Keresés

Részletes keresés

czll Creative Commons License 4 órája 0 1 25511

Nagyon köszönöm a válaszokat. Higgyétek el a fehérje diétám komoly, már 25 kilót fogytam vele. Két hónapja már „normál” étkezésen élek, de nagyon figyelek arra mit eszem.

Manipura Creative Commons License 5 órája 0 2 25510

Közelìtsünk a típusok felől: A sajtok típusa a legzsirosabbtól a szàrazig: formaggi grassi-semigrassi-leggeri- magri.

Sovàny sajtok: formaggi "magri" / formaggio magro -> 20 % alatti a zsirtartalma. A cikkben konkrèt neveket is megemlít. 

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Classificazione_dei_formaggi#Formaggi_leggeri

Allergeni=allergènek.

Allergeni alimentari 

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Allergeni_alimentari

Előzmény: czll (25504)
Manipura Creative Commons License 6 órája -1 2 25509

Az összetevők és az allergének az olasz mellett angolul vannak feltüntetve. 

Ha már a Despart említetted: Rómából kivonultak, úgy láttam többnyire Coop üzletek nyiltak a helyükön.

merybu Creative Commons License 8 órája -2 0 25508

despar és carrefour  /ezek élelmiszer bolt láncok nevei/ nem nagyon értem, hogy miért kell benne lenni egy alacsony zsírtartalmú termék nevébe az, hogy Penny

Előzmény: czll (25507)
czll Creative Commons License 10 órája 0 0 25507

Köszönöm az ötleteket, de korábban nem jutottam eredményre. A zsírszegény  pl. basso contenuto di grass olaszul. Kerestem a kulcsszóval a despar és carrefour termék lapjain, semmit nem adtak vissza.  

merybu Creative Commons License 11 órája -1 0 25506

http://www.etranslator.ro/hu/magyar-angol-online-szotar.php  beállítod a magyar olaszt és váltasz nyelvet és tökéletesen fordít

hul Creative Commons License 15 órája -3 5 25505

Kicsit munkásabb, mint másokat megkérni, de google a te barátod. Ja és minden nyelven tud, ami kell. 

czll Creative Commons License 15 órája 0 0 25504

Sziasztok!

Egy fehérje diéta miatt szükségem lenne olyan olasz szójegyzékre, amiben az alábbi kulcsszavak megtalálhatóak:

zsírszegény, sajt száraz,  kemény sajt, szénhidrát, allergén összetevő.

Az olasz mellett németül vagy angolul vannak általánosan  feliratozva az üzletben kapható élelmiszerek?

Segítenétek! Köszönöm.

Üdv,

erikanyu Creative Commons License 3 napja -1 0 25503

Köszönöm Manipura! Megvannak a nyitvatartási időpontok is. Párom korai kelő 7-kor már fent van. Reggeli után indulás. :) Rómában nincs pihenés, ott menni kell. Ami belefér azt nézzük meg.  Ami fontos az a Borghese és az Angyalvár, a többi ahogy sikeredik, ja és persze a Trastevere. Elővettem én is Michelangelo könyvét, lehet legközelebb Vatikán :) 

Előzmény: Manipura (25500)
sotolon Creative Commons License 3 napja 0 1 25502

Nézd meg a Fiumicino Express buszt. Ha minden igaz, az jó lehet, de én nem próbáltam.

Előzmény: Fatboy Slim (25501)
Fatboy Slim Creative Commons License 3 napja 0 0 25501

Extra kérdés:

utazott-e már valaki a fiumicino és ciampino repterek között?

tud-e valaki közvetlen összeköttetésről?

Manipura Creative Commons License 3 napja 0 1 25500

Bàr írtad, hogy tudod hogy sokat terveztél, de javaslom, a nyitva tartási időket írd ösze.  Ahogy néztem, talán mindegyik templom bezár délben,  amit az első teljes nap délelőttre terveztél. A Sti Quattro Coronati pld. emlékeim szerint délelőtt 10-11.30 között van  csak nyitva, és kell rà szerintem egy 40 perc.  A Clemente 3 szintje nekem 1,5 óra volt. sok különlegesség van a templombelsőben, a kerengőt is körbejárjátok, és a lenti szinteken is el lehet bibelődni. A Sto Stefano Rotondo sem adja könnyen magát. Talán a Római Házak előtt a környéken, majd bent a festett szobák meg a tàrlók  mellett is sokat időztem,  mindennel együtt úgy 2 óràt tisztàn nézelődtem. A helyszìnek közötti mozgásra és nézelődésre is kell idő. 

Azt gondolom a Vincoli, Clemente Coronati hármas egy délelőttre elérhető és megvalósítható célnak tűnik. Egy másik délelőtt lehetne a Cielion lévőket megkeresni, a Popolora  meg más látnivalókhoz fűzve vagy első célpontként metróval mennék. 

Előzmény: erikanyu (25469)
sotolon Creative Commons License 4 napja 0 0 25499

Jut eszembe, Appia Anticán is láttam egy kölcsönzőt: https://www.bkstour.net/

Előzmény: oleandro (25498)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 25498

azért jobb az ilyesmit hétvégére időzíteni. Hétközben elég kaotikus a forgalom. Pesten sokkal nyugisabb a csúcsforgalomban tekerni. De 7vélgén kitekerni  a Via Appiára, vagy föl a Monte Mario-ra :) szuper!

Előzmény: oleandro (25497)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 25497

Én annakj idején sokartt gugliztam az ügyben. Nincs sok bringakölcsönző, és a legfrekventáltabb helyen lévők eég lehúzósak.

Aztán ennél kötöttünk ki. (külön mázli volt, hogy másfél sarokra volt a szállásunktól...:))

Tényleg nagyon rendesek, ajánlom őket! http://www.mrbike.it/rome/it/

Előzmény: KecskemétiRobi (25492)
'szti Creative Commons License 4 napja -1 1 25496

hotel madison

Előzmény: Sunnyrob03 (25495)
Sunnyrob03 Creative Commons License 4 napja 0 0 25495

Erika,  megmondanád melyik szállás, amit említettél? Köszi!

Előzmény: erikanyu (25488)
sotolon Creative Commons License 4 napja 0 0 25494

A Colosseo melletti kölcsönzőnél legutóbb le is fotóztam a menő Alfa Romeo bicajokat :)

Előzmény: Manipura (25493)
Manipura Creative Commons License 4 napja 0 1 25493

Több Bici&Baci kölcsönző van, kettőre is emlèkszem a Via Cavouron. Egyik a Colosseo màsik a Sta Maria Maggiore Bazilika közelèben a Via del Viminale sarkàn. A Colosseohoz közelinèl règi Vespa múzeum is van. Net szerint 8-kor nyitnak.

Előzmény: KecskemétiRobi (25492)
KecskemétiRobi Creative Commons License 4 napja 0 0 25492

Sziasztok tud valaki termini környékén kerékpár kölcsönzőt? Van tapasztalat ezzel kapcsolatban.

Vagy esetleg robogót bérelt már valaki és ott mi a tapasztalat 

Köszönöm 

Catella Creative Commons License 5 napja -5 5 25491

Ezt én sem gondolom:) De nem kell átesni a túlsó oldalra sem, lehet, hogy már öreg vagyok hozzá, de még sosem inzultált senki azon a környéken sem, pedig egyedül járkálok. Szóval, nem 2 kg arannyal a nyakban, pénztárcát nem lobogtatva, táskát nem nyitva a hátunkon nincs nagyobb esélye egy kellemetlen szitunak, mint Bp-en.

Előzmény: bonnita (25490)
bonnita Creative Commons License 5 napja -4 7 25490

Akkor foglaljuk össze a hallottakat, a Termini és környéke maga a béke szigete, egy virágos mező, ahol kizárólag jellemes, lelkiekben gazdag, korrekt úriemberek fordulnak elő, a legtöbben tagjai valamelyik lovagrendnek vagy a Rotary_Klubnak.

Manipura Creative Commons License 5 napja -5 1 25489

Egyedül nőként többször szálltam meg én is a Termini környékén, többnyire télen, amikor a ryan visszafelé reggel 8 körül  indul.  Soha semmi nem történt. Legutóbb migránsok tüntettek a pza Repubblican, odamentem fotózni őket. 

Mindenkinek más a tűréshatára. 

Előzmény: pisti072 (25484)
erikanyu Creative Commons License 5 napja -2 0 25488

Termini. Nem vagyok még nagy Róma utazó, de tavaly 4x szálltunk meg a Termininél lévő szállodában, most is oda foglaltam szállást. Nem egy úri negyed ez igaz, de még soha senki nem inzultált minket. Este van hogy kb.10-11 óra körül érünk vissza a szállásra, nem volt ebből gondunk. Mondjuk olyankor már nem kaszinózunk a Termininél, hanem egyből megyünk a szállásra. A szálloda pedig nagyon jó, tiszta, kényelmes, és jó a reggelije. Persze novemberben nem voltam annyira megelégedve vele, de arról sem ők tehettek, hanem az épületben lévő másik szállodából jött a zaj.

erikanyu Creative Commons License 5 napja -1 0 25487

Picit offolunk, de ez is idetartozik az utazás. Most kifejezetten olyan biztosítást kötöttem ami fizet járattörlésre is, egyébként nem nagy a választék belőle. Megnéztem a hazajutási alternatívákat is. Elsőre volt nagy stressz, most már nem félek tőle, ezt is át kellett élni. Emlékszem mikor még régi csotrogány autóink voltak, és azzal indultunk el nyaralni a két gyerekkel azon imádkoztam egész úton.hogy le ne robbanjunk. De az is megtörtént, és megoldottuk. A pakliban ezek is benne vannak.

Előzmény: Manipura (25480)
auray1 Creative Commons License 5 napja -2 2 25486

Évekig szálltam meg a Termini közelében. Este későn mindig csak gyalog mentme haza több irányból is. Soha semmi problémám nem volt.

Előzmény: pisti072 (25484)
pisti072 Creative Commons License 5 napja 0 0 25485

Nappal természetesen minden ok.

Előzmény: Fatboy Slim (25482)
pisti072 Creative Commons License 5 napja -2 2 25484

Persze, kis túlzással. Abban azért egyetértünk, hogy este a Termininél egyedülálló nő ha lehet nem sétáljon. A feleségem azt mondta,ha én nem vagyok ott, nem mert volna végigmenni.

Előzmény: Catella (25483)
Catella Creative Commons License 5 napja -4 2 25483

Voltál már Khartoumban? Én igen, többször, Rómában meg sokszor, hidd el, nem olyan. Felesleges idegesíteni az olvtársat.

Előzmény: pisti072 (25477)
Fatboy Slim Creative Commons License 5 napja 0 1 25482

kösz az infot

hál'Istennek, nappal érintjük a Terminit.

Előzmény: pisti072 (25477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!