Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Vajk márc. 2. Creative Commons License 280

-Elmondta a feleségének, akit később megcsalt.

-Lusta volt messzebb menni

-Saját néven tartotta, nem offshore cég nevén

Előzmény: informant (277)
Zoltán Takács febr. 19. Creative Commons License 279

Itt találtok magas fix hozamú eurós befektetéseket ha valakit érdekel: http://www.euroskamatok.hu/ 

Bindiii febr. 17. Creative Commons License 278

Ha évi kb 0,5% kamat megfelel, akkor érdemes lehet ott befektetésnek számlát nyitni :-)

Előzmény: si12311 (276)
informant febr. 17. Creative Commons License 277

Kizárólag edukációs céllal érdekel:

Hol rontotta el a Simon és ti hogy csináltátok volna? ;)

si12311 2013. szept. 21. Creative Commons License 276

Holland vagy francia bankokkal van valakinek tapasztalata?

Egyszeru betetszamla nyitasi feltetel erdekelne, ahol le lehet kotni kamatra a penzt.

Csak ne kelljen ott lakni.

jóleszaz 2013. júl. 29. Creative Commons License 275

Ok. Időközben már meg megoldottam :). 

Előzmény: Vajk (274)
Vajk 2013. júl. 28. Creative Commons License 274

Ha hiszed, ha nem: nem volt semmi élcelődés a beírásomban.

Előzmény: jóleszaz (273)
jóleszaz 2013. júl. 27. Creative Commons License 273

Köszönöm a szellemes élcelődést! A bizalmi dologgal a közvetítőkre gondoltam (és - természetesen - rád, ha már így magadra vetted).

Előzmény: Vajk (272)
Vajk 2013. júl. 27. Creative Commons License 272

Ha nem bízol meg senkiben, akkor magadnak kell utánajárnod a kérdésnek.

Előzmény: jóleszaz (271)
jóleszaz 2013. júl. 27. Creative Commons License 271

Tisztelt Fórumozók!

Gyakorlati tanácsot szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy Kanadában (dél-nyugati régió, British Columbia) melyik banknál lehet és érdemes online módon bankszámlát nyitni? CAD-ban vezetett megtakarítási és/vagy normál lakossági folyószámlára gondoltam, magánszemélyként, nem nyerészkedés céljából (a ktgekben / kamatokban rejlő potenciálok egyelőre másodlagosak). Kanadában mindenképpen szükség van a személyes megjelenésre? Nem szeretnék közvetítőt igénybe venni (nem igazán bízom meg senkiben).

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Vajk 2013. jún. 19. Creative Commons License 270

Akkor nem lehet bajod.

Előzmény: ravnagad (269)
ravnagad 2013. jún. 19. Creative Commons License 269

De ebből lehet bajom? Ez a pénz teljesen legális jövedelemből származó megtakarítás.

Előzmény: Vajk (268)
Vajk 2013. jún. 19. Creative Commons License 268

De igen jelentik, hacsak nincs szlovák lakcímed.

Ausztriában van (volt?) amolyan gyűjtőrendszerű jelentés, amikor egy számot kapott a magyar apeh, de nem volt részletezve kitől mennyi jött be.

Előzmény: ravnagad (267)
ravnagad 2013. jún. 19. Creative Commons License 267

Lehet hogy ostoba kérdés, de én már mindent el tudok képzelni:

Szóval ha nyitok Szlovákiában egy eurós számlát, ráutalok innen 10.000 eurót, majd később is időnként valamennyit, akkor nem kell attól tartanom, hogy a navnak jelentik a kamatokat? Nem származhat később ebből valami hátrányom? A pénzem teljesen legális, adózott jövedelem. 

informant 2013. ápr. 22. Creative Commons License 266

Én a lengyeleknél akartam (Nordea), de min. a lengyel követségig el kellett volna menni, csak azért nem volt kedvem Bp-re elmenni, időpontot kérni (esetleg fizetni?) stb.

Jó ez a lengyel Nordea egy eurószámlához? Mit erdemes róluk tudni? Az angol honlapjukon nem sok infó van.

Hogy szúrtad ki pont ezt a kettőt az 1000 lehetőség közül? (Német Sparkasse, lengyel Nordea.)

A Sparkassénál a német SMS helyett működik a papír kódkártya is?

Lübeck mellett esetleg találtál más városban is teljesen ingyenes Sparkasse számlát? Most nem száll oda a Ryaniar! :D

Előzmény: leveling (149)
lindy1986 2013. márc. 22. Creative Commons License 264

Isztambullal kapcsolatos:

https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_eINAIvXPj7VDnx3

Köszönöm, ha válaszoltok!

neménmondtam 2013. márc. 21. Creative Commons License 263

Bankszámlanyitás Szerbiában: http://kiszamolo.hu/bankszamlanyitas-es-62-os-euros-kamat-szerbiaban/

Ingyenes, nem jelentik a magyar adóhivatalnak, 6,2% eurós kamat az OTP leánybankjában.

Törölt nick 2013. márc. 21. Creative Commons License 262

Szlovakiaban a hatarhoz kozel allitolag lehet magyar papirokkal, de tapasztalatom szerint "fejlettebb" orszagokban nem lehet csak ugy szamlat nyitni.

Előzmény: Szundi02 (261)
Szundi02 2013. márc. 21. Creative Commons License 261

Sziasztok!

Ausztriában szerettem volna bankszámlát nyitni, de a Raiffeisennél nem sikerült, ugyanis azt mondták, hogy a nyitáshoz vagy osztrák munkahely szükséges, vagy osztrák állandó lakcím, telefon és osztrák rendszámú autó. A segítségeteket szeretném kérni, hogy akkor ez most hogy is van, mert máshol meg azt hallom, hogy az EU-n belül szabadon lehet bankszámlát nyitni.

Sönc 2013. márc. 20. Creative Commons License 260

Köszönöm a segítséget!

nyman 2013. márc. 17. Creative Commons License 259

ja bocs. a ket link ugyanaz

Előzmény: nyman (258)
nyman 2013. márc. 17. Creative Commons License 258

OFF

vedd elo mondjuk az elmult fel evi szamlakivonataidat es szamold vegig a dolgokat pl. a

http://bankvaltas.hu/ vagy a http://www.biztositas.hu/bankszamlavaltas/kalkulator.html oldalakon.

Pecsen azert van boven valasztek. 

De tenyleg az otp-t nehez uberelni koltsegekben, ha utalasokrol, kp felvetelrol van szo.

ON

Ha mas kulfoldi bankszamla, az is tartogathat meglepeteseket. http://index.hu/gazdasag/2013/03/17/ciprus/

Cipruson eleg sok offshore penz is landolt.

Előzmény: Sönc (257)
Sönc 2013. márc. 5. Creative Commons License 257

Alapvetően,utaláshoz használom,pénz mozgás(ki-be) viszonylag sok van tehát tranzakció költésg is. Csak mondjuk pl OTP-nél ez igen komoly összeg,főleg,hogy most jött meg az új kártáym és anélkül hogy előre jelezték volna csak az aktiválás került 2000 Ft-ba.Ezzel nincs is gond csak jelezzék előre...Szóval legfőképp ezért szeretnék váltani,meg olyasmit keresnék ami külföldön is elérhető. Tekintve,hogy Pécsen élek itt talán az Unicredit bank van ami talán jobb.Arról van esetleg valakinek tapasztalata? Előre is köszönöm!

tangerine 2013. márc. 2. Creative Commons License 256

+Az OTP-hez képest bármi jobb. :)

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick 2013. márc. 1. Creative Commons License 255

Persze h nem :)

En csak annyit irtam hogy az emlitett bankoknal (+ Unicredit talan), az emberek joresze biztos talal megfelelo szamlat maganak.

Előzmény: Vajk (254)
Vajk 2013. márc. 1. Creative Commons License 254

Akkor nem vagy jó tanácsadó, hiszen azt sem tudod mire kell neki a bankszámla. HA csak a fizetése megy rá más számla jó, mintha sokat utalna. Ha vidéken él és nemnagyon használja a kártyáját, mert kevesebb elfogadó hely van és többször használja vásárlás helyett az ATM-et, akkor is más kell.

Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick 2013. márc. 1. Creative Commons License 253

Barmelyiket. Nagyjabol a K&H, Erste, Rafazom triot szoktam javasolni.

Előzmény: Vajk (252)
Vajk 2013. márc. 1. Creative Commons License 252

Attól függ mire kell, mit használsz a banki termékek közül.

Előzmény: Sönc (251)
Sönc 2013. febr. 28. Creative Commons License 251

Sziasztok!

Tudom,hogy valószínűleg én vagyok a 78000. ember aki ezt kérdezi,de szeretném megkérdezni,hogy Ti melyik itthoni bankot ajánlatnátok? Jelen pillanatban OTP-s vagyok de,inkább nem mutatnám be őket....Szeretnék normális bankra váltani.Érdekelne esetleg Magyaroroszágon jól működő külföldi bank is. 

Előre is köszönöm a segítséget!

Vajk 2013. jan. 16. Creative Commons License 250

De.

Meg aztán a svájciak arról híresek, hogy egy lézerjaninak kiadják ezeket az adatokat:)

Előzmény: nyman (249)