Keresés

Részletes keresés

Zellem Estelen Creative Commons License 5 perce 0 0 233657

Most írjam azt, hogy neked mindegy egy öregasszonyt tapogatni v. egy szexbombát?

(már ha férfi vagy, mert az ezómizé az nagyrészt női sport)

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (233654)
SpiriTiszta EzoGuru Creative Commons License 30 perce 0 0 233656

Nem vonom kétségbe korom ismereteit, elhiszem, hogy neked és sokaknak ez jelent valamit, de ahogy az imént írtam, nem mindenkit elégítenek ki ezek az ismeretek, és ezt el kellene fogadnod, ha az elméd nyugalmát kívánod. 

Előzmény: Zellem Estelen (233650)
SpiriTiszta EzoGuru Creative Commons License 30 perce 0 0 233655

A vágyaidat Isten elégítette ki, csak te élsz abban a hiszemben, hogy te elégítetted ki azokat :-)

Előzmény: Zellem Estelen (233649)
SpiriTiszta EzoGuru Creative Commons License 45 perce -1 0 233654

Teljesen mindegy, hogy az örök kereső (ember) hol keres, ha egyszer a keresésnek sem a szemétdombon, sem a könyvtárszobában soha nincs vége....

Előzmény: Elminster Aumar (233651)
Elminster Aumar Creative Commons License 45 perce 0 1 233653

"Láttál esetleg saját szemeddel átmenni valamely fajt egy másikba?"

 

Gondoltam szólok: a "faj" csak egy emberi skatulyázás.

Amikor valaki arról beszél, hogy "egyik faj átmegy a másikba" abban a pillanatban bizonyítja, hogy segghülye a biológiához, és az összes "ismeretét" hitető vallási fanatikus weboldalak szemétdombjáról szerezte. Azoktól, amik gombaként kezelik a nagyonhinniakaró egyszerű lelkeket: sötétben tartják őket és trágyával etetik.

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (233646)
Zellem Estelen Creative Commons License 2 órája 0 0 233652

Eleve, ha ismeretlen szerzők fantazmagóriáját teszi magáévá, cseszheti a "keresést".

Itt pont a Ketni gondolatát támogatom, a "kész picsa, meleg málé" helyzettel, (gondolhatná, de nem igaz:-))) mivel nem is keresnek, csak rácuppannak az adott cuclira, amit a kulturális környezet nyújt.

Csak illene kinőni, az ismeretek által felülírni!

De az elmarad.

És amit Jablonka sem fog, annyira érdekes az emberi agy, hogy az értelmesebbje az úgy írja felül, hogy a talmi reménye ne csorbuljon!

Lófasz "anyagtalan entitást", "abszolútumot" vagy bármi lényt, ami "mindenhol van" és többszörös fénysebességgel veszi az imáikat, meg tárolja, és ütközteti, meg közben csudára szeret, anyagtalanul... hormonok és idegek nélkül, de mert képzeli attól lesz, gondolja megvezetett eszével....nem ismer senki!

Hát, aki ezekkel szembe nézve hiszi... bízik a létébe... tények nélkül....annak kurva mód bejönne a "feltámadás":-)

Van valami, ami itt rohadtul nem megy, átcsap rajtam, nem tudom kezelni.....

De waze, majd ha kinyiffanok a húgyos nejlonon pörögve, onnantól mézzel folyó kánaán!

Elfeledve, mennyi fogyatéka generálja a személyiségét!

Alacsony, piknikus, kispöcsű, hordó hasú, kopasz, lógó csöcsű, narancsos bőrű... ez mind, és mind a személyisége alakítója!

És majd ha kimászik a 4mtalaj alól, majd atlétikus termetű vagy modell alkatú, nagy farkú, és zsemle cickós... eszményi ember lesz?

Pláne aki atomjaira bontva semmisült meg, vagy szar lett belőle egy ragadozó gyomrában, vulkáni tevékenység, krematórium hamvasztotta el....stb...?

Mekkora és mennyi hülyeség rakodik csak erre az egy kérdésre: feltámadás?

De lehet hülyén és töretlenül hinni benne, meg a beszélő égő csipkebokorban, kígyóban....

Ám belátni, hogy alaptalan?

Holmi ókori kitaláció annyira és oda zsongatja?

:-O:-P

Előzmény: Elminster Aumar (233651)
Elminster Aumar Creative Commons License 2 órája 0 0 233651

"El kellene fogadnod, hogy az ember örök kereső, aki örök keresésre van ítélve,"

 

Csak nem mindegy, hogy a könyvtárszobában keres vagy a konyha melletti szemétdombon.

A könyvtárszobában esetleg értékes ismeretekre is bukkanhat, viszont a szemétdombon biztosan csak értéktelen szennyet talál. (És hiába állítja egy behízelgő szélhámos, hogy a szemétdombról származó hulladék "isteni ajándék", az ettől még értéktelen szemét marad.)

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (233625)
Zellem Estelen Creative Commons License 2 órája 0 0 233650

De nem kívánok veled értekezni, mert nyilvánvalóan egy már leszerepelt nick "avatarja" vagy.

És az elvarázsolt, és korod ismereteit kétségbevonó gondolkodásod az egy elfuserált életvezetés okozata, amiről én nem gondolom, hogy leszedhetnélek.

Akkor meg minek is oltsalak?

Olvashatod amit mások felé, vagy csak úgy a témában írok.

Próbálj meg informálódni hiteles oldalokról, vagy tematikusan tévézni is akár, hátha segít!

Pá!

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (233646)
Zellem Estelen Creative Commons License 3 órája 0 0 233649

Az elmének nem csak az izgalom, a nyugalom is kell.

Az elmét nem kell stimulálnunk, bódítani, izgatni... arra ott az élet:-)

Az evolúciót azért tudom elismerni, mert bizonyítva van. Millió bizonyíték, a foszíliáktól a filogenetikai eredményekig. 

Olvasok ezekről, ismeretterjesztő műsorokat, filmeket nézek. Bízom az akkreditált és képzett tudósaink munkájában, a rendszerben.

A vágyakat ki lehet elégíteni, mert ha a szorgalmad és eszed által eléred, átéled, nem marad el az öröm.

Küzdve küzdünk, bízva bízunk:-)

Igen, már több területen is kielégítettem a vágyaimat, valamelyiket egy életre.

Például kitűztem magamnak azt a célt, hogy kertes családi házam lesz. Elértem. Már kétszer is. Mert vágytam rá, dolgoztam érte, és elértem.

Csak egészségem legyen, a többit az eszemmel és a kezemmel megoldom.

Ha én vágyom a "piros biciklit" akkor lesz piros biciklim:-))

Elérhető célokat kell kitűzni, és nem a szerencsére, meg "nem evilági hatalmak kénye kedvére sóvárogni"!

Ha keményen igyekszel a vágyaid eléréséra, nem marad el a kielégülés.

Ha a hegyre fel akarsz jutni, a saját teljesítményed adja meg a kielégülést, nem a helikopteres szállítás.

Hacsak nem az a vágyad;-)

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (233646)
Zellem Estelen Creative Commons License 3 órája 0 0 233648

Hülyeségekbe nem ringatom magamat, az kétségtelen!

Tisztában vagyok létem egyszeri és megismételhetetlen voltával.

És csakugyan, rosszabb sem lehetek, mint aki holmi felső entitástól fosva képes életét menedzselni.

A "legfontosabb kérdésekhez" sem kell holmi ósdi kitaláció, kapaszkodónak.

Tudom, ha hinném a sületlenségeiteket, nem is lennék.

Gyertek és ámuljatok, hogy nincs szükségem a hiedelmeitekre, mesés lényeitekre!

:-O:-P:-)

Előzmény: jablonka4 (233645)
Zellem Estelen Creative Commons License 3 órája 0 0 233647

Roppant mód érdekel:-)

Örökké élni?

Hinni és reménykedni a feltámadásra?

Ahol majd jó lesz a tökéletlen?

Csapd ezt szép inkább az eltökélt hívőtársaiddal, nagy örömömre szolgálna!

Kérdezd meg, miként "kel ki a sírjából" napozni!

Aztán nyilván nem kap napszúrást, mint amit most produkál;-)

Előzmény: jablonka4 (233644)
SpiriTiszta EzoGuru Creative Commons License 5 órája -1 0 233646

Az elme az már csak ilyen. Leragad ott, ahol egy kis izgalmat talál. 

De te nem azért hiszel az evolúcióban, mert "írva vagyon"?

Láttál esetleg saját szemeddel átmenni valamely fajt egy másikba? Vagy csak úgy elhitted, mert azt mondták, illetőleg azt olvastad valahol, hogy ez így működik? 

 

A vágyaink kielégítésére törekszünk - mondod - mintha a vágyakat ki lehetne elégíteni.

 

Vagy volt már olyan vágyad, amit sikeresen kielégítettél?

Meddig? Ideig-óráig? 

 

Előzmény: Zellem Estelen (233627)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233645

Engem ne vegyél egy kalap alá a hívőkkel!

 

Dehogynem. Ugyan mivel vagy más vagy jobb vagy rosszabb?

A létezésünk legfontosabb kérdéseit pedig mindenki hit alapon válaszolja meg.

Előzmény: Zellem Estelen (233643)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233644

Gyertek bátran elő, miként képzelitek a halálotok utáni létet,

 

Látom, fölöttébb érdekel a téma, de ennyi hozzászólás után még mindig nem tudod megkülönbözetetni a tudást és a hitet!?

A feltámadás, a halál utáni élet nem a tudás, hanem a hit és remény kategóriája.  Aki hisz és remél, természetes módon jónak és tökéletesnek hiszi és reméli, de nem tudja megmondani, hogy lesz pontosan.

Előzmény: Zellem Estelen (233636)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233643

Engem ne vegyél egy kalap alá a hívőkkel!

De elnézem neked ezt a hülyeséget, mert csak kínodban provokálnál, hisz' tudod mi az a VALLÁS, aminek a táborában elég benyalni a kitalációkat:-)

 

Előzmény: jablonka4 (233642)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -1 0 233642

Te is homo religious vagy! Te is szinte vallásosan hiszel abban, hogy a világ magától van, Isten nem létezik....etc.

Előzmény: Zellem Estelen (233636)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233641

Engem most a paradicsom palántázás tántorít el istenetektől.

De addig, két hívő, ti ragyogó és  eredendően homo religious-ok, fejtsétek ki, miként lesz a feltámadás!

Ha jól sikerül, megpróbálom az összes kreténséget elhinni, mert annyit megér, hogy ott is ténykedhessek;-)

Ha van kedved, még a tyúk-tojás paradoxon megfejtését is megírhatod kispanlitnak, hogy okosabban szólíthassa az ura a kebelére:-P

Előzmény: jablonka4 (233639)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233640

Ez most hogy jött ide?:-)

Mindig másról beszélsz!

Előzmény: Zellem Estelen (233635)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -1 0 233639

Ne trolloskodj feszt!:-) Hallgass inkább igényes rockot! Van, hogy közelebb hozza az Istent, mint a szent iratok.

Előzmény: kispangit (233633)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233638

Tanult emberként, aki nyilván nem kételkedik a felhalmozott ismertekben, miként híheted anyagtalan lények, mesebelifigurák létét?

Előzmény: jablonka4 (233632)
kispangit Creative Commons License 6 órája -2 0 233637

Bezzeg ti, nagy tudásúak. Már jó 100 éve várjuk, hogy összehozzátok a relativitáselméletet a kvantumfizikával, de akárhány kérdést megválaszoltok, 2 új keletkezik.

És a tyúk volt előbb, vagy a tojás?:-))))))

Előzmény: Zellem Estelen (233634)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233636

Így itt és most, ti  eredendően homo religiousok, dumáljátok ki, miként lesz annak teste, a "túlvilágon" v. a "mennyekben" aki atomjaira robbant, vagy megemésztette egy ragadozó!

Gyertek bátran elő, miként képzelitek a halálotok utáni létet, hadd szórakozzunk egy cseppet!

:-)

Előzmény: jablonka4 (233631)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233635

Így lehetséges az aranyat készíteni más anyagból, és "örökmozgót" készíteni:-)

Kísértetektől fosni, és halottlátókra elbaszcsizni a pénzt, akik "kommunikálnak" a túlvilággal:-O:-P

Jablonka, Jablonka! Tőled többre is telne:-)

Előzmény: jablonka4 (233630)
Zellem Estelen Creative Commons License 6 órája -1 0 233634

- De kikéne nőnie, ahogy ismeretekre, tudásra tesz szert. Igaz, lehetnek kivételek.

- Tagadhatatlanul, ismerethiányos emberek fantáziáján alapszik, akik tudás nélkül nekiszaladtak annak a lehetetlen dolognak, hogy magyarázzák a világukat. Így csak képtelenségekkel sikerült.

- Az anyagot, az energiát ismerjük, így vannak tények, ami alapján visszafejthetjük. A Fizika törvényei alapján, nem holmi fantáziálással. Ez az ismerethalmaz nem ex-has kitaláció.

- Nem vonhattak volna le "következtetéseket", ismeretek és tudás hiányában. És ami keveset tudtak, azt is megfejelték kitalációval, amit némelyek napjainkban is hisznek.

Előzmény: ketni (233628)
kispangit Creative Commons License 6 órája -2 0 233633

"man created God" - jajjajjaj!!!! Ne higgy ennek, fordítva volt.

"And He originated the creation of humankind from clay" Korán 32.7 (most ez van előttem)

Előzmény: jablonka4 (233630)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233632

Jó, vannak értelmesebb hívők, akik nyilván valóan próbálják összefésülni a tudást a hitükkel...

Sikere vitatható, ismer okoknál fogva.

 

Milyen "ismert okoknál"  fogva?  

Előzmény: Zellem Estelen (233627)
jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233631

Gábor György gondolatai:

 

https://hirklikk.hu/kozelet/gabor-gyorgy-az-emberiseg-megannyi-civilizaciot-koszonhet-a-vallasnak/425849?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2MM6xnko0Od9dazRvigFcO_GHcnzViyJ4ZQi1sXqKgHWI9o6EILJ5n8HA_aem_AfdNE5bwjzVIMf0C142yjJdTHQL6Jrz5t1qYIS8Xj-WOMN7aqn7eSq3pJXvI9lKefqbEL-YySw35baI8r-z6JvUm

 

"Egyedül az ember tud fantáziálni azon, hogy a halálom után mi fog történni, hová kerülök, ha kerülök bárhová is. Mindezért én az emberi tudat, az emberi gondolkodás részének tekintem a vallási gondolkodást, és nem valamilyen fejlődés révén létrejövő valaminek."

 

Ergo: a homos sapiens eredendően homo religious is. 

 

jablonka4 Creative Commons License 6 órája -2 0 233630

"I believe in God because man created God. It’s a paradox, right? But it works for me.” (Ian Gillan,  Deep Purple)

 

Igen, van egyfajta paradoxon ebben az istenhitben, de magam is hasonlóan gondolkodom. Az ember kitalálta, megformálta, alakította, feltalálta... az Istent, hogy keresse és végül megtalálja. 

Léteznie kell,  mert ami nem létezik, azt az ember nem keresi, nem kutatja és nem vágyik rá.

 

kispangit Creative Commons License 7 órája -2 0 233629

"Gyerekek, mutatom, mi lesz..." (Sch. György)

Feltámadáskor mindenki kikel a sírjából, a test újra egyesül a lélekkel. Ugyanúgy nézünk ki, mint most, de az a test már nem fog tudni meghalni.

A Föld 1etlen sík, lapos valami lesz és rettenetes lesz a hőség. Az elkárhozottak a tűző napon várakoznak, az üdvözültek az árnyékban. A bűnösök szitkozódnak, és árnyékot követelnek, vagy legalább vizet. Az üdvözültek válasza: Nincs nektek megengedve, hogy az árnyékba húzódjatok vagy vizet kapjatok, és nekünk sincs megengedve, hogy a tűző napra menjünk vagy vizet adjunk nektek.

Ez fog tartani 50.000 évig, amíg mindenki sorra kerül Istennél. Aztán mehet mindenki jobba (paradicsom), vagy balra (pokol), és ott kezdődik majd az igazi tánc.

Ti akik nem hisztek - megreszkírozzátok? Nem lenne jobb biztosra menni? Amíg éltek, változtathattok! De nem tudjátok, mikor estek össze az utcán, úgy hogy siessetek, fogy az idő vészesen.

ketni Creative Commons License 7 órája -2 1 233628

"Milyen formában és mi által teszi magáévá aki arra adja a fejét?"

 

Amiben nevelkedik, azt fogadja el. A kivételektől eltekintve ez alapszabály.

 

 

"Min alapszanak a vallási világnézetek?"

 

A vallás egy világmagyarázat ami az analógián alapul.

 

 

"Tudsz valamit, ami nem az anyagon nyugszik, nem az a kiinduló alap?"

 

A világmagyarázatok az anyagból következtetnek visszafelé, de eljutnak ahhoz a ponthoz, amikor felteszik a kérdést, hogy az anyag honnan származik.

 

 

"A "valóság tényei" az számodra megegyezik azzal, amit teljesen kitaláció?"

 

A vallás nem kitaláció, hanem következtetés eredménye.

Nem keverném össze ezt a következtetést a közlés formájával, ami eléggé elrugaszkodott is lehet magától az alapgondolattól.

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (233626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!