Keresés

Részletes keresés

daruagnes Creative Commons License 2022.04.01 0 0 983

Sziasztok!

Megörököltem egy 4540-es lézer gravírozót. Semmit nem konyítok hozzá, de szívesen megtanulnám a gravírozás fortélyait. Tudnátok segíteni merre induljak el? Vannak esetleg workshopok, vagy tanfolyamok amik elindíthatnak?

ROzl Creative Commons License 2021.02.10 0 0 981

Sziasztok!

Lézergravírozót keresek Pécel, Gyömrő, Maglód környéken! Hosszabb távú közös projektre!

Anyag: nemesacél

Lovry Creative Commons License 2020.11.18 0 0 980

Szia! Nekünk van egy kék lézer masinank, amitol szívesen megvolnánk. Ahogy Te is írtad, megrendeltuk, de nekünk nem jött be. Amúgy tökéletesen teszi a dolgát és kifejezetten igenyes kivitel. A pontos típusát nem tudom, de bemásolom a műszaki lapját. 
80 ezer Ft körül tartjuk, de ha komoly érdeklődő van, akkor meg fogunk tudni egyezni. Érdeklődés esetén kepet is kuldok.

 

Specification:
Product Name: Laser Engraver
Model: J3
Size: 42x45x16cm/16.53’’x17.71’’x6.29’’
Color: White
Material: Aluminum Alloy + ABS(Acrylonitrile Butadiene Styrene) Plastic
Power: 3W/7W
Carving area: 15.5x17.5cm/6.10’’x6.88’’
Voltage:
3W: 12V 5A
7W: 12V 7A
Can be carved: wood, paper, plastic, leather, bamboo, bone teeth, painted metal surface , etc
Can Not be carved: metal, ceramics, glass, stone, etc
Transparent and reflective things can not be carved directly, you can use a black whiteboard pen to paint the engraving area, then carving, erase it after finish carving.

Előzmény: Lamerka (979)
Lamerka Creative Commons License 2020.06.16 0 0 979

Üdv.

 

Keresek megvételre ésszerű árak között  (természetesen kína diktál új árával) lézer vágó/gravírozó gépet, ha meguntad/nem jött be keress meg egy tipussal és árral.

Hibátlan működő gép érdekel csak !

Allen_FLUX Creative Commons License 2019.10.21 0 0 978

[beamo | A világ legkisebb lézervágója elérhető a Kickstarter-en! ]
Oldalhivatkozás: http://kck.st/2Mlsdks
Üdvözlet mindenkinek, mi vagyunk a FLUX Inc., egy olyan technológiai induló vállalkozás, amely a 3D nyomtatót és lézervágót készíti az alkotók számára.
Készítjük a világ legkisebb CO2 lézervágóját "beamo" -ra, és MOST indítottuk a Kickstarter-en!
A 30 W CO2 lézerrel felszerelt beamo 5 mm-es fa, akril, bőr, karton, szövet, bambusz és gumi átvágására képes. A közönséges anyagokon kívül a beamo gravírozhat rozsdamentes acélokat, fém anódokat, üveg és kő is.
A beamo erős moduláris felépítésű, mint például autofókusz, forgó és hibrid lézer.
Kompakt, mindössze négy betűméretű papírlap és mindössze 22 kg (48,5 lb) papírnyomással!
Most cselekedjen a korlátozott korai madárjutalmakért, és akár 650 dollárt takarítson meg! http://kck.st/2Mlsdks

Allen_FLUX Creative Commons License 2019.10.08 0 0 977

Nyerd meg a világ legkisebb CO2 lézervágóját!

 

Üdvözlet, FLUX vagyunk, egy tajvani lézervágókat gyártó cég. Legújabb termékünk hamarosan megjelenik a Kickstarter-en. Szeretnénk ezt az eseményt egy ajándékversenyen megünnepelni, amely lehetőséget kínál Önnek egy ingyenes CO2 lézervágó nyerésére!

 

https://pse.is/HMPC8

 

Minél többet teljesít, annál valószínűbb, hogy megnyer!

 

jordan2843 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 976

Üdv!!!

 

Nemrég vásároltunk egy 2015ös gyártású co2 lézergépet (alphalaser6040) szeretnék segítséget kérni szoftver téren, mert egyetlen szoftvert találtunk amivel kommunikál a gép, de ez szerkesztéshez elég gagyinak tűnik. 

Szeretnénk fotókat gravírozni rétegelt lemezbe, ha valaki ebben is tudna adni tanácsot akár fizetnék is neki mert van h 6szor engedünk le egy képet mire elfogadható minőségű lesz

Előre is köszönöm a választ!

Ivett1981 Creative Commons License 2019.07.23 0 0 975

Sziasztok! K 40-es lézervágóval szeretnék dolgozni, milyen programot érdemes letelepíteni, ami ingyenes is? köszönöm

Soká Creative Commons License 2019.03.11 0 0 974

Minél keményebb fára. Persze kérdés, hogy mit és mekkorában szeretnél. Mert mondjuk a középkori szent szobrokat leginkább hársfából faragták (az kellően puha) a kisebb tárgyakat mondjuk körtefából, a legkisebbeket meg különféle szívós cserjékből, egzótákból. A keményfával nehezebben de részletgazdagabb módon tudsz dolgozni a puhával haladósabb de rusztikusabb módon.

Előzmény: papadzso (973)
papadzso Creative Commons License 2019.03.10 0 0 973

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy egy kézi dremel gravírozóval milyen fára érdemes gravírozni puha vagy kemény fa.

zsolt kis100 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 972

Hello,

 

Segítséget szeretnék kérni, van egy ilyen lézergravírozóm, https://hardverapro.hu/apro/k40_kh-2030_40w_co2_lezergraviro..

van hozzá a gyári és azon kívül egy F=38,1 mm es és egy F=25,4 mm es lencsém, próbáltam már minddel vágni plexit, viszont ha 5 mm es plexit vágok akkor elég ferde lesz a vágás, esetleg másik lencse kellene hozzá?

Segítséget előre is köszönöm.

Zsolt 1808 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 971

Szia ! Sikeült beállítani a gépet ? Én is ebben a cipőben járok ! 06209233207 tudnál segíteni ? 

Előzmény: kuyarashi (962)
piltdownman1 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 970

A EleksCam G code generátor nem kompatibilis az Aurdinoban realizált sw-vel.
FreeUsbAnalyser-rel megnéztem, mi megy az Aurdinos panelre.
A vízszintes mozgatáshoz tartozó G kód sorozat (10 lépés balra, ez a szokásos)
F1000 G91 G01 X10 G90
Ez látszik is a EleksCam kommunikációs ablakában.
Ha a karakter sorozatot a „send”’ ablakból küldöm ki, az nem mozgatja a motort, mivel a helyes
működésnél az alábbi kerül az USB portra:
F1000 G91
G0 X10
G90
azaz néhány G kód között CR (h’0d’) van.
A EleksCam által generált G kód leküldésénél számtalan „modal group violation”
hiba. van.

Ezt pl. jól rajzolja.



https://www.google.hu/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2F665o92rU62g%2Fmaxresdefault.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D665o92rU62g&docid=RtgXSCBb4IOQSM&tbnid=M1zvPprK_Ji7MM%3A&vet=10ahUKEwj57OHk3_3fAhUKoRQKHReUAFUQMwg8KAAwAA..i&w=1280&h=720&client=opera&bih=664&biw=1024&q=g%20code%20sample&ved=0ahUKEwj57OHk3_3fAhUKoRQKHReUAFUQMwg8KAAwAA&iact=mrc&uact=8

Amit tehetsz.
1. Eladod nekem a mechanikát.J
2. Utána kell járni, hogy nincs-e más Aurdinos sw, a frissítés az EleksCam-mal megcsinálható.
3. Egy G kód generátort és egy másik usb-s letöltő keresése.
4. Amit én fogok csinálni, ha ezeket nem sikerül két nap alatt megcsinálnom, egy xp-s LPT-vel
rendelkező ThinkPad-re felrakom a Math3-at, az Aurdinot kikapom a foglalatból és bekötök
néhány drótot.

 

 

Előzmény: btomy61 (968)
Renaultmánia Creative Commons License 2019.01.19 0 0 969

Szia. Annyit tudok tanácsolni mérd ki a tápegységet vagy cserélj fejet rajta. Az amit te 3w gondolsz jó ha 1.6w. Nekem is hasonló van mármint modul. Mert ha soros porton keresztül menne a kommunikáció akkor megoldható lenne a mach3 programmal a gravírozás. És mellé még egy g kod generátor. 
Az új fejhez jó tanács. Maximum 80% üzemeltesd. Nem melegszik túl. Ha vágni akarsz vele tegyél rá kompresszort . Hogy a felesleges anyagot kifújja a vágástérből. 

Előzmény: btomy61 (968)
btomy61 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 968

Szervusztok!

 

Tavaly vettem egy 3000 mW-os lézergravírozót, ami rövidesen el is pusztult. Augusztusban írtam is ide (961. bejegyzés), de senki nem reagált rá :(
Segítség és a javítási ismeretek híján szeretnék javaslatot kérni tőletek, hogy mit kezdjek a gép földi maradványaival? Mert gyakorlatilag minden működik rajta a lézerfej kivételével...

reischig Creative Commons License 2019.01.05 0 0 967

 

Sziasztok!

 

Használtan vásárolt lézer vágó gépet szeretnénk beüzemelni,
ehhez keresek szakembert.

 

Pár fotó a gépről:
https://photos.app.goo.gl/RLuu5rjeVrwkXhAh9

 

reischig (a) gmail.com címen várom a jelentkezést.

 

köszönöm
Reischig Ferenc

 

Renaultmánia Creative Commons License 2018.12.09 0 0 966

Bocsi a képek lemaradtak. 


Renaultmánia Creative Commons License 2018.12.09 0 0 965

Üdv. Van egy lézer graviozó gépen. Elvileg 2w. De ezt erős túlzásnak tartom. Sajnos 2 perces üzemidő után beadta a lelkét és teljesen sötét lett. Tipikus led túlhajtás. Van valakinek tapasztalata hogyan lehetne egy ténylegesen 2w teljesítményű led modult beleépíteni a helyére? 

kezdő67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 964

Az előbbi hozzászólásomból kimaradt az e-mail.( turicsaba67@gmail.com)

kezdő67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 963

Szia Kuyarashi

 

Kezdő vagyok a lézeres gravirozásban, látom hogy egy K40 -es géped van. Tudnál-e véleményt mondani az ilyen és hasonló gépekről? Milyet lenne érdemes vásárolni. Amennyiben felvehetem veled a kapcsolatot,kérlek ezt jelezd felém az alábbi e-mail cimen, ahol megadhatsz egy telefonszámot, s ha nem zavar felhivlak.

Amugy a többi fórumozótól is szivesen veszek információt. Köszönöm

Előzmény: kuyarashi (962)
kuyarashi Creative Commons License 2018.09.26 0 0 962

Sziasztok!

 

A kérdésem, hogy a bélyegzőkészítésnek mi a trükkje. K40-es (KH-3020) géppel próbálkozom, jellemzően egyetlen menetben, 100 mm/s sebességgel és 12-15 mA teljesítménnyel bélyegzőt csinálni, de nem az igazi. Ha a tárgytávolsággal (fókusszal) játszok, akkor vagy nem elég mély a nyomat, vagy megcsipkedi' a lézer a betűk felszínét, ezáltal elrontva a kontúrt, nincs igazi aranyközépút. 20-as betűméretig szerintem nagyon jó az eredmény, de amint leveszem 9 pt-re és lecsökken a szárvastagság, előjön a probléma.

Természetesen próbáltam több menetben, más beállításokkal, de már nagyon elvesztem benne. Próbáltam vízzel átitatott zsírpapírral befedni a gumilapot és így meggravírozni, de ez sem vált be (Youtube-on láttam). Egy "hozzáértő" szerint a bélyegzőkészítés feltétele a légbefújás a fejnél (ami az én gépemen nincs), de ott a fenti link -és még számos másik-, ami nem igazolja szavait. Simán, egy menetben, feltehetően ugyanabba a 2.3 mm vastag, szürke kaucsuk alapú gumiba gravíroznak ezzel a géppel.

A fényutat beállítottam, mert volt eltérés, most már szerintem rendben van, bélyegzőzni viszont még mindig nem tudok. A gravírozónak egyébként van egy hibája; a vízszintes vonalak hullámosak. Erre is szeretnék megoldást találni (ha minden igaz, az egyik csapágyas görgőt kell cserélnem), de szerintem nem ez akadályoz a gumi gravírozásában, mert próbáltam függőlegesen is (plusz az asztal több pontján is), de egyik sem volt az igazi, tehát más lehet az ok.

 

Segítségeteket előre köszönöm.

btomy61 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 961

Szervusztok!

 

Technikai segítségre lenne szükségem. Vettem egy 3000 mW-os lézergravírozót, de nem boldogulok vele. Az Elekscam-ot javasolták hozzá, feltettem, drivert installáltam. A Control panel irány gombjaival tudom mozgatni a fejet, a lézert be lehet kapcsolni gombbal. De ez az összes, amit tud.

Ha behívok egy képet és a Generate gombra kattintok, akkor kéne előállítania a gcode-ot? Mert ilyet nem csinál :(

A start gomb használatával bekapcsolja a lézert, a gombok alatt megjelenik egy zöld (státusz?) csík, amin megy fel a %, a rajzon a szürke csíkozás átváltozik lassan zöldre, de a fej nem mozdul. 

Videókon úgy láttam, hogy a Preview gombbal körbe kéne rajzolnia a kép keretét, de ezt sem teszi.

Csak trükközéssel tudtam némi működésre bírni. Gombbal bekapcsoltam a lézert és egy letöltött gcode fájlt töltöttem be, így kirajzolja a képet, de ez nem megoldás.

Tippe(ke)t kérnék Tőletek, hogy mit hagytam ki, illetve mit rontottam el?!?

 

A laptopon 64 bites Win 8.1 van, 8GB rammal

 

 

Erdős István Creative Commons License 2018.08.02 -1 0 960

Van egy cég ahonnan rendelni szoktam gravírozott termékeket, a BudapestBélyegző.

A weboldaluk:  www.budapestbelyegzo.hu 
Mivel nagyon olcsón dolgoznak, kérdezd meg mi a titkuk. :) 

recefyce Creative Commons License 2018.07.31 0 0 959

Üdv Mindenkinek!

A tapasztaltabbak felé fordulnék kérdésemmel.

Mi az az árkategória ( de ha konkrét gépeket ajánlotok, az még jobb...), amit minimálisan érdemes lenne megvenni egy lézergravírozással foglalkozó vállalkozáshoz?

Céges ajándéktárgyak és bélyegzők gravírozásáról lenne szó.

atti456 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 958

Jó napot. A nevem Tóth András. Az oldalon láttam hogy lézergravírozó gépet keres. Milyen árkategóriában gondolkozik?

Lenne egy eladó K40-es gépem sok fejlesztéssel, átalakítással.

emelhető asztallal, levegő befújó rendszerrel, mérhető teljesítmény állítási lehetőséggel, led világítással, jobb minőségű fejjel és tükörrel, lézeres pointerrel stb.
A gép megkímélt állapotban van. Egy nagyobb gép építése miatt vált feleslegessé.
Speciális munkák végzésére használtam
Rétegelt lemezt még az 5 mm-est s egy menetben képes átvágni

40 Watt teljesítményű.

Amennyiben érdekli kérem válaszoljon az andras.a.toth@gmail.com címre. Köszönöm

Előzmény: Gucci40 (955)
Ali-bá Creative Commons License 2018.05.24 0 0 957

    Vettem egy ilyet: electric engraver kit eng003

Előzmény: Ali-bá (956)
Ali-bá Creative Commons License 2018.04.22 0 0 956

Színes aluminium lemezcsíkba szeretnék növényneveket gravirozni. Milyen (olcsó) masinát vegyek?

Gucci40 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 955

Sziasztok!

Lézer gravírozni szeretnék.Kézműves vagyok, és olyan gépre lenne szükségem, ami számítógéppel kapcsolható.Tudnék vele fára, és egyéb anyagokra dolgozni.pl.fakanálra is, ami nem sík felületű.Üvegre, fémre. Fotót is.Mit ajánlanátok, és hol nézzek szét?Köszönöm

rabi75 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 954

Sziasztok . Van itt valaki aki tud ....vagy ismer olyant aki autómata óra rotorjára tud gravírozni ? 

Ugyanis szerkezet csere miatt az eredeti rotor nem átrakható .

balibal66 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 953

Üdv ügyeskedő kollégák !

Találtam mindenféle gravírozó gépet, flexibilis szárat, fejeket, tartozékokat ezen az oldalon.

Szinte minden van. Mi a vélemény az extol cuccokról ?

http://muhelynet.hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!