Keresés

Részletes keresés

Isteni-Darwin Creative Commons License 5 órája -2 0 97932

Igen sokat kell tanulni, és ez fárasztó, bár itt IS kirekesztő vagy, hisz a " jó pap is holtig tanul" csak te nem.

Valamint sokan pontosan látják, sajnos bőven vannak azok akik szeretik egyszerűen látni a világot: totál elég

ha szép harsogóan zöld a fű, és jó kemény a kovakőből pattintott szakóca.....

Előzmény: szókeno" (97931)
szókeno" Creative Commons License 6 órája 0 2 97931

Nekem nem lenne baj, de nem mindenki van így ezzel - és ez sem baj nekem. Rengeteg információt kell befogadnia az iskolákban tanulóknak; sokkal többet, mint amennyiről meggyőződhetnének. Nem elég csak elolvasni mások véleményeit, vagy elfogadni a mások által bizonyítékokként/tényekként bemutatott dolgokat szerintem, hanem azokról jó lenne megkövetelés nélkül meggyőződnie is - mindenkinek. Ez vonatkozik a Bibliára, és annak értelmezéseire is. 

Előzmény: Isteni-Darwin (97929)
advocatusdiaboli Creative Commons License 6 órája -2 0 97930

Nem gondolom, hogy hülye lenne. Egyszerűen vannak olyan kérdéskörök, amelyekben nem kompetens. Mindenkinek vannak ilyen területei (természetesen nekem is).

Az viszont már gondolkodásbeli-mentális probléma, ha az ember ezt nem képes felismerni.

Ettől sem lesz hülye, senki sem mondta soha hülyének például Nash-t sem, pedig ő aztán tényleg nagyon súlyos, folyamatos gyógykezelés alatt álló skizofrén volt. Vagy a szintén nagyon mély paranoiában szenvedő Gödelt sem, ahogy Nietzsche sem volt hülye, függetlenül attól, hogy élete utolsó szakaszában valóban megőrült, elborult.

Téged sem tartalak hülyének - csak van egy-két olyan "létfilozófiai" terület, ahol szó szerint képtelen vagy a racionális gondolkodásra, és ezeken a területeken elhiszel kritika nélkül teljesen abszurd kitalációkat, és elvetsz bizonyított, szilárd tényeket. Ám ez nem tudatos - ez a "mágikus gondolkodásod" következménye, te valójában ésszerűnek, hihetőnek látod az érveidet, megalapozottnak a tényekkel kapcsolatos kétségeidet. Nem azok - de ezt itt hiába beszéljük meg, az a doktrinált gondolkodásmód, amiben te leledzel, ellehetetleníti a tisztán látást. 

Ettől még más területeken valószínűleg pont olyan vagy, mint bárki más. Ahogy korábban fejtegettem, nem látunk még ezen a téren teljesen tisztán, az elme működése komplexebb is (sok téren valójában sokkal primitívebb is), mint a többség gondolná, és sok jel utal arra, hogy a valóságban több/sok tudatközpont is lehet az agyban (amikor ezek felett elveszíti a központi kontroll az uralmat, akkor lesz valaki valóban skizofrén), és ahol a racionális én az úr az egész felett, ott nem tud kialakulni vallásosság. Ahol a mágikus én/ének kerülnek előtérbe - ott igen.

Előzmény: szókeno" (97921)
Isteni-Darwin Creative Commons License 6 órája -2 0 97929

Tudom, hogy neked az se lenne baj ha mindenhol csak a biblia , a hittan és a teremtés lenne a " tananyag "....

Előzmény: szókeno" (97928)
szókeno" Creative Commons License 6 órája 0 0 97928

Semmi baj, intézkedj, Darwin! :) 

Előzmény: Isteni-Darwin (97927)
Isteni-Darwin Creative Commons License 6 órája -2 0 97927

A hülyeséget nem érdemes elnézni, mert akkor elhatalmasodik, és akkor még az ilyen személyek se járnak jól.

Például ha teljesen hülye lenne mindenki, akkor az ilyen személyek nem lehetnének agykutatók. Ugyanis minden

tudományos kutatás a vallásos istenhit tárgykörén kívüli. Ezt megérteni is kell némi hitetlen értelmes ész.

Előzmény: szókeno" (97926)
szókeno" Creative Commons License 6 órája 0 0 97926

Sokaknál van még hiteled, Darwin, szóval légy elnéző azzal az "ilyen személlyel" is, kérlek! 

Előzmény: Isteni-Darwin (97925)
Isteni-Darwin Creative Commons License 7 órája -2 0 97925

Persze hogy neki nem baj, de a minden területen értelmes embereknek gond az ilyen személy. Neked se baj.....

Előzmény: szókeno" (97923)
-verkli- Creative Commons License 7 órája 0 0 97924

"Isten embereinek -a többiekkel ellentétben- kötelességük volt nem a szépet, hanem az igazat írni."

Lol. Akkor miért nem tették meg? Kötelességet szegtek "Isten emberei"? Egyébként kik azok? Az egyiptomi "Isten emberei"-nek nem volt kötelességük igazat írni?

A Himnusz, mint történelmi feljegyzés....?

Ez az új fejlesztésed sem igazán értelmes. Gyorsan verd ki a fejedből, mielőtt még elhiszed. Mert akkor aztán nincs megállás, kinyilatkoztatásokat kell majd gyártanod erről is.

Előzmény: Sharion (97919)
szókeno" Creative Commons License 7 órája 0 0 97923

Semmi baj, Darwin. 

Előzmény: Isteni-Darwin (97922)
Isteni-Darwin Creative Commons License 7 órája -2 0 97922

A nevezett személy az isten létének igazolása terén hülye, ha hisz egy elképzelt lényben akkor max fundi.

Teljesen hülye akkor lenne, ha vajat a cipője talpára kenné és nem a kenyérre. Ezért lehet még agykutató.

Valszeg ennek az egyszerű dolognak a megértésére nem vagy képes, ha fundi vagy.....

Előzmény: szókeno" (97921)
szókeno" Creative Commons License 7 órája 0 1 97921

Pardon: nem kértem ki magamnak, és nem is bosszant az, hogy hülyének tartasz. Vagy zizinek. A te dolgod.

Semmit sem akarok elvitatni tőled. Meggyőződve vagy az ismereteidről - azt mondod; hát én ezt nem vitatom.

Tehát Freund Tamás (az agykutató Freund) egy hülye, mert hisz Istenben? Ha hülye (esetleg, ill. szerinted esetleg), akkor az agykutatáshoz is hülye? Azok is hülyék, akik a címeit, díjait "ítélték" neki? 

Vagy ez az ember egy kivétel, szerinted - a hülye hívők között? 

Előzmény: advocatusdiaboli (97918)
Sharion Creative Commons License 7 órája -1 0 97920

Mindenesetre -ahogy a mellékelt ábra mutatja- annyira nem lehet rossz zizikkel vitázni....

Előzmény: advocatusdiaboli (97918)
Sharion Creative Commons License 7 órája -1 0 97919

Isten embereinek -a többiekkel ellentétben- kötelességük volt nem a szépet, hanem az igazat írni.

A Himnusz, mint történelmi feljegyzés....?

Előzmény: -verkli- (97911)
advocatusdiaboli Creative Commons License 7 órája -2 0 97918

Észrevetted már, hogy ez egy süketek párbeszéde????

Ami itt zajlik, az valahogy így néz ki:

a: Az ég zöld és a vizek felfelé folynak.

b: Ez nem így van, a tények másról szólnak..

a: A tények nem számítanak, a Bibliában ez van írva.

b: Akkor talán menjünk végig sorban a dolgokon, szóval az ég márpedig nem zöld, stb..

a: De akkor is az, mert én hiszek ebben.

b: Ez esetben kénytelen vagyok feltételezni, hogy mentális problémákkal állunk szemben...

a: Kikérem magamnak, én nem minősítettem az ön értelmi képességeit, felháborító, de amúgy az ég akkor is zöld és a vizek felfelé folynak...

No ez folyik itt, megállás nélkül. Nem gonoszkodás, hogy a végén következetesen oda lyukadunk ki, hogy zizik vagytok - egyszerűen azért nem, mert tényleg zizik vagytok... Aki nekiáll a valóság bizonyított tényeit elvitatni csak azért, mert az ő "belső hite neki mást sugall" - az bizony mentális problémákkal küszködik, és ez még akkor is így van, ha rosszul esik neki, ha kikéri magának - sőt, akkor is ez van, ha ez az állapot egyáltalán nem ritka, nota bene nem is olyan nagyon régen még ezek a téveszmék és hülyeségek kvázi "hivatalos álláspontok" voltak.

Előzmény: szókeno" (97917)
szókeno" Creative Commons License 7 órája 0 0 97917

Észrevetted, hogy én igyekszem nem minősíteni a képességeidet, és hogy nem jellemezlek? Szerinted mi miatt lehet ez? 

Freund Tamás egy hülye, szerinted? 

Előzmény: advocatusdiaboli (97914)
advocatusdiaboli Creative Commons License 7 órája -2 0 97916

Arról már nem is szólva, hogy ez mellébeszélés. Az ó/középkor egy babonákkal átitatott, a mágikus gondolkodást sokszor halálbüntetés mellett kötelezően gyakorlottá tevő kor volt - zéró intelligencia mellett is belátható, hogy ha az ószövetségben leírt csodák csak töredéke is bekövetkezett volna, a fáraó személyesen borult volna arcra Mózes előtt, és egész Egyiptom azonnal áttért volna zsidó hitre...

Ehhez képest még arról sem találni feljegyzést, hogy jelentősebb számban lett volna zsidó rabszolgájuk - míg másokról van ilyen - ez is önmagában is beszédes...

Előzmény: -verkli- (97911)
advocatusdiaboli Creative Commons License 7 órája -2 0 97915

Egyiptomban meg nem nagyon írtak róluk - és ez önmagában elég bizonyíték...

Előzmény: god's eternal (97913)
advocatusdiaboli Creative Commons License 7 órája -2 0 97914

Már hogyne kellene. Ahogy írtam - azzal, hogy az elemi logika, az értelmes gondolkodás alapjaival sem vagy tisztában - nem tudok mit kezdeni, ez legyen a te problémád... 

El lehet így is lenni ezen a világon, sereg - még akár szellemi munkának nevezhető - tevékenység van, ami nem igényel különösebb intelligenciát és racionalitást, nagyon sikeres jogászok vagy éppen művészek vannak, akiknél egy teáskanna nagyobb észlény bármilyen természettudományos kérdésben - de akár államfő is lehet nettó elmebetegekből - nem létfeltétel, hogy valaki értelmesen gondolkodjon...

De aki mégis tud - az helyén tudja kezelni azokat, amiket írogattok. Aki meg nem - hát, azzal akár jól egyet is tudtok érteni, egészségetekre...

Előzmény: szókeno" (97912)
god's eternal Creative Commons License 7 órája -1 0 97913

Értékelhető történetírással először az Ószövetségben találkozunk. Ábrahám, Jákob, József és Mózes írtak Egyiptomról. 

Előzmény: advocatusdiaboli (97904)
szókeno" Creative Commons License 8 órája 0 0 97912

Hiszen láthatod, hogy hiszünk. Semmi egyebet nem kell felmutatnunk - ezen kívül. 

Az elme megismerésével kapcsolatban pedig ne ess túlzásba, mert a nullához képest valóban viszonylag sokat tud az orvostudomány, de csak ahhoz képest. 

Előzmény: advocatusdiaboli (97907)
-verkli- Creative Commons License 8 órája 0 0 97911

Melyik uralkodó vagy nép dicsekedett a kudarcaival, vereségeivel?

Például a zsidó nép. A fél ószövetség zsidó nép kudarcainak és szenvedéseinek felsorolása.

A magyar nép is gyakran dicsekszik a kudarcaival, olvasd el mondjuk a Himnuszt. 

Előzmény: Sharion (97905)
Sharion Creative Commons License 8 órája 0 0 97910

de elsősorban kérje az Istent, hogy segítsen neki.

De nem tudja, melyiket kérje....

Kérje mindet! Az a biztos.

Előzmény: szókeno" (97906)
szókeno" Creative Commons License 8 órája 0 1 97909

Jogodban áll bolondnak tartanod engem, és még csak egy icipici bizonyításra sincs tőled szükségem. Senki sem lesz bolond attól, hogy te, vagy más bolondnak tartja. Bizonyíték annak kell, aki valamiben nem biztos. Isten létezésével kapcsolatban - ez nem én vagyok kettőnk közül. 

Előzmény: advocatusdiaboli (97902)
Sharion Creative Commons License 8 órája -1 0 97908

Nem érted? Bizonyíték az, amit a hozzá nem értők annak tartanak.

:)

advocatusdiaboli Creative Commons License 8 órája -2 0 97907

Nézd, ez szépen hangzik - de üres fecsegés. Nevezzük néven a dolgot: hisztek, de hitetek tárgyának valós létezéséről ezen hiten kívül SEMMIT sem tudtok felmutatni.

Miközben meg, ugyebár, ma már azért elég sokat tudunk az emberi gondolkodásról, az elme működéséről (és annak esetleges zavarairól, tévútjairól) ahhoz, hogy meg tudjuk magyarázni teljesen racionálisan is azt az állapotot, amiben ti hívők vagytok.

szókeno" Creative Commons License 8 órája -1 0 97906

Bíróságon, ha megvádol az ügyészség: nem nekem van szükségem bizonyításra; ha loptam:tudom, ha nem loptam: tudom, tehát nem nekem kell a bizonyítás ennek tudásához. A bizonyítást az eljárás követeli meg. 

Minden hívő számára bizonyíték a saját,- és testvérei hite. Ez bizonyíték nekünk, és nem feltétlenül bizonyíték neked, vagy másoknak. Aki mindenáron bizonyítékot keres az Istenre, az keresse! Mindenhol, mindenben. Nem utolsósorban magában, de elsősorban kérje az Istent, hogy segítsen neki. Persze, ezt csak én látom így; nem tény. 

Előzmény: dingdingdong (97900)
Sharion Creative Commons License 8 órája -1 0 97905

Melyik uralkodó vagy nép dicsekedett a kudarcaival, vereségeivel? Te sem dicsekszel vele.

Előzmény: advocatusdiaboli (97904)
advocatusdiaboli Creative Commons License 8 órája -2 2 97904

"A próféták hol barátoknak, hol ellenségeknek számítottak Egyiptom szemében."

A valóságban semminek sem számítottak, említést sem tesznek róluk... Ahogy a tíz csapásról, az exodusról, az összes elsőszülött legyilkolásáról sem, meg egyáltalán a zsidó rabszolgák létezéséről sem, miközben meg pont az állítólagos történések korában arról is vannak feljegyzések, hány korsó bort tároltak éppen be Nagy Ramszesz raktárába...

Előzmény: god's eternal (97897)
advocatusdiaboli Creative Commons License 8 órája -2 2 97903

Ostoba vagy, mint a tök. Pont az egyiptomi történetírás - valóban zűrös, mert nem abszolút időszámítást használó - kronológiáját tudtuk eddig a legtöbb egyéb forrással pontosítani (sok esetben amúgy pont így, egyéb forrásokra támaszkodva tudtunk egyáltalán elhelyezni időben történéseket-dinasztiákat). A Nagy Piramisok korát például a jelenleg legpontosabb régészeti kormeghatározási, dendrokronológiai módszerekkel is alá tudtuk támasztani - így nagyjából éves pontossággal ténylegesen el tudjuk őket helyezni.

Ellenben a Biblia "időszámítása" a leghasználhatatlanabb a világon, hiszen feltételezett "meselények" állítólagos korából számolgatható össze, és mint már jó párszor belevertem az orrodat, eleve fals alapokra építkezik a pátriárkák korának megítélése amiatt, hogy az adott időszakban és térségben az emberek korát igen gyakran nem években (lévén nem voltak évszakok), hanem holdhónapokban számították. Viszont ezzel korrigálva már ott tartanánk, hogy a Biblia szerint a világ még annyi idős sincs szerintetek, mint a legidősebb piramisok...

De még Göbekli Tepe BIZONYÍTOTT kora is bő duplája az általad mantrázott hatezer évnek...

Előzmény: god's eternal (97897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!