Keresés

Részletes keresés

Alapigazság Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79740

Szórakozzon veled a halál, én már kinőttem az ilyenekből.

 

Sajnos nem gondoltad át mielőtt ezt a postot írtad, mert éppen az egy idézete alapján szóltam,

 

és nem arról hogyan élt, mit alkotott stb. Vagy szerinted ha egy pedáns Nobel-díjas vét egy halálos

 

gázolást amiben ő a hibás akkor nem vonatkozik rá a törvény ?? Kiemeltem, az idézet alapján az élet

 

ezen területén mi volt. És ez teljesen igaz, mert gőze nem volt miről beszélt.

 

Egyébként is te minősítgetsz, amikor elkatánssal említesz egy képernyőn.

Előzmény: -verkli- (79736)
pk1 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79739

Hülyeségeket írsz.

Előzmény: Törölt nick (79717)
jablonka4 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79738

A nagy számok törvényét tekintve közel 80 000 írás során biztosan akadt 1-2 hitgúnyolás is, bár ezeket igyekeztünk kerülni.

 

Hát...nem!:-) Többszáz hitgúnyolás is szabadon kiszaladt a topikba.

Csak maga a jó stílusú  Mustkeatly  - akit bár nagyon szeretek, de nem mindig tisztelek - legalább hússzor cinikuskodott a keresztény tanokkal, a rosszabbul fogalmazó, válaszra se méltó betonfundi ateista ideröffenőket már nem is említem:-)

De nem baj ez. Kapnak az ateisták is gúnyt okkal, ok nélkül. Oszt szenvedjen élvezettel, aki szeret megsértődni!

Előzmény: Hy (79686)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79737

ez az Egész nem lehet csak úgy ok és értelem nélküli.--- de nagyon is lehet, elég ha téged olvasunk!

Előzmény: jablonka4 (79735)
-verkli- Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79736

Szórakozol velem?

 

- Egyrészt "verklike". Ezt eddig egyedül @Eklatáns Béla eftárstól láttam. A vitapartner lekicsinylése a lehető legprolibb hozzáállás a vitához. Nem érvet mondasz, hanem lekicsinyíted a parnert. Mintha ettől te megnőnél, B+.

 

- Te írod Heisenbergről, hogy "akkora barom, mint a világ összes hülyéje nekifutásból"; illetve hogy "komplett idióta". És mindezt egyetlen mondata alapján. Ez lenne a "legyen emberi értelme, tudjon gondolkodni" vitahozzáállás?

 

- Nekem kéne lehiggadnom?  Mindössze annyit kértem, hogy óvatosabban a minősítésekkel. Erre megismétled durvábban, és már engem is minősítesz, nemcsak Heisenberget. A minősítéseid lennének a példamutató higgadtság ismérvei?

 

Vegyél vissza.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Alapigazság (79728)
jablonka4 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79735

Ez a poharas szimbólum a semmit, meg a nem tudomot teszi meg istennek.

 

 

Igen, a többszörös hsz-áttételben már úgy tűnik.

Bár lehet, hogy a hosszú, életre szóló kutatás és tudásszerzés után

hirtelen rádöbbent, hogy ez az Egész nem lehet csak úgy ok és értelem nélküli.

Vagy majd egyszer megkérdezzük Heisenbergtől:-)

Előzmény: -verkli- (79680)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79734

Kicsit talán túlmisztifikáljuk ezt az idézetet. Érthető hogy miért izgalmas Heisenberg személye, de azért nem kell úgy tenni, mintha ez valami nagy releváció lenne. Ő is csak egy ember a maga véleményével. A szakmai munkája nagyságrendekkel fontosabb.

Előzmény: jablonka4 (79731)
jablonka4 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79733

"a tudás poharának nincs is alja"

 És ott az Isten!

 

Nekem nem:-)

Előzmény: Mustkeatly (79673)
Alapigazság Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79732

Kérdezhettél volna olyat, amire legalább egy értelmes gondolat jönne.....

Előzmény: Hy (79729)
jablonka4 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79731

Nemtom. Ez a poharas példa nem annyira szerencsés. Sejtem, mire akart utalni a neves kitalálója, magyaráztam is ez előbb, hogy egyéniek ezek a poharak....  de majd én valami jobbat kitalálok:-)

Előzmény: Törölt nick (79672)
Alapigazság Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79730

Leszűkítve ennyi mondatra van benne igazság. A vallás egy nagyon jól bevált szerszám az emberek

 

befolyásolására. Persze amióta valamicskét tudnak az okos emberek a világról azóta csak hazugság

 

de még mindig működik, csak be kell tiltani az evolúció tanítását és még sorolhatnám. Lehetne ezt

 

oldalakon keresztül fejtegetni, csak az a baj hogy leginkább az egyik vitázó oldal agyába jut el.

Előzmény: diamandula (79727)
Hy Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79729
Alapigazság Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79728

Semmi gond verklike, felőlem azt gondolsz a fórumon amit csak óhajtasz, de bárki is az aki feltalálta

 

azt az idézetet a tudás-poharas isten-megtalálásról az egy akkora barom, mint a világ össze hülyéje

 

nekifutásból. Sok sikert !! Bár ha lehiggadsz és tárgyilagos tudnál lenni, szivesen beszélgetek okos

 

emberekkel az " isten " megtalálásáról vagy ilyesmiről a témával kapcsolatban, csak egy kikötés van

 

legyen emberi értelme, tudjon gondolkodni. Tehát Heisenberg az életnek ezen a területén az idézete

 

fényében egy komplett idióta volt, ha életed végéig kopizol tőle Nóbel - díjas szövegeket is. Na persze

 

ha te egyetértesz vele, akkor nincs miről diskurálni.....

Előzmény: -verkli- (79726)
diamandula Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79727

Vallási kérdésekben nincs bizonyíték, illetve a hit magában a "bizonyíték".
Ha valaki azt hiszi, hogy van pokol (kisbetűvel!) annak van, nem kell vele törődni.
Aki azt hiszi, hogy az Isten nőnemű (ilyenről is hallottam) annak legyen nő!
A legtöbb szakállas öregnek képzeli.

A hívő ember természettudományos műveltségétől függ, hogy hogyan képzeli el az Istenét.

Olyan is van aki a természet törvényszerűségét tekinti Istennek.
A visszataszító számomra, amikor valaki azt akarja bemagyarázni, hogy az ő hite, az ő istene az egyedül igaz, és hogy én is azt higgyem, amit ő.

-verkli- Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79726

"Persz a maga szakterületén igencsak nagytudású volt, dehát az élet 1 - éb részén nem sikerült neki a világunkat helyesen megismerni. "

 

Ezt nem tudom honnan veszed. Az élete és az írásai azt bizonyítják, hogy az egyéb részeken is kitűnő volt. Lehúztad a vécén, mert Istenről mert nyilatkozni. Vegyél vissza a minősítésből.

 

Egyébként az istenképe nem a Biblia istene. Központi rend-nek nevezi az "istenét", és a szó pontosan tükrözi is a kép lényegét. A kereszténység istenképét pedig erkölcsöt és szeretetet diktáló gondolatnak tekintette, nem pedig egy létező Istennek.

 

Itt egy részlet az "A rész és az egész" c. könyvéből. Bepötyögtem, mert a neten nem találtam, csak  könyvespolcomon. Pauli kérdez, Heisenberg válaszol.

 

Hiszel a személyes Istenben? Jól tudom, milyen nehéz ezt a kérdést pontosan értelmezni, de nyilván te is érzed az általános tartalmát.

Hadd fogalmazzam át a kérdést! - mondtam-. Közelebb áll hozzám ez a megfogalmazás: megragadhatja-e valaki a dolgok lényegi rendjét, amely, úgy tetszik, minden kétséget kizáróan létezik; felfoghatja-e olyan közvetlenül, mint egy másik emberi lény lelkét? Szándékosan az oly nehezen értelmezhető "lélek" szót használtam, hogy elkerüljem a félreértést. Ha így teszed fel a kérdést, egyértelmű igennel válaszolok.

Előzmény: Alapigazság (79701)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79725

"Azt mégse mondhatom, ugye, hogy nincs semmi, amit letehetnék az asztalra." - miért ne? Ha egyszer igaz! Nagyon sok hívő van, aki képes ezt beismerni.

 

"Attól tartok, hogy Önöknek, akik nem tudják, hogy minden Isten, Isten bizonyítására magát Istent kellene odatenni, ami Önök szerint - több okból is - lehetetlen..."

Hát VALAMIT le kellene tenni Isten bizonyítására. Ha nem is Istent közvetlenül (bár az sem ártana), de legalább valami közvetett bizonyítékot. Arról nem mi tehetünk, hogy erre képtelenek vagytok. Arról meg pláne nem, ha esetleg ez lehetetlen is.

 

"miközben ugyanakkor - meglehetősen kishitű módon és stílusban - elvárják, hogy tegyem le Istent, mint bizonyítékot, az asztalra."

És ugyan miért ne várnánk el? Az a normális, ha az ember a kijelentéseit (meg általában az elképzeléseit) bizonyítani tudja valahogy. Önmaga és mások számára is. Abszurdum, hogy ne kérdőjelezzünk meg egy ilyen kijelentést, hogy ne várjunk el valamiféle bizonyítékot.

Előzmény: Törölt nick (79723)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79724

Megadtam a lehetőséget a bővebb kifejtésre, előbb úgy kérdeztem, nem éltél vele, aztán szűkítettem csak le igen/nemre, hogy neked egyszerűbb legyen. Semmit nem adtam a szádba, meg lehet válaszolni ezt a kérdést igennel és nemmel kielégítően, aztán esetleg még mindig bele lehet menni a részletekbe is.

 

De ha ennyire kifogásod van a kérdés ellen, akkor a három oldalnyi terelés helyett miért nem mondtad rögtön, hogy mi bajod van vele? Vagy miért nem mondod most? Mi bajod a kérdésemmel?

 

(A vádjaim pedig csak akkor lennének problémásak, ha nem lennének igazak, de sajnos azok.)

Előzmény: Törölt nick (79720)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79723

Azt mégse mondhatom, ugye, hogy nincs semmi, amit letehetnék az asztalra. Attól tartok, hogy Önöknek, akik nem tudják, hogy minden Isten, Isten bizonyítására magát Istent kellene odatenni, ami Önök szerint - több okból is - lehetetlen... miközben ugyanakkor - meglehetősen kishitű módon és stílusban - elvárják, hogy tegyem le Istent, mint bizonyítékot, az asztalra. 

 

Egy kis mezei liliom nem tenné meg? Nem volna elég?

 

Miért kérnek tőlem lehetetlent? 

Előzmény: Törölt nick (79718)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79722

 Aki nem tudja, milyen is az az istenhit, azt valóban félrevezették. Ön tudja, mi az, Kedves Darwini-isten?

Előzmény: Törölt nick (79710)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79721

Pilátus módszerei ezek az Ön alkalmazásában Kedves RELP.

Előzmény: Törölt nick (79720)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79720

Sőt, már ott tartunk, hogy az Ön által kettőre leszűkített válaszlehetőségek közül az egyiket Ön adná a számba. És ha nem fogadom el, és nem akarom azt mondani, amit hallani akar, akkor vérig van sértve és sértettségében személyeskedéssel és tekergéssel védekezik, ill vádol.

Előzmény: Törölt nick (79718)
joy Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79719

Úgy látom, akad aki a pohár fenekére nézett, és egyszerre látja SzPetit és Luciferit.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79718

Közvetve majdnem sikerült beismerned ugyan, aztán mégis ellentmondtál magadnak azzal, hogy azt állítottad van mit letenned az asztalra. Ezért kértelek, hogy válaszolj a kérdésemre, amit az egyszerűség kedvéért még igen/nem változatra is lerövidítettem a kedvedért. Te meg tekeregsz helyette, terelsz, ocsmány mód személyeskedsz és pofátlanul hazudozol.

Előzmény: Törölt nick (79711)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79717

Vagy mert mi akarunk találkozni. Ahogy találkoztunk is már, még a világ teremtése előtt.

Előzmény: pk1 (79712)
Gregor Samsa Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79716

"A végtelen térben számtalan világító gömb, amelyek mindegyike körül vagy tucatnyi kisebb megvilágított gömb forog, ezeket pedig dermedt, hideg kéreg vonja be, amelyen egy penészbevonat élő és megismerő lényeket hozott létre - ez az empirikus igazság, a valóság, a világ."

 

Arthur Schopenhauer

joy Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79715
Előzmény: Törölt nick (79709)
Gregor Samsa Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79714

Isten... ugyan már. Isten egy antropológiai igény, nem több. Egyszerre megejtően magasztos és szánalmas szurrogátum.

 

"A számtalan villódzó naprendszerbe szétporciózott Világmindenség egyik félreeső szegletében volt egyszer egy égitest, amelyen egy bizonyos okos állatok kitalálták a megismerést. Ez volt a legelbizakodottabb és leghazugabb pillanata a 'világtörténelemnek': de éppenséggel nem volt több egy pillanatnál. A természet néhány lélegzetvétele után megdermedt a bolygó, s az okos állatok egytől egyig elpusztultak. - Így szólhatna valamely mese, de kitalálója még ezzel a fabulával sem illusztrálhatná kellőképpen, milyen szánalmasnak, árnyékszerűnek és tünékenynek, mennyire céltalannak és nem szükségszerűnek mutatkozik a természet egészén belül az emberi intellektus. Örökkévalóságokon át nem létezett, és semmi sem fog történni, ha ismét szertefoszlik."

 

Friedrich Nietzsche

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79713

Még mielőtt kérdezett volna. Csak el kellett volna olvasni.

Előzmény: Törölt nick (79711)
pk1 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79712

"Valahol csak találkozniuk kell."

 

Miért is? Isten így akarta? :o)

Előzmény: Törölt nick (79704)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 79711

 Ön olyasmit kérdezett, amire már leírtam a választ.

Előzmény: Törölt nick (79709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!