Keresés

Részletes keresés

kirsan Creative Commons License 2024.03.25 0 0 27616

Mégsem jött be, meg is írtam nekik:

Welcome,
We bought a 72-hour Roma pass ticket online. The information on the website is that you can pick up the card at the airport and at the Termini train station. (roma pass) On the other hand, the card was not given at the airport or the train station. I would like to know if the prepaid card can be collected anywhere or is it an Italian scam? We were only able to book an appointment to the Colosseum by buying a Roma pass card, but we do not have access to the card. Today, because of this and the railway strike, the whole day was ruined. I would like to know if there is a chance that coopculture.it has not been scammed?
Best regards:

 

A válasz:

 

Thank you for writing us! The answers to the most frequent questions
are available at: www.romapass.it/en/FAQ/.

 

In case that the answer at your question is not mentioned above, you
will receive further communication.
Kind regards,
Roma Pass staff

 

Erre már csak ennyit tudtam írni:)

The first thing I did was to look for the answers on the website, but the answers written there are not real, so I would like to ask where you can REALLY pick up the cards bought online, or they just took the money and you can't pick it up!!

 

 

Biztosan megsértődtek, mert nem válaszolnak.

Előzmény: onlyread (27611)
irreverzibilis Creative Commons License 2024.03.25 0 0 27615

ja,valóban fizetősöket kérdeztél,de az logikátlan volt,mert a hév megállóinál szinte csak azok vannak, minuszolót le kell tojni,már mindenhol vannak debilek

Előzmény: Amarinaa (27614)
Amarinaa Creative Commons License 2024.03.25 0 0 27614

Írtam, hogy engem is csak a fizetős strandok érdekelnek, nem szeretnék a homokban csak úgy heverészni :) 
Régebben én is jártam már ott strandon, csak a leszállóhelyre nem emlékszem.
És nem én adtam a mínuszt a válaszodra, nekem még a kérdésemet is valaki minuszolta :))

Előzmény: irreverzibilis (27613)
irreverzibilis Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 27613

ne vedd tutinak,de szerintem a metró végállomás környékén csak fizetősök vannak, amúgy annyira az se volt horror, vmi 15 euró rémlik két főre a napernyő+2 nyugágy és legalább le lehet normálisan zuhizni és a toalett vagy büfé elérhetőség is számíthat, de ha mindenképpen szabadstrand akkor a végállomásnál van egy buszállomás, 5? vagy 7-es?, határozottan egy számjegyű ugrik be,amivel zötykölödsz,majd amikor a helyi népek leszállnak,akkor kövesd őket,de ott infrastruktúrára ne nagyon számíts,bár én utoljára vagy 10éve voltam

Előzmény: Amarinaa (27612)
Amarinaa Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 27612

Sziasztok ! Ha Ostiaba szeretnénk tengerpartra menni, melyik megállók azok annál a kis vonatnál ahol a fizetős strandok vannak ( napágy, ernyő , zuhanyzó, étterem  stb. )?
Emlékeim szerint hosszan elnyúlik az a szakasz ahol ezek a strandok találhatóak és gondolom, több megállónál is le lehet majd szállni.
Tudom nem a legszebb tengerparti rész, de valószínűleg csak oda tudunk menni majd  egy napra a várostól való közelsége miatt.
Esetleg ha valakinek van tapasztalata szebb tengerparti részről ami vonattal szintén elérhető kb. 1 órás úttal a Terminiből, szívesen venném, ha megosztaná velem.
Fontos, hogy legyen napágy- ernyő, ne a homokban kelljen heverészni :)

onlyread Creative Commons License 2024.03.20 -1 0 27611

Nagyszerű, köszi.

Előzmény: kirsan (27610)
kirsan Creative Commons License 2024.03.20 0 0 27610

Most már működik a honlap, itt pontosan le van írva, csak napokig nem működött, és a cslád most utazik. 

https://colosseo.it/en/tickets/full-experience/

 

Előzmény: onlyread (27609)
onlyread Creative Commons License 2024.03.20 -1 0 27609

Akkor te most megosztod, hogy mire jutottál, ugye? Csak hogy másoknak már könnyebb legyen egy kicsit...

Előzmény: kirsan (27608)
kirsan Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 27608

Nagy gyökér lehet aki minuszol egy ilyen kérdést. Köszönöm te paraszt. Már működik a honlap, ezért megtaláltam kérdéseimre a választ. Legutóbbi kátogatásom óta megváltoztak a belépési szavályok, amire a googleban sem találtam választ, mert minden eredmény a nem működő honlapra mutatott, és nem lehetett tudni, mikorra fog működni, de te ahelyett, hogy válaszoltál volna, egy mínuszt adsz. Az ilyenek miatt megy el a kedve az embernek, hogy másoknak segítsen.

Előzmény: kirsan (27607)
kirsan Creative Commons License 2024.03.13 -2 0 27607

Sziasztok, tudja valaki, hogy hol kell most átvenni a foglalási időpont jegyet a Colosseumba? Csak Roma passal kaptunk már jegyett, azt is át kell venni valahol, mert semmit nem engedett a foglalás során nyomtatni, mindent személyesen kell átvenni. De a kapuknál 15 perccel előbb már a jegyekkel kell megjelenni. Sajnos a honlapjuk nem működik, és amikor mi voltunk, akkor még másképpen játszottam ki a rendszert, mert lehetett. De gondolom sokan rájöttek. Nem mi megyünk, csak segítenék.

evi05 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 27606

Szia,

most voltam Rómában- káosz a köbön a belváros a metró építés miatt. Szerintem a külvárossal jobban jártok és inkább tömegközlekedéssel bemenni, de inkább metró vonalon. Nagyon sok busz terelve jár, ha tud a dugó miatt haladni. Ez január- képzeld halmozottan nyáron. Jó utat!

Előzmény: Dlavrif (27596)
vélemény 1 Creative Commons License 2024.01.26 -2 1 27605

Ismerősök mentek kocsival az Amalfi partra, Salernoig. Mert a feleség szeret vezetni. Ott is kocsival közlekedtek. Salermotól Amalfiig. Kimaradt nekik  hajó, nekünk az nagy  élmény volt. Megmutatták a videót amit a gyerek készített a kocsiból. A videón többnyire az útpadka látható. Mi a buszon a tenger felőli oldalon  ültünk, onnan csodálatos volt a látvány. Ha az, amit mi láttunk a 100%, akkor az amit ők láttak, az maximum 20%. 

A lenépszerűbb városokba tényleg csak  november és február között szabad utazni. 

 

kirsan Creative Commons License 2024.01.25 -2 0 27604

Végül is, ha elvezettél 1926 km-t Barcelonába, és 2098 km-t Pozzaloba, majd onnan komppal Máltára, és a gyerekeid nem hisztiztek, akkor bármit ki fognak bírni. Nálunk nem az a nyaralás, ha 18-22 órát ülünk az autóba, erre próbáltunk udvariasan rávezetni.  Amalfi 1500 km, autópálya díj 140 + 32 +Mo. Most este 15,5 óra az autóút, ami igaz semmi, mert Barcelonába 22 óra volt nektek legalább. De ha ennyire jó vagy benne, akkor nem nehéz keresni valami szállást a Grosseto vasút mentén, és vonattal bemenni minden nap. De én megint csak inkább a belvárosban szeretek megszállni, ahol kedvező áron vannak jó szállodák, gondolom mindenki tudna ajánlani, mert a város széléről, minden reggel heringek módjára tömött járatokon lehet bejutni. Majd egy fárasztó városnézés után megint tömött járatokon visszamenni a hotelbe. De tudom kár sorolni az érveket,  az autóban nyaralás híve vagy, szereted az amalfi partos utat, ami kb 70 km, 4-5 óra alatt megtenni. És kocsival sehol nem tudsz megállni, mert semmi hely nincs. 

Dlavrif Creative Commons License 2024.01.25 -3 0 27603

Ezek mind olyan segítőkész hozzászókások mint amit kis hazánkban mindenhol mindig lehet várni. De mire is gondoltam, senki sem kérdezte, hogy javasoljátok-e nyáron mindezt. Nekem tökéletesen megfelelő, tavaly ugyanekkor Firenzében, Velencében, Pizában és Toscanaban voltam. Kiválóan éreztem magam. De augusztusban jártam be Valettat, Barcelonát és Rodoszt is. Én nyaralni megyek, de mindegy köszönöm a sok segítséget. Aki pedig javaslatot tett annak külön köszönöm de kB egy hete nézzük az Airbnb-n Booking on a szállásokat 200 ezerig és sajnos nagyon véleményesek, a legtöbbnél pedig nem lehet parkolni. De további jó szórakozást kívánok ebben a fórumban is. Tegyétek magatokat boldoggá. Pá 

onlyread Creative Commons License 2024.01.25 0 0 27602

Jaj de jó, hogy leírtátok. Én nem mertem...

kirsan Creative Commons License 2024.01.25 -1 0 27601

Én próbáltam nagyon visszafogott lenni, nehogy megbántsam.

Előzmény: Törölt nick (27600)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.25 0 0 27600

Szerintem még a kérdésed is nonszensz. Aki Nyáron bevállalja az Amalfi partot, annak Róma szerinted okoz problémát? Utólag persze rájön, ha mégis bevállalja, nem kellett volna.

Előzmény: kirsan (27598)
Jahno Creative Commons License 2024.01.25 0 0 27599

Nyáron Róma és Amalfi? Agyad fog kifolyni a füleden és nem csak a melegtől. Én átgondolnám.

Előzmény: Dlavrif (27596)
kirsan Creative Commons License 2024.01.25 -1 0 27598

Biztosan be akarsz menni nyáron Rómába? Az idén megfogadtuk, hogy soha többé nyáron. A szent Péter bazilikánál több, mint 1 km volt a sor. 6 óra várakozást mondtak. Pantheonnál 2 sor a tér túlsó végéig kanyargott. Kb 3 órás sor. A Trevi kútnál nem lehetett keresztül menni! Colosseum körbe kerítve, lezárva, lehetetlen a bejutás. Spanyol lépcső: most hogy nem lehet leülni, kb 30-40 rendőr egyfolytában zaklatta a tömeget. Mi imádjuk rómát, volt olyan év, hogy 14-szer utaztam el, de nyáron többet nem megyünk. Iszonyúan illúzió romboló volt a tömeg. Amalfi pedig végképp bátorság nyáron kocsival. A youtubon vannak videók, amint vezetnek, és közben videózzák az utat. Rengeteg a busz, és mellettük nem fér el senki, ezért állandóan félre kell állni. Van ahol gyalog gyorsabb. Nekünk elegünk volt, és hajóval mentünk mindenhová, hogy ne hisztizzenek a gyerekek. 

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy autóval elmenni még Rómáig is fárasztó. Én kipróbáltam minden időpontot, de még éjjel is bármikor lehet 2-3 órás dugó az autópályán. Ez nem kötekedés, csak készülj fel a legrosszabbakra.

Előzmény: Dlavrif (27596)
onlyread Creative Commons License 2024.01.25 0 0 27597

Szia,

konkrét ajánlatom sajnos nincsen, de rápillantottam most a bookingra és én úgy láttam, hogy azért vannak még elég jó lehetőségek. Nem tudom, van-e esetleg Genius kedvezményed, mert nekem van és így elég jó árakat adott. Én soha nem forintban számolok, most is beírtam, hogy max. 150 euro per éjszaka... Ha forinttal néztem, tök másokat láttam... Próbáld talán így. Aztán ha találsz valamit, akkor keress rá, lehet máshol olcsóbban megkapod. Konkrét hely esetén tudok segíteni, viszonylag jól ismerem a várost.

Előzmény: Dlavrif (27596)
Dlavrif Creative Commons License 2024.01.25 -2 0 27596

Sziasztok,

 

Nyáron autóval meglátogatjuk az Amalfi partot, szállást már foglaltam ott, előtte betrénénk 3 éjszakára Rómába körülsasolni.

Szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes szállást keresni, erre a keret amit nem szeretnék túllépni 200 ezer Ft, de inkább férjen bele a 150-180 ezer Ft-ba. 4 főről van szó (két gyerekkel).

Nyilván ami jó szállás az irgalmatlanul drága, ami nekem fontos lenne, hogy az autót biztonságban tudjam, de ami a legfontosabb egyáltalán a szállásnál le tudjak vele parkolni, mivel tömegközlekedéssel mennék inkább be a városba.

Tudtok ajánlani valamit ami már kipróbált, jó környéken van, lehet ingyen parkolni és van is parkoló, elérhető metró vagy busz közel és ebben az árfekvésben van?

Egyelőre nekem nem sikerül ilyet találni se Airbnb-ben se Bookingban, de máshol. 

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv

evi05 Creative Commons License 2024.01.11 -1 0 27595

Köszi

Előzmény: A szépség koldusa (27594)
A szépség koldusa Creative Commons License 2023.12.21 0 1 27594

Fiumicinon ugyanonnan indul minden vonat, a feliratot kell követni. A Leonardo a Terminire megy, ahogy írod, de a másik két járat megáll minden megállónál, így Trasteverén is. Fara Sabina és Orte irány, mindkettő jó, 8 euró és fél óra menetidő. Általában 15 percenként jár, hét végén 30. Jegyet a vonatpályaudvaron lehet venni.

Előzmény: evi05 (27592)
evi05 Creative Commons License 2023.12.19 -1 0 27593

Köszönöm!

Előzmény: irreverzibilis (27590)
evi05 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 27592

Igen, köszönöm! Nem is azzal szeretnék, mert nem a Terminire, hanem a Trasteverere mennek közvetlenül. Igazán az a kérdés, hogy a másik vonat is onnan indul-e, ahonnan a Leonardo? - mert azt tudom honnan.

Előzmény: merybu (27591)
merybu Creative Commons License 2023.12.18 -2 0 27591

Nem muszály a Leonardóval menni megy másik vonat is ami jóval olcsóbb

Előzmény: evi05 (27589)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 27590

Leonardoval nem utaztam,de a vonat könnyen megtalálható,ne parázd túl...

Előzmény: evi05 (27589)
evi05 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 27589

Sziasztok!

A Fiumicinoról szeretnék közvetlenül a Trasteverere menni vonattal. A menetrend megvan, igazán azt nem találom sehol, hogy honnan indul a vonat.

A Leonardot tudom, onnan valahonnan? 

Köszönöm! Évi

auray1 Creative Commons License 2023.10.06 -1 0 27588

Soha sem gondoltam volna, hogy van előnye annak, ha az ember megöregszik. Nem kell már Roma Pass-t vennie, elég, ha 72+24 órás közlekedési bérletet vesz, hiszen ingyen mehet az állami múzeumokba.

hunaqua Creative Commons License 2023.09.26 -1 0 27587

Sosem volt gond .

Előzmény: irreverzibilis (27586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!