús üzem 0V.

Tehát ez a két érték között kell váltakoznia az értéknek.Ha pl.folyamatos 5V,akkor tutin szar lesz a szonda.

Amúgy ez elég problémás alkatrész,volt rá visszahívás rendesen

Előzmény: szilagyi01 (165)
titanhd82 jún. 18. Creative Commons License 166

Sziasztok!

Jeep Wrangler yj-hez keresek: kormányoszlopot,kilóméterórát,komplett műszerfalborítást,első lámpa keretet(16x12cm.)

titanmetalhd@gmail.com , +36204555825

Előre is köszönöm!!