Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Egy_nick 5 napja Creative Commons License 2890

Most egy újabb fejlemény:

http://kereszteny.mandiner.hu/cikk/20141014_vatikan_ossztuz_alatt_a_homoszexualitast_is_ertekelo_jelentes

Ebben pedig egy újabb szemfényvesztés:

"Erdő a kérdésekre azzal reagált: Fortét kérdezzék, hogy miként kell értelmezni a szöveget."

Ezeknek a szélhámosoknak kötelezővé kéne tenni, hogy 5 évet töltsenek el matematikát tanulva, és akkor nem lehetnének olyan baromságok, hogy egy friss szöveget direkt homályosan írnak, és a friss szöveget is értelmezni kell. Idióták ezek mind!!! Egyszerűen valóban megértek a kivégzésre, megérettek Armageddon napjára. És sajnálni sem tudom őket. Nem elég hogy a héber szöveget le kell fordítani, és a fordítás során is többértelműségek léphetnek fel, nem elég, hogy a fordítás lényegében egyfajta értelmezés, de ha már egy frissen megírt szöveget is úgy írnak, hogy többféleképpen lehessen értelmezni, akkor ezek egyszerűen csalók!!!

Előzmény: Egy_nick (2889)
Egy_nick okt. 10. Creative Commons License 2889

Még mindig mennek a figyelmeztetések, és most a legutolsó valóban érdekes és logika is van benne:

http://www.masodikeljovetel.hu/hamarosan-tanui-lesztek-a-globalis-vedooltasnak-amelyrol-2010-ben-beszeltem-nektek/

Amúgy én is arra gondoltam (még mielőtt ezt olvastam volna), hogy ez a nagy ebola-járvány csak annak lesz a jó apropója, hogy beolthassák az embereket valami speciális lőrével, ami valószínűleg jó lesz az ebolára, de valami másra is hatása lesz. Egyenlőre - azt mondják, nincs ilyen védelem az ebola ellen. De minden változhat. Ma még nincs, holnap meg bejelenthetik, hogy megtalálták.

Az is figyelemre méltó, hogy sok olvtárs vélekedésével ellentétben (akik szerint már ez a "x" perces nagyfigyelmeztetés lekerült a slágerlistáról) mégiscsak egy ilyen jelenség van jövendölve. Amúgy emberileg tényleg úgy néz ki, hogy ennyire közel még sohasem voltunk egy háborúhoz, vagy egy civilizációs összeomláshoz. Úgyhogy mindezeket figyelembe véve nem nulla a valószínűsége annak, hogy a dolgok úgy fognak történni, ahogy ezekben a figyelmeztetésekben le van írva. Bárki is írta ezeket a figyelmeztetéseket, nem lehet messze az igazságtól. Hasonló dolog lehet ez, mint a "Cion bölcseinek jegyzőkönyve". Ezt sem a zsidók írták, hanem a cári titkosrendőrség, de mégis olyan jól megírták, és annyira átlátták a szabadkőművesek filozófiáját, hogy akaratlanul is megjósolták az eseményeket, amik tényleg be is teljesültek.

Rozálka 2 szept. 24. Creative Commons License 2888

Pedig már sokat változott 4 évvel ezelőtti önmagához képest. :))

Akkor láttad volna! :)))

Előzmény: PALAS (2884)
Rozálka 2 szept. 24. Creative Commons License 2887

>>>és XXIII. János miért került középpontba annak oka van.<<<

Mindennek oka van és mindent Isten irányít a legapróbb részletekig. Még a sátán is neki dolgozik a démonjaival együtt. Az, hogy így áll az egyház, az is Isten akarata. Ő engedte meg, hogy így álljon.  Neki teljes felügyelete van minden felett!  

Az, hogy én most meglátok egy okot? Nem nagy ügy, legfeljebb rácsodálkozok, hogy Uram köszönöm, hogy megmutattál nekem valamit a Te munkádból. A történelmet, az egyház történelmét mind, mind Isten irányította. Bármilyen sötét is a történelme.

Ő görbén ír egyenesen. (amit mi görbének látunk az Nála egyenes)

Előzmény: PALAS (2885)
PALAS szept. 24. Creative Commons License 2886

Neked is tudnod kell Jánosnak nem ez volt a legfontosabb feladata, de minek is szócsatázni veled teljesen felesleges.

Előzmény: frontapostol (2883)
PALAS szept. 24. Creative Commons License 2885

Ki igaz egyedül az Isten. Mi emberek tele vagyunk tökéletlenséggel. Még az oly jó II. János Pál is követett el hibákat. Mózes és Dávid is rendesen égett az Úr előtt.

Az hogy átlépett azon, hogy volt-e csoda nem én találtam ki. A szenté avatáskor mondták szakavatottak.

Én nem mocskolok senki, ha valaki szélsőséges az te vagy. Hol az egyik végletben élsz hol a másikban és osztasz mindenkit. Nem én másoltam ide üzeneteket és XXIII. János miért került középpontba annak oka van.

Előzmény: frontapostol (2882)
PALAS szept. 24. Creative Commons License 2884

Azt hittem kihalt ez a topik. Látom te nem változol nem kell ugyanazt végigcsinálni lelkileg előre lép az ember!

Előzmény: frontapostol (2881)
frontapostol aug. 13. Creative Commons License 2883

Furcsán gondolkozol az áldozathozatalról, az apostolok azért Jánost kivéve mind vértanúk lettek

Hogy te miként gondolkozol már elszóltad:-)

Az apostolokat megölték Jézus nevéért és nem önmagukat ostorozták, hogy testüket szándékosan gyötörjék.

Jánost is megakarták ölni, nem is egyszer, de az Úr mindig kimentette, hiszen még feladata volt: a Jelenések könyvének megírása.

Előzmény: PALAS (2879)
frontapostol aug. 13. Creative Commons License 2882

XXIII. Jánosnak a csoda hiányzott az avatáshoz

Lám hevességed hevében már a figyisek által is igaznak mondott pápát is mocskolod a jelenlegivel együtt.

Így bukik ki a szög a zsákból:-) Így látszik ki a farkasláb a báránybőr alól:-)

XXIII. pápának több igazolt közbenjárása is van.

Akinek még nincs az az élő Benedek:-)

Előzmény: PALAS (2878)
frontapostol aug. 12. Creative Commons License 2881

Lehet, hogy akkor túlestél, de éppen ideje lenne felújítanod - ha akkor segített a hitéletedben.

Előzmény: PALAS (2876)
frontapostol aug. 12. Creative Commons License 2880

Adjunk hálát az Úrnak, hogy nem voltál ott és senki nem is reklámozza az ott elhangzott tévtanokat.

Előzmény: zumzum44 (2873)
PALAS júl. 18. Creative Commons License 2879

Furcsán gondolkozol az áldozathozatalról, az apostolok azért Jánost kivéve mind vértanúk lettek. Jézus mikor az apostolokkal volt persze, hogy nem ez történt, de ez nem mindenkinek természetes.

Előzmény: frontapostol (2865)
PALAS júl. 18. Creative Commons License 2878

A pápa mindent megtehet ezzel vissza is élhet. Persze akkor rajta fogják számon kérni. A keresztes háborúkban volt pápa, ki előre felmentette a lovagokat a gyilkosság alól, de valakinél megáll.

Ferenc pedig most a szentté avatásnál figyelmen kívül hagyott egy fontos dolgot.

Csodát kell hitelesíteni az avatottal kapcsolatban. XXIII. Jánosnak a csoda hiányzott az avatáshoz Ferenc ezen átlépett, de megteheti igazán senkit nem zavar, pedig semmi nem történik ok nélkül.

Előzmény: Egy_nick (2859)
PALAS júl. 18. Creative Commons License 2877

Mit tudsz te az engesztelésről? Valaki örömmel imádkozik. Tér, idő megszűnnek másodlagossá válnak földi dolgok. Már mondtam valaki évekig semmi más ételt nem vett magához az Oltáriszentségen kívül. Voltak akik évekig nem aludtak.

Én is voltam úgy kegyhelyen, hogy semmit nem ettünk estefelé jutott eszünkbe enni kéne, de éhesek akkor sem voltunk.

Te katolicizmusban élsz és minden, ami izmussal végződik hát nem az igazi. persze a protestantizmus, nacionalizmus, sovinizmus, szocializmus van belőlük elég.

Előzmény: frontapostol (2858)
PALAS júl. 18. Creative Commons License 2876

De rég nem voltam már, a Jóisten jól próbára tesz az egész családomat.

Pió atya nem olyan volt ahogy te bemutatod, de nem baj egyszer úgy is minden helyre kerül. Én az erdőben töltött éjszakán már 1996-ban túlestem.

Előzmény: frontapostol (2857)
Egy_nick júl. 2. Creative Commons License 2875

Kimaradt a video:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZZ5AWVMtxc

Előzmény: Egy_nick (2874)
Egy_nick júl. 2. Creative Commons License 2874

Ez is egy "jó" video. "E világ fejedelme" aki a világosság angyalának álcázza magát, már kénytelen olyan magas fokon utánozni az igazságot, hogy csaknem eléri a tökéletes igazságot. Persze tökéletesen elérni soha nem fogja. Az eltérések egyre kisebbek, bár egyformán mérgezőek. E világ istene alulról konvergál az igazsághoz (ezért minden értéke negatív), ugyanakkor JHVH fölülről konvergál (ezért minden értéke pozitív).

zumzum44 jún. 30. Creative Commons License 2873

Volt valaki a június 27.-én a Szemináriumon amit szerveztek a masodikeljövetel oldalon?  Sajna nem tudtam menni, pedig szerettem volna hallani és látni az előadást, és magát a Küldöttet. Ha van infó írjatok légysz ... köszi

lausdeo máj. 31. Creative Commons License 2872
Előzmény: lausdeo (2871)
lausdeo máj. 31. Creative Commons License 2871

sőt...

és mégsőtebb...

Előzmény: _vunaros (2870)
_vunaros máj. 31. Creative Commons License 2870

Ettől van még érdekesebb is:

Előzmény: Egy_nick (2869)
Egy_nick máj. 27. Creative Commons License 2869
jablonka4 máj. 25. Creative Commons License 2868

A katolicizmusnak most is színes-szélesvásznú szerzői palettája van.

Vannak szép számmal lefebvristák is.

De olvass el egy Hans Küng könyvet is, hátha az is meghat. Bár az az ellenpólus.

GP2-t olvastál már?  Lehet, hogy az is nagyon tetszene.

Egy a lényeg: nem szabad eleve gyanúsnak tartani semmit és senkit!

Előzmény: Egy_nick (2864)
jablonka4 máj. 25. Creative Commons License 2867

Elég konteó!:-)

"Minden elő van készítve újabb 2000 évre"

Kit érdekel? Az idei évre legyen előkészítve, az a tuti!

Előzmény: Egy_nick (2862)
erdeimanofej máj. 25. Creative Commons License 2866

Olvastam már párszor.

De mindegy, annyira nem izgat ez a sanyargatós téma.

Csak olvastam, hogy régen a katolikus egyház a test gyötrését nem tartotta sátáni ötletnek, a szerzetesek közt szokás volt a mindenféle ciliciumok viselése, meg az önkorbácsolás is, sőt, megkérték egymást is korbácsolásra... mikor változott ekkorát a dolog megítélése, hogy most meg már sátáni?

Előzmény: frontapostol (2865)
frontapostol máj. 22. Creative Commons License 2865

Akkor csapkodnod kellene magad korbáccsal?

Jézus nem tette, de az apostolai se térdeltek kukoricára és nem is gondolták, hogy ez által szebb színben tűnnének fel Isten szemében.

Nézzük ezt az Igét értelmi fordításban a szövegkörnyezetével együtt:

1Kor 9:22A gyöngék közt gyönge lettem, hogy megnyerjem a gyöngéket. Mindenkinek mindene lettem, hogy mindenkit üdvözítsek. 23Mindezt az evangéliumért teszem, hogy nekem is részem legyen benne. 24Nem tudjátok, hogy a pályán küzdők mind futnak ugyan, de a díjat csak egy nyeri el? Úgy fussatok, hogy elnyerjétek! 25A versenyzők valamennyien megtartóztató életet élnek, minden tekintetben. Ők hervadó koszorúért, mi pedig hervadhatatlanért. 26Én is futok, de nem céltalanul, az ökölvívásban nem a levegőt csapkodom, hanem megzabolázom, 27és rabságba vetem testemet, hogy míg másokat tanítok, magam méltatlanná ne váljak. Intő példák az Ószövetségből.

Rabságba veti testét vagyis nem a testi vágyaknak él (pl. paráznaság helyett papi nőtlenség). Ez a tiszta életről és nem a test gyötréséről szól.

Olvasd el az egész fejezetet!

Előzmény: erdeimanofej (2860)
Egy_nick máj. 21. Creative Commons License 2864

Elhiszem hogy nem érted. Pár éve még én sem értettem volna saját magam. Jó pár éve a Déli pályaudvartól nem messze lévő Menedék könyvüzletben megláttam egy érdekesnek látszó könyvet, Marcel Lefebvre: Nyilt levél a tanácstalan katolikusokhoz c. könyvet, és megvettem - pedig nem vagyok katolikus. Teljesen véletlenül megvettem, mert jó címe volt. Aztán elolvastam és megkedveltem az írót (mert igaz, hogy nagyon sok dologban vitatom a nézetét), de egy becsületes embernek tartom, aki igyekszik elvileg (gondolatilag) következetesnek lenni. És ez nagyszerű dolog, mert ebben az elvtelen és logikátlan, feje tetejére állított világban még az is tiszteletre méltó, aki elvszerűen és következetesen véd egy olyan nézetet, mellyel (én, személy szerint) nem értek egyet. Pont ellentéte azoknak, akik rafinált több értelmű megfogalmazásokat gyártanak, olyanokat, melyek napjainkban MINDENT jellemeznek. Ellentéte az olyan rafinált, sima, magyarázatoknak, melyek nekem messziről gyanúsak (bár konkrét ellenvéleményt nem mindig tudok megfogalmazni).

Előzmény: erdeimanofej (2863)
erdeimanofej máj. 21. Creative Commons License 2863

A II. Vatikáni Zsinat dokumentumai keresztény szellemiséget tükröznek.

Nem értelek. Miről beszélsz?

Előzmény: Egy_nick (2862)
Egy_nick máj. 21. Creative Commons License 2862

Miért? Szerinted a II. Vatikáni Zsinat szellemisége milyen szellemiséget tükröz? Szerinted ezek a kétértelmű megfogalmazások melyik népcsoport "elitjének" a megfogalmazásai? A kínaiaké, vagy a pápua új gíneaiaké? A lényeg a korszakváltás. Ezt valahogy jelezni kell. Amiképpen a kereszténység a zsidó vallás (megszüntetve-megőrzése - ez egy marxista megfogalmazás, de nagyon találó), azonképpen ezen új kezdődő korszak még "neve-nincs" vallása is valamiféleképpen az előző megszüntetve-megőrzés kell hogy legyen. Aztán ott van egy másik marxista törvényszerüség: a tagadás tagadása, azaz visszatérés az eredetihez csak magasabb fokon. Minden szépen elő van készítve. A kereszténységet Jézus megfeszítése vezette be. Ezt az új vallást pedig egy "új isten" (nép) "megfeszítése". Nagyon szépen minden passzol és egybevág. Minden elő van készítve egy újabb 2000 (de minimum 1000 évre).

Előzmény: erdeimanofej (2861)
erdeimanofej máj. 21. Creative Commons License 2861

Mi köze a pápák szentté avatásához a zsidóságnak?

Előzmény: Egy_nick (2859)